Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Hajra Magyarok!
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dr_strange
Guru
Guru


Joined: 16 Apr 2002
Posts: 480
Location: Cambridge, UK

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

nekem a quote/tilde helyén van az í (billkiosztás: hu_qwerty)
_________________
shine on,

dr_strange

Set the Controls for the Heart of Gentoo
http://magenta.linuxforum.hu
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Sun Apr 17, 2005 1:57 am    Post subject: Reply with quote

dr_strange wrote:
nekem a quote/tilde helyén van az í (billkiosztás: hu_qwerty)


Most éppen újratelepítem a rendszert (gondoltam, egy hét után jóval kisebb munka mint egy éve után, és ahogy az lenni szokott, egy jét után már rájöttem pár dologra amit nem úgy kellett volna csinálni), de majd megpróbálom, ha újra lesz gnome -om. Köszi.
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 12:52 am    Post subject: Reply with quote

Namármost nekem az egész totál meghülyült. Valami nagyon nincs itt rendben.

Valóban, a HUN (QWERTY) működik, és tényleg a ~ helyén van a hosszú i, de én azt a billentyűzetet nem is merem, nem is szoktam meg, egyéltalán nem is az a standard magyar billentyűzet. Az ugyanis a QWERTZ, ami nekem továbbra sem működik.

Megnéztem a kiosztás fájlt (/etc/X11/xkb/symbols/pc/hu), és teljesen jónak tűnt, az Alt+j -re van definiálva a hosszú i. Valamiért mégsem működik. Sőt, láttam a fájlban, hogy annak rendje és módja szerint az AltGr+q lenne a "\", AltGr+w a "|", stb. Szóval arra jöttem rá, hogy AltGr nem működik rendesen. Gondoltam, kipróbálom, hogy az xorg.conf -ban definiálom a "hu" kiosztást. Csodák csodája, mikor inditottam a gépet, a gdm bejelentkező képernyőn, ahol még nem rontja el a gnome a dolgokat, volt hosszú i-m, AltGr+q,w minden működött. Amikor beléptem, megkérdezte, hogy akarom a gnome beálljtásaimat, vagy inkább maradok a default xorg.conf beállitásnál. Ha maradok, akkor működik az AltGr, ha nem akkor nem. Persze ha egyszer átváltok angol billentyűzetre, aztán vissza, akkor az egész elromlik.

Most jön a slusszpoén. Bemegyek a gnome billentyűzet konfigurációba, Layouts fül, Reset to default gomb. Helyes magyar billentyűzet, a váltó csak a Hun-t jrja ki. Hozzáadom az amerikai billentyűzetet NEM VÁLTOK ÁT, csak hozzáadtam, erre totál szétesik a magyar billentyűzetem, pl. nincs A betű!!! (Nem gépel semmit az A gomb.)

Itt valami nagy bug van...
Back to top
View user's profile Send private message
zsoltika
l33t
l33t


Joined: 13 Nov 2003
Posts: 634
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 6:09 am    Post subject: Reply with quote

csab wrote:
...
Most jön a slusszpoén. Bemegyek a gnome billentyűzet konfigurációba, Layouts fül, Reset to default gomb. Helyes magyar billentyűzet, a váltó csak a Hun-t jrja ki. Hozzáadom az amerikai billentyűzetet NEM VÁLTOK ÁT, csak hozzáadtam, erre totál szétesik a magyar billentyűzetem, pl. nincs A betű!!! (Nem gépel semmit az A gomb.)
Itt valami nagy bug van...

Nem frissítettél mostanában xorg-ot? És aztán a /usr/lib/X11/xkb/xkbcomp konfig fájlt dispatch conf-val? Nekem akkor volt ilyesmi, ha mc + F3-val belenéztem a fileba, a dispatch-conf "telerakta" a diff outputjával :( aztán xorg újrafordít (csak bin csomag készítés, majd install, dispatch-conf -nál a 't' megnyomásával (toggle-merge) vissza az eredeti-új verzióra, X újraindít, és innét jó.)
Ha ez a baj, akkor esetleg ez abbol is látszik, ha parancssorból próbálod (X alatt) konfigurálni a billentyűzetet, nekem pl. ez a hiba jött:
Code:
$ setxkbmap -option lv3:ralt_switch
Error loading new keyboard description


HTH,
Zsoltika
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

zsoltika wrote:

Nem frissítettél mostanában xorg-ot? És aztán a /usr/lib/X11/xkb/xkbcomp konfig fájlt dispatch conf-val? Nekem akkor volt ilyesmi, ha mc + F3-val belenéztem a fileba, a dispatch-conf "telerakta" a diff outputjával :( aztán xorg újrafordít (csak bin csomag készítés, majd install, dispatch-conf -nál a 't' megnyomásával (toggle-merge) vissza az eredeti-új verzióra, X újraindít, és innét jó.)
Ha ez a baj, akkor esetleg ez abbol is látszik, ha parancssorból próbálod (X alatt) konfigurálni a billentyűzetet, nekem pl. ez a hiba jött:
Code:
$ setxkbmap -option lv3:ralt_switch
Error loading new keyboard description


Nem semmi ilyesmit nem csináltam. Ez egy teljesen friss install, és alapból igy működött. Az emlitett parancs pedig lefut hiba nélkül, de nem változtat a viselkedésen.
Back to top
View user's profile Send private message
dr_strange
Guru
Guru


Joined: 16 Apr 2002
Posts: 480
Location: Cambridge, UK

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 5:27 pm    Post subject: Reply with quote

GNOME alatt nekem sem működik a billkiosztás-váltó applet; ha nagyon kell, aliassal váltok terminálból.
_________________
shine on,

dr_strange

Set the Controls for the Heart of Gentoo
http://magenta.linuxforum.hu
Back to top
View user's profile Send private message
zsoltika
l33t
l33t


Joined: 13 Nov 2003
Posts: 634
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 5:28 am    Post subject: Reply with quote

Ezt a topicot néztétek már?
Hátha.
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Wed Apr 20, 2005 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

zsoltika wrote:
Ezt a topicot néztétek már?
Hátha.


Sajnos ez a topik nem mondott nekem ujat. Valoban, eloszor at kell masolni az emlitett fajlokat, hogy egyaltalan fel lehessen venni a magyar billentyuzetet, es az Alt, Meta dolog szukseges, hogy vissza lehessen billenmtyuzetrol valtani. De ez nem oldja meg a problemat, hogy a magyar billentyuzet nem jol mukodilk.

A problemat egyebkent elnapoltam. Lehet, hogy veszek egy magyar billentyuzetet es az xorg.conf beallitasokat hasznalom majd gnome-ban (erre van lehetoseg a "reset to deafult" gombbal, csak ezutan ne probald meg hozzaadni az angolt, lasd elozo hozzaszolasom). Akkor nem valtok. A masik lehetoseg, hogy megprobalom ravenni a gnome-or indulaskor, hogy a jobb Alt-ot ModeShift-kent ertse. Ez menubol nem megy, de ha esetleg elinditok egy xmodmap-et automatikusan gnome inditaskor, az mukodhet. Persze ekkor meg az Alt+Shift-es valtassal lehet bajom esetleg, de azt akor mondjuk atteszem mas billentyure es ugy megfelelne.

Most egyelore vannak fontosabb priritasok. Pl. kiloni a Mozillat gnome alol, hogy ne jojjon vissza update-nel. A gnome-light nem jo megoldas, mert az egy csomo mas csomagot is elengedne, ami nekem kell (ghostscript, gedit, gnome-games, stb.), es nem tul szep megoldas egyenkent bepakolni oket.
Back to top
View user's profile Send private message
dr_strange
Guru
Guru


Joined: 16 Apr 2002
Posts: 480
Location: Cambridge, UK

PostPosted: Fri Apr 22, 2005 9:08 am    Post subject: Reply with quote

/etc/portage/package.mask?
_________________
shine on,

dr_strange

Set the Controls for the Heart of Gentoo
http://magenta.linuxforum.hu
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Sat Apr 23, 2005 4:21 am    Post subject: Reply with quote

dr_strange wrote:
/etc/portage/package.mask?


Az nem működik állítólag, mert akkor a gnome-ot többet nem tudod update-elni, mert egy dependency-je mask-olva van.
Back to top
View user's profile Send private message
zsoltika
l33t
l33t


Joined: 13 Nov 2003
Posts: 634
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Sat Apr 23, 2005 7:50 am    Post subject: Reply with quote

csab wrote:
Pl. kiloni a Mozillat gnome alol, hogy ne jojjon vissza update-nel. A gnome-light nem jo megoldas, mert az egy csomo mas csomagot is elengedne, ami nekem kell (ghostscript, gedit, gnome-games, stb.), es nem tul szep megoldas egyenkent bepakolni oket.


Valóban nem túl szép, de mûködik. Vagy létrehozhatsz egy OVERLAY-t, amiben a gnome-light alapján átszerkeszted a gnome ebuildet.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Fri Apr 29, 2005 3:25 pm    Post subject: Magyar Fórum Felkérés Reply with quote

Üdvözletem! 30-hányan vagyunk eddig már?

Beadtam egy felkérést egy Magyar nyelvû fórumra:
https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-330894.html

Szavazzatok ha akarjátok ti is.
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Fri Apr 29, 2005 3:48 pm    Post subject: Reply with quote

zsoltika wrote:
csab wrote:
Pl. kiloni a Mozillat gnome alol, hogy ne jojjon vissza update-nel. A gnome-light nem jo megoldas, mert az egy csomo mas csomagot is elengedne, ami nekem kell (ghostscript, gedit, gnome-games, stb.), es nem tul szep megoldas egyenkent bepakolni oket.


Valóban nem túl szép, de mûködik. Vagy létrehozhatsz egy OVERLAY-t, amiben a gnome-light alapján átszerkeszted a gnome ebuildet.


Vegulis tenyleg ezt csinaltam a vegen. A billentyuzetvaltasrol meg lemondtam, veszek egy magyar billentyuzetet, ugyis megyek most ket hetre Magyarorszagra, aztan konstans magyar billentyuzet lesz beallitva, punktum.

Egy gyors kerdes (bar valoszinuleg magam is ki tudnam talani, de ha mar eppen ide irok...): Egyszer, csak probakeppen, elinditottam a gnome-volume-manager nevu progit. Csak mert olvastam a nevet, de nem is igazan tudtam mit csinal... :oops: Azota persze minden gnome inditaskor felmountolja nekem a masik vinyon levo ntfs meg vfat particiokat. Ezekhez en szinte sosem nyulok Linux alatt, es biztonsagi okobol nem is szeretem, hogy mindig fel vannak mountolva. Hogy lehetne ezt a volume managert leallitani, vagy rabeszelni, hogy hanyagolja ezek automountolasat?
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Fri Apr 29, 2005 3:55 pm    Post subject: Reply with quote

csab wrote:
zsoltika wrote:
csab wrote:
Pl. kiloni a Mozillat gnome alol, hogy ne jojjon vissza update-nel. A gnome-light nem jo megoldas, mert az egy csomo mas csomagot is elengedne, ami nekem kell (ghostscript, gedit, gnome-games, stb.), es nem tul szep megoldas egyenkent bepakolni oket.


Valóban nem túl szép, de mûködik. Vagy létrehozhatsz egy OVERLAY-t, amiben a gnome-light alapján átszerkeszted a gnome ebuildet.


Vegulis tenyleg ezt csinaltam a vegen. A billentyuzetvaltasrol meg lemondtam, veszek egy magyar billentyuzetet, ugyis megyek most ket hetre Magyarorszagra, aztan konstans magyar billentyuzet lesz beallitva, punktum.

Egy gyors kerdes (bar valoszinuleg magam is ki tudnam talani, de ha mar eppen ide irok...): Egyszer, csak probakeppen, elinditottam a gnome-volume-manager nevu progit. Csak mert olvastam a nevet, de nem is igazan tudtam mit csinal... :oops: Azota persze minden gnome inditaskor felmountolja nekem a masik vinyon levo ntfs meg vfat particiokat. Ezekhez en szinte sosem nyulok Linux alatt, es biztonsagi okobol nem is szeretem, hogy mindig fel vannak mountolva. Hogy lehetne ezt a volume managert leallitani, vagy rabeszelni, hogy hanyagolja ezek automountolasat?


Csabikám, megkérhetlek szavazz rá a Magyar Fórum felkérésre?

Ami a problémádat illeti, van egy santa gyanum hogy bár a Gnome Volume Manager kezdeményezte a problémát, nem az tartja életben.

Kukkants kérlek az /etc/fstab fájlodba és tedd fel ide a tartalmát.

Ha minden igaz, ebben a fájlban lesz utasítás hogy fel legyenek mountolva az ntfs meg a vfat particióid is.

Amint látom mi is van az fstab-edbe, megmondom mit kell kiszedni hogy békénhagyja a Windows particióidat.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Fri Apr 29, 2005 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

dr_strange wrote:
Körkérdés: szerintetek érdemes lenne külön szekciót kérnünk magunknak itt az other languages alatt, vagy túl kicsi a userbázis hozzá?


Ne haragudj, dr_strange. Nem láttam meg ezt a hozzászólásodat csak miután már beadtam a felkérésemet. Egyébként tanácskoztam volna veled mielött neki indulok. Számomra ez a téma bizonyiték arra hogy van egy méretes magyar felhasználó csoport.

Kérlek add szavazatod a Magyar Fórum Felkéréshez. S ha benne vagy, szerintem jelentkezz te is esetleges moderátornak. (nem mintha lenne bármi fogalmam is hogy mi módon választják ki moderál--de ártani nem árthat)

zsoltika wrote:
Szerintem miért ne? Hátha valaki épp it keresne megoldást a fórumon, és nem a MaGenTa-n, gentoo-hu-n, HUP/fórumon, indexen. És könyebb meglátni, ha külön szekciónk van.
Persze rögtön azt is el kell érni, hogy a magyar szekció legyen a fórum nyitóoldalának legtetején :D


Örülök hogy egyformán gondolkodunk, Zsoltika. A Magyar Fórum Felkérésben pont ezt kértem. Kérlek látogasd meg.

Továbbá, mint olvashatod, a Magyar fórum megnyításának egyik feltétele érdemleges méretû forgalom.

Ezért szeretnék kérni mindenkit aki Magyar s erre jár hogy kérdezzen bátran minnél többet annál jobb de:
    új témát kezdve ebben a fórumban ("Other Languages"-ben) minden külön kérdésnek

    FONTOS!!! írjon egy "[HU]" jelölõt a "Subject" elé--ez alapján becsülik majd meg az adminisztrátorok hogy van -e elég forgalom hogy egy Magyar fórum megnyitása érdemes legyen


Én, és biztos vagyok sokan mások is, rendszeresen ellenõrzöm innentõl fogva az "Other Languages" fórumot magyar témákért, és amit csak tudok megválaszolok. Ha tudom, saját tudásom alapján; ha nem tudom, akkor meglévõ angol témák lefordítása alapján.

Szóval mindenki kérdezzen minnél többet, és szavazzon/szóljon hozzá a témához a Magyar Fórum Felkérés témában.
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Fri Apr 29, 2005 11:10 pm    Post subject: Reply with quote

Danuvius wrote:
csab wrote:
zsoltika wrote:
csab wrote:
Pl. kiloni a Mozillat gnome alol, hogy ne jojjon vissza update-nel. A gnome-light nem jo megoldas, mert az egy csomo mas csomagot is elengedne, ami nekem kell (ghostscript, gedit, gnome-games, stb.), es nem tul szep megoldas egyenkent bepakolni oket.


Valóban nem túl szép, de mûködik. Vagy létrehozhatsz egy OVERLAY-t, amiben a gnome-light alapján átszerkeszted a gnome ebuildet.


Vegulis tenyleg ezt csinaltam a vegen. A billentyuzetvaltasrol meg lemondtam, veszek egy magyar billentyuzetet, ugyis megyek most ket hetre Magyarorszagra, aztan konstans magyar billentyuzet lesz beallitva, punktum.

Egy gyors kerdes (bar valoszinuleg magam is ki tudnam talani, de ha mar eppen ide irok...): Egyszer, csak probakeppen, elinditottam a gnome-volume-manager nevu progit. Csak mert olvastam a nevet, de nem is igazan tudtam mit csinal... :oops: Azota persze minden gnome inditaskor felmountolja nekem a masik vinyon levo ntfs meg vfat particiokat. Ezekhez en szinte sosem nyulok Linux alatt, es biztonsagi okobol nem is szeretem, hogy mindig fel vannak mountolva. Hogy lehetne ezt a volume managert leallitani, vagy rabeszelni, hogy hanyagolja ezek automountolasat?


Csabikám, megkérhetlek szavazz rá a Magyar Fórum felkérésre?


Őszintén szólva én nem hiszek a magyar fórumban. Itt úgyis mindenki tud angolul, és ha nekem igazán komoly kérdésem van, ami nem a magyar ékezetekkel kapcsolatos, akkor az angol nyelvű fórumokban teszem fel, mert jóval nagyobb a userbázis. Szóval nem szavazok.

Quote:
Ami a problémádat illeti, van egy santa gyanum hogy bár a Gnome Volume Manager kezdeményezte a problémát, nem az tartja életben.

Kukkants kérlek az /etc/fstab fájlodba és tedd fel ide a tartalmát.

Ha minden igaz, ebben a fájlban lesz utasítás hogy fel legyenek mountolva az ntfs meg a vfat particióid is.

Amint látom mi is van az fstab-edbe, megmondom mit kell kiszedni hogy békénhagyja a Windows particióidat.


Nem hiszem, hogy ott a probléma. A két idetartozó sor:

/dev/hda1 /mnt/ntfs ntfs defaults,noauto,umask=0000,user,nls=utf8,ro 0 0
/dev/hda2 /mnt/shared vfat defaults,noauto,user,codepage=852,utf8 0 0

Kiderítem (ha tudom), aztán megírom, mi volt.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Fri Apr 29, 2005 11:43 pm    Post subject: Reply with quote

csab wrote:

Őszintén szólva én nem hiszek a magyar fórumban. Itt úgyis mindenki tud angolul, és ha nekem igazán komoly kérdésem van, ami nem a magyar ékezetekkel kapcsolatos, akkor az angol nyelvű fórumokban teszem fel, mert jóval nagyobb a userbázis. Szóval nem szavazok.


Hmmm... hát az igazat megvallva én sem önérdekbõl kezdeményeztem a dolgot. Tizenegy éve Kanadában élek, s anyanyelvi szinten beszélek, írok, olvasok, és gondolkodok mind magyarül mind angolul.

Viszont amig nincs Magyar fórum addig nem igazán van magyar Gentoo felhasználói közösség se. És így aki nem olyan otthonos az Angollal mint te meg én, annak pechje van.

Megértem hogy nem használnád kérdéseidre semmi gyakorísággal--de nem használnád mások segítése céljából se? Vagy úgy véled majdhogy senki nem használja a Gentoo aki nem közép- vagy felsõfokú angolban?

csab wrote:

Quote:
Ami a problémádat illeti, van egy santa gyanum hogy bár a Gnome Volume Manager kezdeményezte a problémát, nem az tartja életben.

Kukkants kérlek az /etc/fstab fájlodba és tedd fel ide a tartalmát.

Ha minden igaz, ebben a fájlban lesz utasítás hogy fel legyenek mountolva az ntfs meg a vfat particióid is.

Amint látom mi is van az fstab-edbe, megmondom mit kell kiszedni hogy békénhagyja a Windows particióidat.


Nem hiszem, hogy ott a probléma. A két idetartozó sor:

/dev/hda1 /mnt/ntfs ntfs defaults,noauto,umask=0000,user,nls=utf8,ro 0 0
/dev/hda2 /mnt/shared vfat defaults,noauto,user,codepage=852,utf8 0 0

Kiderítem (ha tudom), aztán megírom, mi volt.


Hát igazad van--az fstab-ed nem oka az automountolásnak. Várom kiváncsian a megoldásod. ;)
Back to top
View user's profile Send private message
csab
Apprentice
Apprentice


Joined: 15 Apr 2005
Posts: 152
Location: Atlanta, GA

PostPosted: Sat Apr 30, 2005 12:08 am    Post subject: Reply with quote

Danuvius wrote:
csab wrote:

Őszintén szólva én nem hiszek a magyar fórumban. Itt úgyis mindenki tud angolul, és ha nekem igazán komoly kérdésem van, ami nem a magyar ékezetekkel kapcsolatos, akkor az angol nyelvű fórumokban teszem fel, mert jóval nagyobb a userbázis. Szóval nem szavazok.


Hmmm... hát az igazat megvallva én sem önérdekbõl kezdeményeztem a dolgot. Tizenegy éve Kanadában élek, s anyanyelvi szinten beszélek, írok, olvasok, és gondolkodok mind magyarül mind angolul.

Viszont amig nincs Magyar fórum addig nem igazán van magyar Gentoo felhasználói közösség se. És így aki nem olyan otthonos az Angollal mint te meg én, annak pechje van.

Megértem hogy nem használnád kérdéseidre semmi gyakorísággal--de nem használnád mások segítése céljából se? Vagy úgy véled majdhogy senki nem használja a Gentoo aki nem közép- vagy felsõfokú angolban?


Én megértem ezt az indoklást, és ezért jó, hogy van magyar topik, járok is ide rendszeresen, amint látjátok. De gondolj bele: ha magyar fórum van, akkor azon belül topikokat kellene nyitni. Tényleg van annyi megbeszélnivalónk? Úgy értem, hogy pl. egy angol nyelvű fórum káosz lenne, ha csak egy topik lenne és abba ömplesztve mennének a kérések, de ez a magyar topik jó ez így. Senkinek sem volt talán még igazán komoly kérdése, szinte csak csevegni járunk ide, a közösségért. Ami egyáltalán nem rossz, csak szerintem nem igényel külön fórumot.

Danuvius wrote:
csab wrote:

Quote:
Ami a problémádat illeti, van egy santa gyanum hogy bár a Gnome Volume Manager kezdeményezte a problémát, nem az tartja életben.

Kukkants kérlek az /etc/fstab fájlodba és tedd fel ide a tartalmát.

Ha minden igaz, ebben a fájlban lesz utasítás hogy fel legyenek mountolva az ntfs meg a vfat particióid is.

Amint látom mi is van az fstab-edbe, megmondom mit kell kiszedni hogy békénhagyja a Windows particióidat.


Nem hiszem, hogy ott a probléma. A két idetartozó sor:

/dev/hda1 /mnt/ntfs ntfs defaults,noauto,umask=0000,user,nls=utf8,ro 0 0
/dev/hda2 /mnt/shared vfat defaults,noauto,user,codepage=852,utf8 0 0

Kiderítem (ha tudom), aztán megírom, mi volt.


Hát igazad van--az fstab-ed nem oka az automountolásnak. Várom kiváncsian a megoldásod. ;)


A megoldás valóban az volt, amire gondoltam: a gnome session elmentette azt, hogy a gnome-volume-manager futott, és így minden loginnél elindította. Megoldás: ki kell venni a gnome-volume-manager -t a sessionből: Applications/Desktop Preferences/Advanced/Sessions.

Amúgy annyira nem rossz ez a volume manager, ha sikerülne belőnöm úgy, hogy a Windows partíciókat békén hagyja, akkor lehet, hogy használnám is. Kényelmes dolog, hogy amikor rádugom az mp3 lejátszóm egyből mountolja, vagy a digitális kamerát, és elindítja a megfelelő progit.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Sat Apr 30, 2005 12:45 am    Post subject: Reply with quote

csab wrote:
Én megértem ezt az indoklást, és ezért jó, hogy van magyar topik, járok is ide rendszeresen, amint látjátok. De gondolj bele: ha magyar fórum van, akkor azon belül topikokat kellene nyitni. Tényleg van annyi megbeszélnivalónk? Úgy értem, hogy pl. egy angol nyelvű fórum káosz lenne, ha csak egy topik lenne és abba ömplesztve mennének a kérések, de ez a magyar topik jó ez így. Senkinek sem volt talán még igazán komoly kérdése, szinte csak csevegni járunk ide, a közösségért. Ami egyáltalán nem rossz, csak szerintem nem igényel külön fórumot.


Hát értem én is a te indoklásodat. De van szerintem 100+ magyar felhasználó. Ha lenne kilátás arra hogy magyar témát kezdve választ kapjanak, akkor szerintem menne a dolog.

Így, hogy nem igazán van; engem nem lep meg hogy minden egy témába jön.

Persze lehet hogy tévedek. Idõ kérdése és kiderül.

Amig a Gnome Volume Manager-t illeti, örülök hogy sikerült megoldanod a dolgot. Én magam nem vagyok híve a dinamikus mountolásnak. Szeretem magam teljes mértékben úrának érezni annak hogy mi van mountolva és mi nincs. Avagy: ha én nem mountoltam, tudom nincs mountolva; stb. De ha már mp3 lejátszóra jön a téma, akkor tán már én magam is meggondolnám a dolgot mégegyszer. (Pillanatnyilag csak CD-kkel és DVD-kkel üzemelek.)
Back to top
View user's profile Send private message
dr_strange
Guru
Guru


Joined: 16 Apr 2002
Posts: 480
Location: Cambridge, UK

PostPosted: Sun May 01, 2005 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

Saját gentoos portálomon, a Magentán 100+ regisztrált felhasználó van. Jelentős részük ugyan egyszer vagy csak nagyon ritkán nézett felénk, de azért szaporodik a gentoosok száma, legalábbis a HUP-on és linuxfórumon feltűnő kérdésekből erre következtetek.
_________________
shine on,

dr_strange

Set the Controls for the Heart of Gentoo
http://magenta.linuxforum.hu
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Sun May 01, 2005 9:24 pm    Post subject: Reply with quote

dr_strange wrote:
Saját gentoos portálomon, a Magentán 100+ regisztrált felhasználó van. Jelentős részük ugyan egyszer vagy csak nagyon ritkán nézett felénk, de azért szaporodik a gentoosok száma, legalábbis a HUP-on és linuxfórumon feltűnő kérdésekből erre következtetek.


Hogy tisztan lassam a dolgot--tamogatod magyar forum megnyitasat itt is? Vagy ugy erzed ez versengene a te forumoddal?
Back to top
View user's profile Send private message
dr_strange
Guru
Guru


Joined: 16 Apr 2002
Posts: 480
Location: Cambridge, UK

PostPosted: Mon May 02, 2005 7:15 am    Post subject: Reply with quote

nem gondolom, hogy versengene, én is vagy négy portálra járok, ahol gentoos topikok vannak; amúgy úgy érzem, mindenki azt a fórumot látogatja, amit megszokott; ha valaki például a HUP-on kezdte a fórumozást, az továbbra is ott fogja megnyitni a topikjait, mert azt a közösséget szokta meg

úgyhogy legyen nyugodtan itt is külön magyar szekció, elfér; csak az a veszélye, hogy nem lesz látogatottsága - ebben a topikban is volt, hogy hosszú napokig nem volt egyetlen hozzászólás sem
_________________
shine on,

dr_strange

Set the Controls for the Heart of Gentoo
http://magenta.linuxforum.hu
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Mon May 02, 2005 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

dr_strange wrote:
nem gondolom, hogy versengene, én is vagy négy portálra járok, ahol gentoos topikok vannak; amúgy úgy érzem, mindenki azt a fórumot látogatja, amit megszokott; ha valaki például a HUP-on kezdte a fórumozást, az továbbra is ott fogja megnyitni a topikjait, mert azt a közösséget szokta meg

úgyhogy legyen nyugodtan itt is külön magyar szekció, elfér; csak az a veszélye, hogy nem lesz látogatottsága - ebben a topikban is volt, hogy hosszú napokig nem volt egyetlen hozzászólás sem


Köszi. Értem, és logikus amit mondasz.

Ami ezt a topikot illeti, ha az átlagot nézzük a számokból (2002 Június 25 - 2005 Május 2, 96 hozzászólás, 3100 megtekintés) akkor...

... ez napi 2.98 megtekintést jelent.
... 10.85 naponta 1 hozzászólást jelent.

Persze nem nagy számok ezek. De valami mértékû rendszeres forgalomra utalnak.

És beleszámítva hogy egy "Hungarian" fórum láthatóbb lenne a honlapon, meg hogy ha vannak akik tudnak válaszolni és idõröl idõre érdekes HOWTO-k meg mások is felkerülnek, szerintem ezek a számok jó mértékben feljavulnak majd.

Legalábbis bízom benne hogy így lesz. ;)

A Katalán nyelvûek két hónap alatt 34 szavazatott gyüjtöttek a Katalán nyelvû fórum megnyitására (és "nem" volt a válasz). A Magyar fórum megnyitására tett felkérés pedig már kevesebb mint négy nap után már 26 szavazat van.
Back to top
View user's profile Send private message
maxbayne
n00b
n00b


Joined: 01 May 2005
Posts: 7
Location: HUNGARY

PostPosted: Tue May 03, 2005 6:38 pm    Post subject: Reply with quote

:D
Üdv mindenki - nek Magyarországról !!!
Szavaztam "igen / yes" -val,-vel . Remélem lesz magyar fórum .
Februárban kezdtem a linuxot (végigpróbáltam 1pár distrót Suse, Mandrake , Fedora c3, Slackware -a slack király volt -
most Gentoo (süti).
Az első két install nem sikerült (ja ,volt Vidalinux 1.1 is ) a 3. OK volt (stage 2) egy hétvége volt és sikerült hazavágnom ,
ez a mostani stage 3 vagány : Ati 3d müxik pl.
Na, szavazzon mindenki !


maxbayne
_________________
Open your mind ! ...use open source !
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Tue May 03, 2005 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

maxbayne wrote:
:D
Üdv mindenki - nek Magyarországról !!!
Szavaztam "igen / yes" -val,-vel . Remélem lesz magyar fórum .
Februárban kezdtem a linuxot (végigpróbáltam 1pár distrót Suse, Mandrake , Fedora c3, Slackware -a slack király volt -
most Gentoo (süti).
Az első két install nem sikerült (ja ,volt Vidalinux 1.1 is ) a 3. OK volt (stage 2) egy hétvége volt és sikerült hazavágnom ,
ez a mostani stage 3 vagány : Ati 3d müxik pl.
Na, szavazzon mindenki !

maxbayne


Köszi és Isten hozott, maxbayne!

Bármi gondod van, kérlek kezdj új topikot az "Other Languages" fórumban ([HU] elõjelzõt téve a "Subject"-ba) és segítek (meg biztos vagyok más is) ahogy tudok.

Hol tartasz a rendszer felállításában? Gondolom már X.org és KDE/Gnome megvan? Mi mást tervezel?

Sok videód van? Tegnap este sikerült feltennem egy x264 (H264-es codec) képes verzióját az mencoder-nak... 260 MB-os 22 perces rajzfilmbõl sikerült vele készítenem egy 55 MB-os H264 kódolt verziót mely majdhogynem azonos minõségû (már szabad szemmel nézve legalábbis)... és hogy tisztán értsd, mindkét verzió szép és tiszta minõségû, se nem gyenge se nem pocsék.

Tervezek megírni egy HOWTO-t errõl... úgyhogy akit érdekel a dolog az kukkantson vissza mindenképpen az "Other Languages"-be az elkövetkezõ napokban.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum