Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] Ulubione stare gry
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
martin.k
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2004
Posts: 493
Location: Wylatowo, Polska

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 8:30 am    Post subject: Reply with quote

No to ja jeszcze dorzucę:
przygodówka: Indiana Jones And The Fate Of Atlantis
mordobicie: 4d Sport Boxing
strategia: DUNE II - bezapelacyjnie

Pamiętam swojego pierwszego peceta - jakiś klon 286 AT - 20 MHz z 1MB ramu :)
Pisało się programy pod QBasiciem :-)
_________________
linux-2.6.17 +ck +R4 +lockless +genetic-as +... więcej nie pamiętam :)
LRU #299256
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 8:43 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Liberated Games
Free, legal games for download.

http://www.liberatedgames.com/gamelisting.php

Co do gier: mam słabą pamięć, wiem, że zaczynałem od Atari, ale nie pamiętam ani jednego tytułu :( Na piecu zagrywałem się za to w takie np. Lemingi, Lotusa, Prehistorik, Incredible Machine (czy coś w tym guście) i Wolfenstein3d. Później dorwałem LBA 1 i zwłaszcza 2 i już więcej nie pamiętam :)
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Jak nie pamietadsz gier na Atari !! :) River Raid , jedna z najlepszych gier na male atari. Swego czasu byl duzy wysyp polskich gier na male atari: Robbo, Misja, Fred i inne. Ta pierwsza naprawde byla wysmienita, powstala nawet konwersja na PC :)
Fajna gra byl: Zybex (wersja na Atari i c64) - znakomita strzelanina, musze sie pochwalic ze ja ukonczylem w calosci. i jeszcze moja ulubiona gra z C64: Bubble Bobble, platformowka. Gralem na nia z kumplem nalogowo, byla mozliwosc gry rownoczesnie dla 2 osob.Na Amisie byla jeszcze znakomita: Elvira II, byla nawet czesciowo spolszczona, oraz przyznaje Hired Guns. ta ostatnia miala spore wymagania i na 6 dyskietek, na szczescie byl instalator hdd. Duna II jeden z pierwszych RTS, Settlers I tez byly na amisi. Zaraz odpale moja A1200 i zagram sobie partyje w Super froga :)
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

Jedną z najlepszych gier na małe Atari był "Draconus": http://mapy.atari8.info/draconus.php
Zawsze były nerwy, bo wczytywała się z taśmy jakieś 20 minut :) Jeden błąd transferu i od nowa...
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 2:24 pm    Post subject: Reply with quote

mbar Draconus byl super, ale trzeba bylo miec w magnetofonie jedno z "turb". Bylo ich calkiem sporo: Turbo 2000, Blizzard i inne. Wtedy gry sie wczytywaly prawie blyskawicznie:)
Back to top
View user's profile Send private message
noobah
Apprentice
Apprentice


Joined: 11 Apr 2005
Posts: 210
Location: Ustonie Morskie, Poland

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

Ale mi się teraz przypomniało! Na moim pierwszym Atari 130 XL, jeszcze jak nie miałem stacji dysków, tylko magnetofon, miałem taką grę COMANDO NINJA - była gdzieś na końcu kasety, więc trudno ją było wczytać, ale jakieś 10 razy się udało. Jak już się udawało, to się kompa przez cały dzień nie wyłączało! Gra może nie powalała grafiką, ale miód był niesamowity, to był nasz everest. Na atarynce jeszcze następujące gierki wymiatały:
-boulder dash
-pooyan
-cavern of khavka
-wiele wiele innych, których tytułów nie pamiętam, ale mieliśmy z bratem i kuzynami 'nasze' nazwy, np "Plazma", "sprzątaczka" - ta była niezła - niemiecka gra, miała syntezę mowy, mówiła np. "spieler eins los"
_________________
the force is strong with me
Back to top
View user's profile Send private message
polygon7
n00b
n00b


Joined: 17 Dec 2005
Posts: 38

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 5:28 pm    Post subject: Reply with quote

Dla miłośników "starych ale jarych" gier na PC: http://www.the-underdogs.org/ - 1 download na raz, przydaje się adblock.
A jeśli chodzi o moje ulubione gierki to ostatnio Pinball Fantasies i Prehistorik 2 (DosBox rulez :wink: ). 8)
_________________
regards,
p7

Favorite software:
Open source IDE Code::Blocks, Free open source UML modelling tool ArgoUML
Back to top
View user's profile Send private message
taopai
Apprentice
Apprentice


Joined: 19 Sep 2005
Posts: 287
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

a pamieta ktos serie "test drive"? trojeczka byla imo najlepsza :)

pozdrawiam,
tao
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

Dużo.

  • seria Commander Keen (haha! =) )
  • seria Eye of the Beholder
  • Dungeon Master 1 i 2
  • F19 i F117
  • Cywilizacja
  • Dune I (tą nawet kupiłem oryginalną w IPSie :) )

_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

Pamietam Test Driva z Amigi, z wyscigowek fajny byl jeszcze Sunt Car Racer (jazda terenowym autkiem po przedziwnych torach w 3D). Nikt jednak nie napisal o jednej z najlepszych strategii handlowych SF: Frontier. Gra zajmowała jedna dyskietke, była wersja spolonizowana. Jako swiezo upieczony pilot kosmicznego mysliwca zaczynasz niezwykla przygode. Handel produktami, przemyt, walka z kosmicznymi piratami, mozliwosc zabawy w gornika (kosmicznego), to tylko niewiele co bylo mozna znalezsc w tej produkcji. Naprawde polecam.
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Thu Dec 29, 2005 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

Rick Dangerous cala seria
Rainbow Island
i wymiatacz wszechczasow, zwlaszcza po sieci na informatyce :) albo miodzio na amisi DYNA BLASTER
Syndicate
Jaguar XJ220 i cos podobnego z LOTUS w tytule ale juz nie pamietam
mialem jeszcze jakas gierke z Usagi Yojimbo, takim krolikiem ninja, ale nie pamietam dokladnie tytulu wiec nie chce klamac :)
kolejny miodzik: Desert Strike
bylo tez cos w rodzaju Fcostam Interceptor, boski symulator myśliwca :D
na amidze CDTV WolfChild
Pierwsza czesc Larry'ego
WrestleMania
eh dluuuugo by wymieniac
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 3:48 pm    Post subject: Reply with quote

Przypomnialem sobie o jeszcze jednej swietnej grze.
I Wojna swiatowa, lotnictwo. Gra "Wings", doskonala grafika,dzwiek i grywalnosc. Dostepna
byla na Amisi na 2 dyskietkach. Wpierw gralem na A500, mozna bylo sie nabawic zwichniecia nadgarstka. Przy kazdej misji byla kilkakrotna zonglerka dyskietkami. Coz jednak gra byla warta tych mek, po prostu miodzio.
Przed kazda misja leciala fajna muzyczka + tekst z ksiazki pilotow. Misje byly zroznicowane, niektore w 3D, inne 2D.
Uwage przykuwala tez smierc pilota. Urzadzany byl pogrzeb i na ekran wyplywal nagrobek z wyrytym imieniem pilota.
Pozniej na A1200 z hdd, gralo sie juz znakomicie, zero zonglerki.
Naprawde polecam te gre, teraz jest dostepna na komorki.
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

Ja miałem tylko Atari. I to po starszym (+10 lat) bracie. W jego czasach to był superkomputer. Grałem w River Raida oczywiście, Draconusa też pamiętam ale mi nie podchodził. Kompa zostawiało się włączonego na 2 tygodnie nie raz, a czasami i dłużej. Nie to co teraz: "wyłączaj komputer na noc, bo się spali, albo że dużo prądu żre". Atarynka chodzi do dzisiaj. Czasem aż mnie korci, żeby coś naskrobać w BASICu. Kiedyś z kumplem napisaliśmy MAT(a)RIX, czyli taką animację (zjeżdżające literi) jak w Matriksie. Poza tym zabawa w POKE'i to było coś. Np. jak udało mi się z poziomu programu odpalić kasetę!!! Od tej pory zawsze zaraz po grze nagrywałem na kasetę soundtrack i w czasie gry był nie 8-bitowy dźwięk tylko putthrought magnetofon -> TV :D. Turbo 2000 to był też klasyk. Zbieranie kaset w jednym miejscu i trzymanie ich z dala od głośników itd. to wszystko miało swój klimat. Ale i tak wolę PC. Co do River Raid jeszcze, to ostatnio w Linux+ było o pisaniu River Raida pod SDL. Szczegółów nie znam, bo moja prenumerata dochodzi tylko do EMPIKa :P. Pamiętam jeszcze świetne samochodówki czyli Pole Position oraz Pole Position II. Pierwsza była z widokiem z góry, druga z kabiny kierowcy. A i tak jedynka była lepsza od dwójki :P. Bajtka (cała historia -- wszystkie numery z kilku lat) niestety znalazłem sporo lat po odstawieniu Atarynki w kąt (konkretniej do szafy) i przejściu na (jeszcze nie własnego) PC. Tak mi się przypomniało teraz o tym całym Atari worldzie, że chętnie bym napisał coś pod Atari, najlepiej, żeby dało się podłączyć do kompa i żeby coś z tego wyszło (telneta? -- chyba na wyjściu równoległym :P). Coś będzie trzeba wymyśleć.

PS: Ludzie ja w 2001 roku brałem Atarynkę do szkoły, gdzie na godzinie wychowawczej prezentowaliśmy z kumplem mega-super-wypas grę pod tytułem Owsiki. Ogólnie to był zwykły Tron (dwa węże budujące ściany za sobą, cel: nie trafić w żadną ze ścian), ale wychowawca były biologiem i jakoś tak owsiki było OK. Pamiętam, że kolega musiał przynosić Joystick, ale w końcu i tak chyba staneło na tym, że jeden wąż był sterowany Joystickiem, a drugi klawiaturą (a może tak było w wersji beta, kiedy nie mieliśmy dwóch Joysticków :roll:?).

A może ktoś by napisał sterownik do kernela do obsługi Atari'owego Joysticka. A może jest a ja nic nie wiem? :twisted:

Pozdrawiam i przepraszam za przynudzanie, ale cóż, atmosfera starych czasów się udziela (i w moim przypadku to było naprawdę coś, bo wszyscy już siedzieli na PC, a my z kumplem coś skrobaliśmy na Atari). Ach... stare czasy były piękne i to bardzo.
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
tuniek
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 11 Jun 2005
Posts: 113
Location: Poland

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 6:37 pm    Post subject: Reply with quote

A ten Joystick to jaki miałeś ? :) Bo ja pamiętam ważne dysputy o wyższości styków nad gumkami ... ? /tak sie mówiło ? /
_________________
"The reasonable man adapts himself to the world. The unreasonable man persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." (George Bernard Shaw)
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Tue Jan 03, 2006 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Mam gumkowy, stykowy się zepsuł :lol:. Serio.

Wtedy nikt nie miał problemów z chłodzeniem tak BTW. AFAIR nawet 486 nie miały w ogóle wiatraka, tylko radiator. Chyba nawet nie wszystkie Pentiumy 1 miały wiatraki.
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 9:12 am    Post subject: Reply with quote

Atari można zmusić do pracy jako linuxowy terminal. Słyszałem o takim rozwiazaniu u pewnej osoby. Maja jeden komputer PC, czasami jednak chce na nim siedziec dwie osoby (to rodzenstwo). Wtedy jedna z nich zasiada przy atari i za pomoca telnetu ma dostep do PC z linuxem. Nie jest to takie zle rozwiazanie, www, poczta, gadugadu, (ekg), irc to wszystko chodzi. Teraz male atarynki to calkiem wypasione maszynki. Da sie do niego podlaczyc dysk twardy, rozszerzyc pamiec, nie wiem jak z przyspieszeniem zegara. Wyobrazcie sobie mine kogos, z kom rozmawiacie na sesji irc-a, badz gadu. Na pytanie na jakim komputerze siedzicie, odpowiadacie: male atari. :)
Ja rowniez do atari mam pewien sentyment, to byl moj pierwszy komputer. Pozniej zmienilem go na c64 i w koncu amige. Na samym koncu tej kolejki byl PC.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Oj tego pierwszego atari, które dostałem nie dało by się podłączyć jako terminal... budową przypominało popularne niegdyś pegasusy, taka czarna skrzyneczka z modulatorem tv, wejściami na jojsticki i katridż z oprogramowaniem, na obudowie dwa przyciski i to wszystko, ale grało się na tym. :D Boks, formuła 1 - takie banalne tytuły ale grało się. Jednego nie pamiętam (chyba Space?) ale ta najbardziej podobała mi się z tego co pamiętam, latało się po planszy stateczkiem, tłukło jakieś latające spodki, korzystało z czarnych dziur jako wrót między różnymi lokacjami i ogólnie bardzo fajna pozycja na tą maszynkę. Z tego co pamiętam na nowszą Atarynkę i Comodore to pogrywało się Pitfala, bawiło się syntezatorem głosu (na jednym z BlackBoxów było). Na Amidzę niekwestionowany Lotus, Stunts Car, Super Frog, X Project. Na pierwszym PC (486) Road Rash, Destruction Derby, Doom, za czasów pierwszego Pentium MMX Carmmagedon (kochana jedynka w polskiej wersji językowej), Moto Racer czy Croc (tak, tak, efekty na pierwszym akceleratorze powalały - bynajmniej mnie - Voodoo Rush to było coś :D od 3dfxa) no i Revolt (to już raczej za czasów Pentium II i pierwszych Celeronów ale grało się na tym co się miało ;)).
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 8:34 pm    Post subject: Reply with quote

jodri wrote:
Atari można zmusić do pracy jako linuxowy terminal. Słyszałem o takim rozwiazaniu u pewnej osoby. Maja jeden komputer PC, czasami jednak chce na nim siedziec dwie osoby (to rodzenstwo). Wtedy jedna z nich zasiada przy atari i za pomoca telnetu ma dostep do PC z linuxem. Nie jest to takie zle rozwiazanie, www, poczta, gadugadu, (ekg), irc to wszystko chodzi. Teraz male atarynki to calkiem wypasione maszynki. Da sie do niego podlaczyc dysk twardy, rozszerzyc pamiec, nie wiem jak z przyspieszeniem zegara. Wyobrazcie sobie mine kogos, z kom rozmawiacie na sesji irc-a, badz gadu. Na pytanie na jakim komputerze siedzicie, odpowiadacie: male atari. :)
Ja rowniez do atari mam pewien sentyment, to byl moj pierwszy komputer. Pozniej zmienilem go na c64 i w koncu amige. Na samym koncu tej kolejki byl PC.
A wiesz może jak? No i moje Atari to 800XL z 64 kiB RAMu.
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
tuniek
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 11 Jun 2005
Posts: 113
Location: Poland

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Jak zwykle google ... :)


http://www.linuxgazette.com/issue70/arndt.html

tyle że chyba nie spełniasz "wymagań tehnicznych " :)
_________________
"The reasonable man adapts himself to the world. The unreasonable man persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." (George Bernard Shaw)
Back to top
View user's profile Send private message
Gabrys
Veteran
Veteran


Joined: 05 Dec 2005
Posts: 1096
Location: Toruń [PL]

PostPosted: Wed Jan 04, 2006 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

tuniek wrote:
tyle że chyba nie spełniasz "wymagań tehnicznych " :)

No nie. Mam Atari XL, nie ST. ST to jak PC były prawie (to ma 0.5 MiB RAMu!!!. Moje Atari ma 64 kiB).
_________________
Sabayon Professional 1.1 (czyli zdradziłem oryginalne Gentoo)
@ Dell Inspiron 8600 (nVidia, Realtek, Pentium M)
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 8:39 am    Post subject: Reply with quote

Dla mnie grą "wszechczasów" jest (i pewnie pozostanie) Another world. Żadna inna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia: klimat, fantastyczny świat, każda zagadka inna...
Zagrywałem się też na ZX Spectrum w R-Type. Najdalej zaszedłem na 8 (ostatni) poziom. Udało mi się go przejść dopiero jak ściągnąłem emulator ZXa i wpisałem "nieśmiertelność".
A "ostatnio" (na studiach) był Supaplex. Nie dałem rady przejść wszystkich plansz. Wie ktoś może coś o wersji na Linuksa? Google nie okazał się zbyt pomocny (szukałem chyba ze 4 minuty ;)
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
Drwisz
Apprentice
Apprentice


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 191
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 9:33 am    Post subject: Reply with quote

13Homer wrote:

A "ostatnio" (na studiach) był Supaplex. Nie dałem rady przejść wszystkich plansz. Wie ktoś może coś o wersji na Linuksa? Google nie okazał się zbyt pomocny (szukałem chyba ze 4 minuty ;)

10 sek. szukania :twisted: http://sourceforge.net/projects/supaplexclone/
_________________
https://przyrodamm.blogspot.com/
https://drwisz.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 9:39 am    Post subject: Reply with quote

Drwisz wrote:
10 sek. szukania :twisted: http://sourceforge.net/projects/supaplexclone/

To i ja znalazłem, jest tylko wersja .exe (32-bit Windows).
Opisy w SourceForge są często na wyrost, opisują zamierzenia Autorów.
Ale próbuj dalej ;)
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
jodri
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 29 Feb 2004
Posts: 122

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 10:09 am    Post subject: Reply with quote

Gabrys tu znajdziesz opis po polsku jak podlaczyc Atari do internetu:
http://atariarea.krap.pl/artykuly.php?akcja=pokaz_artykul&id=7
Sam bym sprobowal, ale nie mam juz Atari, za to podlacze swoja A1200 :)
Zycze owocnego serfowania na małym atari
Back to top
View user's profile Send private message
Drwisz
Apprentice
Apprentice


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 191
Location: Warszawa

PostPosted: Thu Jan 05, 2006 10:17 am    Post subject: Reply with quote

Sorki Homer przekleiłem link z linux.cs nie przechodząc na macierzystą stronę. Na pocieszenie pozostają Ci plansze rocksndiamonds-levels-supaplex :)
_________________
https://przyrodamm.blogspot.com/
https://drwisz.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum