Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Krakowskie uczelnie ;)
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 6:03 am    Post subject: Krakowskie uczelnie ;) Reply with quote

Dostałem się już na Politechnikę Krakowską, prawdopodobnie na Agh też mnie wezmą, na obu kierunkach ofkoz na informatykę. Tylko właśnie tu mi się pojawia problem. Uczelnie są niedaleko od siebie więc dla mnie to jeden dojazd, jakieś opisy kierunków straaasznie leją wodę i obiecują cuda na kiju.

Dlatego miałbym prośbę do tamtejszych studentów czy absolwentów o parę słów o uczelni, bo troche dziwne było by wybieranie uczelni bo ta ma fajniejszą nazwę, a tamta ładniejszy budynek :D
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
dziadu
Guru
Guru


Joined: 04 May 2006
Posts: 467
Location: Kraków/Darmstadt/Munich

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 6:50 am    Post subject: Reply with quote

Krótko o krakowskich uczelniach: AGH ma najlepsze juwenalia, PK ma najlepszy rajd, Akademia Pedagogiczna ma najlepsze dziewczyny :-]

A tak na serio, jeśli interesuje cię budownictwo to idź na PK bo mają tam świetny wydział inżynierii lądowej, jeśli odbiegasz zainteresowaniami w stronę informatyki, elektroniki, fizyki, automatyki i roboty to IMO lepszy jest AGH. Na jej korzyść przemawia to że jest większa (choć PK do około 1950 była politechniczną częścią AGH), ma wyższą pozycję w rankingu szkół, współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi i firmami na całym świecie, dyplom z AGH jest wszędzie mile widziany. By może PK też tak ma ale ja o tym nie wiem.

Na AGH najmocniejszą pozycję mają wydziały EAIIE (elektronika, samogłoski) i FIIS (fizyka), przy czym ten pierwszy jest fajny, ma cool nazwę i w ogóle każdy by tam chciał studiować, to drugi budzi przerażenie ze względu na profil nauczania (mnie się podoba). Na którymś z wydziałów metali (żelaznych lub drewnianych) lub inżynierii materiałowej jest też bardzo informatyka.. tzn bardzo dobra, bo kiedy gdzieś na świecie jest włamanie i ślady prowadzą na miasteczko AGH to najczęściej podejrzewani są właśnie tamci informatycy. To oni odpowiadają za to, że przedpremierowe premiery filmowe na miasteczku :-]

A tak naprawdę to co wyniesiesz ze studiów zależy tylko od Ciebie. jeśli się dobrze zakręcisz masz szanse na atrakcyjne wyjazdy za granice nawet na rok i jeszcze będą Ci za to płacić, no i będzie szansa nauczyć się czegoś nowego, zdobyć doświadczenie i atrakcyjne wpisy do CV.
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Hehe, no kierunek co nieco inna działka, papiery złożyłem na samogłoski (w przypadku Agh) bo z nazwy wydawały się fajniejsze niż "informatyka stosowana" jednak jak już tam podjechałem i miła pani dała mi informator to zwątpiłem ;) Na stronie o EAIIE widniało kilka monitorów z czymś CADo-podobnym, a na FIIS dwóch kolesi z lapkiem męczącym robocika.... Cóż myślałem, że na tym drugim będą bardziej teoretyczne rzeczy, a zabawy robocikami jednak będą na samogłoskach ;) Bądź co bądź komputerowe systemy sterowania urządzeniami zewnętrznymi bardziej mnie pociągały niż dłubanie w głupim Delphi czy siedzenie nad matmą :D
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Eeeyeore
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 May 2005
Posts: 178
Location: Poland

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 10:59 am    Post subject: Reply with quote

gratulacje z dostania sie na studia :)
Podpowiem ci tyle (juz 8 lat juz po studiach) - wybierz taka uczelnie i specjalizacje, z ktorej po skonczeniu bedziesz mial od razu robote i wiekszy szmal, fajne nazwy i hobby sa nieistotne. Po studiach liczy sie tylko rodzina i kasa, zeby ja na odpowiednim poziomie utrzymac.
_________________
Tutaj sie dopiero dzieje !!!
Nie wiedzialem ze na swiecie jest tylu idiotow - dopoki nie zajrzalem do internetu...
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 11:37 am    Post subject: Reply with quote

W zasadzie na uczelnie ide tylko po papier i te 6 literek przed nazwiskiem dla większej płacy, tylko skąd mogę wiedzieć na który kierunek będzie większe zapotrzebowanie za 6 lat ;)
Zasadniczo jak sie jest dobrym informatykiem od C++ to można się szybko przekwalifikować na Javę. Kwestia bardziej dobrego papierka i żeby naprawde sobą coś reprezentować a nie tylko Zakuj Zalicz Zapomnij (Zapij) ;)

Kuzyn z Krakowa mi to przed chwilą fajnie przedstawił "Na PK bardziej gnębią ludzi, a na AGH imho są lepsi profesorowie" ;)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
binas77
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 131
Location: Łódź

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 12:42 pm    Post subject: Reply with quote

Nie kończyłem krakowskich uczelni, ale łódzką fizykę na UŁ... i powiem ci jedno - papier nie wiele mi dał, a doświadczony murarz, mechanik czy też kucharz zarabia więcej od magistra. Tych ostatnich w Polsce jest bez liku, a doświadczonej i wykwalifikowanej siły fachowej coraz bardziej brakuje. Wiem, że się powtarzam, ale wk...ia mnie, gdy gość po gimnazjum, z prawem jazdy kat "C" (zdobytym w wojsku) i bez matury, zarabia więcej od magistra, który zarwał 5 lat na naukę (przypadek z mojego życia wzięty).
Moim zdaniem - idź na kierunek, który lubisz, ale w między czasie zdobywaj coraz to nowe kwalifikacje i doświadczenia - TO CI SIĘ PRZYDA !!!

PS.:
Pracodawcy nie chętnie patrzą na ludzi, którzy wyjechali do Anglii za pracą, po czym po "roku" wrócili do kraju... nie są ich pewni !!!

PZDR
T.
_________________
__ROZBARAT__

LRU #424198
[img]http://baner.e-palarnia.pl/baner.78.3.gif[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sun Jul 22, 2007 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Hehe, no dlatego właśnie zmierzam na zaoczne a w tym samym czasie zdobywam doświadczenie zawodowe ;) A uczelnię chciałbym sobie dobrać tak, żeby sie niepotrzebnie nie męczyć (propos gnębienia na PK) i fajnie bawić - choćby i z tymi robocikami ;)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Sun Jul 22, 2007 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

binas77 - wiesz, jaki kurs ponoć najczęściej robią świeżo upieczeni mgr ? Kurs obsługi wózka widłowego ...

Co do PK i gnębiących wykładowców - zależy na kogo się trafi. I zależy co to za gnębienie ...
Jeżeli po prostu wymaga koleś wiedzy, trzeba czasami po kilka razy iść u niego zdawać jedną laborkę, generalnie - chce, żebyś to umiał, a nie czepia się byle uwalić - jest dobrze :) Nawet bardzo dobrze - dzięki temu naprawdę się czegoś nauczysz (akurat w moim przypadku sieci komputerowe).Generalnie - wymagający, ale nie szukający dziury w całym.

Jeżeli natomiast ktoś czepia się - bo TAK!, bo ma zły humor, bo mu podpadłeś sprzeczając się co do metody rozwiązania zadania (on twierdzi, że nie masz racji, a Ty - że masz ... okazuje się, że miałeś rację - to on sobie to zapamięta, i będzie gnębił ...) - jest źle.

Ale to nie jest domena PK - na AGH też się tacy ludzie trafiają ... wszędzie się taki może trafić ... i trzeba go po prostu przejść :)

(Ciekawostka - AP kiedyś nie było akademią, tylko wyższą szkołą - WSP = Wsparcie Seksualne Politechniki;) Teraz, odkąd są akademią - AP = Akademia Prostytucji ... i coś w tym jest)
Back to top
View user's profile Send private message
tswiercz
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 106

PostPosted: Wed Jul 25, 2007 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

Zdecydowanie AGH (student prawie 5 roku informatyki).
Nauki w sumie niewiele, sporo praktycznych przedmiotów w których masz coś zakodować (na początku), po pisanie większych projektów i (chyba najważniejsze) jej inżynierskie aspekty - zarządzanie projektem i grupą. No i łatwiej się dostać do lepszej firmy :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Fri Jul 27, 2007 5:59 am    Post subject: Reply with quote

Piszesz jakby na polibudzie od rana do wieczora sie opierniczali i robili zadania z Excela :P

Poza tym, rok temu jeszcze nawet nie wiedziałem, że istnieje Agh. Więc jak trafisz na kolesia co wie co to, to luz, ale jak nie będzie znał tej szkoły, usłyszy górnictwo, hutnictwo to Cię wyśmieje ;)
O ile oczywiście ukończona szkoła jest istotna bo niektórzy już tu sugerowali że to wsio ryba byle był dyplom i umiejętności :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Fri Jul 27, 2007 8:41 am    Post subject: Reply with quote

Yatmai wrote:
Poza tym, rok temu jeszcze nawet nie wiedziałem, że istnieje Agh. Więc jak trafisz na kolesia co wie co to, to luz, ale jak nie będzie znał tej szkoły, usłyszy górnictwo, hutnictwo to Cię wyśmieje ;)
Ja tam mimo, że dopiero do liceum idę to o AGH już słyszałem wcześniej (kilka lat wstecz) i to same pozytywne opinie. I zawsze z rozmów raczej nie wychodziło, że to uczelnia o reputacji typu "górniczo - hutnicza? ahaha". :D
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Fri Jul 27, 2007 9:17 am    Post subject: Reply with quote

n0rbi666 wrote:

(Ciekawostka - AP kiedyś nie było akademią, tylko wyższą szkołą - WSP = Wsparcie Seksualne Politechniki;) Teraz, odkąd są akademią - AP = Akademia Prostytucji ... i coś w tym jest)[/size]

Kurde... Ja studiuję na Ap ;p
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Fri Jul 27, 2007 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

To będziemy mieć blisko bo wygląda na to że trafie jednak na polibude na podchorążych ;)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Eko
n00b
n00b


Joined: 24 Sep 2006
Posts: 29
Location: Katowice

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 11:59 am    Post subject: Reply with quote

A ja idę na AGH i yatmaia nie wpuszczam tam bo mi wsi narobi i konkurencji :P jeden geniusz na uczelnie styknie :P


A AGH znaczy akademia gorzalnictwa hurtowego :P
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 5:44 pm    Post subject: Reply with quote

canis_lupus wrote:
n0rbi666 wrote:

(Ciekawostka - AP kiedyś nie było akademią, tylko wyższą szkołą - WSP = Wsparcie Seksualne Politechniki;) Teraz, odkąd są akademią - AP = Akademia Prostytucji ... i coś w tym jest)[/size]

Kurde... Ja studiuję na Ap ;p

Ups :D Ja nie miałem z tym doświadczenia ... ;) no, może tylko znajomości, za to kumpel miał gorsze doświadczenia ;) Ale przecież są wyjątki od reguły :D
(no ok, tłumaczy się tylko winny ;) )

Yatmai - czemu podchorązych ? :>
Back to top
View user's profile Send private message
kondzik
n00b
n00b


Joined: 24 Jun 2006
Posts: 16
Location: Cracow/Poland

PostPosted: Tue Aug 07, 2007 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

@canis_lupus:
nie martw się, też studiuje na ap, możemy sobie podać ręce ;). Podobno mają zmienić nazwę na Uniwersytet Humanistyczny ;P.
Back to top
View user's profile Send private message
Eko
n00b
n00b


Joined: 24 Sep 2006
Posts: 29
Location: Katowice

PostPosted: Wed Aug 08, 2007 11:09 am    Post subject: Reply with quote

UH nie no to już naprawde jednoznacznie brzmi :P "Gdzie idziesz ?" "Na UH" <lol2>
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Wed Aug 08, 2007 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Dokładniej: Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy.

Kondzik: Byłeś na nocy informatyka co Pyton organizował?
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
kondzik
n00b
n00b


Joined: 24 Jun 2006
Posts: 16
Location: Cracow/Poland

PostPosted: Wed Aug 08, 2007 4:13 pm    Post subject: Reply with quote

Nie, nie byłem. W ogóle informacje o takich spotkaniach przeważnie do mnie jakoś docierają kiedy już jest po nich ;).
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Wed Aug 08, 2007 6:50 pm    Post subject: Reply with quote

Kurcze, zastanawiam się czy Cię znam....
Moje GG: 1663383
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 7:32 am    Post subject: Reply with quote

@n0rbi666 bo na podchorążych jest wydział FMIIS ;) Na gorzelnictwo hurtowe ( ;) ) jakoś mnie nie chcieli ;)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
Eko
n00b
n00b


Joined: 24 Sep 2006
Posts: 29
Location: Katowice

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

bo nie masz naturalnych predyspozycji :P
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum