Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
pomyłka z ustawieniami przy instalacji Xorga
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
piotrk2683
n00b
n00b


Joined: 29 Sep 2013
Posts: 9

PostPosted: Wed Oct 16, 2013 9:58 pm    Post subject: pomyłka z ustawieniami przy instalacji Xorga Reply with quote

witam

zamyśliłem się w czasie konfiguracji xorga i zamiast wpisać fglrx do /etc/make.conf dla Radeona, bo taką mam grafę, wpisałem nvidia i przy próbie konfigurowania Xów wyskakiwał error o błędzie załadowania modułu nvidia,

wpisałem poprawnie do /etc/make.conf fglrx i próbowałem odinstalować pakiet xorg-x11 i zainstalować od nowa już z opcją fglrx dla Radeona, ale przy próbie konfiguracji Xorga - Xorg -configure wyskakuje nadal error o błędzie ładowania modułu nvidia

przy próbie usunięcie xorg-x11 odinstalowało mi tylko ten pakiet,

jak zmienić ustawienia do konfiguracji Xorga, żeby przy poleceniu Xorg -configure system szukał sterów do Radeona,a nie sterów nvidii ?

przy pierwszym instalowaniu xorg-x11 pobierało ponad 100 pakietów, więc przypuszczam, że to może być kwestia ustawienia dla jakiegoś z tych pakietów, ale nie wiem jak teraz przebudować je wszystkie z ustawieniem fglrx w make.conf

Gentoo stawiane w sposób klasyczny ze stage 3
grafika Radeon HD 6470M
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Thu Oct 17, 2013 3:34 pm    Post subject: Reply with quote

odpal 'emerge -NuDa @world', zalapie w ten sposob nowe flagi use (VIDEO_CARD ustawia odpowiednie flagi) i przebuduje x11-drivers ktory wciagnie odpowiedni sterownik, potem 'emerge --depclean --ask' wyrzuci sterownik nvidia.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum