Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] KDE-compiz-brak kanału alfa ? o co chodzi.
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kaladann
n00b
n00b


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 24

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 7:40 pm    Post subject: [SOLVED] KDE-compiz-brak kanału alfa ? o co chodzi. Reply with quote

Mam dwa pytania

1) Czy ktoś wie dlaczego dekoracje okna w compizie nie uruchamiaja sie np. przy thunderbirdzie i firefoksie czasem w konsoli (gnome-terminal) , czase mbo to zalezy do humoru compiza.

compiza uruchamiam przez skrypt
Quote:
#!/bin/sh
LIBGL_ALWAYS_INDIRECT=1
compiz --replace ccp --loose-binding
emerald --replace

przy czym emerald sie nie uruchamia w ogóle dopiero jak wpisze znowu w konsoli emerald --replace. (a pozniej w ff i thund i tak go nie ma)

2) zastanawia mnie dlaczego w opcjach KDE pulpit>okna> przezroczystość mam coś hmmm dziwnego:

Quote:

Wygląda na to, że obsługa kanału alfa nie jest dostępna.

Proszę sprawdzić, czy Xorg ≥ 6.8 jest zainstalowane, oraz czy zainstalowano program kompmgr, który jest rozprowadzany razem z kwin.
Proszę także sprawdzić, czy w pliku konfiguracyjnym serwera X (zwykle /etc/X11/xorg.conf) znajdują się następujące wiersze:

Section "Extensions"
Option "Composite" "Enable"
EndSection

Wreszcie, proszę sprawdzić, czy sterownik karty graficznej wspiera sprzętowe wspomaganie Xrender (dotyczy głównie kart nVidia):

Option "RenderAccel" "true"
In Section "Device"


Oczywiście extensions w xorgu mam , render accel. na true także. kwin jest także zainstalowany bo musi być.
nigdy w zadnym distro podobnego komunikatu nie widziałem (openBSD, debian, kubuntu) .

Mam kartę nvidia i zainstalowane stery nvidii (gf6200) , direct rendering na yes i wszytkie potrzebne wpisy do kart nvidii w xorgu.
dlatego sie zastanawiam czy może mieć to związek z kompilacją w gentoo ? podążałem za wiki howto gentoo kde.

tak samo w xfce4 takze nie mam opcji przezroczystosci. wiec może stąd się biorą moje problemy z compizem (np te z FF i thunderbirdem) ??? :twisted:


Last edited by kaladann on Tue Mar 11, 2008 9:55 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
acei
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 16 Sep 2007
Posts: 90

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

A pakiet kde-base/kwin masz z flagą xcomposite?
_________________
GA965P+E6320+Geil 2*1GB CL4+ATI HD6570 ~amd64
Back to top
View user's profile Send private message
kaladann
n00b
n00b


Joined: 07 Mar 2008
Posts: 24

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 9:54 pm    Post subject: Reply with quote

Faktycznie z tą flagą jest teraz okey...jeszcez raz przegladałęm wiki dot. kde na gentoo ale nie było tam nic o tej fladze.
Jeszcze raz dzieki....

pozostał jeszcze problem z ff i thunderem i gnome-terminal ..okazuje się ze ten emerald jest przy włączeniu ale okno w tych aplikacjach jakby "ucieka" o szerokosc dekoracji do góry na monitorze..dzieki czemu wydaje sie jakby tej dekoracji nie było..dziwne ....

nie mniej daje solveda za ten kanał alfa :D
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum