Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] DVD irás
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zombi
n00b
n00b


Joined: 28 May 2002
Posts: 15
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Mon May 16, 2005 2:30 pm    Post subject: [HU] DVD irás Reply with quote

Most próbáltam be izzitani egy DVD irót, s sajnos a k3b - illetve ezen belül, ahogy látom a growisofs a következő hibával elszáll:

Quote:
System
-----------------------
K3b Version:0.11.18
KDE Version: 3.3.0
QT Version: 3.3.3

growisofs
-----------------------
:-( unable to PREVENT MEDIA REMOVAL: Operation not permitted

growisofs comand:
-----------------------
/usr/bin/growisofs -Z /dev/hdc -use-the-force-luke=notray -use-the-force-luke=tty -use-the-force-luke=dao -dvd-compat -speed=8 -overburn -gui -graft-points -volid Filmek -volset -appid K3B THE CD KREATOR VERSION 0.11.18 (C) 2003 SEBASTIAN TRUEG AND THE K3B TEAM -publisher -preparer K3b - Version 0.11.18 -sysid LINUX -volset-size 1 -volset-seqno 1 -sort /tmp/kde-zsombor/k3bQnYDvb.tmp -rational-rock -hide-list /tmp/kde-zsombor/k3bZn5Jyb.tmp -full-iso9660-filenames -iso-level 2 -path-list /tmp/kde-zsombor/k3byx2Gzb.tmp



Mit kéne beállitani ? A k3bsetup lefutott, elméletileg mindent beállitott mit kell.
Amugy a kernelem: 2.6.11-gentoo-r6

Valami ötlet, miért nincs jogom irni?
Back to top
View user's profile Send private message
zombi
n00b
n00b


Joined: 28 May 2002
Posts: 15
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Mon May 16, 2005 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

Lattam ezt is https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-295184-start-0-postdays-0-postorder-asc-highlight-prevent+media+removal.html

de nem segitett a
Code:
chmod +s /usr/bin/growisofs
-se,

Code:
$ ls -al /usr/bin/growisofs
-rwsr-sr-x  1 root root 57760 sze 28  2004 /usr/bin/growisofs
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Mon May 16, 2005 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

zombi wrote:
Lattam ezt is https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-295184-start-0-postdays-0-postorder-asc-highlight-prevent+media+removal.html

de nem segitett a
Code:
chmod +s /usr/bin/growisofs
-se,

Code:
$ ls -al /usr/bin/growisofs
-rwsr-sr-x  1 root root 57760 sze 28  2004 /usr/bin/growisofs


Én ilyen (amit leírtál) hibát igencsak ritkán látok. Amikor történik akkor újraindítom a gépet és minden ok.

Probáltad ezt már? Persze ha rendszeresen történik ez akkor nem megoldás. De ha ez totál véletlen volt és 6 hónapig újra nem látod ezt a hibaüzenetet akkor lehet nem éri meg verejtékedet a megoldás.

Szóval: rendszeres/minden alkalommal ez van?
Back to top
View user's profile Send private message
zombi
n00b
n00b


Joined: 28 May 2002
Posts: 15
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Mon May 16, 2005 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

Amint mondtam, most cseréltem le a CD-irómat egy DVD iróra,s próbálnám használni, viszont nem müködik.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Mon May 16, 2005 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

zombi wrote:
Amint mondtam, most cseréltem le a CD-irómat egy DVD iróra,s próbálnám használni, viszont nem müködik.


Hmmm... nem akarok akadékoskodni, de mégis teszem. A kérdésemre se elõzöleg; se most nem válaszoltál. De feltételezem hogy minden alkalommal történik. Javíts ki ha nem így van.

Ami a hibaüzenetet illeti: "unable to PREVENT MEDIA REMOVAL: Operation not permitted" Annyit ír hogy "nem tudom megakadályozni a média [diszk] kiszedését ['kiköpését']: nem engedélyezett mûvelet". Nem ír semmit kifejezetten se írás jogokról se más jogokról a "permission" értelmében a szónak. Ad valami más hibaüzenetet is ami erre utalna?

Egyébként a topikban amihez linkeltél azt javasolják hogy frissítsd mind a kernelt mind a dvd+rw-tools csomagot.

Legfrissebb mindkettõ egy $ emerge sync után? Ha nem, próbálj frissíteni.
Back to top
View user's profile Send private message
zombi
n00b
n00b


Joined: 28 May 2002
Posts: 15
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Mon May 16, 2005 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

Bocsi, minden alkalommal ez történik. A dvd+tools a legfrisebb, a kernelem, 2.6.11-r6 és nem r8, de amugy elég friss.
S valóban valami jogosultság probléma lehet, de még ha setuid-dá teszem is a growisofs-t, akkor sem akar müködni, időlegesen arra jutottam, hogy rootként tudok irni. Ami nem túl kielégitő megoldás szerintem.
Back to top
View user's profile Send private message
ProTech
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 30 Dec 2003
Posts: 88
Location: Hungary

PostPosted: Mon May 16, 2005 8:54 pm    Post subject: Reply with quote

Egyszer olvastam valahol olyat, hogy ahhoz, hogy lehessen DVD-t irni kell irasi jogosultsag is az adott device-ra. Regen ment csak olvasasi jogokkal is.

Szoval /dev/hdc vagy amin az iro van milyen jogokkal rendelkezik?
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Mon May 16, 2005 8:54 pm    Post subject: Reply with quote

zombi wrote:
Bocsi, minden alkalommal ez történik. A dvd+tools a legfrisebb, a kernelem, 2.6.11-r6 és nem r8, de amugy elég friss.
S valóban valami jogosultság probléma lehet, de még ha setuid-dá teszem is a growisofs-t, akkor sem akar müködni, időlegesen arra jutottam, hogy rootként tudok irni. Ami nem túl kielégitő megoldás szerintem.


Semmi gond. Hát igen, root-ként DVD-t írni nem a legjobb.

Mi a DVD író márkája? KDE 3.3 vagy 3.4-en vagy? (nem hiszem hogy számít, de sose lehet tudni)
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Mon May 16, 2005 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

ProTech wrote:
Egyszer olvastam valahol olyat, hogy ahhoz, hogy lehessen DVD-t irni kell irasi jogosultsag is az adott device-ra. Regen ment csak olvasasi jogokkal is.

Szoval /dev/hdc vagy amin az iro van milyen jogokkal rendelkezik?


Szerintem nem a /dev/hdc lenne a device, ProTech.

Tapasztalatom szerint a CD/DVD meghajtók/írók azok (sorrendben):

/dev/cdroms/cdrom0
/dev/cdroms/cdrom1

Vagy ez csak a saját gépeim sajátossága?
Back to top
View user's profile Send private message
zombi
n00b
n00b


Joined: 28 May 2002
Posts: 15
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Mon May 16, 2005 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

Danuvius wrote:
ProTech wrote:
Egyszer olvastam valahol olyat, hogy ahhoz, hogy lehessen DVD-t irni kell irasi jogosultsag is az adott device-ra. Regen ment csak olvasasi jogokkal is.

Szoval /dev/hdc vagy amin az iro van milyen jogokkal rendelkezik?


Szerintem nem a /dev/hdc lenne a device, ProTech.

Tapasztalatom szerint a CD/DVD meghajtók/írók azok (sorrendben):

/dev/cdroms/cdrom0
/dev/cdroms/cdrom1

Vagy ez csak a saját gépeim sajátossága?


A /dev/cdrom, /dev/cdrw és /dev/cdroms/cdrom0 mind a /dev/hdc -re van symlinkelve.
A hdc-nek az ownere én vagyok, a csoportja cdwriter amiben szintén benne vagyok.
Back to top
View user's profile Send private message
Sipi
Guru
Guru


Joined: 03 Apr 2003
Posts: 406
Location: Hungary

PostPosted: Tue May 17, 2005 8:19 am    Post subject: Reply with quote

Használsz ivman-t? Mivel az automountolja a DVD-írót, a hal egy kis hibája miatt meggátolhatja a k3b-t abban, hogy umountolja (írni ugyanis nem lehet mountolt meghajtóra). A hiba az, hogy alapban nem teszi be a mountolt meghajtóra azt a jogot, hogy user is umountolhassa. Ehhez a /usr/share/hal/fdi-ben kell matatni, a 90defaultpolicy-ban lévõ storage-policy.fdi-ben láthatod, hogy a storage.policy.default.mount_option-nál csak user van, nem users.
Ne ezt szerkeszd át, hanem hozd létre a 9ö... könyvtár mellé a 95userpolicy könyvtárat, ebbe ezt a file-t másold át, és szerkeszd át aezt a sort úgy, hogy .mount_option.users true legyen.
Hal restart.
Innenntõl bármilyen user le tudja választani a csatolt meghajtókat.

Ha esetleg nem használsz hal/ivman-t, akkor is ez lehet a gond, hogy csatolva van a DVD-lemez (supermount, vagy akár kézzel Te csatoltad fel). Ha elõtte umountolod, szerintem menni fog.

Sipi
Back to top
View user's profile Send private message
zombi
n00b
n00b


Joined: 28 May 2002
Posts: 15
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Tue May 17, 2005 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Sipi wrote:
Használsz ivman-t? Mivel az automountolja a DVD-írót, a hal egy kis hibája miatt meggátolhatja a k3b-t abban, hogy umountolja (írni ugyanis nem lehet mountolt meghajtóra). A hiba az, hogy alapban nem teszi be a mountolt meghajtóra azt a jogot, hogy user is umountolhassa. Ehhez a /usr/share/hal/fdi-ben kell matatni, a 90defaultpolicy-ban lévõ storage-policy.fdi-ben láthatod, hogy a storage.policy.default.mount_option-nál csak user van, nem users.
Ne ezt szerkeszd át, hanem hozd létre a 9ö... könyvtár mellé a 95userpolicy könyvtárat, ebbe ezt a file-t másold át, és szerkeszd át aezt a sort úgy, hogy .mount_option.users true legyen.
Hal restart.
Innenntõl bármilyen user le tudja választani a csatolt meghajtókat.

Ha esetleg nem használsz hal/ivman-t, akkor is ez lehet a gond, hogy csatolva van a DVD-lemez (supermount, vagy akár kézzel Te csatoltad fel). Ha elõtte umountolod, szerintem menni fog.

Sipi


Újraforgattam minden releváns cuccot, igy odáig eljutottam, hogy most már tudok egy dvd-t irni, utánna viszont nem dobta ki a kész DVD-t, a k3b lefagyott, és amikor újra akartam inditani azt se szerette. Szóval lehet rebootonként csak egy dvd-t tudok irni? :)
Amugy köszi az ötletet, de nem használok - legjobb tudomásom szerint - semmilyen supermountot és nem is mountoltam - igazából egy üres CD-t/DVD-t nem is hiszem, hogy lehetne érdemben mountolni ( fájl rendszer hijján? ) S az ivman-ról sem hallottam még, de ilyen könyvtárakat valóban találtam. Mindenesetre még nem merültem el teljesen benne, hogy vajon mit tudhat.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Thu May 19, 2005 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

zombi wrote:
Újraforgattam minden releváns cuccot, igy odáig eljutottam, hogy most már tudok egy dvd-t irni, utánna viszont nem dobta ki a kész DVD-t, a k3b lefagyott, és amikor újra akartam inditani azt se szerette. Szóval lehet rebootonként csak egy dvd-t tudok irni? :)
Amugy köszi az ötletet, de nem használok - legjobb tudomásom szerint - semmilyen supermountot és nem is mountoltam - igazából egy üres CD-t/DVD-t nem is hiszem, hogy lehetne érdemben mountolni ( fájl rendszer hijján? ) S az ivman-ról sem hallottam még, de ilyen könyvtárakat valóban találtam. Mindenesetre még nem merültem el teljesen benne, hogy vajon mit tudhat.


Ez egy kicsit nagyon abnormális állapot. Ha összeszedsz nekem minden szükséges információt akkor szívesen beadok neked egy bugreportot a megfelelõ helyeken.

Ha érdekel, akkor kérlek nyújts:

[list=] verzió számot és USE flag-eket minden releváns szoftveredhez: growsisofs, k3b, kde, x.org, glibc, gcc, linux (kernel)
[list=] számítógépedrõl információt (sebesség, processzor, RAM, stb.)
[list=] DVD íród paraméterei/márkája/stb.

Ha valaki okosabb tud még hasznos információra gondolni bug-reporthoz akkor tegyen a listámhoz.
Back to top
View user's profile Send private message
SysOP XXL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 27 Jan 2004
Posts: 139
Location: Kecskemét, Hungary

PostPosted: Thu May 19, 2005 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Még talán ilyeet, hogy UDEVet használsz-e, és hogy milyen verziójú a baselayoutod... Csak egy gondolat.
_________________
Magyarok jelentkezzetek!
A /etc/portage és használata
Back to top
View user's profile Send private message
MrPrise
n00b
n00b


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 36
Location: Hungary

PostPosted: Tue Aug 09, 2005 1:33 pm    Post subject: Reply with quote

Sziasztok!

Nekem pár hete van Pioneer DVR-109-es íróm. k3b-vel minden gond nélkül tudok írni. Ill annyi szépséghibája van hogy bármit állítok be írási sebességnek mindig a maxon ír... Legalábbis ezt mutatja, hogy azon ír. Esetleg van másnak ilyen tapasztalata?
_________________
Help answer the unanswered
Please add [solved] to the initial post's subject line if you feel your problem is resolved.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum