Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Mieszanie wersji GCC
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Dec 10, 2005 3:45 pm    Post subject: Mieszanie wersji GCC Reply with quote

Z dokumentacji gentoo.org dot. Distcc
Code:
Jeśli na naszych komputerach zainstalowane są różne wersje GCC, prawdopodobnie będzie wiele dziwnych problemów. Rozwiązaniem jest zapewnienie że wszystkie systemy będą miały tą samą wersję GCC.

Ostatnie aktualizacje Portage sprawiły, że używa on ${CHOST}-gcc zamiast gcc. Oznacza to że jeśli używamy maszyn i686 z innymi typami (i386, i586) szybko wpadniemy w kłopoty. Rozwiązaniem tego może być wykonanie polecenia export CC='gcc' CXX='c++' lub wpisanie go na stałe do /etc/make.conf.

[b]Ważne: Wykonanie powyższego polecenia zmienia zachowanie Portage i może nieść za sobą dziwne rezultaty w przyszłości. Należy robić to tylko wtedy, gdy miesza się różne ustawienia CHOST.[/b]


Narazie chce przetestować działanie takiej farmy na Sempronie 2600 i Celleronie 666 (czyli oba i686), jednak gdy będzie to działać poprawnie i rzeczywiście szybko myślałem o Gentoonizacji pozostałych maszyn, które są nieco za słabe na samodzielną pełną kompilacje. Problem w tym, że te dwie maszynki to K6-3 350Mhz i Cell 400 Mhz (czyli oba i586) i w sumie już sam nie wiem, czy gdy zaznacze w /etc/make.conf na tych słabszych maszynkach, że mają architekture i586, wystarczy tej całej "farmie" distcc do poprawnego zbudowania pakietów, czy trzeba będzie dopisać owe polecenie export CC='gcc' CXX='c++' do /etc/make.conf, czego nie chce robić jeśli nie będzie to konieczne ze względu na te "dziwne rezultaty" Portage'a :]
Od razu chcę zaznaczyć, że farma miała by kompilować pakiety dla maszyn i586, ale bez wzajemności :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
cichy
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 217
Location: Jasionówka/podlaskie/Poland

PostPosted: Sat Dec 10, 2005 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

NIe jest to odpowiedz na twoje pytanie ale...
Mylisz sie, jesli sadzisz ze K6-3 i celeron to i586. Obydwa procki jak najbardziej naleza do architektury i686.

Pozdrawiam
_________________
::Gentoo::Linux::(athlon-xp // amd64 // pentium-m // nocona)::ID:387704::
Back to top
View user's profile Send private message
Yatmai
Veteran
Veteran


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 1501
Location: Kraków

PostPosted: Sat Dec 10, 2005 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Code:
3. Kompilacja skrośna

Krótko o kompilacji skrośnej

Kompilacja skrośna to używanie jednej architektury do kompilacji programów dla innej. Może być to np. użycie Athlona (i686) do kompilacji programu na K6-2 (i586) albo użycie SPARC-a do kompilacji programu dla PPC (Power PC).


I z tego co pamiętam RH instalował jajka dla i586, a jak sie raz pierdyknąłem i chciałem na tym Celeronie 400 zainstalować Gentoo ze stage3 dla i686 to sie wywalił, po zmianie na i386 poszło :)
Chociaż co do tego głowy nie dam, to poszukam jeszcze na necie :)
_________________
Desktop: [Ath64 X2 2GB DDR2 GF76GT] [amd64] [2.6.29-gentoo] [nVidia] [KDE 3.5.10]
Lapek: [HP nc6000] [i686] [2.6.29-ARCH] [ati-open] [KDE 3.5.10]
Back to top
View user's profile Send private message
cichy
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Feb 2004
Posts: 217
Location: Jasionówka/podlaskie/Poland

PostPosted: Sat Dec 10, 2005 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm, mozliwe ze pod k6 moga byc jakies problemy (chociaz nie powinno byc ich wiele), pod celeronem nie powinno byc zadnych.
Mam zainstalowane Gentoo na PentiumPro 200 MHz i tam ustawienie i686 w make.conf nie stwarza zadnych problemow w dzialaniu systemu.

Pozdrawiam
_________________
::Gentoo::Linux::(athlon-xp // amd64 // pentium-m // nocona)::ID:387704::
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum