Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] Portage kérdés [SOLVED]
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MrPrise
n00b
n00b


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 36
Location: Hungary

PostPosted: Wed Jul 27, 2005 10:36 pm    Post subject: [HU] Portage kérdés [SOLVED] Reply with quote

Sziasztok!

KDE-t használok amit a kde-meta-val raktam fel.
Ez felpakolt pár felesleges progit is amire nincs szükségem.
Leszedtem emerge -C-vel õket. Viszont a következõ emerge -DuN world-nél fel akarja rakni ismét.
Próbáltam beírni a nemkívánatos csomagokat a portage.mask file-ba.
Pl nem kell nekem a KolourPaint. kimaszkolás után az emerge -pDuN world azt írt, hogy nem tudja végrehajtani mert a kde-graphics-meta-nak szüksége van a KolourPaint-re.
Kimaszkoltam a kde-graphics-meta-t is, erre az írta ez emerge, hogy a kde-meta-nak szüksége van a kde-graphics-meta-ra. Most leszedtem ezt a 2 meta csomagot és így nem ír ki semmit, viszont az emerge world-nél nem jönnek elõ azok a csomagok amelyek a kde-meta felrakásával lettek felrakva. Azaz kézzel, egyesével kellene frissítgetnem õket. Ezen kívül van még egy dolog. Az emerge --depclean (persze -p-vel kipróbálva) le akarja szedni az összes KDE-s progit amit a fentebb említett 2 meta csomag felrakott. Mintha a meta csomagok leszedésével úgy venné, hogy már nincs is rájuk szükségem vagy mintha már nem is lennének a gépen? Ennek ellentmond, hogy ha emerge -s-sel rákeresek egy csomagra ami tudom, hogy fent van, mert valamelyik meta felrakta, akkor ott azt írja ki, hogy fel van telepítve. Próbából újraemergeltem 1-2 progit a listából (ami egyébként 341 csomagból áll, nem csak KDE-s) és utána ezeket már nem akarta leszedni a depclean!
Ez a normális mûködése a portage-nek? Ha igen, akkor hogyan tudom azt megcsinálni, hogy csak a KDE általam használt részei kerüljenek fel, ill mivel már fent vannak, hogy tudom megoldani, hogy fent is maradjanak és a world frissítésekor frissüljenek is mint a többi (pl glibc).

Nem vagyok nagy portage-bûvész, lehet alapvetõen rosszul gondolom a dolgokat. ;-)
_________________
Help answer the unanswered
Please add [solved] to the initial post's subject line if you feel your problem is resolved.


Last edited by MrPrise on Tue Aug 09, 2005 5:15 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
ProTech
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 30 Dec 2003
Posts: 88
Location: Hungary

PostPosted: Mon Aug 08, 2005 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

A portage-nak ez a helyes mukodese. A world fileba csak azok a csomagok kerulnek be amit te tettel fel. Jelenleg pl. kde. Amikor update-elsz akkor veszi a world fileban levo csomagokat es vegignezi a fuggosegeit is.

Ennek megvan az az elonye, ha le akarod szedni a kde-t akkor eleg csak a kde csomagot torolni, majd depclean-al le lehet banyaszni az oszes tobbit.

Vagy felteszel mindent ujbol, hogy benne legyen a world fileban, vagy megkeresed (backup) es megprobalod beleirni a hianyzokat, amit a depclean le akar szedni.

Szerintem ez lesz a world file: /var/lib/portage/world, en sose nyultam meg hozza. Szoval BACKUP mielott modositod.

Udv.
ProTech
Back to top
View user's profile Send private message
MrPrise
n00b
n00b


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 36
Location: Hungary

PostPosted: Tue Aug 09, 2005 5:14 am    Post subject: Reply with quote

Köszi a felvilágosítást!
_________________
Help answer the unanswered
Please add [solved] to the initial post's subject line if you feel your problem is resolved.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum