Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] VMware server
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
noobah
Apprentice
Apprentice


Joined: 11 Apr 2005
Posts: 210
Location: Ustonie Morskie, Poland

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 6:45 am    Post subject: [OT] VMware server Reply with quote

Jakiś czas temu czytałem że VMware server będzie dostępny za friko, już beta jest zresztą. Czy ktoś wie czy można na tym, oczywiście po wcześniejszym zainstalowaniu Windowsa, odpalić gry i czy to sensownie działa? Właściwie rozwiązałoby to mój problem z zainstalowanym na osobnej partycji systemie z redmont. Czy ktoś to testował już?
_________________
the force is strong with me
Back to top
View user's profile Send private message
waltharius
Guru
Guru


Joined: 07 Apr 2005
Posts: 349

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 11:46 am    Post subject: Re: [OT] VMware server Reply with quote

zwirk wrote:
Jakiś czas temu czytałem że VMware server będzie dostępny za friko, już beta jest zresztą. Czy ktoś wie czy można na tym, oczywiście po wcześniejszym zainstalowaniu Windowsa, odpalić gry i czy to sensownie działa? Właściwie rozwiązałoby to mój problem z zainstalowanym na osobnej partycji systemie z redmont. Czy ktoś to testował już?

Z tego co mi widomo to wcześniejsze wersje VMware udostępniały swoją własną karte graficzną na której nie można było odpalić żądnych "fajnijeszych" gier. Nie wiem jak jest teraz, może teraz wykrywa kartę graficzną jaką się ma w kompie, ale wątpię.
_________________
" " 8)
Sed quis custodiet ipsos Custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

zwirk, bawiłem się trochę vmwarem i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o wydajność to jest po prostu kiepsko. Wprawdzie daje się pracować z tak zasobożernymi aplikacjami jak Matlab, ale to tylko dzięki sporej ilości przydzielonego ramu. Po za tym kiepskie transfery na dysku, mimo, że używam systemu zaistalowanego na innej partycji co jest podobno szybsze od dysku wirtualnego. Myślę, ze jesli nie masz jakiegoś kosmicznego sprzętu to nie masz co się za duże gry zabierać. Udawanie komputera troche od komputera wymaga. :P
Back to top
View user's profile Send private message
waltharius
Guru
Guru


Joined: 07 Apr 2005
Posts: 349

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

Kurt Steiner weź jeszcze pod uwagę że chyba w VMware nie wykryje Ci Twojej karty graficznej a zapoda jakąś vmwarową kartę 2d. Tak więc nie da się pograć normalnie w gry 3d na takim czymś.
_________________
" " 8)
Sed quis custodiet ipsos Custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 10:47 pm    Post subject: Reply with quote

Wydaje mi się, że masz rację waltharius. Choć przyznaję, że się aż tak bardzo nie zagłębiałem w funkcjonowanie vmware'a. To oprogramowanie i tak potrzebuje ogromnej mocy, a w przypadku uruchomienia na nim jeszcze gry... hehehe... Chciałbym to zobaczyć. :D

Byc może na maszynach dwurdzeniowych wydajność by podskoczyła, po przyznaniu calego jednego rdzenia aplikacji, ale też nie wydaje mi się, żeby wystarczyło to do grania.
Back to top
View user's profile Send private message
waltharius
Guru
Guru


Joined: 07 Apr 2005
Posts: 349

PostPosted: Fri Apr 21, 2006 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

No moim zdaniem nie ma szans bo karta w vmware jest 2d i nie odpali się swojej karty 3d jaką się ma w systemie bo on i tak w vmware będzie emulował 2d tylko i już.
_________________
" " 8)
Sed quis custodiet ipsos Custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
noobah
Apprentice
Apprentice


Joined: 11 Apr 2005
Posts: 210
Location: Ustonie Morskie, Poland

PostPosted: Sat Apr 22, 2006 6:32 am    Post subject: Reply with quote

No to troche lipa! I powiedzcie jak tu sie przesiąść całkowicie na pingwina skoro nie można gierek ulubionych odpalić. Nie chodzi o to żeby giercować ciagle, ale czasem po pracy w moje ulubione tony hawki, heroesy IV, czy battle for middle earth2. Owszem można próbować w wine albo cedege sie bawić ale jedno płatne, a drugie trzeba kosmicznie konfigurować.

Tak czy inaczej dzięki za rozwianie wątpliwości.
_________________
the force is strong with me
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Sat Apr 22, 2006 8:31 am    Post subject: Reply with quote

zwirk wrote:
No to troche lipa! I powiedzcie jak tu sie przesiąść całkowicie na pingwina skoro nie można gierek ulubionych odpalić.

jeśli czujesz wewnętrzną potrzebę grania, musisz używać windowsa, lub grać wyłacznie w gry posiadające wersje linuksowe.
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum