Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] X-terminálok KDM-el hogyan
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zoozo
n00b
n00b


Joined: 04 May 2005
Posts: 7
Location: Hungary

PostPosted: Wed May 04, 2005 10:01 am    Post subject: [HU] X-terminálok KDM-el hogyan Reply with quote

Régebbi pc-ket szerenék X-terminálként használni, egy gentoos X kiszolgálóhoz kapcsolva.
A kérdéseim:
- hogyan lehet ezt kdm-el megcsinálni, mert alapból nem engedi az XDMCP kapcsolatot? és nem találtam ilyen opciót a kde controll penel kdmre vonatkozó pontjában sem (a gdmconfig tudja). Valószínűleg vmelyik config filet kell szerkeszteni kézzel hozzá. Hogyan?
- lehet-e korlátozni, hogy milyen IP cimről ill. IP tartományből szabad csatlakozni X-terminállal, és melyekből nem?
- lehet-e titkosítani (pl. ssh-n keresztül) bizonyos X-terminál kapcsolatokat? ha igen hogyan? és meg lehet-e oldani, hogy csak bizonyos (pl. távoli) kapcsolatokat titkosítson, és a többit ne?

Előre is köszi
[Magyar gentoo forum rulez:) ]
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Wed May 04, 2005 1:51 pm    Post subject: Re: [HU] X-terminálok KDM-el hogyan Reply with quote

zoozo wrote:
Régebbi pc-ket szerenék X-terminálként használni, egy gentoos X kiszolgálóhoz kapcsolva.
A kérdéseim:
- hogyan lehet ezt kdm-el megcsinálni, mert alapból nem engedi az XDMCP kapcsolatot? és nem találtam ilyen opciót a kde controll penel kdmre vonatkozó pontjában sem (a gdmconfig tudja). Valószínűleg vmelyik config filet kell szerkeszteni kézzel hozzá. Hogyan?
- lehet-e korlátozni, hogy milyen IP cimről ill. IP tartományből szabad csatlakozni X-terminállal, és melyekből nem?
- lehet-e titkosítani (pl. ssh-n keresztül) bizonyos X-terminál kapcsolatokat? ha igen hogyan? és meg lehet-e oldani, hogy csak bizonyos (pl. távoli) kapcsolatokat titkosítson, és a többit ne?

Előre is köszi
[Magyar gentoo forum rulez:) ]


Jó mély-ugrásos kérdés ez...

Hogyan? A válasz [url=https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-72893-highlight-vnc.html]itt van (angol)[/b]. Ha akarod, és türelmes tudsz lenni, lefordítom... de, elõre elmondom, hogy nekem nem sikerült mûködésbe hozni mikor megpróbáltam. Nálamnál több okos fejre lesz szükséged ebben.

Ami az egyszerûbb kérdéseid illeti:
- igen, lehet korlátozni honnan szabad csatlakozni (hát még szép--ez linux elvégre is ;))
- lehet SSH-en keresztül bonyolítani a dolog
- és (tudomásom szerint) lehet beállítani úgy hogy engedjen sima (elfelejtettem melyik protokol--de nem SSH) kapcsolatokat a helyi hálózatról, de csak SSH-es kapcsolatokat bárhonnan máshonnan

Szóval 100% biztos hogy minden megoldható/konfigurálható úgy ahogy akarod--de ez nem egy 5 perces probléma.

Mások bölcs hozzászolását mindehez igencsak várom. :D
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum