Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Klawiatura dla klepacza
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Fri Nov 04, 2011 9:37 pm    Post subject: Klawiatura dla klepacza Reply with quote

Dzisiaj będzie w ogóle zapytanie z czapy...

Jaką klawiaturę polecicie dla przeciętnego klepaczo-programisty? Do tej pory moim osobistym numerem jeden był Logitech UltraX Flat. Niestety obecnie model ten jest trudno dostępny i wygląda na to, że powoli jest wycofywany, a w sklepach najczęściej można spotykam się albo z jakimś szmelcem z wysokim skokiem albo wynalazki wzorowane na klawiaturach notebooków czyli np. Logitech Ultra Flat. Szczerze mówiąc nie mam też rozeznania czego warto obecnie oprócz wspomnianego modelu szukać...

Wyznacznikiem dla mnie jest rozmiar (ma być pełnowymiarowa, bez kompromisów w postaci mikroskopijnych rozmiarów klawiszy modyfikujących, upchniętych strzałek, itp.), ułożenie i rozmiar klawiszy oraz przyzwoita jakość.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Sat Nov 05, 2011 1:27 am    Post subject: Reply with quote

Mam dokładnie taki zestaw:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Logitech_Cordless_Desktop_Comfort_Laser-1803/strona/5007.html
Tylko uwaga - ja mam jeszcze normalny ENTER - jak na screenach, potem pojawiły się z obciętym enterem wys 1 wiersza.

Chodzi od 2007, klawiatura na 2 alkalicznych R6 ciągnie około 3-4 miechów, myszka 4 tygodnie.
Zastrzeżeń co do jakosci brak, pisze się wygodnie.
Jedna wada: z 4 programowalnych przycisków dzialały od początku tylko 3, oddałem do reklamacji - wymiana, inny egzemplarz, ta sama wada.
Ale ogólnie nie przeszkadza mi to za bardzo.

Pozdro
8)
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Sat Nov 05, 2011 9:17 am    Post subject: Reply with quote

Ja od pięciu lat używam klawiatury Logitech LX710, razem z myszką. O ile myszka jest średniej jakości (dwa razy już ją wymieniałem), o tyle klawiatura jest po prostu cudowna. Klawisze wciskają się miękko, przyjemnie klekoczą, a przycisk play/pause jest umieszczony pod kciukiem prawej ręki (która się znajduje na myszce). Klawiatura jest bardzo wygodna, trwała (w instrukcji jest napisane, że wytrzymuje milion wciśnięć klawiszy - u mnie wytrzymała już ponad 3 chyba) i energooszczędna (wymieniam bateria chyba raz na rok). Szczerze polecam, tutaj możesz kupić - http://allegro.pl/wygodna-klawiatura-myszka-laserowa-logitech-lx710-i1902107950.html.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Sat Nov 05, 2011 9:40 am    Post subject: Reply with quote

Gdybym mial wybrac, uzywal bym Logitech UltraX. Niski skok klawiszy, nie duza, cicha(!) i generalnie 'palce same po niej pisza'. Bez wodotryskow, ot, po prostu klawiatura.
Back to top
View user's profile Send private message
nUmer_inaczej
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2007
Posts: 165
Location: Bydgoszcz

PostPosted: Sun Nov 06, 2011 11:03 am    Post subject: Reply with quote

Mi się wydaje, że klawiatura powinna być standardowa - na jakiej człowiek się uczy pisać bezwzrokowo, oraz taka, z którą możemy mieć styczność w innym, obcym zestawie.
Klawisze powinny stawiać opór podczas wciskania klawisz - nie za duży, jednak dobrze jest czuć przeskok z wyciśniętej do wciśniętej pozycji o dość znacznym skoku.
Opinię taką wydaję na podstawie własnych spostrzeżeń - kiedy piszę w granicach 400-500 znaków na minutę.
Polecam taką
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sun Nov 06, 2011 11:40 am    Post subject: Reply with quote

nUmer_inaczej wrote:
Mi się wydaje, że klawiatura powinna być standardowa - na jakiej człowiek się uczy pisać bezwzrokowo, oraz taka, z którą możemy mieć styczność w innym, obcym zestawie.
Klawisze powinny stawiać opór podczas wciskania klawisz - nie za duży, jednak dobrze jest czuć przeskok z wyciśniętej do wciśniętej pozycji o dość znacznym skoku.
W pełni się zgadzam, dla tego też szukam czegoś czym będę mógł zastąpić klawiaturę w pracy (mniej więcej taki układ jak na pierwszym zdjęciu: http://support.apple.com/kb/HT1171?viewlocale=pl_PL, w dodatku aluminium przewodzi prąd i niemiło kopie jak się człowiek naelektryzuje ;)).

Dzięki za odpowiedź. Widzę wciąż te same typy. Chyba zostanę przy swoim UltraX Flat. Trochę kuszą modele ergonomiczne, ale musiałbym kupić dwie (do domu i pracy) aby w sensownym czasie się przyzwyczaić, ból przy używaniu laptopa byłby jeszcze większy, no i nie da się praktycznie z takiej klawiatury korzystać przy użyciu jednej ręki...

-- aktualizacja --

Chyba rzeczywiście czas Logitech UltraX dobiega końca:
Komputronik wrote:
Produkt z zapytania jest niestety wycofany ze sprzedaży i nie będzie dostępny już na naszym magazynie.
Chyba będzie trzeba kupić ze dwie sztuki, póki można znaleźć je chociażby na Allegro... :?

Szkoda, że wszędzie na siłę wprowadza się wireless i jakieś dziwne rozwiązania...
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
gryf
n00b
n00b


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 50

PostPosted: Wed Nov 30, 2011 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

nUmer_inaczej wrote:
Mi się wydaje, że klawiatura powinna być standardowa - na jakiej człowiek się uczy pisać bezwzrokowo, oraz taka, z którą możemy mieć styczność w innym, obcym zestawie.
Klawisze powinny stawiać opór podczas wciskania klawisz - nie za duży, jednak dobrze jest czuć przeskok z wyciśniętej do wciśniętej pozycji o dość znacznym skoku.
Opinię taką wydaję na podstawie własnych spostrzeżeń - kiedy piszę w granicach 400-500 znaków na minutę.
Polecam taką


Rzeczywiście, ta klawiatura daje radę, sam używam takiej w pracy. W domu mam niezniszczalną klawiaturę, którą kupiłem prawie dekadę temu – Logitech Internet Keyboard (Y-ST39).
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Wed Nov 30, 2011 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Dowolna mechaniczna. Kupujesz raz za 150USD i masz na całe życie (a w razie braku narzędzi można jej śmiało użyć jako młotka)… (—:
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Thu Dec 01, 2011 3:04 am    Post subject: Reply with quote

-- aktualizacja --

Chyba rzeczywiście czas Logitech UltraX dobiega końca:
Komputronik wrote:
Produkt z zapytania jest niestety wycofany ze sprzedaży i nie będzie dostępny już na naszym magazynie.
Chyba będzie trzeba kupić ze dwie sztuki, póki można znaleźć je chociażby na Allegro... :?

Szkoda, że wszędzie na siłę wprowadza się wireless i jakieś dziwne rozwiązania...[/quote]

Logitech Illuminated Keyboard z wygladu jest podobna. Ma bardzo krotki skok.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Thu Dec 01, 2011 5:52 am    Post subject: Reply with quote

Crenshaw wrote:
Logitech Illuminated Keyboard z wygladu jest podobna. Ma bardzo krotki skok.
Tak tylko kosztuje nie 70zł a 300zł i ma inny układ. Dorwałem jakąś Ultra Flat X na Allegro i w sumie jakość tej serii trochę podupadła lub jakiś słaby egzemplarz dostałem - głośniejszy i mniej przyjemny skok, a czy przeżyje maltretowanie przez kilka lat czas pokaże. No ale przynajmniej nie kopie prądem jak aluminiowe wynalazki Apple... ;)
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
one_and_only
Apprentice
Apprentice


Joined: 13 May 2007
Posts: 250
Location: PL/Krakow

PostPosted: Mon Dec 05, 2011 11:18 am    Post subject: Reply with quote

Ja pewnie mam ultra flat x z jednej z nowszych serii i nie jestem jakoś specjalnie zadowolony. Po roku jeden shift nie działa, ze 2 klawisze mają jakiś dziwny skok, więc zastanawiam się nad zmianą. Na klawiaturę mechaniczną chyba się jeszcze nie zdecyduję, póki co w oko wpadła mi Cherry Infinity, niemniej jednak chętnie rozważyłbym jakąś klawiaturę z podstawką pod nadgarstki. To, co denerwowało mnie zawsze w UltraX, to klawisze multimedialne - wszystkie identyczne, więc ciężko było bez patrzenia na klawiaturę (albo w nocy) trafić np. w przycisk do pogłośnienia. Dlatego kusi mnie, aby wziąć jakąś klawiaturę z podświetleniem (logitech illuminated - ale trochę droga, i jak na tę cenę, ponoć jakość nie powala), albo przynajmniej żeby klawisze funkcyjne były pogrupowane w intuicyjne grupy (sterowanie playerem, głośnością), coby po omacku łatwo było trafić. Może ktoś z Was mógłby polecić coś jeszcze?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum