Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[ET] Eesti gentoo kasutajad?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

Goto page Previous  1, 2, 3  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
crach
n00b
n00b


Joined: 27 Apr 2003
Posts: 1

PostPosted: Thu Dec 04, 2003 12:14 am    Post subject: Reply with quote

m6mm, m2rgib ka et gentoo user 15 kuud olnud ;)
Back to top
View user's profile Send private message
ponier
n00b
n00b


Joined: 21 Jan 2004
Posts: 3
Location: Tallinn, Estonia

PostPosted: Thu Jan 22, 2004 9:39 am    Post subject: Reply with quote

nujah, tõstan siis ka käe püsti, et sparc64 platvormil (Ultra10) asi ilusasti käima joostud ja ise ülirahul oma saavutusega :lol:
Back to top
View user's profile Send private message
symbio
n00b
n00b


Joined: 28 Jan 2004
Posts: 8
Location: Estonia

PostPosted: Wed Jan 28, 2004 2:21 pm    Post subject: Reply with quote

khmkhm... korra lasin omal gentoo peale.. kuid "teatud olude" p2rast pidin selle eemalda... esimesel v6imalusel lasen selle uuesti peale ... :)

gentoo portage omab k6vasti imo :)

--- edit ---
gentoo linux 1.4 tglt jooxeb mu serveri peal... atm on kyll kastiga probleeme.. p6hjuseid nimetama ei akka .. kuid mudu on asi bsfh.pri.ee domeeni all :p (amd k6-2 500mhz, 160mbram, 5gb hdd)

--- edit ---

jees.. sain omale nyyd rohkem m2lu, nyyd on 384mb :> ja asi t88tab ilusti .. + fixed 1 typo in my post :p


Last edited by symbio on Fri Feb 06, 2004 5:58 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
cbr
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Jan 2004
Posts: 285
Location: Tallinn/Rakvere, Estonia

PostPosted: Thu Jan 29, 2004 11:38 am    Post subject: Reply with quote

Raske on temaga. Aga samas tore kah. Pmst esimene Linux, mis mul normaalselt tööle on hakanud/saadud. Pooli asju(haha.. enamikke pigem) ma veel ei jaga aga küll ma õpin 8)
Back to top
View user's profile Send private message
bllah
n00b
n00b


Joined: 11 Feb 2004
Posts: 1

PostPosted: Wed Feb 11, 2004 8:55 am    Post subject: mina ka Reply with quote

Pikalt-pikalt kasutaja olnud. Tubli 1.5 nädalat.

Viimane tõsisem kokkupuude linuxiga oli RH6 - maadlesin tollega paar kuud ja saatsin siis pikalt. Pärast seda olen aeg-ajalt mõne suse elik mandrake installinud, aga nonde toores vorm oli mu jaoks alati liiga kohmakas.

Gentood panin masinasse ligi nädala. Esiteks, ei võtnud korduvalt piisavalt tõsiselt korraldust juhendit korrektselt jälgida, teiseks... nforce2. Kolmandaks, kui alates MSDOS 5.0'st Microsofti toodete taga istunud, pole reavahetus eriti lihtne (näiteks 'cd..' probleem). Võrreldes eelnevatega on G aga veidralt, uh, _oma_.

Praegu jookseb WinXP kõrval 2.6.1 juba päris rahuldavalt. Jupp maad on veel õppida, aga loodan et suveks kirjutan grub.conf'i default=0 asemel default=1;)
Back to top
View user's profile Send private message
LU:TIK
n00b
n00b


Joined: 11 May 2004
Posts: 2
Location: Estonia

PostPosted: Tue May 11, 2004 5:19 am    Post subject: Reply with quote

siiamaani suse kasutanud, kuid vähe pinda käib see yastiga majandamine ja selle tervena hoidmine. gentool paistab asi kuidagi paindlikumalt lahendatud olevat või kuidas ? mis teeb gentoo nii heaks, nagu ta väidetavalt on ?
Back to top
View user's profile Send private message
Gorm_the_Red
n00b
n00b


Joined: 23 Jul 2002
Posts: 9
Location: Tartu, Estonia

PostPosted: Tue May 11, 2004 9:39 am    Post subject: Mis teeb gentoo heaks Reply with quote

Mulle meeldib eelkõige USE flags. RH all ei pääsenud kuhugi sellest, et näiteks PHP tuli ise kompileerida. Muidu poleks paljud vajalikud asjad töötanud. Samas tähendas see tsentraalsest pakihaldusest loobumist. Gentoo puhul on USE-lipukestes kirjeldatud, mis võtmetega ma kompileerida tahan (kunagi tulevad loodetavasti ka pakipõhised USE-lipud).

Teiseks muidugi seesama foorum. Kui see pidev poliitika/usu teemal flamemine kõrvale jätta siis üsna sõbralik koht. Eriti võrreldes eesti uudistegruppidega :wink:

Mis puutub sellesse pidevasse ise kompileerimisse, siis oleks tõesti kewl kui binaarpakke rohkem oleks (gcc, glibc, xfree). Optimeerimine mind eriti ei koti, see ei anna nii suurt kiirusvõitu kui näiteks KDE asemel fluxboxi kasutamine.[/i]
Back to top
View user's profile Send private message
intgr
Apprentice
Apprentice


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 225
Location: Earth, Sol, Milky Way

PostPosted: Wed Jun 23, 2004 9:25 am    Post subject: Reply with quote

Heh. Ütleks ka siis midagi, aga ei ole midagi öelda. Gentoo on hea.
Back to top
View user's profile Send private message
sn4ip3r
Guru
Guru


Joined: 14 Dec 2002
Posts: 325
Location: Tallinn, Estonia

PostPosted: Thu Jul 01, 2004 2:16 am    Post subject: Re: Mis teeb gentoo heaks Reply with quote

Gorm_the_Red wrote:
...(kunagi tulevad loodetavasti ka pakipõhised USE-lipud). ...


Äkki täpsustaksid, mida sa selle all silmas pead? Juba praegu on ju paljudel pakkidel "USE-lipud", mida ühelgi teisel pole: /usr/portage/profiles/use.local.desc
Back to top
View user's profile Send private message
alari
n00b
n00b


Joined: 23 Feb 2004
Posts: 47
Location: Tartu, Estonia

PostPosted: Wed Jul 07, 2004 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ohoo, siin rohkem eestlasi, kui arvasin.
Ise kolisin Gentoo peale aasta alguses, varem olin Slackware ja veits aega ka Debiani peal.Portage on väga tore, süsteem üldse on FreeBSD sarnane.
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Tue Jul 27, 2004 9:30 pm    Post subject: Reply with quote

Gentoo t6esti viirus :)

Shadow@Estonian Empire :twisted:

Muide jehoovakate j2ljendamine oleks tore idee :roll: Ainult piibli asemel oleks kaasas kriminaalkoodeks. 8)
Back to top
View user's profile Send private message
intgr
Apprentice
Apprentice


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 225
Location: Earth, Sol, Milky Way

PostPosted: Fri Jul 30, 2004 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

LU:TIK wrote:
gentool paistab asi kuidagi paindlikumalt lahendatud olevat või kuidas ? mis teeb gentoo nii heaks, nagu ta väidetavalt on ?

Sellele küsimusele leiad vastuse About alt.
Nagu teistegi edukate noncommercial distrodega (Debianil APT, Slackware pkgtool) ja *BSD-l ports süsteem, on selle aluseks lihtne ja läbimõeldud package management, nimega Portage. See vastus hilines vist natuke. :)
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Sun Aug 08, 2004 10:04 am    Post subject: Installi manual Reply with quote

Peale paari kuud tundub installi manual natike mitte-t2ielik. V6iks ikke olla esmakasutajale lihtsam. Ja n2idata v6iks ju 2ra ka lihtsustavad nippid. N2iteks miks on olemas Tab klahv Liinuxis ja mida kergemaks saad teha sellega. Ja, et alati pole vaja kasutada less nimelist funktsiooni - piisab kui vajutada Shift+PgUp :)

Esmakasutajale tunduks asi nagu lihtsam - ja 2kki j22ks Gentoo juurde m6ni tegelane rohkem :)

Tahaks seda ka ingliskeeles - installi rubriigis v2lja tuua - aga laiskus ei luba :P

Ps. Gentoo teeb heaks veel see, et GPL -i iseloom on: Vaba l2htekood. Seega on Gentool lootust tasuta rubriigis just pysima j22da.
Back to top
View user's profile Send private message
intgr
Apprentice
Apprentice


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 225
Location: Earth, Sol, Milky Way

PostPosted: Mon Aug 09, 2004 7:26 pm    Post subject: Re: Installi manual Reply with quote

ShadowEE wrote:
Peale paari kuud tundub installi manual natike mitte-t2ielik. V6iks ikke olla esmakasutajale lihtsam. Ja n2idata v6iks ju 2ra ka lihtsustavad nippid. N2iteks miks on olemas Tab klahv Liinuxis ja mida kergemaks saad teha sellega.

Tab klahvi ei olegi Linuxis olemas -- see on sinu klaviatuuril. ;)
Aga tõesti, mingi 'newbie guide' võiks olla, mis käsitleb informatsiooni selle kohta, kuidas Linuxis üldiselt asju teha ja hakkama saada, kaasaarvatud tab completioni kasutamist.
ShadowEE wrote:
Ja, et alati pole vaja kasutada less nimelist funktsiooni - piisab kui vajutada Shift+PgUp :)

See ei tööta kõikides terminalides samamoodi (näiteks mõni inimene võib oma installatsiooni üldse üle SSH, screeni all või coLinuxi konsoolis teha)
ShadowEE wrote:
Ps. Gentoo teeb heaks veel see, et GPL -i iseloom on: Vaba l2htekood. Seega on Gentool lootust tasuta rubriigis just pysima j22da.

Ütle mulle mõni Linuxi distributsioon, mis ei oleks GPL-ed :)
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Wed Aug 11, 2004 7:00 pm    Post subject: Reply with quote

Tasuliseks minemise all mõtlen seda - mis toimub näituseks Mandrakega ja RedHat -iga. Mitte küll tasuline, aga maksjate eelistamine. Mulle tundub, et Gentoo tegelased on veel viimased rüütlid 8) kes ei aja Linuxi asja ainult omakasu eesmärkidel. Tasuliseks nimetaks veel ntx. Lindows ja XandrOS nimelist asjandust - väidan, et tegemist on Linuxitega.

GPL -ist: Kus kohast saab maha tirida RedHat Enterprise lähtekat ? Põle nigu kohanud :wink: Kuigi - kui mu vanainimese mälu mind ei peta olen Edonkey -s näinud Linuxite Enterprise versioone.

Mõtlemisainet: http://www.redhat.com/software/rhel/desktop/
eriti: 30-day trial of one Red Hat Desktop entitlement

Väkk :evil:
Back to top
View user's profile Send private message
intgr
Apprentice
Apprentice


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 225
Location: Earth, Sol, Milky Way

PostPosted: Thu Aug 12, 2004 1:19 am    Post subject: Reply with quote

ShadowEE wrote:
Tasuliseks minemise all mõtlen seda - mis toimub näituseks Mandrakega ja RedHat -iga. Mitte küll tasuline, aga maksjate eelistamine. Mulle tundub, et Gentoo tegelased on veel viimased rüütlid 8) kes ei aja Linuxi asja ainult omakasu eesmärkidel. Tasuliseks nimetaks veel ntx. Lindows ja XandrOS nimelist asjandust - väidan, et tegemist on Linuxitega.

Kõikide commercial distrode package managementid on nagunii fucked, ükski normaalne inimene ei ole nõus neid kasutama. Ainsad normaalsed distributsioonid ei ole kommertsid (Gentoo, Debian, Slackware). Debiani ja Gentoo package management on väga hästi välja mõeldud. Slackware'i ei ole ma proovinud, niiet ei oska kommenteerida. Isiklikult meeldib mulle rohkem Gentoo, sest APT-iga (Debiani packge management) on mul rohkem jamasid olnud, ja see ei ole ka nii paindlik, kui Gentoo oma.
ShadowEE wrote:
GPL -ist: Kus kohast saab maha tirida RedHat Enterprise lähtekat ? Põle nigu kohanud :wink: Kuigi - kui mu vanainimese mälu mind ei peta olen Edonkey -s näinud Linuxite Enterprise versioone.

Distributsioonil endal ei olegi lähtekoodi - distributsiooni mõte on see, et see ühendab kõik teised programmid läbi package enda managementi ja installatsiooni. Niiet Linuxi kernel on ikka kernel.org-ist, kuigi tihti pannakse sinna peale veel ka teisi vaba lähtekoodiga patche, mida saab tõmmata teistest kohtadest.

Kui distributsiooni eest peab raha maksma, siis makstakse ainult distributsiooni eest, mitte tarkvara eest, mida see endas sisaldab.

EDIT: Redhati puhul võib muidugi maksta ka tehnilise supporti eest.


Last edited by intgr on Thu Sep 02, 2004 12:45 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
alar_k
n00b
n00b


Joined: 22 Apr 2004
Posts: 6
Location: Estonia

PostPosted: Wed Sep 01, 2004 7:56 am    Post subject: Reply with quote

Tervist!
Olen kasutanud Gentood mitmetes serverites ja koduarvutites pea aasta aega. Paketihaldussüsteem on Gentool tõesti see kõige parem omadus.
Gentooga peab ka ettevaatlik olema, sest vahel võib teatud CFLAGS kombinatsioonidega süsteemi täitsa katkiseks muuta, nii et peaaegu mitte midagi enam ei kompileeru. Ons kellelgi veel nii juhtunud?
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Wed Sep 01, 2004 8:56 am    Post subject: Reply with quote

Minul ainult genkerneliga mingi X kammajaa. Kui ma 2.6 kerneli lasen valmis compillida - ülesbootimisel: " synaptics reset failed" ja jookseb kokku. Käsitsi OK.

Tegemist on siis Compaq Armada V300 -ga ja kasutan lisaks USB hiirt. Ja ntx. FrameBuffer disabled panna - siis teatab lihtsalt failed ja laseb üles bootida masinal. Ehk ei saa tähti normaal mõõtu panna. grub.conf failis segab vga=788
Back to top
View user's profile Send private message
Gorm_the_Red
n00b
n00b


Joined: 23 Jul 2002
Posts: 9
Location: Tartu, Estonia

PostPosted: Wed Sep 01, 2004 10:41 am    Post subject: Reply with quote

ShadowEE wrote:

GPL -ist: Kus kohast saab maha tirida RedHat Enterprise lähtekat ? Põle nigu kohanud :wink: Kuigi - kui mu vanainimese mälu mind ei peta olen Edonkey -s näinud Linuxite Enterprise versioone.

Mõtled seda?
ftp://ftp.linux.ee/pub/redhat/linux/enterprise/3/en/
Või midagi muud?
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Wed Sep 08, 2004 10:03 pm    Post subject: Reply with quote

ShadowEE wrote:
Minul ainult genkerneliga mingi X kammajaa. Kui ma 2.6 kerneli lasen valmis compillida - uelesbootimisel: " synaptics reset failed" ja jookseb kokku. Kaesitsi OK.

Tegemist on siis Compaq Armada V300 -ga ja kasutan lisaks USB hiirt. Ja ntx. FrameBuffer disabled panna - siis teatab lihtsalt failed ja laseb ueles bootida masinal. Ehk ei saa taehti normaal mootu panna. grub.conf failis segab vga=788

Asi tegelikult imelihtne PS2 hiir moodulina kompillida ja OK :)
Kasutan USB hiirt enyway :)
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Sun Oct 31, 2004 9:22 pm    Post subject: Reply with quote

ShadowEE wrote:
ShadowEE wrote:
Minul ainult genkerneliga mingi X kammajaa. Kui ma 2.6 kerneli lasen valmis compillida - uelesbootimisel: " synaptics reset failed" ja jookseb kokku. Kaesitsi OK.

Tegemist on siis Compaq Armada V300 -ga ja kasutan lisaks USB hiirt. Ja ntx. FrameBuffer disabled panna - siis teatab lihtsalt failed ja laseb ueles bootida masinal. Ehk ei saa taehti normaal mootu panna. grub.conf failis segab vga=788

Asi tegelikult imelihtne PS2 hiir moodulina kompillida ja OK :)
Kasutan USB hiirt enyway :)


Niisiis - l6puks lahenenud :D

2004.2 installikal oli gentoo-dev-source mis hakkas t66le :roll:
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Mon Mar 14, 2005 10:31 am    Post subject: Reply with quote

Hohoo - vaatan, et esimene aasta hakkab kukkuma :P

Muide - oskab keegi 2kki soovitada Linuxi jaoks l2pakat. Compaq IBM Siemens etc. ?
Back to top
View user's profile Send private message
sn4ip3r
Guru
Guru


Joined: 14 Dec 2002
Posts: 325
Location: Tallinn, Estonia

PostPosted: Mon Mar 14, 2005 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

ShadowEE wrote:
Hohoo - vaatan, et esimene aasta hakkab kukkuma :P

Muide - oskab keegi 2kki soovitada Linuxi jaoks l2pakat. Compaq IBM Siemens etc. ?

Soovitada ei oska, aga ise kasutan desknote 556+ (1.5 dothan, 512, 60, 9700 mobility) k2rab gentooga h2sti igatahes:P
Back to top
View user's profile Send private message
step
Apprentice
Apprentice


Joined: 16 May 2002
Posts: 198

PostPosted: Wed Jun 15, 2005 10:27 am    Post subject: Reply with quote

ma magasin oma tähtpäeva jälle maha. :oops: (3 a)

nüüd on kalendris asi kirjas :)
Back to top
View user's profile Send private message
ShadowEE
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2004
Posts: 14

PostPosted: Thu Nov 03, 2005 2:40 pm    Post subject: Reply with quote

sn4ip3r wrote:
ShadowEE wrote:
Hohoo - vaatan, et esimene aasta hakkab kukkuma :P

Muide - oskab keegi 2kki soovitada Linuxi jaoks l2pakat. Compaq IBM Siemens etc. ?

Soovitada ei oska, aga ise kasutan desknote 556+ (1.5 dothan, 512, 60, 9700 mobility) k2rab gentooga h2sti igatahes:P


Tegelikult sai ostetud siis Compaq DVD kirjutajaga variant nx9020 -st. Väga hea, et Inteli video kasuks otsustasin. ByDefault olemas DRI :)

( tasuta XP ka kaasas :D )
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum