Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
WINEX co jak i gdzie?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gotrek
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 08 Apr 2004
Posts: 143
Location: Gdynia

PostPosted: Thu Apr 08, 2004 4:08 pm    Post subject: WINEX co jak i gdzie? Reply with quote

Witam. chcialbym sie dowiedziec conieco i WINEX. jak go uzywac? na jakiej zasadzie dziala i jakie ma mozliwosc? przykladowo chcialbym odpalic "pewna gre" czy po odpaleniu jej przez winex bede w stanie doinstalowac na niej pathe no i polaczyc sie przez nia internetowo? Jak to dziala? gdzie sa instalowane pliki? jak z wydajnoscia?
_________________
Pozdrawiam

-----------------------------------------------------
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Apr 08, 2004 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

z tego co ja wiem to ze stabilnością jest różnie i raczej jest to mniej stabilne niż na windowsie, gdyż WINEX to nic innego jak emulator odpowiedni. tyle wiem. jedynie używałem WINE i odpalałem przez niego archiwum rarów, bo ktoś je genialnie pakował do *.exe więc klikałem na ikonmke archiwum i jak sie pytalo przez co ma otworzyć to wpisywałem wine i juz potem rozpakowywało... tyle z mojej strony
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Thu Apr 08, 2004 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

polecam http://www.winehq.org/.

opisy how-to instalowac np explorera, office, half-life, diablo 2, warcraft 3 itd.
wiele tego i jezeli sie lubisz meczyc to sie pobaw :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Thu Apr 08, 2004 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

jak dla mne emulacja jest na "niezadawalacym" na obecnym etepie , wole miec zainstalowanego windowsa ,czesc softu mam tylko w wersji pod winde :)
pozdro :)
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Thu Apr 08, 2004 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

zgadzam sie z przedmowca. odpalenie niektorych aplikacji graniczy z cudem i trzeba sie czasami niezle nameczyc. jezeli znowu chodzi o gry to oczywiscie lepiej miec gdzies winde na wszelki wypadek. mozna sie mocno rozczarowac gdy po pary godzinach a nawet dniach walki z instalacja nasza ulubiona gra chodzi jak kulawy zolw podczas gdy na windzie smiga az milo. nie ma sie co oszukiwac. emulator jest tylko emulatorem i nie zastopi emulowanego :lol:

ps nie oznacza to oczywiscie ze sie nalezy poddawac, ja caly czas probuje i wlasnie sie za office 2000 zabieram i bede probowal. a co :lol:
Back to top
View user's profile Send private message
raaf
Apprentice
Apprentice


Joined: 31 Dec 2003
Posts: 293
Location: Kraków

PostPosted: Sun Apr 11, 2004 10:18 pm    Post subject: Re: WINEX co jak i gdzie? Reply with quote

gotrek wrote:
Witam. chcialbym sie dowiedziec conieco i WINEX. jak go uzywac? na jakiej zasadzie dziala i jakie ma mozliwosc? przykladowo chcialbym odpalic "pewna gre" czy po odpaleniu jej przez winex bede w stanie doinstalowac na niej pathe no i polaczyc sie przez nia internetowo? Jak to dziala? gdzie sa instalowane pliki? jak z wydajnoscia?


no wiec tak, winex - zeby go zainstalowac musisz sobie go kupic i przegrac do /usr/distfiles, czyli do katalogu gdzie magazynowane sa wszelkie zrudla ktore sobie zassales do kompilacji, potem wydajesz odpowiednia komende (emerge winex_cos_tam, bo jest tam pare ebuildow winex) i masz winex. uruchamiasz komenda winex3. gierki dzialaja fajowo, bez problemow (oczywiscie te ktore sa wspierane -> czyli jest tego naprawde sporo). ja na co dzien gram w warcrafta 3. jesli masz problem z instalacja gry oraz z instalacja patchy to proponuje zainstalowac sobie takze wine. instalujesz sobie wtedy ta gre na wine, robisz update i przenosisz puzniej do katalogu winex. tak zrobilem z warcratfem bo nie chcial sie zainstalowac (choc pod mdk nie mialem z tym problemow, podobnie jak z innymi grami). i mozesz grac. czasami gra dziala bez zarzutu takze pod winem (z tego co wiem to np. cs, ale osobiscie nie sprawdzalem). w kazdym razie winex dziala i to calkiem bardzo dobrze. w tym momencie warcraft jest jedynym programem windowsowym jaki "uzywam".

pozdrawiam
raaf
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum