Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Desktop Manager pod Beryl'a (nie Xfce/KDE/Gnome).
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 6:36 pm    Post subject: Desktop Manager pod Beryl'a (nie Xfce/KDE/Gnome). Reply with quote

Poszukuje dobrego, minimalistycznego DM (fluxbox jest świetnym przykładem), który obsługuje jednocześnie beryl'a. Wiem, że tak to tylko w Erze, ale może coś znacie. Zacząłem przeglądać po kolei strony wszystkich x11-wm/*, ale trochę mi zejdzie zanim zerknę do każdego.
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 7:33 pm    Post subject: Re: Desktop Manager pod Beryl'a (nie Xfce/KDE/Gnome). Reply with quote

manwe_ wrote:
Poszukuje dobrego, minimalistycznego DM (fluxbox jest świetnym przykładem), który obsługuje jednocześnie beryl'a. Wiem, że tak to tylko w Erze, ale może coś znacie. Zacząłem przeglądać po kolei strony wszystkich x11-wm/*, ale trochę mi zejdzie zanim zerknę do każdego.

to co chcesz zrobić nie jest w ogóle możliwe, beryl to jest już WM. W xfce działa bo podmienia wm xfwm4, w gnome metacity w kde kwin.
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

Wiem na jakiej zasadzie xfce/kde/gnome obsługuje beryl/emerald i dlaczego fluxbox nie może. Moje pytanie to - czy jest jeszcze jakaś alternatywa?
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 8:26 pm    Post subject: Reply with quote

No nie moze być za pomocą beryla, fizycznie nie możliwe, inne wm-y musiały by być napisane by obslugiwać menadzer składania oraz aiglx i xgl. Ale nie miały by pewnie 5% możliwości beryla.
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Fri Oct 13, 2006 9:11 pm    Post subject: Reply with quote

Chyba się nie dogadamy ;) Ja nie chcę zastępować beryl'a. Na przykładzie xfce: jest xfpanel, xfdesktop, xfwm4, etc. Ten ostatni może być zamieniony przez beryl'a i mamy aiglx w praniu. We fluxbox'ie na przykład nie można podmienić menadżera okien na beryl, ponieważ stanowi on całość z obsługą pulpitu (menu) i paska - jeden program.

I co teraz poszukuję? Środowiska tak prostego i konfigurowalnego jak fluxbox (tapetka, menu programów pod prawym, mały paseczek), a jednocześnie zdolnego podmienić windowmanager'a z własnego na beryl'a. I nie chcę żeby to był xfce/kde/gnome.

Oto całe wymagania.
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 8:13 am    Post subject: Reply with quote

manwe_ wrote:
Chyba się nie dogadamy ;) Ja nie chcę zastępować beryl'a. Na przykładzie xfce: jest xfpanel, xfdesktop, xfwm4, etc. Ten ostatni może być zamieniony przez beryl'a i mamy aiglx w praniu. We fluxbox'ie na przykład nie można podmienić menadżera okien na beryl, ponieważ stanowi on całość z obsługą pulpitu (menu) i paska - jeden program.

I co teraz poszukuję? Środowiska tak prostego i konfigurowalnego jak fluxbox (tapetka, menu programów pod prawym, mały paseczek), a jednocześnie zdolnego podmienić windowmanager'a z własnego na beryl'a. I nie chcę żeby to był xfce/kde/gnome.

Oto całe wymagania.

no to znów odpowiem, nie ma nic takiego.
Back to top
View user's profile Send private message
przemos
Guru
Guru


Joined: 30 May 2005
Posts: 433
Location: HWDP

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 9:26 am    Post subject: Reply with quote

manwe_ wrote:
Chyba się nie dogadamy ;) Ja nie chcę zastępować beryl'a. Na przykładzie xfce: jest xfpanel, xfdesktop, xfwm4, etc. Ten ostatni może być zamieniony przez beryl'a i mamy aiglx w praniu. We fluxbox'ie na przykład nie można podmienić menadżera okien na beryl, ponieważ stanowi on całość z obsługą pulpitu (menu) i paska - jeden program.

I co teraz poszukuję? Środowiska tak prostego i konfigurowalnego jak fluxbox (tapetka, menu programów pod prawym, mały paseczek), a jednocześnie zdolnego podmienić windowmanager'a z własnego na beryl'a. I nie chcę żeby to był xfce/kde/gnome.

Oto całe wymagania.


To teraz ja się spytam - czemu właśnie nie Xfce (bo kde czy gnome rozumiem - sam jestem raczej anty)? Nie jest przecierz jakimś pamięciożernym wm-em w stylu kde lub gnome. A co najważniejsze beryl działa z nim dobrze.
_________________

evolution mission
elogviewer
backup system script
vesafb-tng
ext3 tips
Back to top
View user's profile Send private message
manwe_
l33t
l33t


Joined: 01 Feb 2006
Posts: 632
Location: Kraków/Cracow, Poland

PostPosted: Sat Oct 14, 2006 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Bo chcę spróbować przekonać do AIGLX kogoś kto jest na tyle zapatrzony w minimalizm fluxbox'a, że xfce już jest za duży [ah ci ludzie]. Sam się przesiadłem na xfce [najpierw 4.2, teraz 4.4rc1] i jestem bardzo zadowolony, jeden mały panel, pulpit z samą tapetą i menu pod prawym - pracuje się bardzo fajnie, tym bardziej dzięki pluginom do panelu (battery, itp.).

Nie mam ochoty prowadzić jeszcze krucjaty na xfce, dlatego założyłem ten wątek.

arsen wrote:
no to znów odpowiem, nie ma nic takiego.
Szkoda. Trzeba będzie poczekać. Może ludzie od fluxbox'a wytną kod windowmanager'a do osobnego programu i pozwolą na podmianę na beryl/emerald.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sun Oct 15, 2006 6:22 pm    Post subject: Reply with quote

manwe_ wrote:
Bo chcę spróbować przekonać do AIGLX kogoś kto jest na tyle zapatrzony w minimalizm fluxbox'a, że xfce już jest za duży [ah ci ludzie]. Sam się przesiadłem na xfce [najpierw 4.2, teraz 4.4rc1] i jestem bardzo zadowolony, jeden mały panel, pulpit z samą tapetą i menu pod prawym - pracuje się bardzo fajnie, tym bardziej dzięki pluginom do panelu (battery, itp.).

Będziesz musiał poskładać koledzę środowisko sam. I czemu próbujesz przekonywać zaczynając od d. strony? Dla mnie takie podejście z góry jest skazane na nie powodzenie - jeśli nie chce XFCE to po co mu aiglx, który zjada dodatkowe zasoby i dodaje w sumie tylko bajerki i z minimalzimem ma mało wspólnego.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum