Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED][XFCE4] shutdown/restart & mixer
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maqlik
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 13 Sep 2005
Posts: 145
Location: Tychy

PostPosted: Thu May 04, 2006 5:00 pm    Post subject: [SOLVED][XFCE4] shutdown/restart & mixer Reply with quote

Witam...
Przesiadlem sie na XFCE4beta1 i mam pewien problem. Nie moge zwyklym userem restartowac i wylaczac kompa, musze wejsc do menagera logowania i dopiero. Czytalem na FAQ xfce ze trzeba uzyc sudo i dodac jakis wpis... niestety nie wiem o co chodzi wiec prosze o pomoc tutaj...

Druga sprawa to mixer z xfce. Co mam zrobic by zapamietywal ostatnie ustawienie? Aktualnie po kazdym restarcie musze mixer na nowo ustawiac.

P.S. Czy XFCE4 ma jakis swoj menager logowania? Jesli nie to z jakim najlepiej sie "rozumuie", oraz czy jest polska dokumentacja do tego srodowiska?

Za wszelkie podpowiedzi z gory bardzo dziekuje...
_________________
Gigabyte GA-P31-DS3L; QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600
2x2GB Patriot 800MHZ; GeForce 9600GT; Maxtor 500GB 7200RPM 16MB CACHE;
Fever Wizard Black 4xFAN (12CM); TRACER 500WAT SILENT;


Last edited by Maqlik on Fri May 05, 2006 1:07 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Thu May 04, 2006 5:07 pm    Post subject: Re: [XFCE4] shutdown/restart & mixer Reply with quote

Maqlik wrote:
Witam...
Przesiadlem sie na XFCE4beta1 i mam pewien problem. Nie moge zwyklym userem restartowac i wylaczac kompa, musze wejsc do menagera logowania i dopiero. Czytalem na FAQ xfce ze trzeba uzyc sudo i dodac jakis wpis... niestety nie wiem o co chodzi wiec prosze o pomoc tutaj...

Druga sprawa to mixer z xfce. Co mam zrobic by zapamietywal ostatnie ustawienie? Aktualnie po kazdym restarcie musze mixer na nowo ustawiac.

P.S. Czy XFCE4 ma jakis swoj menager logowania? Jesli nie to z jakim najlepiej sie "rozumuie", oraz czy jest polska dokumentacja do tego srodowiska?

Za wszelkie podpowiedzi z gory bardzo dziekuje...


1. emerge sudo, w /etc/sudoers masz przykłady nawet jak mają wyglądać wpisy do restartowania.
2. jak masz w runlevelu alsasound to powinien pamiętać, chyba że ten mixer robi po swojemu (osobiście nie używam mixera z xfce)
3. Nie ma, zrozumie się z każdym, ale najlepiej z gdm, nie ma polskiej dokumentacji.
Back to top
View user's profile Send private message
malcus89
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 20 Mar 2006
Posts: 133

PostPosted: Thu May 04, 2006 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

1. http://www.gentoo.org/doc/pl/sudo-guide.xml
2. http://www.gentoo.org/doc/pl/alsa-guide.xml
3. Co do dokumentacji, to jest tylko w języku angielskim. Wydajne mi się, że najlepszym menegerem graficznym był by gdm, ale możesz też wypróbowac kdm, który jest troszke mniejszy od gdm.
Back to top
View user's profile Send private message
Maqlik
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 13 Sep 2005
Posts: 145
Location: Tychy

PostPosted: Thu May 04, 2006 6:20 pm    Post subject: Reply with quote

aktualnie dzialam na gdm bo wydaje mi sie o wiele bardziej konfigurowalny niz kdm oraz szybszy...

P.S. Mam jeszcze jedno pytanko co do XFCE4... otoz w pasku mam ikone blokowania ekranu/sesji ale ona nie dziala. Czy tez trzeba przez sudo dac dostep do jakiejs komendy czy cos innego?

OK... Poradzilem sobie... potrzebny byl pakiet xscreensaver i da sie blokowac ekran.

[SOLVED]
_________________
Gigabyte GA-P31-DS3L; QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600
2x2GB Patriot 800MHZ; GeForce 9600GT; Maxtor 500GB 7200RPM 16MB CACHE;
Fever Wizard Black 4xFAN (12CM); TRACER 500WAT SILENT;
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum