Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Nowy użytkownik pyta o gnome 2 bez gnome 3
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
aleextra
n00b
n00b


Joined: 27 Nov 2011
Posts: 2

PostPosted: Sun Nov 27, 2011 8:01 pm    Post subject: Nowy użytkownik pyta o gnome 2 bez gnome 3 Reply with quote

Szanowni użytkownicy gentoo. Pytam w pewnej desperacji. Gentoo jest dla mnie tak obce jak windows 7 :) Kiedyś w dawnych czasach bawiłem się w kompilację jądra, ale porzuciłem to na rzecz dystrybucji Arch. Odkąd jest tam tylko gnome3 wróciłem do (prawie) moich korzeni - debiana. Niestety nie podoba mi się jego wydajność i stabilność w środowisku graficznym, także zacząłem się rozglądać za czymś innym, lecz prawie wszystkie dystrybucje są już na gnome3, bez możliwości wyboru gnome 2. Ostatnią nadzieją zostało mi gentoo. W zeszłym tygodniu skompilowałem gnome 2, próbowałem compiza, ale wyskoczyły mi błędy, więc usatysfakcjonowany pierwszym sukcesem - format :) Na 4 rdzeniowcu to nie problem a właśnie mam okres krótszego siedzenia przy komputerze.

Teraz samo sedno sprawy
Jak wybrać do instalacji gnome 2, nie gnome 3?

Przy instalacji pierdułek typu fusion-icon wymagane jest dodanie flagi gtk3, kompilacja ciągnie sporo pakietów z gnome3. W jaki sposób mogę wybrać sobie wersję aplikacji którą chciałbym zainstalować? Nigdzie nie potrafię znaleźć zrozumiałej informacji. Szukam w internecie, lecz nikt nie porusza takiego problemu jaki ja mam a testowanie emerge z dziesięcioma literkami przekazanymi jako parametry bez informacji co to jest, co one robią i czemu nigdy mi nie działają już mnie nie bawi.


Dzięki za pomoc, wsparcie i informacje.
Back to top
View user's profile Send private message
zlomek
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 09 Nov 2009
Posts: 123

PostPosted: Sun Nov 27, 2011 10:11 pm    Post subject: Reply with quote

https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-903280.html
_________________
T7700, 4GB RAM, 100GB 7200rpm HD, 15.4in 1680x1050 LCD, 256MB nVIDIA Quadro FX 570M, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, 9c Li-Ion, WinVista Ultimate 32, GENTOO amd64,GNOME.
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Sun Nov 27, 2011 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ja w chwili obecnej mam Gnome 2.32 przed nosem, i chodzi.
Poza tym, zawsze możesz zrobić snapshot portage do lokalnego overlaya, i używać danych ebuildów długo, po ich usunięciu z drzewa portage.

Poza tym Gnome3 nie jest jakimś horrorem, problem jest w tym, że jest na razie niezybt gotowe, do normalnego użytku.
Gnome 3.2 lub może 3.4 powinno działać normalnie.
Na wszelki wypadek zainteresuj się Xfce.
Back to top
View user's profile Send private message
aleextra
n00b
n00b


Joined: 27 Nov 2011
Posts: 2

PostPosted: Mon Nov 28, 2011 3:01 am    Post subject: Reply with quote

Dzięki za informacje. Zamaskuję sobie pakiety. W jakiś magiczny sposób udało mi się pominąć kompilację gnoma3 (chyba), po kompilacji wykonany był poweroff, a teraz zabieram się za pracę, także nie mogę tego sprawdzić, czy na pewno.

Xfce próbowałem. Naprawdę wolałbym gnoma, jeśli nie wyjdzie to spróbuję wykonać jakąś magię na openbox, z którym miałem dłuugie spotkania jakieś 7 lat temu.

porannie pozdrawiam :)
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Mon Nov 28, 2011 7:53 am    Post subject: Reply with quote

Xfce można skonfigurować, żeby oferowało funkcjonalność Gnome, jest nawet wtyczka, która pozwala na używanie apletów Gnome w panelach Xfce.

Poza tym Xfce można bez problemu łączyć z programami Gnome, oba środowiska dzialają na bazie biblioteki Gtk.
Nawet przy konfiguracji musialem wybrać, czy chcę używać Nautilusa czy Thunara jako przegladarki plików ;)
Kiedy w Gentoo zacznie się usuwanie Gnomme-2 z rośliny, to już prawdopodobnie będzie Xfce-5, w którym spodziewam się wszystkich zalet Gnome-2.
Nie zdziwiłbym się też, gdyby Gnome-2 (zamiast zniknąć) tradiło do overlaya, tak, jak miało to miejsce z KDE-4 i i przeniesieniem KDE-3.5 do overlaya kde-sunset.

Pozdrawiam
;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum