Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] Ankieta - ortografy na forum
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next  
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  

Poprawianie błędów ortograficznych przez moderatorów
jestem za poprawianiem ortografów
81%
 81%  [ 69 ]
jestem przeciwko poprawianiu ortografów
7%
 7%  [ 6 ]
jest mi to obojętne
11%
 11%  [ 10 ]
Total Votes : 85

Author Message
m0rgoth
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 06 Jun 2006
Posts: 84

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

Jako czlowiek posiadajcy zolte papiery(dysortogrqafia i dysgrafia) powiem tyle : jest mi to obojetne.
A ten blog http://www.lady-jewel.mylog.pl/ jest za brutalny zeby go publikowac :D


Last edited by m0rgoth on Thu Aug 31, 2006 3:04 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
bartmarian
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2005
Posts: 557

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

mi jest obojetne, lubie zasade: nie przeszkadzac innym i niech ktos mi nie przeszkadza.
od zawsze robilem, robie i bede robil bledy, mnie nie razi jak ktos pisze poprawnie,
staram sie pisac po polsku, za to moje ignoranctwo nie pozwala mi zaczac sie uczyc od nowa ;-)

"jak do domu (zaproszeni) przychodza na obiad wegetarianie, to obiadek bez mieska prawda ?
oczywiscie jak obiadek u wegetarian to co, serwuja nam goloneczke ?" :D

Pozdrowienia
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 6:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ph0eniX wrote:
po Polsku
[...]
do Polskich
[...]
na prawde
[...]
Polskich liter


od teraz możesz liczyć na moje specjalne względy. Będę cie traktował jak gościa z Ameryki. Nie poprawię żadnego twojego błędu :twisted:
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Ph0eniX
Guru
Guru


Joined: 24 Sep 2004
Posts: 502
Location: New York, U.S.

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

Raku wrote:
Ph0eniX wrote:
po Polsku
[...]
do Polskich
[...]
na prawde
[...]
Polskich liter


od teraz możesz liczyć na moje specjalne względy. Będę cie traktował jak gościa z Ameryki. Nie poprawię żadnego twojego błędu :twisted:


Nie chodzi mi o to zeby mnie specjalnie traktowac tylko o zasade. Jak poprawiac to wszystkim a jak nie to w cale.
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 7:02 pm    Post subject: Reply with quote

Ph0eniX wrote:

a) Twoj argument siada - bo jakiego ktos "u", "rz" albo "h" uzywa tez nic akurat pod tym wzgledem nie zmienia.

Twój argument siada, "ch" i "h" to fonetycznie dwie różne głoski, i nie, nie interesuje mnie to że 90% Polaków to nieświadomi w temacie ignoranci - z Tobą, być może - włącznie.
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
cichy
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 217
Location: Jasionówka/podlaskie/Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

Jestem przeciw.
Kazdy powinien osobiscie odpowiadac za swoje posty. Zdaje sobie sprawe, ze upominanie rzadko pomaga; nie wierze jednak, ze poprawianie kazdego ortografa zalatwi sprawe. Jak ktos nie potrafi poprawnie pisac w ojczystym jezyku, to jego sprawa - zle to o nim swiadczy i tyle...

Pozdrawiam
_________________
::Gentoo::Linux::(athlon-xp // amd64 // pentium-m // nocona)::ID:387704::
Back to top
View user's profile Send private message
bartmarian
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2005
Posts: 557

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 7:28 pm    Post subject: Reply with quote

Raku wrote:

od teraz możesz liczyć na moje specjalne względy. Będę cie traktował jak gościa z Ameryki. Nie poprawię żadnego twojego błędu :twisted:

no tak, odrazu widac ze Raku mnie nie lubi :idea: "... Cie traktowal...","...Twojego bledu...", ale dziekuje za wzgledy,
najwazniejszy zdrowy rozsadek, gdybys byl otyly, chorobliwie, chcialbys zebym Cie odchudzal :?: :wink:

Pozdrowienia
Back to top
View user's profile Send private message
m0rgoth
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 06 Jun 2006
Posts: 84

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

Twój argument siada, "ch" i "h" to fonetycznie dwie różne głoski, i nie, nie interesuje mnie to że 90% Polaków to nieświadomi w temacie ignoranci - z Tobą, być może - włącznie.[/quote]

no pieknie pieknie nie wierzylem ze spotkam czloweka ktory by uzywal dawnej wymowy w sumie to lata 30 XX wieku ale to nic :D
wiesz jezeli masz czas i chec pielegnowac stara wymowe... coz Twoja sprawa

Hmm inne fora gentoo ( mam tu na mysli kraje) nie majo takich prblemow zajmuja sie rzeczami sensownymi a nie za przeproszeniem pierdolami. Coz Polacy to "wyjatkowy" narod ;/
Back to top
View user's profile Send private message
blazeu
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 159
Location: Cracow, Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ale co to za problem? Orty nie zdazaja sie az tak bardzo wiec mozna je poprawiac swobodnie. A czerwony ort pod postem to jednak, wg. mnie, powod do malutkiego wstydu ;) Nie mowie tu o sporadycznych przypadkach, bo takie sie kazdemu zdarzaja, ale o notorycznym pisaniu "żecz" albo innych takich kwiatkach :P
Inne fora gen2 nie maja tego problemu, bo nie maja rz i ż w swoim alfabecie a to jednak robi drobna roznice, prawda?
I zeby sie przywalac do sposobu mowienia argaska.. nosz fak... a co ci do tego sie ja pytam, hmm?
_________________
Przeczytanie manuala: 5-10minut
Zadanie kolejnego bzdurnego pytania na forum: 0.5 minuty
Status idioty wsrod forumowiczow: bezcenny
Tako rzecze ja: kapral rezerwy :)
Back to top
View user's profile Send private message
psotnik
Apprentice
Apprentice


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 248
Location: /world/poland/Cracow

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

Jestem przeciw. Popieram Ph0eniX. Sam dostaje wkolo od moderatorow edity, ale dla niktorzych np "pruba" a "proba" czy "chleb" a "hlep" to to samo :lol:
Nie mowcie ze lenistwo tu sie klania, bo dla dyslektyka znalesc wyraz w slowniku to tez wyzwanie :lol: :lol: Moderatorzy mieli by tez prawdopodobnie mnije pracy, obcokrajowcy latwiej, a wogule w erze pisania esow wszystko sie skraca i upraszcza do maximum.
Jezeli maja byc bledy poprawiane a wiekszosc jak widze jest za, to powiny wszystkie tez literowki czy przecinki, tylko nie popodoba mi sie, ze moderatorzy uzywaja koloru czerwonego. Moze poprawic na czarno i edit dopisac, ze orty byly.
_________________
psotnik
:]
Back to top
View user's profile Send private message
KeyBi
Apprentice
Apprentice


Joined: 26 Mar 2005
Posts: 163
Location: Jaworzno [PL]

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

psotnik wrote:
Jestem przeciw. Popieram Ph0eniX. Sam dostaje wkolo od moderatorow edity, ale dla niktorzych np "pruba" a "proba" czy "chleb" a "hlep" to to samo :lol:

To jest Twój problem i powinieneś z nim walczyć. Dlaczego ja przeglądając forum mam czytać i utrwalać sobie te błędy?
Quote:
Nie mowcie ze lenistwo tu sie klania, bo dla dyslektyka znalesc wyraz w slowniku to tez wyzwanie :lol: :lol:

Komputery są po to aby ułatwiac nam życie. Nie każę ci szukać w papierowym słowników. Poczytaj o róznych sposobach tutaj -> http://www.bykom-stop.avx.pl/czymsprawdzac.html
Quote:
Moderatorzy mieli by tez prawdopodobnie mnije pracy, obcokrajowcy latwiej, a wogóle w erze pisania esow wszystko sie skraca i upraszcza do maximum.

Pisząc sms masz ograczoną liczbę znaków. Chcesz to możesz skracać i robić różne skróty. Tutaj zadając pytanie musisz napisać jak najwięcej. W końcu potrzebujesz pomocy, więc dlaczego osoby, które chcąc Ci tej pomocy udzielić mają roszyfrowywać Twoje posty ? Nie wykazujesz szacunku dla osób na tym forum, gdy piszesz z błędami i zupełnie bez interpunkcji.
Quote:
Jezeli maja byc bledy poprawiane a wiekszosc jak widze jest za, to powiny wszystkie tez literowki czy przecinki, tylko nie popodoba mi sie, ze moderatorzy uzywaja koloru czerwonego. Moze poprawic na czarno i edit dopisac, ze orty byly.

Literówki się każdemu zdarzają i jeśli tylko nie zmieniają sensu wypowiedzi, i nie jest ich za dużo to nie widzę problemu. Z interpunkcją podobnie.
_________________
Gentoo Linux Blog
Back to top
View user's profile Send private message
psotnik
Apprentice
Apprentice


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 248
Location: /world/poland/Cracow

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Jak najbardzije rozumie twoje argumenty KeyBi ale jest jedna zasadnicza kwestia dla dyskletyka i cala te pokrewne dys*, Poporstu nie widzisz bledu. Mozesz patrzec na slowo i dla ciebie wyglada jak najbardzije dobrze nie tylko orty ale i literowki czy brak jakijes literki, poprostu tego nie widzisz.
Odnoscnie sprawdzania w slowniku, mialem na myslie apsella ktorego na tym forum sam stosuje,choiasz i tak wiele slow przechodzi bez poprawy.
Druga sprawa, skoro plznaki sa genranie ignorowane (jak przytoczyl raku, z layoutem, kodowaniem sa problemy), literowki i interpunkcje to czemu dla ortosw jest odstepstwo. jak juz czyta forum purysta jezykow i tak sie na przyczepi do tych "niby mnijeszych" bledow.
Quote:

Literówki się każdemu zdarzają i jeśli tylko nie zmieniają sensu wypowiedzi, i nie jest ich za dużo to nie widzę problemu.

"zecz" a "rzecz" czy to zmienia sens wypowiedzi?? kazdy zrozumie o co chodzi.
_________________
psotnik
:]
Back to top
View user's profile Send private message
no4b
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 18 Jan 2004
Posts: 774
Location: Tarnów, Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

Poprawiać. Jak widzę co z polszczyzną wyprawiają ludzie w internecie to mnie jasny szlag trafia.
_________________
GTK2/GNOME - The weakest link!
Back to top
View user's profile Send private message
damjanek
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 259
Location: Poland, Poznań

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

Poprawiać. Może się nauczą w końcu pisać poprawnie.

Pozdrawiam,
Damian Szeluga
_________________
$ uname -rms
Darwin 10.0.0 i386
Welcome to Darwin!
#gentoo-pl@freenode and #gentoo.pl@ircnet team
Back to top
View user's profile Send private message
milu
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 May 2004
Posts: 1122
Location: Poland, Konstancin-Jeziorna

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 9:54 pm    Post subject: Reply with quote

psotnik wrote:
Odnoscnie sprawdzania w slowniku, mialem na myslie apsella ktorego na tym forum sam stosuje,choiasz i tak wiele slow przechodzi bez poprawy.

Nie czepiając się - po tym poście naprawdę nie widać żebś go stosował - zbyt dużo błędów w nim zrobiłeś by to aspell przepuścił.

psotnik wrote:
Druga sprawa, skoro plznaki sa genranie ignorowane (jak przytoczyl raku, z layoutem, kodowaniem sa problemy), literowki i interpunkcje to czemu dla ortosw jest odstepstwo. jak juz czyta forum purysta jezykow i tak sie na przyczepi do tych "niby mnijeszych" bledow.

Już się tak nie czepiaj że jak poprawiać to wszystko - w tym wypadku w ok. 60% postów pisanych na forum trzeba by było albo poprawić orta albo literówkę(czeski błąd albo zjedzenie litery) albo dostawić interpunkcję. Mało tego część postów mogłaby wymagać przebudowania gramatycznego bo jest niepoprawna. Czy zauważyłeś żeby ktoś to robił?? Nie jest naszym celem stworzenie purystycznego polskojęzycznego forum lecz poprawienie kardynalnych i najbardziej rażących błędów ortograficznych. Pozostawienie ich niestety pozwala na utrwalenie się niepoprawnej pisowni. Dodatkowo jest łamaniem ogólnie przyjętego regulaminu, wymagającego pisania poprawną polszczyzną a nie _niewiadomojakimtworempolskawym_.
_________________
Pozdrawiam,
Milu
------------------------------------
Registered Linux User: #246079

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to dokładnie!!
Back to top
View user's profile Send private message
m0rgoth
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 06 Jun 2006
Posts: 84

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 10:05 pm    Post subject: Reply with quote

postnik dyslektyk robi tylko bledy w wymowie a nie w pisaniu. ( tzn przyklad z chlebem to ja bym sobie darowal bo to juz za grubo).
Co nie zmiena faktu ze lagdniejsze podejscie do sprawy wyszlo by wszystkim na zdrowie.
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 10:09 pm    Post subject: Reply with quote

psotnik wrote:
Druga sprawa, skoro plznaki sa genranie ignorowane (jak przytoczyl raku, z layoutem, kodowaniem sa problemy), literowki i interpunkcje to czemu dla ortosw jest odstepstwo. jak juz czyta forum purysta jezykow i tak sie na przyczepi do tych "niby mnijeszych" bledow.

- pisanie bez pliterek _zostalo_ wlaczone do zasad spisanych w dokumencie opisujacym netykiete (sic!);
- pisanie bez pliterek (co sam nagminnie robie), a _do_ _tego_ z ortografami najrozniejszej masci, powoduje, ze post jest zwyczajnie nieczytelny
- doloz do tego, ze wiekszosc ludzi zostalo wychowanych przed era 'tede', 'sugababes', czy innych hiphopowych zlepkow slow, ktore w normalnym jezyku polskim, angielskim, czy jakimkolwiek innym, NIE MAJA DLA NAS RACJI BYTU (*)

- dodam, ze nagminny brak interpunkcji, powoduje, ze post jest rownie nieczytelny, co przy olbrzymiej liczbie 'bykow ortograficznych'

Chcesz robic byki i nie chcesz nad nimi zapanowac - pamietaj, ze znajda sie tacy, ktorym to zwyczajnie nie odpowiada. Nienawidze 'poklykywachy', ani innych neologizmow, ktore obecnie uwazane sa (chyba jedynie przez mlodych) za 'trendi', czy jak to sie teraz mowi.

PS. A w ogole to witam chlopaki! Powoli wracam do zycia, jednak jeszcze powoli ;)

(*) tak - uwazam, ze wszystkiemu jest winny hiphop! :twisted:

:: edit ::
Crasher wrote:
Ja jestem za. Kazdy moze popelnic blad, co nie znaczy, ze jest analfabeta, a duzo przyjemniej czyta sie posty pisane poprawna polszczyzna. Moze tylko tak tego nie wyrozniac na czerwono?
Powiem tak: nie przeszkadza mi to.

pod tym sie z checia podpisuje, obiema rekami:
- tak, poprawiac
- owszem, kazdemu sie moze zdarzyc
:: end ::

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 10:30 pm    Post subject: Reply with quote

Dyskusja dyskusją a po wyniku ankiety widać że ludziom nie przeszkadza poprawianie, z tego co widać nadal będziemy kontynuować dotychczasowy styl moderowania. Zawsze jednak sie znajdzie mniejszość, ale to mniejszość się musi dostosować do wiekszości, takie życie :wink:

ps.
Witamy troll :)
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 10:38 pm    Post subject: Reply with quote

arsen wrote:
ps.
Witamy troll :)
hej, arsen! :)

Ph0eniX wrote:
Definitywnie przeciw. Macie tutaj ludzi z wielu krajow - nie wszyscy koniecznie mowia dobrze po Polsku
<ciach>
wszyscy obcokrajowcy, ktorzy przybyli na forum i zwyczajnie to nam oznajmili, _nigdy_ nie byli gnebieni za jezyk polski. cos sie zmienilo ostatnio? nie bylo mnie tu troche ;)


Ph0eniX wrote:
...
i nie wszyscy maja dostep do Polskich plikow jezykowych (z wielu powodow - nie chodzi o klase adresowa)
<ciach>
netykieta dopuszcza pisanie bez pliterek i nie o tym jest tutaj mowa. naprawde nie rozumiesz problemu, czy tez robisz to celowo?

Ph0eniX wrote:
...
ale jak chca probowac komus pomoc albo sami uzyskac pomocy to niech proboja - powinniscie to zachecic a nie ponizac ludzi zeby sie czuli jak w podstawowce. Oceniacie ludzi jako leniuchow i nieukow a w sumie to nic o nich nie wiecie. To zle swiadczy o was a nie ot tych co pisza z bledami.
<ciach>
a interpunkcja nie istnieje... zlepiasz wypowiedz w jedno zdanie. wez no przeczytaj wszystko jednym tchem jak nalezy - powiedz, czy dales rade...

nie oceniamy umiejetnosci 'ludzi z bledami', czy ich zdolnosci do pracy (_jakakolwiek_, by nie byla). mowimy o _bledach_ _ortograficznych_. znowu mieszasz problemy :/

Ph0eniX wrote:
...
c2p wrote:

Porzadek musi być :D.


ZOMO-ska filozofja.
<ciach>
filozofia - przez 'i'. i dlaczego ZOMO-wska (brak 'w')? ja lubie porzadek :)

Ph0eniX wrote:
...
psycepa wrote:

wielkich liter nie uzywam bo
a) nie sa konieczne do tego by ze zrozumieniem i bez oczoplasu odcztac tekst



a) Twoj argument siada - bo jakiego ktos "u", "rz" albo "h" uzywa tez nic akurat pod tym wzgledem nie zmienia.
<ciach>
a co maja wielkie litery do bledow ortograficznych? to jest _co_ innego, jak dlugo stosujesz (mozliwie poprawna) interpunkcje (ja nie jestem idealem, ale robie co moge :) ).

Ph0eniX wrote:
...
tboloo wrote:

poprawna polszczyzna świadczy również o użytkowniku.


Jesli tak na prawde uwazasz to po co poprawiac? Oszukujesz wtedy innych jak sztuncznie poziom autorowi podniesiesz. Gdzie tu logika?
<ciach>
... logika jest taka, ze post czyta nie tylko autor, ale takze 'wspolforumowicze'. :/

Ph0eniX wrote:
...
Art.root wrote:


A za rażące błędy bym wstawiał na 3 dni bana podczas którego user wchodzący na forum byłby automatycznie przekierowywany do stronki o zasadach poprawnej pisowni



Mam tylko nadzieje ze zartujesz bo za komuna az tak chyba nie tesknisz.
<ciach>
oczywiscie, ze zartuje :) dobry sarkazm nie jest zly :D

Ph0eniX wrote:
...
-Nile- wrote:
Poprawiać 8) Niektórych for już po prostu nie da się czytać :twisted:


Czepiasz sie. Wszystkie ktore do tej pory widzialem sie daje czytac nawet u mnie na systemach na ktorych nie mam Polskich liter (akurat takiego teraz uzywam).
jakich? polskich! przymiotniki piszemy mala litera - brak checi do poznania elementarnych zasad?

to jeden z najgorszych postow, jakie widzialem. do tego pochwala lenistwa (tak - lenistwa na nauke _jezyka_). Ph0eniX, wbrew temu co piszesz nikt Ci nie mowi, ze jestes nieudacznikiem, czy leniem zyciowym (bo taki odebralem wydzwiek z Twojego posta - mozliwe, ze niesluszny). jestes za to leniem, jesli idzie o jezyk polski :|
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump


Last edited by _troll_ on Thu Aug 31, 2006 11:14 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
psotnik
Apprentice
Apprentice


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 248
Location: /world/poland/Cracow

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 10:47 pm    Post subject: Reply with quote

m0rgoth wrote:
postnik dyslektyk robi tylko bledy w wymowie a nie w pisaniu. ( tzn przyklad z chlebem to ja bym sobie darowal bo to juz za grubo).
Co nie zmiena faktu ze lagdniejsze podejscie do sprawy wyszlo by wszystkim na zdrowie.


dysleksja jest terminem stosowanym także w węższym znaczeniu, do specyficznych trudności w czytaniu,
dysortografia to specyficzne trudności w pisaniu, przejawiające się popełnianiem różnego typu błędów, w tym ortograficznych,
dysgrafia to zniekształcenia strony graficznej pisma – brzydkie, niekaligraficzne pismo.

Generalnie wszystko sie wrzuca do worka zwanego dysleksja.

@milu
Jeżeli chodzi o jasnosc wypowiedzi to ja osobiscie zwalczalbym bledy stylistyczne i gramatyczne. Zazwyczja po takich bledach pojawiaja sie posty "a mozna jasnije??"
Ale jak to arsen zauważył wiekszosc jest za poprawianiem, ech ta demokracja :wink:

..::Milu Edit: ort!
_________________
psotnik
:]
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

psotnik wrote:
ech ta demokracja :wink:
nic wiecej nie mow! przez nia mamy dwa kompleksy u wladzy!

ps. just kidding ;)

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
milu
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 May 2004
Posts: 1122
Location: Poland, Konstancin-Jeziorna

PostPosted: Thu Aug 31, 2006 11:10 pm    Post subject: Reply with quote

psotnik wrote:
@milu
Jeżeli chodzi o jasnosc wypowiedzi to ja osobiscie zwalczalbym bledy stylistyczne i gramatyczne. Zazwyczja po takich bledach pojawiaja sie posty "a mozna jasnije??"
Ale jak to arsen zauważył wiekszosc jest za poprawianiem, ech ta demokracja :wink:

OK, jasność jasnością, tyle że zwalczanie błędów stylistycznych powoduje znaczne zwiększenie nakładu pracy i rola moderatorów rośnie do miana nauczycieli j. polskiego, którzy mają za zadanie m.in. poprawianie wypracowań swoich podopiecznych. Pojawienie się posta "a można jaśniej" wcale nie musi być spowodowane tym, że coś zostało niestylistycznie lub niegramatycznie napisane - może wynikać z niedokładności opisu. Wg mnie stylistyka i gramatyka zdań mówi sama za siebie w postach. Jej zwalczanie jest niewspólmiernie dłuższe i cięższe niż tylko poprawa ortografów. Poza tym zauważyłem pewną zależność. Jeśli ktoś napisze na tyle zły post że pojawia się pytanie "o sso chodzi?" to następne są już pisane dokładniej. Proponuję jednak pozostanie przy poprawianiu ortów na kwestię wyróżniania ich jestem jednak otwarty. Jeśli są jakieś inne propozycje to piszcie.
_________________
Pozdrawiam,
Milu
------------------------------------
Registered Linux User: #246079

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to dokładnie!!
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Fri Sep 01, 2006 12:07 am    Post subject: Reply with quote

@milu: w kwesti wyrozniania, bez zmian :twisted: :)

Ph0eniX wrote:

psycepa wrote:

wielkich liter nie uzywam bo
a) nie sa konieczne do tego by ze zrozumieniem i bez oczoplasu odcztac tekst



a) Twoj argument siada - bo jakiego ktos "u", "rz" albo "h" uzywa tez nic akurat pod tym wzgledem nie zmienia.



:) twoj siada
porownaj to:
widźiałem pienkny fzhut
Widziałem piękny wschód.
widzialem piekny wschod...

powodzenia
poprawianie nie jest po to zeby sztucznie podnosic poziom, tylko po to zeby osoba widziala jakie bledy robi i potem juz ich nie popelniala.
w/g twojego rozumowania w szkole na kartkowkach z polskiego nauczyciele nie powinni poprawiac uczniom bledow bo im sztucznie poziom podnosza. bezsens i tyle. //tak, wiem ze moderatorzy to nie nauczyciele, to moderatorzy.
a rola moderatorow jest pilnowanie porzadku na forum, co tez skrzetnie, ochoczo :wink: i skutecznie czynia, za co chwala im, czesc i uwielbienie :wink: przyszlych pokolen, ktore, mam nadzieje, nie beda pisac: 'o boshe, snuf ktos mi poprafil plenda ortografitschnego' .

pamietaj ze z forum korzystaja nie tylko ludzie mlodzi, ale rowniez starsi, ktorzy umieja pisac poprawnie, i takie tez chca czytac posty.
uszanuj to i poswiec 15s na wrzucenie tekstu, ktory chcesz wyslac do aspella albo w ostatecznosci worda, ciebie to duzo nie kosztuje a poprawia jakosc forum :wink:

f.g.o jest uwazane za jedno z najlepszych for linuksowych, zastanow sie dlaczego...

obejrzyj sobie stronke pod linkiem, ktory zamiescilem, i przeczytaj ile sie da, a potem powiedz gdzie dotarles...
ja zazwyczaj wysiadam w polowie jednego posta...

psotnick wrote:

Sam dostaje wkolo od moderatorow edity, ale dla niktorzych np "pruba" a "proba" czy "chleb" a "hlep" to to samo

a dla niektorych nie, i zgadnij, ktorych jest wiecej?

lazy_bum wrote:

Znam takiego nauczyciela, który nawet w czasach "dysklektyków" stwierdził, że ma głęboko w d... wszystkie zaświadczenia. Za jego czasów nie było o tym mowy, trzeba było kuć na pamięć i on nie będzie uznawał, że nagle ktoś to uznał za "chorobę". (-;

brawo za postawe, takich ludzi nam trzeba :wink:
jak to mowia 'sorry gregory', jak czegos nie umiesz robic to tego nie rob, nie umiesz pisac poprawnie to nie pisz bo lepiej jest czegos nie zrobic niz zrobic to zle.


link nie jest brutalny, tylko prawdziwy, bo do tego wlasnie prowadzi ignorancja i oburzanie sie na to, ze ktos raczy nam zwrocic uwage.

no a jesli ktos nie umie zniesc krytyki/podpowiedzi w postaci wyroznionego na czerwono byka, to podobnie jak z rzekoma dysleksja powinien isc z tym do opowiedniego specjalisty.
o ile mi wiadomo to tez da sie wyleczyc.
pozdrawiam

ps. witamy trolla :)
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
blazeu
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 159
Location: Cracow, Poland

PostPosted: Fri Sep 01, 2006 5:40 am    Post subject: Reply with quote

Wydaje mi sie ze sprawa ortow podzielila forum na dwa obozy: tych z dysleksja i pokrewnymi oraz tych bez papierkow, ale za to z checia do nauki... ;P Orty beda poprawiane, moderatorzy beda mieli zabawe, dyslektycy beda poprawiani a w rzadzie beda siedziec..ee..widzial ktos koszulke piwnica z baranami? :P Czyli wszystko po staremu.
_________________
Przeczytanie manuala: 5-10minut
Zadanie kolejnego bzdurnego pytania na forum: 0.5 minuty
Status idioty wsrod forumowiczow: bezcenny
Tako rzecze ja: kapral rezerwy :)
Back to top
View user's profile Send private message
vutives
Guru
Guru


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 348
Location: Poland

PostPosted: Fri Sep 01, 2006 7:35 am    Post subject: Reply with quote

psotnik wrote:
ech ta demokracja :wink:

"Demokracja to idiotyczny pomysł, ale jak narazie człowiek nic lepszego nie wymyślił." - W. Churchill
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum