Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Nadpisywanie jądra Linux
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
antarcticuspl
n00b
n00b


Joined: 28 Jul 2012
Posts: 17
Location: PL

PostPosted: Thu Aug 02, 2012 8:21 am    Post subject: Nadpisywanie jądra Linux Reply with quote

Chciałem zapytać czy można usunąć w katalogu /boot stare nazwy jądra? Gdy po instalacji drugiego nowszego jądra lub reinstalacji , czyli po wykonaniu make && make modules_install. Wydaję polecenie make install , wtedy instaluję jądro do katalogu /boot. Ale jeśli już tam się jakieś znajduje jądro , to nadpisuje mi te trzy pliki z koncówkami old.
Code:
ls
config-3.5.0-gentoo      System.map-3.5.0-gentoo      vmlinuz-3.5.0-gentoo
config-3.5.0-gentoo.old  System.map-3.5.0-gentoo.old  vmlinuz-3.5.0-gentoo.old
Oczywiscie w boot menadżerze zmieniam nazwę na tą z wprowadzonymi zmianami w jądrze czyli vmlinuz-3.5.0-gentoo.old. To moje pytanie jest ,czy mogę te trzy pozostałe wpisy bez old bezpiecznie usunąć z katalogu boot?
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Thu Aug 02, 2012 7:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ja robię tylko make modules_install, a obraz jądra sobie sam przenoszę do /boot. Jak mam nowe jądro, to po sprawdzeniu, że wszystko działa, stare wywalam, źródła i obraz.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
ArnVaker
n00b
n00b


Joined: 16 Nov 2009
Posts: 27

PostPosted: Thu Aug 02, 2012 8:55 pm    Post subject: Reply with quote

Z końcówką .old to są stare wersje właśnie. Jeżeli ich nie potrzebujesz, to możesz usunąć.
Back to top
View user's profile Send private message
antarcticuspl
n00b
n00b


Joined: 28 Jul 2012
Posts: 17
Location: PL

PostPosted: Fri Aug 03, 2012 9:53 am    Post subject: Reply with quote

Dziekuje za informacje. A mi sie wydawalo ze to z koncowka old jest nadpisane i zamiast zostawic tak jak jest to dodawalem do gruba to stare jadro z old. Pozniej sie dziwilem czemu cos nie dziala. Chcociaz dla pewnosci jeszcze sprawdze przez grep -Ev '^(#|$)' config-3.5.0-gentoo i config-3.5.0-gentoo.old. Ktore z nich ma wprowadzone ostatnie zmiany ze sterownikami wifi na yes. Przepraszam za brak polskich znaczkow, ale chyba musze zainstalowac setxkbmap pl , dlatego ze jakos srodowisko graficzne tego nie ustawilo poprawnie.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum