Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Gentoo Ati, framebuffer i X
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
p_d
n00b
n00b


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 34
Location: Warszawa

PostPosted: Tue Sep 20, 2011 1:10 pm    Post subject: Gentoo Ati, framebuffer i X Reply with quote

Witam

Piszę dziś w kilku sprawach:
1) framebuffer

próbowałem wielu kombinacji począwszy od vesafb przez uvesafb aż na radeonfb (brak powodzenia). W każdym rodzaju sterownika ramki nie mogę uzyskać więcej niż 800x600. Pewnie z uwagi na to iż w wyniku

Code:
/sys/class/graphics/fb0/modes


nie otrzymuje większych rozdzielczości jako dostępnych. Pytam gdyż przy uruchomieniu z np systemrescuecd normalnie ładuje mi większe rozdzielczości.

Sterownik radeonfb z definicji się wywala :-)

2) X i sterowniki opensource a ati binarki

przetestowałem oba i z przykrością zaobserwowałem iż prekompilowane ati dają mi więcej około 2x FPS w glxgears w porównaniu do opensource ale z kolei pojawia się w prawym dolnym rogu ekranu informacja w formie znaku wodnego "Device not supported"

Moje pytanie jak to ustrojstwo usunąć, czytałem o podmianie z wcześniejszych sterowników pliku w /etc/ati ale jakoś nie chce mi się wierzyć że starsze sterowniki mają poprawną kontrolę a w nowszych tą funkcjonalność popsuli.

3) framebuffer i sterowniki X z ati

jest jakiś sposób aby połączyć KMS z kernela (>=2.6.39) ze sterownikami ati?. Na różnych forach piszą że KMS może wymusić większą rozdzielczość w buforze ramki ale za to jest w konflikcie ze sterownikami ati. Objawy równoległej pracy (zwiech na 30 sekund ekranu, seria artefaktów i bardzo rozmazany ekran logowania). Można się zalogować i "na czuja wpisać reboot" ale nic poza tym.

4) prośba o przesłanie przykładowego pliku który może wygenerować

Code:
"aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf"


Zrób backup swojego xorg.conf ze swoimi zmianami zanim to uruchomisz. Dziękuję z góry

u mnie wyrzuca komunikat że moje GPU nie jest wspierane i mówi mi abym poszedł się rozbiec na ścianę :-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum