Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
české forum
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
petrjanda
Veteran
Veteran


Joined: 05 Sep 2003
Posts: 1557
Location: Brno, Czech Republic

PostPosted: Fri Jan 23, 2004 7:38 am    Post subject: Reply with quote

no vida, uz i Cesi objevili toto forum :lol: Tak jek vam to jede lidi?
Back to top
View user's profile Send private message
Robik
n00b
n00b


Joined: 06 Jan 2004
Posts: 1

PostPosted: Fri Jan 30, 2004 12:10 pm    Post subject: Problem s prehrivanim procesoru Reply with quote

Nevite nekdo, jak snizit vykon proicesoru ? Mam notebook Acer Aspire a prehriva se mi tak, ze se vypne. Zkousel jsem do jadra (2.6.1) zakompilovat throttling, ale nepodarilo se mi to rozchodit (/proc/acpi/processor/CPU0/throttling <not supported>)
Dik
Back to top
View user's profile Send private message
Sesam
n00b
n00b


Joined: 01 Feb 2004
Posts: 1

PostPosted: Sun Feb 01, 2004 10:09 am    Post subject: Re: cz mirror Reply with quote

fyzik wrote:
Ahoj

tady taky spokojeny uzivavel distribuce gentoo :)

mam dotaz - planujete nekdo udelani zrdcvadla pro gentoo linux?

mejte se fajn
-F

FTP.SH.CVUT.CZ/MIRRORS/gentoo/
Back to top
View user's profile Send private message
kalvin
n00b
n00b


Joined: 03 Feb 2004
Posts: 17
Location: Prague

PostPosted: Sun Feb 08, 2004 1:15 pm    Post subject: Reply with quote

Ahojky lidi!

Mam jen malinky problem s ceskymy znaky - nepotrebuji aby na mne vsechno mluvilo cesky, stejne je to vetsinou blbe prelozeny. Potrewbuji jen psat, vsechny znaky mi to pise, jen nemuzu udelat t,d,n s hackem, resp. hackova klavesa nefunguje. Nevite nekdo co s tim??? Jsem uz nak v koncich...

dik
kalvin
Back to top
View user's profile Send private message
Patejl
n00b
n00b


Joined: 15 Jan 2004
Posts: 2
Location: Czech Republick

PostPosted: Tue Feb 10, 2004 11:40 am    Post subject: Re: ceské forum Reply with quote

Podporte vytvoreni Slovensko-Ceskeho oficialneho forumu https://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=114862. Dik
_________________
Patejl
Back to top
View user's profile Send private message
Viky
n00b
n00b


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 7
Location: Prague, Czech republic

PostPosted: Thu Mar 11, 2004 12:33 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj, Gentoo pouzivam asi pul roku a za tu dobu se mi v notysku nashromazdilo par otazek. Bohuzel neznam nikoho, kdo by mel cas se mi venovat, takze jsem rad, ze vzniklo tohle forum. Upozornuji ze jsem pokrocilejsi zacatecnik, tak se mi nesmejte :)

1. Pri pouziti Gnome 2.4.x mi v XMMS a mplayeru (v nastaveni i u titulku)mi zlobi ceske fonty. Kdyz vsak pouzivam fluxbox, jsou v poradku. Jak to nastavim?

2. Kdyz si zkompiluji Sawfish (emerge sawfish), neobjevi se mi jeho volba v GDM.

3. Pokud jsem v Gnome a mam nastavenou jakekoliv jine rozpolozeni klavesnice nez to s nazvem Gnome universal (nebo nejak podobne, v ikone je to krychlicka s vice vlajkami :) ), nemohu se prepnout do textoveho rezimu, klavesy proste nereaguji. Testovano s ceskou i anglickou klavesnici.

4. Opet Gnome, v nabidce Start here, polozka System settings je prazdna, drive v ni byly ruzne nastroje, vubec nevim kam se podely.

5. Jak mohu efektnivne editovat cesty k programum v Gnome start nabidce (takhle se to nejmenuje, ale me jiny vyraz nenapadnul :) )

6. Kdyz si stahnu openoffice-bin, mam je v AJ a jeste nefunguji odkazy v Gnome nabidce. Mam Duron 700, takze kompilace temer nepripada v uvahu.

Poznamka na zaver: Nevite nekdo, jaky je rozdil mezi klasickymi OpenOffice a tou upravenou verzi od Ximainu.

Kdyz mi pomuzete, budu hrozne vdecny, diky.
Back to top
View user's profile Send private message
vlado
n00b
n00b


Joined: 02 Dec 2003
Posts: 36

PostPosted: Thu Mar 11, 2004 12:41 pm    Post subject: Reply with quote

Poznamka na zaver: Nevite nekdo, jaky je rozdil mezi klasickymi OpenOffice a tou upravenou verzi od Ximainu.

Verzia od Ximianu ma krajsie icony. A viacero bugfixov... niekde na ooo.ximian.org je vacsinou zoznam zmien (http://ooo.ximian.com/openoffice/NEWS ).
Back to top
View user's profile Send private message
Viky
n00b
n00b


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 7
Location: Prague, Czech republic

PostPosted: Thu Mar 11, 2004 4:28 pm    Post subject: Reply with quote

vlado wrote:
Poznamka na zaver: Nevite nekdo, jaky je rozdil mezi klasickymi OpenOffice a tou upravenou verzi od Ximainu.

Verzia od Ximianu ma krajsie icony. A viacero bugfixov... niekde na ooo.ximian.org je vacsinou zoznam zmien (http://ooo.ximian.com/openoffice/NEWS ).


Vypada to pekne, nikde jsem se ale nedocetl, jestli je podporovana i cesina. Pouzivate tehle balik nekdo?
Back to top
View user's profile Send private message
xkesh
n00b
n00b


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 17

PostPosted: Fri Mar 12, 2004 6:43 pm    Post subject: Reply with quote

kalvin wrote:
jen nemuzu udelat t,d,n s hackem, resp. hackova klavesa nefunguje. Nevite nekdo co s tim??? Jsem


Mrkni semhle: https://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=147101
Back to top
View user's profile Send private message
Viky
n00b
n00b


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 7
Location: Prague, Czech republic

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se testil, ze mi nekdo pomuze s mym vypisem problemu, kdyz uz se jedna o zalozeni oficialniho fora a nic :(

Mimochodem, ten navod na cestinu s EXPORTY nefunguje.
Back to top
View user's profile Send private message
ruzickap
n00b
n00b


Joined: 07 Jun 2003
Posts: 4
Location: Czeh Republic

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 5:21 pm    Post subject: Mirror Reply with quote

Zdravim.
Kdyby chtel nahodu nekdo zkusit "maly beta mirror" tak muzete na adrese:
rsync://hladnov.osu.cz
a
ftp://hladnov.osu.cz/pub/linux/distributions/gentoo/

(synchronizace ftp kazdy den)

BY PetrR
Back to top
View user's profile Send private message
eagle_cz
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 Jun 2003
Posts: 214

PostPosted: Sat Mar 13, 2004 11:34 pm    Post subject: Reply with quote

hele lidi to je trapny, ze nemame v cechach zadnej mirror..
musim svych 9 ovecek syncat z nemecka :?
Back to top
View user's profile Send private message
xkesh
n00b
n00b


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 17

PostPosted: Mon Mar 15, 2004 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

Viky wrote:
Mimochodem, ten navod na cestinu s EXPORTY nefunguje.

Zkus radsi napsat o co se pokousis a co to dela/nedela, protoze tenhle vykrik do tmy ti tezko pomuze. Navod fungoval nejmin ve dvou pripadech (i pro rectinu).
Back to top
View user's profile Send private message
Viky
n00b
n00b


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 7
Location: Prague, Czech republic

PostPosted: Mon Mar 15, 2004 11:04 pm    Post subject: Re: Cestina + Gentoo (Czech) Reply with quote

ruzickap wrote:
Zdravim.
Pokud ma nekdo problemy s cestinou, tak zkuste toto reseni:
Vytvorte soubor /etc/env.d/01locales s obsahem
Code:
 
export LANGUAGE="cz"
export LC_ALL="cs_CZ"
export LINGUAS="cs"
export LANG="cs_CZ"


pak staci uz jen prikaz env-update



Presne tohle jsem udelal a pri zadani env-update jsem obdzrel chybove hlaseni ze slovo export nejde pouzit. Udelal jsem tedy ten samy soubor bez exportu, env-update probehl bez problemu, ale Gnome pak na me mluvil jen anglicky :( I kdyz jsem si v GDM zvolil cestinu. Po odmazani zase vsechno fungovalo.

Jinak sve problemy jsem popsal vyse a nikdo se k nim nevyjadril :(
Back to top
View user's profile Send private message
xkesh
n00b
n00b


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 17

PostPosted: Tue Mar 16, 2004 2:55 am    Post subject: Reply with quote

Zkus dodat do /etc/profile na konec tuhle radku:
Code:
export LC_CTYPE="cs_CZ"
Hacky a carky by pak mely fungovat nezavisle na jazykovem prostredí, jen prepnutím klavenice - mozna je treba odhlásit se z Gnome a zase se prihlasit, Gnome nepoužívám. K pocesteni KDE je treba mit nainstalovano kde-i18n (staci cesky balik pomoci parametru LINGUAS="cs"), pak staci jen prepnout jazyk a prostredi je ceske (az na tu klavesnici, viz vyse). Tak mozna pro Gnome neco podobneho.
Back to top
View user's profile Send private message
Viky
n00b
n00b


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 7
Location: Prague, Czech republic

PostPosted: Tue Mar 16, 2004 3:51 pm    Post subject: Reply with quote

xkesh wrote:
Zkus dodat do /etc/profile na konec tuhle radku:
Code:
export LC_CTYPE="cs_CZ"
Hacky a carky by pak mely fungovat nezavisle na jazykovem prostredí, jen prepnutím klavenice - mozna je treba odhlásit se z Gnome a zase se prihlasit, Gnome nepoužívám. K pocesteni KDE je treba mit nainstalovano kde-i18n (staci cesky balik pomoci parametru LINGUAS="cs"), pak staci jen prepnout jazyk a prostredi je ceske (az na tu klavesnici, viz vyse). Tak mozna pro Gnome neco podobneho.


Jde o to, ze me cestina v Gnome funguje, v tom problem neni. Pouze XMMS a titulky v Mplayeru je nejak nechteji akceptovat. Ve Fluxboxu je vsechno v poradku a me to porad ne a ne jit. Skusim ten export hodit na konec a napisu, jak to dopadlo.
Back to top
View user's profile Send private message
xkesh
n00b
n00b


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 17

PostPosted: Fri Mar 26, 2004 1:28 am    Post subject: http://gentoo.modry.cz/ Reply with quote

http://gentoo.modry.cz/
zkuste se taky mrknout sem, treba tam casem neco vznikne :)
Back to top
View user's profile Send private message
PP
n00b
n00b


Joined: 26 Mar 2004
Posts: 1

PostPosted: Fri Mar 26, 2004 11:34 am    Post subject: Jak rozchodit WiFi kartu pri instalaci Gentoo Reply with quote

Snažím se nainstalovat si na své PC distribuci Gentoo. Jsem připojen k internetu prostřednictvím WiFi karty Z-Com XI-626, ta není při instalaci detekována. Podle manuálu k instalaci jsem se snažil najít patřičný ovladač. Našel jsem modul prism2_pci.o a orinoco, o kterých předpokládám, že jsou ty "pravé" (alespoň pro instalaci jinak bych asi použil hostap). Příkaz modprobe XXX se provedede, ale s WiFi kartou nemohu pomocí iwconfig nic dělat.

Může mně někdo prosím poradit, co dělám špatně, či co mám dělat a nedělám? Předem moc díky za jakoukoliv radu.
Back to top
View user's profile Send private message
Maa01
n00b
n00b


Joined: 14 Aug 2002
Posts: 11
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun May 09, 2004 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

blby xka ... nechtel byste se nekdo pouzivajici radeon podelit o xorg.conf?
_________________
Maa01
Back to top
View user's profile Send private message
Maa01
n00b
n00b


Joined: 14 Aug 2002
Posts: 11
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Sun May 09, 2004 6:21 pm    Post subject: Reply with quote

pfff. tak uz nic :)
_________________
Maa01
Back to top
View user's profile Send private message
fyzik
n00b
n00b


Joined: 09 Nov 2002
Posts: 54
Location: Prague, CZ

PostPosted: Mon May 31, 2004 4:22 pm    Post subject: Reply with quote

eagle_cz wrote:
hele lidi to je trapny, ze nemame v cechach zadnej mirror..
musim svych 9 ovecek syncat z nemecka :?


/etc/make.conf:
Code:

SYNC="rsync://mroz.r.amu.cz/gentoo-portage"


8)
_________________
http://czfree.net
Back to top
View user's profile Send private message
fyzik
n00b
n00b


Joined: 09 Nov 2002
Posts: 54
Location: Prague, CZ

PostPosted: Mon May 31, 2004 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Viky wrote:

Jde o to, ze me cestina v Gnome funguje, v tom problem neni. Pouze XMMS a titulky v Mplayeru je nejak nechteji akceptovat. Ve Fluxboxu je vsechno v poradku a me to porad ne a ne jit. Skusim ten export hodit na konec a napisu, jak to dopadlo.


Tohle mi XMMS taky delalo, dokud jsem nenainstaloval nejaky fonty, myslim ze media-fonts/corefonts ...
_________________
http://czfree.net
Back to top
View user's profile Send private message
Wooff
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Jun 2004
Posts: 101
Location: LB.CZ.EU

PostPosted: Sat Jul 10, 2004 7:47 pm    Post subject: Dotaz: ceska klavesnice console/gnome Reply with quote

Cau,
Chtel bych mit gentoo kompletne anglicke s anglickou klavesnici ktere zobrazuje cestinu, ale v okamziku kdy potrebuju neco napsat (at uz v konzoli nebo v gnome) tak abych stiskl (nejlepe) ALT+SHIFT a mel jsem ceskou klavesnici.
Zda se jednoduse ale nejak jsem se zasekl - rozchodil jsem vzdy cast ale nikdy ne vsechno dohromady. Poradne nevim jak co funguje a co co ovlivnuje tak jsem zkoncil u rozbordelarenyho systemu a jsem rad ze jsem vsechno vypnul a vratil zpet a mam to funkcni anglicke.
Nemate nekdo HOW-TO (nejlepe step-by-step) navod jak to provest? pro 2.6.7 a gnome a conzolu.
Myslim, ze by to ocenilo vic lidi (pripadne doplnit o nastaveni LANG...) ((-:
Preji krasny den ((-: a dik
W
PS: prosel jsem zkrs: gentoo localization guide, Czech lokalizacni navod (nekdy pro kernel 1.4 ale i tak je tam dost zajimavejch veci), forums (gentoo, abclinux, ...), experimenty, ... asi jsem nekde udelal nejakou blbost ale proste uz nevim
68ba je p593t9 594n9 30f }}/>
Back to top
View user's profile Send private message
CyberMage
n00b
n00b


Joined: 14 Jul 2004
Posts: 7

PostPosted: Wed Jul 14, 2004 11:48 am    Post subject: ADSL Reply with quote

Snazim se nainstalit gentoo stale mi to nejde. Podarilo se nekomu rozjet gentoo pres ADSL ?

P.S. :
Hlasi se dalsi spojenec gentoo :)
Back to top
View user's profile Send private message
Ku8aZ
n00b
n00b


Joined: 14 Sep 2004
Posts: 19
Location: Olomouc district, Czech republic

PostPosted: Tue Sep 14, 2004 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

subik wrote:
vitezstvi zdar.

tak jsem si nainstaloval (na doporuceni larryho, pochopitelne) gentoo a mam problem jen s nasledujicim:
jak gentoo pracuje s promennymi prostredi? v /etc/env.d/* zkousim nastavovat promenne a i pres env-update to vypada, ze se nic nemeni - jde mi o to, ze potrebuju zmenit LC_* z POSIX na neco ceskeho


a davate samozrejme po env-update i prikaz bash$ source /etc/profile :-D

Jinak na predchozi dotaz kdo jede na jadre 2.6, odpovidam: JA :-D (2.6.7-12 a 2.6.8-r3) a nemuzu si stezovat...nevim jak by s mym notem sedelo 2.4.x :-s Jedna se o Premio 6010N, pokud mate nekdo nejake zkusenosti nebo problemy, jsem k dispozici :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 3 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum