Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] patenty
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dawid159
Guru
Guru


Joined: 28 Jun 2004
Posts: 414
Location: /dev/Kłodzko

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 10:26 am    Post subject: Reply with quote

zieloo wrote:
Nie wiem jak Wy, ale ja juz szykuję sprzęt na zamieszki!;)

Co do listu jestem jak najbardziej 'ZA'.


Zgadzam się jak najbardziej :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 10:55 am    Post subject: Reply with quote

No tak, ale list ktoś musi npisać. Ja na przykład nie potrafię, za cholerę, takich rzeczy pisać. Są tu ludzie o duszy humanisty? Albo czujący się na siłach chociaż? W napisaniu litu całe forum dopomoże (mam nadzieję), więc nie ma się co bać.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 11:01 am    Post subject: Reply with quote

totencham wrote:
No tak, ale list ktoś musi npisać. Ja na przykład nie potrafię, za cholerę, takich rzeczy pisać. Są tu ludzie o duszy humanisty? Albo czujący się na siłach chociaż? W napisaniu litu całe forum dopomoże (mam nadzieję), więc nie ma się co bać.

Yeap. zabrałem się za ten list. lubię pisać tego typu rzeczy, ale nie wiem czy sobie poradzę z tym, ze względu na to, ze nie wiem zbyt duzo na ten temat. jezeli ktoś chciałby pomóc mi [chodzi mi o przedstawienie co tam napisac, bo stroną gramatyczno-stylistyczną juz się zajmę sam], to zapraszam na Jabbera, w ostatecznosci na gg [4923827]
narazie tyle wykminiłem
Quote:

Witam.

Piszę w imieniu polskiej społeczności użytkowników systemu działającego na zasadach Open Source – Gentoo Linux. Bardzo zaniepokoiła nas sprawa uchwały w Europarlamencie na temat patentów software'owych. Ta ustawa, jeżeli wejdzie w życie, poważnie zagraża nam – osobom, które używają alternatywnych systemów operacyjnych

I piszę dalej, ale zapraszam, zapraszam ;-
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 11:07 am    Post subject: Reply with quote

Proponuję oprzeć się np. na stronach:
http://www.nosoftwarepatents.com/pl/m/intro/index.html
http://www.ffii.org.pl/
http://7thguard.net/news.php?id=4458
Mam nadzieję, że chociaż tak mogę pomóc.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 12:05 pm    Post subject: Reply with quote

więc o to jaki list wypłodziłem
Quote:

Witam.

Piszę w imieniu polskiej społeczności użytkowników systemu działającego na zasadach Open Source – Gentoo Linux. Bardzo zaniepokoiła nas sprawa pomysłu uchwały w Europarlamencie na temat patentów software'owych. Ta ustawa, jeżeli wejdzie w życie, poważnie zagraża nam – osobom, które używają alternatywnych systemów operacyjnych. Może się nawet okazać, że nasze systemy nagle staną się nielegalne i będziemy poniekąd zmuszeni do używania niechcianego Windowsa fimy Microsoft, który coraz bardziej się narzuca i robi wszystko, by każdy używał ich systemu. Tak, wiem, takie są prawa rynku – konkurencja, ale sposób, w jaki firma z Redmond to robi, wydaje mi się trochę przesadny. To, że ich program jest prosty w obsłudze, to nie znaczy, że każdy chce go mieć. Ustawa jeżeli zostanie zaakceptowana, tylko umocni tą tendencję i wyłącznie ułatwi zawładnięcie niemal każdym komputerem przez oprogramowanie Microsoft'u.
Dlaczego w ogóle został stworzony ten list? Ponieważ nie mamy innej możliwości walczenia o to, byśmy nadal mogli korzystać z naszych systemów. Jesteśmy niemal całkowicie bezradni, jedyną szansą na jakiekolwiek zwrócenie większej uwagi na to jest poruszenie tego tematu w środkach masowego przekazu, gdzie ludzie się zainteresują naszymi sprawami, a jeżeli już w gazecie, radiu czy telewizji temat zostanie odpowiednio nagłośniony, to wtedy będziemy w lepszej i dogodniejszej sytuacji.
Teraz może coś o samej ustawie. Na czym ona polega, jakie skutki za sobą niesie? Generalnie umożliwi ona dużym i bogatym firmom opatentować jakieś rozwiązania używanych w programach wszelkiego typu, a bez których będzie bardzo ciężko się obejść (na przykład opatentowanie przez Microsoft pasków przesuwania, czy dwukrotnego kliknięcia myszką). Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, to produkty wydane na zasadzie OS (open source), nagle zaczną łamać dziesiątki patentów, a zespoły programistów, które tworzą tego typu programy będą musiały albo zapłacić ciężkie pieniądze za używanie danego, opatentowanego rozwiązania lub zawiesić rozwijanie programu.
Byłaby jeszcze możliwość wymyślenia nowych rozwiązań, ale to bardzo zwolniłoby rozwój Open Source, gdyż trzeba by było sprawdzać, czy napewno nie jest łamany jakiś patent. Można by też (nawet trzeba) opatentowywać te nowe rozwiązania, ale znowu pociąga to za sobą ogromne koszty, przez co znów Open Source by straciło, bo nagle firmy developerskie chciałyby odzyskać poniesione koszta. Poza tym, musiałyby sprzedawać swoje dzieła lub ich nie opatentowywać, ale jednocześnie modlić się, by konkurencyjna firma nie opatentowała ICH pomysłu. To właśnie jest kolejne zagrożenie.
Duże korporacje informatyczne tworzące programy będą miały możliwość zastrzeżenia sobie pewnych rozwiązań, niekoniecznie przez nich wymyślonych i zbierać za to opłaty, jeżeli ktoś wykorzysta „ich” patent w innym programie. Krótko mówiąc, jeżeli ustawa zostanie przyjęta, to wtedy będzie potężny cios dla rozwoju rozwiązań Open Source. Cała, prężnie działająca machina systemów darmowych na zasadach licencji GPL czy innej, dającej dostęp do kodu produktu, nagle zostanie spowolniona i praktycznie zdelegalizowana. Mało tego. Nie tyczy się to tylko programów i systemów typu Unix, ale również programów pod Windowsa takich jak Winamp, czy inne tego typu programy. Także jest to sprawa nie tylko naszej skromnej społeczności, ale niemal wszystkich użytkowników komputerów. Nie można do tego dopuścić.
Cała nadzieja pozostaje w Was, drodzy redaktorzy, że pomożecie nam w tej nierówniej, ale nie znaczy, że przegranej bitwie o wolność wyboru. Nie mamy zamiaru zostawić na pastwę komercyjnych gigantów naszych systemów.

Z poważaniem

Marcin Rzońca <marcinrzonca@gmail.com>
oraz nasza społeczność Gentoo w składzie:
TWOJE imię i nazwisko oraz mail

Co o tym sądzicie? podoba się?jeżeli chcecie się podpisać pod tym listem, podawajcie mi swoje maile imię oraz nazwisko jak możecie, tylko od razu mówię, ze na końcu umieszczę notkę, ze w razie czego zgadzamy się na publikacje nazwisk [chyba ze nei chcecie]
pozostaje jeszcze kwestia gdzie to mam wysłać?

EDIT
wkleiłem uaktualnioną wersję listu, zostało wprowadzonych pare poprawek stylistycznych i 2 ortograficzne.
btw. Jak ktoś bedzie chciał wysłać list, proszę go stąd nie kopiować, bo nie ma tu zachowanych akapitów itp. Jak ujz będzie wiadome kto i gdzie, to każdemu wyślę plik z listem, zeby nie było problemów.
EDIT2
Dopisane zostało info, ze sprawa nie tyczy sie tylko uniksów, ale rowniez programów windowsowych
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333


Last edited by Poe on Thu Mar 24, 2005 6:12 pm; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

Co do wysyłania: myślałem, żeby wysłać to w formie tradycyjnej, papierowej, ażeby nadać wagi tej inicjatywie. Proponuję zrobić listę redakcji, do których można by list wysłać, a samo wysyłanie polegało by na tym, że list ładnie sformatowany i po pewnych modyfikacjach (do których na pewno dojdzie po południu), wysyłali by użytkownicy forum pocztą. Przykładowa lista redakcji:

    Prasa:
    - Wprost
    - Przekrój
    - Newsweek
    - Gazeta Wyborcza
    - Rzeczpospolita
    itd.

    Radio:
    - Program I
    - Program II
    - Program III
    - Radio Wawa
    - RMF FM
    - Radio Z
    - Radio Flash
    - Radio Planeta
    itd.

    Telewizja:
    - Publiczna
    - Polsat
    - TVN
    - MTV
    - Viva Polska
    - TV 4
    - TV 7
    itd.

Żeby nie doszło do sytuacji, że pare listów trafia do jednej redakcji, proponuję zgłaszać na forum, kto "bierze" którą redakcję. Co myślicie o takim systemie?
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896


Last edited by totencham on Thu Mar 24, 2005 4:32 pm; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

coz... mozna wysłac via Poczta Polska, chyba nie ma problemu, przynajmniej dla mnie. mozna by jeszcze do RMFu podesłac, oraz spróbuje cos wykminic z Dziennikiem Zachodnim [tata pracuje tam chyba jeszcze]. zobaczymy.
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 2:23 pm    Post subject: Reply with quote

Poe wrote:
mozna by jeszcze do RMFu podesłac

Dodałem więc RMF, kolejne propozycje mile widziane, dopiszę je do postu.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
Dawid159
Guru
Guru


Joined: 28 Jun 2004
Posts: 414
Location: /dev/Kłodzko

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

Hmm skoro RMF to może jeszcze Radio Z :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

radio flash, planeta, maryja :DDDD (dobra zartuje :P )
tv: moze jeszcze mtv, viva polska, tv4, tv7 ..
a co do samego listu to dodalbym jeszcze informacje dot. zwyklych ludzi, bo jak to zazwyczaj bywa wszyscy maja w d**** to ze ktos tam cos tam pisze, dopokie nie musza za cos zaplacic, jesli patenty wejda w zycie, moze sie zdarzyc ze trzeba bedzie placic za uzywanie np winampa czy innych takich rzeczy, 3ba postraszyc troche luda tym co moze (i co pewnie sie stanie, jak ta ustawa przejdzie, sensacja to jest silnik dzisiejszych mediow) sie stac...
na razie to by bylo tyle...
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 3:42 pm    Post subject: Reply with quote

Dobra, list ualtualniony o info 'winampowskie'.
Co do telewizji, radyjek i gazet, to nie rozpędzajmy sie tak z ilością. wystarczy ze wyslemy ze skutkiem do 2-3 gazet, przynajmniej 1 telewizji i 2-3 stacji radiowych i jak one to jakos nagłosnią, to wtedy juz kazda inna stacja/gazeta nagłosni to, bo nie będzie chciala byc gorzsa od konkurencji.
acha. jeszcze jedno. pozostaje kwestia podpisu. Bo ja to napisałem z własnym podpisem + miejsce na Wasze podpisy, bo pierw myslalem, ze posle to mailami do róznych stacji. no a ak teraz ma to kilka osob rozesłac, to raz, jest tam moj podpis [trza by wywalic go?] no i podpisy innych. np ja, bede ten list pisał ręcznie, bo mam skrzanioną drukarkę, chyba ze pojde sobie do kogos to wydrukowac... a jak ręcznie i będe sie za kazdego podpisywał, to to troche dziwne, prawda? rozumiecie o co mi chodzi? :}
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333


Last edited by Poe on Thu Mar 24, 2005 3:44 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 3:44 pm    Post subject: Reply with quote

psycepa wrote:
radio flash, planeta, maryja :DDDD (dobra zartuje :P )
tv: moze jeszcze mtv, viva polska, tv4, tv7

Myślę, że vivy polski i mtv toto raczej nie zainteresuje szczególnie, ale dodałem. Podobne uczyniłem z radiem planeta, które słyszałem raz w życiu jadąc pociągiem i wydało mi się mało opinio twórcze. Radio flash też dodane, wierzę, że to
psycepa wrote:

:DDDD (dobra zartuje :P )

dotyczyło jedynie radia Maryja (to z koleji jest opinio twórcze jak cholera, ale nie sądzę, żeby jego słuchacze wiedzieli o co chodzi).
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 3:49 pm    Post subject: Reply with quote

totencham wrote:

psycepa wrote:

:DDDD (dobra zartuje :P )

dotyczyło jedynie radia Maryja (to z koleji jest opinio twórcze jak cholera, ale nie sądzę, żeby jego słuchacze wiedzieli o co chodzi).

od razu mi sie przypomina hasło "słowo 'komputer' - wystarczy poprzestawiac, dodac pare literek i wychodzi 'szatan', to pokazuje, ze komputer jest dziełem szatana", heh... no ale dobra. co do Planety, nie lubie tej stacji.. raz, ze jest to tylko regionalne radio na Katowice, Bytom, Mysłowice i okolice, do tego jest to stacja 'ziomalska', gdzie głowna muzyką jest techno, dance, hiphopolo, dzwonia nastolatki, ktore mają swoich ziomkó, i wielkie joł dla nich" wiec tez odpada :]
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

Poe wrote:
co do Planety, nie lubie tej stacji.. raz, ze jest to tylko regionalne radio na Katowice, Bytom, Mysłowice i okolice, do tego jest to stacja 'ziomalska', gdzie głowna muzyką jest techno, dance, hiphopolo, dzwonia nastolatki, ktore mają swoich ziomkó, i wielkie joł dla nich" wiec tez odpada :]

cala sprawa z planeta wyglada tak ze owszem, radio "ziomalskie", poziom wiedzi informatycznej oscyluje wokol 0 (winda + ms office + gg opanowane w stopniu pozwalajacym na nie robienie sobie krzywdy), ALE duzo z tych osob to pustaki majace dzianych rodzicow, zreszta to nawet nie o to chodzi, po prostu trzeba wywolac sensacje, MY wiemy o co biega z patentami, ale takiemu "ziomalowi" nie wyjasnisz tego bo jest na to za glupi po prostu, ale jak go postraszysz ze bedzie musial placic i juz nie bedzie tak latwo .... to co innego.... i wtedy zrobi sie SZUM przez duze M a o to nam przeciez wlasnie chodzi :)
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Fri Mar 25, 2005 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Ten list może trafi do wąskiej grupy, ale większość nie skapuje nic. Sporo osób nawet nie wie, co to software. Ten list trzeba napisać tak, by nawet "Pan Heniek ze spożywczaka" to zrozumiał. Za długi też być nie powinien.
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
tswiercz
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 106

PostPosted: Fri Mar 25, 2005 3:06 pm    Post subject: Reply with quote

A nie łatwiej jest napisać jakie skótki poniesie za sobą ta ustawa? Że może upaść wiele firm, wzrośnie bezrobocie, wzrosną ceny itd, a kto na tym zarobi? Adwokaci, prawnicy, ludzie którzy nie mieli nic wspólnego z danymi pomysłami a tylko wykupili patenty aby przeszukiwać strony internetowe, które przypadkiem nie łamią ich patentów. Albo nawet podać ten przykład z 7thguard, gdzie uczelnia musiała zapłacić 2% budżetu dla jakiegoś sk... Nie mówiąc już ile instytucji i firm w Polsce łamie te patenty nawet nie wiedząc o tym. Nikt się nawet nie polapie a sprawy sądowe namnożą się itd. Albo kolejny przykład, Merlin będzie musiał zapłacić Amazonowi, a oczywiste jest to, że to tylko wygeneruje podwyżki. Chyba najlepiej do ludzi dojść pokazując przykłady, zagrożenia i powiedzieć im, ile to będzie ICH kosztowało i kto na tym zyska.
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Fri Mar 25, 2005 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Widze, że będe musiał od nowa napisać list :?
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Fri Mar 25, 2005 3:23 pm    Post subject: Reply with quote

tswiercz wrote:
A nie łatwiej jest napisać jakie skótki poniesie za sobą ta ustawa? Że może upaść wiele firm, wzrośnie bezrobocie, wzrosną ceny itd, a kto na tym zarobi? Adwokaci, prawnicy, ludzie którzy nie mieli nic wspólnego z danymi pomysłami a tylko wykupili patenty aby przeszukiwać strony internetowe, które przypadkiem nie łamią ich patentów. Albo nawet podać ten przykład z 7thguard, gdzie uczelnia musiała zapłacić 2% budżetu dla jakiegoś sk... Nie mówiąc już ile instytucji i firm w Polsce łamie te patenty nawet nie wiedząc o tym. Nikt się nawet nie polapie a sprawy sądowe namnożą się itd. Albo kolejny przykład, Merlin będzie musiał zapłacić Amazonowi, a oczywiste jest to, że to tylko wygeneruje podwyżki. Chyba najlepiej do ludzi dojść pokazując przykłady, zagrożenia i powiedzieć im, ile to będzie ICH kosztowało i kto na tym zyska.


no wlasnie o tym mowie, trzeba ludziom powiedzec ze to ONI na tym straca, a to rowna sie zrobieniu sensacji, tam gdzie ktos na czyms chce nieuczciwie zarobic, tam sie wlasnie wpycha telewizje bo oni na tym robia interes (przy okazji pomagajac nam:) ), trzeba tylko pamietac ze naprawde dla nas pewne rzeczy oczywiste sa dla innych czarna magie, wiec trzeba ich straszyc ale tak zeby rozumieli czym ich straszymy :):):)
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Fri Mar 25, 2005 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Trochę z innej beczki, ale tej samej... beczkowni (?) : )

Quote:
55 proc. głosujących Francuzów zamierza odrzucić konstytucję unijną w referendum 29 maja - wynika z sondażu instytutu CSA dla tygodnika "Marianne", który ukaże się w sobotę.

Wynik ten oznacza kolejny wzrost liczby Francuzów przeciwnych konstytucji UE.

W sondażu tym, przeprowadzonym w środę, odsetek respondentów deklarujących zamiar głosowania przeciwko konstytucji unijnej wzrósł o 4 punkty procentowe w porównaniu z sondażem dla "Le Parisien" z 16-17 marca, kiedy chęć głosowania "nie" deklarowało 51 proc. Francuzów

Był to pierwszy sondaż, w którym liczba zamierzających głosować "nie" przewyższyła liczbę tych, którzy akceptują konstytucję (49 proc.).
Więcej: info.onet.pl

_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Fri Mar 25, 2005 5:35 pm    Post subject: Reply with quote

CRX, uważasz, ze mamy zorganizować referendum? heh, niezły pomysł, tylko troche ciężko wykonalny
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Sun Mar 27, 2005 7:06 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.pcworld.pl/news/news.asp?m=7&id=76942 podali linka na ircu, sądze ze zainteresuje to Was
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Sun Mar 27, 2005 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Poe wrote:
CRX, uważasz, ze mamy zorganizować referendum? heh, niezły pomysł, tylko troche ciężko wykonalny


Informacja którą podałem sugeruje, że może nie będa nas te prawa obowiązywać. "NIE" Francuzów dla eurokonstytucji jest niemal jednoznaczne z jej odrzuceniem całkowicie.

Odnośnie Stallmana - coraz dziwniejszy się staje.
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
telchar
n00b
n00b


Joined: 29 Mar 2005
Posts: 7

PostPosted: Tue Mar 29, 2005 12:13 pm    Post subject: Reply with quote

ja bym te zabiegi o patenty krotko podsumowal tak: nie powiodla sie strategia lizbonska (a raczej nie wypalila :lol: ), to przynajmniej w patentach EU dogoni (a moze i przegoni) USA :x
_________________
Pozdrawiam serdecznie, telchar
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Tue Mar 29, 2005 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

telchar wrote:
ja bym te zabiegi o patenty krotko podsumowal tak: nie powiodla sie strategia lizbonska (a raczej nie wypalila :lol: ), to przynajmniej w patentach EU dogoni (a moze i przegoni) USA :x


Nie kracz!:evil:
Back to top
View user's profile Send private message
telchar
n00b
n00b


Joined: 29 Mar 2005
Posts: 7

PostPosted: Tue Mar 29, 2005 2:07 pm    Post subject: Reply with quote

zieloo wrote:
telchar wrote:
ja bym te zabiegi o patenty krotko podsumowal tak: nie powiodla sie strategia lizbonska (a raczej nie wypalila :lol: ), to przynajmniej w patentach EU dogoni (a moze i przegoni) USA :x


Nie kracz!:evil:


nie kracze i nie chce, by tak bylo, ale ktos dobrze podplacil co niektorym i naprawde bedzie trudno wyrzucic ten idiotyczny projekt tam, gdzie jego miejsce :evil:
_________________
Pozdrawiam serdecznie, telchar
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum