Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] Tegoroczna "nowa" matura...
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mati_pl
n00b
n00b


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 33

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

Zamawiam trzymanie kciuków we wtorek (polski) i czwartek (ang.) :D

Prezentację z polskiego mam multimedialną, jednak kilka dni temu się dowiedzieliśmy że jednak szkoła nam rzutnika nie da (uzasadnienie: jest jeden rzutnik, a dwie komisje) - trochę kicha. Polonistów mam ambitnych, więc wyniku na poziomie się nie spodziewam.

Z ciekawości: ktoś zdaje z informatyki :?:
Chyba żadna uczelnia tego nie honoruje (w moim przypadku liczy się tylko matma), można powiedzieć że przystępuję "dla sportu" :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
OBenY
Guru
Guru


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 552
Location: Poland -> Wroclaw

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Ja chcialem zdawac informatyke (na Linuksie, bo przecie nie na Win :P ), ale zadna uczelnia na to nie patrzy, wiec olalem. Pozatym sam sobie mialem sadzac system, bo admin nie umial :)))
_________________
Linux registered user: #205241
KDE registered user: #1919
http://obeny.obeny.net
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

OBenY wrote:
Ja chcialem zdawac informatyke (na Linuksie, bo przecie nie na Win :P ), ale zadna uczelnia na to nie patrzy, wiec olalem. Pozatym sam sobie mialem sadzac system, bo admin nie umial :)))


Dwa dni na instalację Gentoo na maturę to troche przy dużo:P
BTW; Co to za admin.
Back to top
View user's profile Send private message
Rumil
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 08 Dec 2003
Posts: 108
Location: Krakow, Poland

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 9:18 pm    Post subject: Reply with quote

mati_pl wrote:

Z ciekawości: ktoś zdaje z informatyki :?:
Chyba żadna uczelnia tego nie honoruje (w moim przypadku liczy się tylko matma), można powiedzieć że przystępuję "dla sportu" :wink:

Ja na przyklad zdaje, a AGH krakowski na informatyke bierze pod uwage infe - tzn. jest do wyboru infa albo fizyka.
Back to top
View user's profile Send private message
rzezioo
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Nov 2004
Posts: 260
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 9:38 pm    Post subject: Reply with quote

a ja jestem zwolniony ale koles zdaje i zdaje pod winda i mu powiedzieli w szkole ze jak chce zdawac na OO XP to niech se sam znajdzie
_________________
USE="refrigerator" emerge beer
http://fun.from.hell.pl/2003-05-27/russian_linux.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
mati_pl
n00b
n00b


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 33

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 9:57 pm    Post subject: Reply with quote

Zdawanie informatyki to kolejna decyzja w moim życiu nie poparta żadnym argumentem :wink:

Zdaję pod Windowsem, nie wiem jak rozwiązałbym jakiekolwiek zadanie z bazą danych (z jakiej bazy możnaby korzystać pod Linuxem?). Wiąże się to też z tym, że jestem skazany na kijowe Dev-C++ i jego wywalający się debugger.

Wybór wersji softu (chciałem Windows XP + Office 2003, z którego jeszcze rok temu korzystałem) był taki: Office XP, Office XP albo Office XP. Z Windowsem to samo.

rzezioo wrote:
a ja jestem zwolniony

Finalista olimpiady?

OBenY: To przecie idealnie z tym stawianiem systemu, pół Polski pomaga Ci w zdawaniu gdy skonfigurujesz dostęp do netu :)
Poza tym, widzę że kolega z Wrocławia, które liceum i jakie plany na potem :?:
Back to top
View user's profile Send private message
OBenY
Guru
Guru


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 552
Location: Poland -> Wroclaw

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 10:11 pm    Post subject: Reply with quote

Mati_pl: I LO (klasa mat-inf), plany: PWr, co tu duzo myslec :) Ja infy zdawac nie chce, wiem ze sobie radze, ale jakbym dostal polowe pktow, to bylby obciach, bo wsrod ziomkow jestem guru nad guru. Ojciec pewnie tez by sie wsciekl, bo nad kompem siedze niemilosiernie dlugo :)

Na windzie nie chcialem zdawac ze wzgledow czysto ideologicznych, wiadomo Linuksowiec z powolania :) Pozatym soft Linuksiany lepiej znam :) Bazy danych to heh nie jest moja specjalnosc, ale potrafie calkiem zlozone popelnic :)

Z tym stawianiem to nie tak pieknie, bo dostepu do netu nie mialbym :( A przydalby sie, bo jak tak, to pewnie pare osob z forum by mozna zatrudnic do pomocy :)

A Ty Mati_pl, jakie plany i ktora szkolka ?
_________________
Linux registered user: #205241
KDE registered user: #1919
http://obeny.obeny.net
Back to top
View user's profile Send private message
rzezioo
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Nov 2004
Posts: 260
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Sun Apr 24, 2005 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

mati_pl wrote:
Finalista olimpiady?
no tak jakby :)
hmmm... z tego co napisales by wynikalo ze pod linuxem istnieje jakis niewywalajacy sie debugger :wink: jesli taki znalazles to chetnie wyprobuje :)
_________________
USE="refrigerator" emerge beer
http://fun.from.hell.pl/2003-05-27/russian_linux.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
axquan
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Nov 2003
Posts: 85

PostPosted: Mon Apr 25, 2005 7:04 am    Post subject: Reply with quote

OBenY wrote:
Ja chcialem zdawac informatyke [...] ale zadna uczelnia na to nie patrzy, wiec olalem.[...]

Dziwne szkoły wybieracie dla przykładu na AGH można zdawać infę (chociaż tak naprawdę liczy się tam test kompetencji, brr), na Politechnikę Śląską też można.

A co do wyboru, to oczywiście linux! :-D Co prawda nie mam w domu StarOffice 6.0 ale chyba aż tak bardzo nie różni się od OO, a baza, cóż zakładam nieśmiale, że jest podobna do tej z Access'a..:-)

A właśnie, padło już to pytanie: gdzie się wybieracie? Osobiście myślałem o (AGH || UWr) && Politechnika Śląska.
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Mon Apr 25, 2005 8:43 am    Post subject: Reply with quote

Takie pytanko: ile czasowo trwała wasza prezentacja na polskim? Czy 10 minut wystarczy, a jak nie to ile wystarczy?
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
OBenY
Guru
Guru


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 552
Location: Poland -> Wroclaw

PostPosted: Mon Apr 25, 2005 9:12 am    Post subject: Reply with quote

Ja sie rozgadalem i wyszo mi kolo 20 :( Na pytania tez dlugo zdziebelka odpowiadalem, ponoc najdluzej z wszystkich :P Ale tak to jest jak chce sie cos powiedziec... :(
_________________
Linux registered user: #205241
KDE registered user: #1919
http://obeny.obeny.net
Back to top
View user's profile Send private message
mati_pl
n00b
n00b


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 33

PostPosted: Mon Apr 25, 2005 9:48 am    Post subject: Reply with quote

Też dla mnie będzie obciach, jak będę miał 50% punktów z infy, ale myślę że sobie poradzę :) Choć problemy są, zwłaszcza z zadaniami arkuszokalkulacyjnymi i bazodanowymi mi najgorzej idzie. Na razie się tym nie przejmuję, matma ważniejsza. BTW: Oprócz mnie ze szkoły jeszcze 3 osoby zdają infę.

OBenY: szkoła to III L.O., a plany- informatyka na UWr. Politechnika wchodziłaby jeszcze może w rachubę, ale ze mnie głąb z fizyki niestety.

rzezioo wrote:
mati_pl wrote:
Finalista olimpiady?
no tak jakby :)

Nono, gratulacje :) Mi zabrakło ~50 pkt. w II etapie, a też miałbym problem z głowy i miejsce na uczelni...
rzezioo wrote:
hmmm... z tego co napisales by wynikalo ze pod linuxem istnieje jakis niewywalajacy sie debugger :wink: jesli taki znalazles to chetnie wyprobuje :)

gdb jeszcze mnie nie zawiodło :wink: W ogóle, nie żałuję że zostałem skutecznie przekabacony na tandem Vim + gdb biorąc pod uwagę kilkuletnie rozleniwienie pracą z Delphi :P

axquan wrote:
A co do wyboru, to oczywiście linux! :-D Co prawda nie mam w domu StarOffice 6.0 ale chyba aż tak bardzo nie różni się od OO, a baza, cóż zakładam nieśmiale, że jest podobna do tej z Access'a..:-)

Hm, nie jestem zorientowany- w StarOffice 6.0 jest wbudowana jakaś baza :?:
Na razie korzystam z OOo 1.1 i tam nie ma, jak to jest w produkcie Suna?

Co do uczelni, to żadna we Wrocławiu nie bierze przy rekrutacji pod uwagę wyniku z infy. Widać w innych regionach kraju lepiej pod tym względem.

totencham wrote:
Takie pytanko: ile czasowo trwała wasza prezentacja na polskim? Czy 10 minut wystarczy, a jak nie to ile wystarczy?

Moja będzie trawać ~15 min., z czego przez 3 minuty będę usypiał komisję fragmentem utworu muzycznego :D
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Mon Apr 25, 2005 1:16 pm    Post subject: Reply with quote

mały OT ;)
trzymajcie kciuki za mnie jutro i w srode od 9:00 do 11:00 - piszę egzamin do liceum :]
heh.. przydaloby sie w koncu do zeszytów zajrzeć ;)
pozdrawiam
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
axquan
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Nov 2003
Posts: 85

PostPosted: Mon Apr 25, 2005 6:35 pm    Post subject: Reply with quote

mati_pl wrote:

axquan wrote:
A co do wyboru, to oczywiście linux! :-D Co prawda nie mam w domu StarOffice 6.0 ale chyba aż tak bardzo nie różni się od OO, a baza, cóż zakładam nieśmiale, że jest podobna do tej z Access'a..:-)

Hm, nie jestem zorientowany- w StarOffice 6.0 jest wbudowana jakaś baza :?:
Na razie korzystam z OOo 1.1 i tam nie ma, jak to jest w produkcie Suna?

Jest baza właśnie dlatego dali SO, a nie OO, tyle, że jest zewnętrzna tzn. produkuje ją inna firma, zdaje się, że adabas, niestety próby zainstalowania tego wraz z so 6.0 beta na moim gentoo spełzły na niczym, ale być może popróbuje jeszcze.
Back to top
View user's profile Send private message
mati_pl
n00b
n00b


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 33

PostPosted: Fri May 06, 2005 9:20 pm    Post subject: Reply with quote

No, imprezka spod znaku "M" trwa na całego :wink: Zostaję do środy :wink:

Walka z ustnymi zakończona sukcesem (pl: 15/20, ang. rozszerz.: 17/20). Nie wiem jak z polskim pisemnym, jakoś nie podoba mi się pisanie wypracowań pod klucz odpowiedzi :x Ale mam nadzieję, że zdałem (niepewność potrwa jednak gdzieś do końca czerwca ...).

Fajnie było dziś na angliku, gdy zacięła się płyta z nagraniem tekstu :D Lektor mówi, że jest czas na zapoznanie się z pytaniami, po czym za chwilę usłyszymy z płyty tekst. No i czytamy, czekamy, 5 minut, 10 minut ... Musieli nam przynieść płytę (a potem i odtwarzacz) z innej sali :P .

A, nie żałuję że po kilkugodzinnym maratonie lingwistycznym znalazłem siły by wybrać się na prelekcję Jacka Cabana o Wine. Trochę nowych rzeczy się dowiedziałem. Ktoś jeszcze z Wrocławia był :?:

No, to wracam do randki z ponętną, przesympatyczną Panią Matematyką. W poniedziałek spędzimy kilka upojnych godzin, trzeba potrenować :twisted:
Już się nie mogę doczekać kiedy to wszystko się skończy, i będę mógł bez wyrzutów sumienia programować, tworzyć strony, pisać jakieś patche, i czynić tym podobne radosne czynności. A i życie prywatne nabierze żywszego tempa (niech żyje wiosna :D).

Powodzenia wszystkim piszącym matmę, infę, tudzież inne egzotyczne przedmioty (ktoś tu pisze biologię :?: A może ktoś się skusił na historię tańca? :twisted:)
Back to top
View user's profile Send private message
axquan
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Nov 2003
Posts: 85

PostPosted: Fri May 06, 2005 10:00 pm    Post subject: Reply with quote

mati_pl wrote:

Fajnie było dziś na angliku, gdy zacięła się płyta z nagraniem tekstu :D Lektor mówi, że jest czas na zapoznanie się z pytaniami, po czym za chwilę usłyszymy z płyty tekst. No i czytamy, czekamy, 5 minut, 10 minut ... Musieli nam przynieść płytę (a potem i odtwarzacz) z innej sali :P .

Hehe, nie mogę, oj nie popisały się OKE, nie popisały. U mnie w szkole (Kopernik, Częstochowa) zacięły się aż 4 płytki z 7 chyba :-D W jakim district'cie mieszkasz? Może to jakieś ogólnopolskie?
Back to top
View user's profile Send private message
OBenY
Guru
Guru


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 552
Location: Poland -> Wroclaw

PostPosted: Sat May 07, 2005 8:05 am    Post subject: Reply with quote

Ja po polskim mam mieszane uczucia :( Po prostu urodzonym polonista nie jestem, mam nadzieje, ze zdalem, mniej wiecej zobaczylem w tym calym Potopie, to co mialem zobaczyc, wiec moze tragicznie nie bedzie... Po podstawowym mi odbilo, poszedlem z qmplem na paczka i po chwili namyslu padala genialna mysl "A, ch.j tam idziemy pisac rozszerzona!" I poszlismy... qfa toz to prosztsze bylo niz podstawowa :)) Wiec moze pare pkcikow nabije.

Anglik to sama przyjemnosc, nie ma to jak pisac cos o Sofcie Open Source na maturze oraz "em-aj-ti" :) Sluchania byly fatalne, czyz nie ?

mati_pl: Ja sie mialem wybrac na Pola Marsowe, pogoda nie dopisala, wiec myslalem by sie wybrac na PWr na wykladzik, ale niestety moja glowa chciala odpoczac, wiec po powrocie do domu natychmiastowo zakimalem na dobrych pare godzin.

Moze kiedys jakis oficjalny mityng Gentoo Users Wrocław, sie zrobi co ? W koncu nie bez kozery w empiku mozna nabyc podstawki zatytulowane "Wrocław the meeting place"...
_________________
Linux registered user: #205241
KDE registered user: #1919
http://obeny.obeny.net
Back to top
View user's profile Send private message
mati_pl
n00b
n00b


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 33

PostPosted: Sat May 07, 2005 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

axquan -> Wrocław, ale zacinanie się płyt było chyba powszechne.

Na maturę rozszerzoną z polskiego nie poszedłem, w przeciwieństwie do tego co zrobiłem na próbnej. BTW, z tej próbnej miałem więcej punktów na poziomie rozszerzonym niż na podstawowym, który zdałem "na granicy".

Wszyscy się skarżyli na słuchania.

OBenY: Też chciałem iść na Juwenalia, ale z powodu pogody i poniedziałkowej matmy, od której wyniku zależy czy się dostanę na studia, zrezygnowałem. A taka szkoda, Hey był ... :( I Indios Bravos ... :(

W ogóle, nie rozumiem, czemu po raz kolejny wrocławscy żacy nie mogą się zorganizować na wspólną imprezę :x Juwenalia tu, juwenalia tam, paranoja. Jeszcze tylko brakuje żeby plakaty zaklejali, jak w zeszłym roku :x

Co do mityngu, jestem za :D Ciekawe, ile osób by się zebrało. W każdym razie byłby git, takie przyjemne przerwanie codziennej monotonii w kulturalnym gronie :twisted:
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Sat May 07, 2005 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

na hey'u bylo fajnie :) aczkolwiek te juwenalia nie byly organizowane przez zadna uczelnie. w tym roku to juz wogole zrobil sie taki podzial ze ho ho
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
axquan
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Nov 2003
Posts: 85

PostPosted: Mon May 09, 2005 7:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ale było faaajniee na rozszerzonej macie, mówie wam, tak było. Zrobiłem 3 z 9, a reszte tylko nadziubałem. Pocieszcie mnie i powiedźcie, że było trudne, bo w przeciwnym wypadku idę poszukać jakiejś ładnej gałęzi, blah.:?
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Mon May 09, 2005 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

axquan wrote:
Ale było faaajniee na rozszerzonej macie, mówie wam, tak było. Zrobiłem 3 z 9, a reszte tylko nadziubałem. Pocieszcie mnie i powiedźcie, że było trudne, bo w przeciwnym wypadku idę poszukać jakiejś ładnej gałęzi, blah.:?


Nie powiem ile ja zrobiłem (tak , pisałem to ^%$*&$), ale proste nie było, trudne przeraźliwie tez nie, chociaż zadania wymagały nieprzeciętnego skupienia i 120% dozwolonego czasu.

Podstawową wydawaŁO mi sie, że rozwaliłem bez problemu. Cóż, nastąpi najprawdopodobniej (z P(A) -> nieskończ.) rewizja moich odczuć...

Pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Mon May 09, 2005 8:37 pm    Post subject: Reply with quote

lol.... chlopaki - trzymamy kciuki (paniom takze, ale jakos malo tu zagladaja :? ).

jest moze to gdzies na necie? zeby obejrzec jakie zadania byly?

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Mon May 09, 2005 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

_troll_ wrote:
lol.... chlopaki - trzymamy kciuki (paniom takze, ale jakos malo tu zagladaja :? ).

jest moze to gdzies na necie? zeby obejrzec jakie zadania byly?

Pozdrawiam,
Przemek


Tak, zadania sa na CKE:
www.cke.edu.pl

A przykładowe, nieoficjalne rozwiązania:
http://zadania.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=104
Back to top
View user's profile Send private message
mati_pl
n00b
n00b


Joined: 06 Jun 2004
Posts: 33

PostPosted: Mon May 09, 2005 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

Jeśli chodzi o mnie, to z matmy podstawowej jestem nawet zadowolony, gorzej z rozszerzoną, 2 zadań nie zrobiłem. Czasu było "na styk", poziom trudny.

No, to teraz wszystko zależy od kluczy odpowiedzi. W ogóle, to prawda, że wyniki mają być dopiero pod koniec czerwca :?:

A jutro sprawdzanie stanowisk na środową maturę z infy :D W ogóle, zdaje u nas 5 osób, fajnie będzie wyglądać jak będzie jeszcze np. 3-osobowa komisja (może nam wuefistów dadzą? :twisted: ) i "administrator".
Back to top
View user's profile Send private message
axquan
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Nov 2003
Posts: 85

PostPosted: Mon May 09, 2005 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

zieloo wrote:

Tak, zadania sa na CKE:
www.cke.edu.pl

A przykładowe, nieoficjalne rozwiązania:
http://zadania.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=104

;-( blaaah jak będzie 60% to max! na rozszerzonej, bo podstawka chyba ok. 90%
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum