Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Sterowniki nvidia z nvidia.com, nie z portage.
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NightwalkerPL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 22 Sep 2006
Posts: 82
Location: Poland

PostPosted: Wed May 23, 2007 8:15 am    Post subject: Sterowniki nvidia z nvidia.com, nie z portage. Reply with quote

Witam,
Chcę użyć sterowników ze strony nvidia.com, zamiast tych z portage, robie wszystko dobrze, ale iksy nie wstają:

Code:
(EE) Failed to load module "glx" (module does not exist, 0)
(EE) Failed to load module "nvidia" (module does not exist, 0)
(EE) No drivers available.


Moduł nvidia jest załadowany:

Code:
nvidia               6829620  0
i2c_core               17664  2 nvidia,i2c_viapro


Instalacje przeprowadziłem standardowo, tj. emerge --unmerge nvidia-drivers, sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-9755-pkg1.run (próbowałem również z opcją --uninstall) - przy wyłączonych iksach i wykonałem reboot.

Sterowniki z portage działają.

Z Góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam.
_________________
Nippah ^_^
Back to top
View user's profile Send private message
wodzik
l33t
l33t


Joined: 12 Jun 2005
Posts: 713
Location: Człuchów

PostPosted: Wed May 23, 2007 8:45 am    Post subject: Reply with quote

skoro te z portage dzialaja wiec poco ci te z oficjalnej strony :> tym bardziej ze z portage to sa wlasnie te sterowniki + jakies dodatkowe laty
_________________
:() { :|: & };: <- nie próbuj wpisywać tego w konsoli
Back to top
View user's profile Send private message
NightwalkerPL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 22 Sep 2006
Posts: 82
Location: Poland

PostPosted: Wed May 23, 2007 8:47 am    Post subject: Reply with quote

No wlasnie nie do końca działają, przy tych sterownikach mój system jest niestabilny, np. firefoks zawiesza CAŁE iksy (nawet ctrl+alt+backspace/FX nie dziala) przy powiększaniu zeskalowanego obrazka. Dlatego chcę spróbować te z oficjalnej strony. Pod nv nie ma tego problemu.
_________________
Nippah ^_^
Back to top
View user's profile Send private message
arek.k
Guru
Guru


Joined: 02 Jan 2006
Posts: 454

PostPosted: Wed May 23, 2007 8:55 am    Post subject: Reply with quote

Tylko zgaduję, ale miałem trochę podobny problem z ATI. Najpierw użyłem paczki (z portage), a później sterownika z jądra.
Nie mogłem zmusić gentoo do korzystania ze sterownika z jądra. Cały czas próbował załadować moduły pochodzące z "zewnętrznego" sterownika (które już nie istniały po usunięciu sterownika). Problemem było prawdopodobnie nie usunięcie jakichś pozostałości z paczki (z portage), które zawsze zostają po deinstalacji.
Problemu nie rozwiązałem, bo wkrótce zmieniłem kompa i stawiałem system od nowa.

Może to naprowadzi cię jakoś na rozwiązanie.

Jeśli opisywany przeze mnie przypadek jest nierealny, to znaczy, że coś mi sie po...ło i źle zapamiętałem mój problem sprzed roku.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Fri May 25, 2007 10:22 am    Post subject: Reply with quote

NightwalkerPL wrote:
No wlasnie nie do końca działają, przy tych sterownikach mój system jest niestabilny, np. firefoks zawiesza CAŁE iksy (nawet ctrl+alt+backspace/FX nie dziala) przy powiększaniu zeskalowanego obrazka. Dlatego chcę spróbować te z oficjalnej strony. Pod nv nie ma tego problemu.

Prawdopodobnie używasz stery uznane za stabilne (seria 1.0.8xxx powoduje u mnie identyczne problemy), odmaskuje wersje testowe i przetestuj ponownie.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
cerbero
n00b
n00b


Joined: 18 Oct 2006
Posts: 34

PostPosted: Fri May 25, 2007 2:17 pm    Post subject: Reply with quote

sebas86 wrote:
NightwalkerPL wrote:
No wlasnie nie do końca działają, przy tych sterownikach mój system jest niestabilny, np. firefoks zawiesza CAŁE iksy (nawet ctrl+alt+backspace/FX nie dziala) przy powiększaniu zeskalowanego obrazka. Dlatego chcę spróbować te z oficjalnej strony. Pod nv nie ma tego problemu.

Prawdopodobnie używasz stery uznane za stabilne (seria 1.0.8xxx powoduje u mnie identyczne problemy), odmaskuje wersje testowe i przetestuj ponownie.


Zależy jaka karta, u mnie na Ti4200 właśnie seria 1.0.8xxx działa bardzo dobrze, próba emergowania 1.0.9xxx zawsze kończy sie padem X-ów, zresztą nawet w czasie instalacji przestaje działać eselect opengl set nvidia (zamarza na tym poleceniu).
W związku z tym musiałem je zamaskować.
_________________
Też lubię czytać czyjeś sygnaturki :)
Back to top
View user's profile Send private message
kurak
Guru
Guru


Joined: 13 Jul 2006
Posts: 492

PostPosted: Sat May 26, 2007 8:37 am    Post subject: Reply with quote

@NightwalkerPL, a masz nvidia-settings ? Ja miałem ten sam problem.. wystarczyło wywalić wcześniej wymienioną paczkę.
_________________
Open Your Mind, Use Open Source
Back to top
View user's profile Send private message
Piotr Gros
n00b
n00b


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 6

PostPosted: Sat May 26, 2007 8:54 am    Post subject: Reply with quote

cerbero wrote:
Zależy jaka karta, u mnie na Ti4200 właśnie seria 1.0.8xxx działa bardzo dobrze, próba emergowania 1.0.9xxx zawsze kończy sie padem X-ów, zresztą nawet w czasie instalacji przestaje działać eselect opengl set nvidia (zamarza na tym poleceniu).
W związku z tym musiałem je zamaskować.


A nie jest tak, że ostatnią wersją sterowników od nVidii wspierającą tę kartę jest: 1.0.9631 ?
Przynajmniej tak jest dla mojego GF440. Ta wersja działa, a żadna nowsza już nie.
Back to top
View user's profile Send private message
cerbero
n00b
n00b


Joined: 18 Oct 2006
Posts: 34

PostPosted: Sat May 26, 2007 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

Piotr Gros wrote:

A nie jest tak, że ostatnią wersją sterowników od nVidii wspierającą tę kartę jest: 1.0.9631 ?
Przynajmniej tak jest dla mojego GF440. Ta wersja działa, a żadna nowsza już nie.


No niby 1.0.9631 działają ;)
Ale też nie do końca, na przykład glxgears się krzaczy, nie chodzi płynnie tylko skacze dlatego wolę pozostać przy 1.0.8776 :)
_________________
Też lubię czytać czyjeś sygnaturki :)
Back to top
View user's profile Send private message
lo53r
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Apr 2006
Posts: 134

PostPosted: Thu May 31, 2007 8:32 am    Post subject: Reply with quote

a ja napisze co mi przyszlo pierwsze do glowy :D
czy posiadasz opengl :>
oraz czy probowales :
# eselect opengl set nvidia
info ze strony
http://www.gentoo.org/doc/pl/nvidia-guide.xml
wiem wiem moze zupelnie nie pomoc, ale sprobowac i czepiac sie szczegolow nie spowodujemy ze komus spadnie glowa ;)

pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sat Jun 02, 2007 9:55 am    Post subject: Reply with quote

Piotr Gros wrote:
A nie jest tak, że ostatnią wersją sterowników od nVidii wspierającą tę kartę jest: 1.0.9631 ?
Przynajmniej tak jest dla mojego GF440. Ta wersja działa, a żadna nowsza już nie.

Jest, co zabawniejsze GF4 nie są wspierane przez nowe sterowniki (tak jak mówisz) i nie ma ich także w legacy-drivers, trzeba maskować nowsze po prostu...
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum