Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] wspomaganie kosztorysowania
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
raaf
Apprentice
Apprentice


Joined: 31 Dec 2003
Posts: 293
Location: Kraków

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 11:56 am    Post subject: [OT] wspomaganie kosztorysowania Reply with quote

witam!

pytanie:

poszukuje program do wspomagania kosztorysowania (budowlanka) i chcialem sie dowiedziec czy ktorys szanownych forumowiczow nie slyszal o czyms podobnym, ew czy ma ktos wiadomosci o tym jak dzialaja programy kosztoryzujace dedykowane na win pod wine. wiem, ze jest google, ale ja zadaje to pytanie wrecz wychodzac do pracy, wiec jak ktos bedzie mial cos do zasugerowania to bylbym wdzieczny. (w sumie to jesli ktos slyszal o takim programie na maca to tez by bylo super).

wiem, ze to jest forum gentoo, ale zadaje tu to pytanie poniewaz uwazam, ze jest to najlepsze forum poswiecone takze linuksowi w ogolnosci.

pozdrawiam
raaf
_________________
skladmuzyczny.pl, REKLAMA, astalavista Vista, .. kiss my XGL!! ;)
Back to top
View user's profile Send private message
rzabcio
Guru
Guru


Joined: 07 Nov 2005
Posts: 419
Location: Poznań

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Jest wiele programów do kosztorysowania. Osobiście bardzo polecam program koszalińskiej firmy KOPRIN o nazwie RODOS. Program ten zebram wiele pochlebst i posiada odpowiednie certyfikaty.
Bardzo długo pracuję na tym programie i naprawdę jest wyjątkowo intuicyjny i przede wszystkim jego wygląd jest tradycyjny.
Ceny są porównywalne do innych programów.
Strona firmy to: www.rodos.com.pl
Nadmieniam, że nie jestem pracownikiem tej firmy aczkolwiek testerem. Jeżli już się zdecydujesz i go kupisz to jestem gotowy Ci pomóc, ale raczej na forum PC WORLD KOMPUTER (www.pcworld.pl). Szukaj mnie tam jako Jotgie.
PS. Napisz maila na adres jotgie@poczta.onet.pl to prześlę Tobie parę zrzutów ekranu

EDIT: Użyczylem chwilowo konta. Rodos jest pod XP ale powinien ladnie chodzić przez jakiegoś emu.


Last edited by rzabcio on Mon Feb 27, 2006 1:16 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 1:16 pm    Post subject: Reply with quote

z tego co widze to rodos jest pod winde, a raafowi chyba chodzilo o program pod lin. ale moge sie mylic :)

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
rzabcio
Guru
Guru


Joined: 07 Nov 2005
Posts: 419
Location: Poznań

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 1:18 pm    Post subject: Reply with quote

Jak dopisalem w poście - tak, Rodos jest pod Win. Ale z typowo linuxowym programem będzie raczej problem.

EDIT (użyczony): Z tego co wiem, to żaden program kosztorysujący "nie chodzi" pod Linuksem, Ale można uruchomić w sieci Linuksowej spod terminala Windowsowego
Back to top
View user's profile Send private message
raaf
Apprentice
Apprentice


Joined: 31 Dec 2003
Posts: 293
Location: Kraków

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

rzabcio wrote:
Jak dopisalem w poście - tak, Rodos jest pod Win. Ale z typowo linuxowym programem będzie raczej problem.

EDIT (użyczony): Z tego co wiem, to żaden program kosztorysujący "nie chodzi" pod Linuksem, Ale można uruchomić w sieci Linuksowej spod terminala Windowsowego


no wlasnie, mi chodzi zeby przynajmniej chodzil pod wine ;/, no ale coz rozgladne sie i za tym (moj brat ma winde wiec chyba bede mogl cos zrobic ;) )

pozdrawiam
raaf
_________________
skladmuzyczny.pl, REKLAMA, astalavista Vista, .. kiss my XGL!! ;)
Back to top
View user's profile Send private message
rzabcio
Guru
Guru


Joined: 07 Nov 2005
Posts: 419
Location: Poznań

PostPosted: Mon Feb 27, 2006 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

Myślę, że powinno dać się go uruchomić z Winkiem. ;) Nowe wersjie chodzą elegancko. Niedawno coś potrzebowalem uruchomić i bez problemu podczas gdy poltora roku temu moje wysilki spelzly na niczym.
Back to top
View user's profile Send private message
raaf
Apprentice
Apprentice


Joined: 31 Dec 2003
Posts: 293
Location: Kraków

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 10:09 am    Post subject: Reply with quote

rzabcio wrote:
Myślę, że powinno dać się go uruchomić z Winkiem. ;) Nowe wersjie chodzą elegancko. Niedawno coś potrzebowalem uruchomić i bez problemu podczas gdy poltora roku temu moje wysilki spelzly na niczym.


tak, masz racje, nowsze wersje wine dzialaja duzo lepiej, ... :D ale niestety ten program, ktory polecales nie dziala, nie da sie go zainstalowac pod wine i zywa kopia z windy tez nie bryka. z programow kosztorysujacych ktore prubowalem tylko zuzia smiga (tylko, ze sie nie znam sie na tym programie, wiec nie wiem co dziala, a co nie dziala :/ )

chyba postawie winde na emulatorze.

pozdrawiam
raaf

[EDIT] ps. w kazdym razie dzieki za odzew :)
_________________
skladmuzyczny.pl, REKLAMA, astalavista Vista, .. kiss my XGL!! ;)
Back to top
View user's profile Send private message
rzabcio
Guru
Guru


Joined: 07 Nov 2005
Posts: 419
Location: Poznań

PostPosted: Tue Feb 28, 2006 10:30 am    Post subject: Reply with quote

Daj znać o wyniku prób...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum