Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] nvidia + cksources
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
krapansky
n00b
n00b


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 31
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Wed Jul 06, 2005 10:24 am    Post subject: [HU] nvidia + cksources Reply with quote

Nos a hiba a kovetkezo:

uj kernelt raktam fel, a cksources 2.6.12-ck3-at, ezutan felraktam az nvidia drivert.
probaltam a modprobe nvidia-t, de akkor ezt a hibat irta ki:

FATAL: Error inserting nvidia (/lib/modules/2.6.12-ck3/video/nvidia.ko): Invalid module format

Ujraforditottam a kernelt DRM nelkul, de meg mindig ezt irta ki. Olvasgattam az angol forumokat es ott azt irtak, hogy a ck kernelekhez szukseges egy patch, hogy bevegye az nvidia modult, de sajnos nem talalom sehol ezeket.

Valaki tudja ra a megoldast, vagy tudja -e hol vannak ezek a patchek?
Back to top
View user's profile Send private message
krapansky
n00b
n00b


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 31
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Fri Jul 08, 2005 8:26 am    Post subject: Reply with quote

a problema megoldodott valoszinuleg ezek miatt:
- drmet most mar tenyleg kihagytam
- uj nvidia-kernel jott
- az ujraforditasok es felrakasok titkos kombinaciojat hajtottam vegre a kernelen, es az nvidia driveren
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Mon Jul 11, 2005 5:31 am    Post subject: Reply with quote

:)

Örülök, hogy megoldódott. Egyébként miért raktál fel ck kernelt? Én most váltottam gentooról ck-ra (bár fennhagytam a gentoo-t is, most dual boot-os a gépem). Az én okom az, hogy erősítőnek akarom használni a gépet, és ezt a tippet (is) olvastam a latency csökkentésére, ami itt azt jelenti, hogy a hang mennyi idő után jön ki a hangszórón, miután bement a mikrofonon. Kicsit vegyesek az érzéseim. A latency tényleg kisebb, de a források ~x86-tal vannak a portage fában és ilyen csomagokat én nem szívesen teszek fel. Különösen kernelnek! Ahogy használom, azt veszem észre, hogy pl. egy emerge jobban megfogja a gépet, mint előtte, de nyilván ez összefügg a latency kérdéssel, valamit valamiért. Mindenesetre ez a dual-boot megoldás nem nagyon tetszik.

Neked mik a meglátásaid?
Back to top
View user's profile Send private message
krapansky
n00b
n00b


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 31
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Fri Jul 15, 2005 7:58 am    Post subject: Reply with quote

Tapasztalataim hasonloak, de egy nagy elonye van: x alatt a programok jobban reagalnak nalam a taskvaltasokra, viszont ahogy eszrevettem sokkal instabbilabb lett a rendszer, sokszor volt eddig nem tapasztalt fagyas a valtas utan. Furcsamod a hangkartyam jobban szol (au8830), nem akadozik mint regebben.

erdemes megnezni ezt az oldalt: http://ck.kolivas.org/audio_hints.txt
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Sat Jul 16, 2005 9:27 pm    Post subject: Reply with quote

krapansky wrote:
Tapasztalataim hasonloak, de egy nagy elonye van: x alatt a programok jobban reagalnak nalam a taskvaltasokra, viszont ahogy eszrevettem sokkal instabbilabb lett a rendszer, sokszor volt eddig nem tapasztalt fagyas a valtas utan. Furcsamod a hangkartyam jobban szol (au8830), nem akadozik mint regebben.

erdemes megnezni ezt az oldalt: http://ck.kolivas.org/audio_hints.txt


Ismerem. :)

Nekem nem fagyott egyszer sem a gépem a ck-kernellel. Ne is fagyjon, térnék vissza egyből gentoo-kernelre! Én nagyon allegriás vagyok arra ha egy oprendszer fagy.

Igen, a reakció gyorsabb X alatt, feltéve, hogy nem fut egy magas prioritású task, mint pl. az emerge. Egyébként én most már használom több mint 1 hete, dolgoztatom is rendesen, és eléggé meg vagyok elégedve. Azt hiszem kidobom a régi kernelem.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum