Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[informatyka] pytanie do absolwentów
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boniek
Guru
Guru


Joined: 26 Mar 2005
Posts: 373

PostPosted: Fri May 04, 2007 11:52 am    Post subject: Reply with quote

Informatyka na Uniwerku Gdańskim to dno jeśli idziesz tam z zamiarem że czegoś cię nauczą. Z drugiej strony to fajny kierunek bo masz w cholere czasu na rozwijanie swoich zainteresowań, rozrywkę i pracę (ja tak robię). Generalnie wydaje mi się że nie ma znaczenia gdzie studiujesz ważne żebyś miał łeb na karku. O pracę w naszym zawodzie dziś na prawdę łatwo nawet tuż po studiach (mowię o trójmieście nie wiem jak jest w innych miastach).
_________________
[HOWTO]New freetype subpixel font rendering for lcd monitors
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Sat May 05, 2007 5:50 am    Post subject: Reply with quote

Yatmai wrote:
Panowie, tylko skąd kasa na te imprezy ? :P Na kumpli liczyć ? Rodziców skubać ? :P Czy dorabiać strzyżeniem trawników ? :D
Ja od końca drugiego roku studiów pracuję jako informatyk. Większość moich kumpli juz teraz też. Niektórzy pracowali (cały czas mówię o pracy związanej z informatyką i nie była to instalacja WinXP) już zanim przyszli na studia. Jesteśmy żywymi przykładami, że da się pogodzić studia dzienne i pracę. Fakt - nie znajdziesz jej tak szybko jak ktoś kto ma wolny cały tydzień, ani nie zarobisz tyle - stawkę godzinową możesz mieć nawet większą od innych, ale tych godzin, wiadomo, mniej wyrobisz. Ja odkąd pracuję nie wziąłem od rodziców ani złotówki i bardzo sobie chwalę ten stan. Mogę się spokojnie utrzymać w drogiej Warszawie, a nawet sobie odłożyć trochę kasy.

Nie wiem co Ty bardziej lubisz. Ja po prostu doszedłem do wniosku, że jak na razie chcę sobie pożyć i wolę studia dzienne. Na zarabianie kasy będę miał jeszcze mnóstwo czasu.
_________________
Proszę, pamiętaj o regulaminie, a jeśli zauważysz, że został on złamany, zgłoś to. :)

LRU:431698
Back to top
View user's profile Send private message
v7n
Guru
Guru


Joined: 24 Jan 2006
Posts: 352

PostPosted: Sat May 05, 2007 6:47 am    Post subject: Reply with quote

a tej pracy to jak szukać? ogłoszenia w prasie/internecie? gdzieś w gablotach na korytarzach? przez współmieszkańców?
_________________
/~x86 /*-sources /oss /zsh /urxvt /vim /openbox /rox /xmms /Opera
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Sat May 05, 2007 7:58 am    Post subject: Reply with quote

v7n wrote:
a tej pracy to jak szukać? ogłoszenia w prasie/internecie? gdzieś w gablotach na korytarzach? przez współmieszkańców?
Dokładnie tak jak napisałeś. :wink: Napisać porządne CV i list motywacyjny i wysyłać. Ogłoszeń ja szukałem w necie. Raz mi kumpel podpowiedział, że jego firma chce kogoś zatrudnić, ale nie ogłaszali się, więc dałem mu CV i on przekazał mojemu późniejszemu kierownikowi - na drugi dzień dostałem zaproszenie na rozmowę. Każdy sposób na znalezienie roboty jest dobry - choć znajomy, który podpowie komuś, że kogoś zna albo choć da znać Tobie, że szukają - jest najlepszy. No i trzeba pamiętać, że to może potrwać - firmy mogą zacząć odpowiadać na oferty po miesiącu nawet. Aha, i nie radzę liczyć na firmy w których mówią "oddzwonimy do Pana" - jak będą chcieli Cię zatrudnić to Ci powiedzą od razu. :)

Z moich obserwacji wynika, że zdecydowanie łatwiej studentowi dziennemu jest znaleźć pracę jako programista/deweloper niż admin (choć też się da).
_________________
Proszę, pamiętaj o regulaminie, a jeśli zauważysz, że został on złamany, zgłoś to. :)

LRU:431698
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum