Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
gentoo i sklep z komputerami
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page 1, 2  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sefur
n00b
n00b


Joined: 07 May 2004
Posts: 8
Location: POLAND - Warsow

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 8:22 am    Post subject: gentoo i sklep z komputerami Reply with quote

Witam, mam takie pytania dwa (mam slaby dostep do netu jak na razie...):

1. mam sklep i chcialbym do zestawow komputerowych dolaczac zainstalowane gentoo. Chodzi mi o wzgledy prawne. Czy legalnie moglbym to robic, podwarunkiem oczywiscie nie brania dodatkowych oplat. Jezeli tak, to czy musialbym komus za to dodatkowo placic - np. spolecznosci gentoo?

2. czy istnieja repozytoria podobne do tych jakie maja inne distro, jak apt, ale dla gentoo i juz ze skompilowawnymi programami? Jezeli tak, to gdzie prosilbym o jakies linki.

Z gory dziekuje i przepraszam, ze na stan obecny musze prosic kolegow i kolezanki.

s.
Back to top
View user's profile Send private message
k4sbasia
n00b
n00b


Joined: 27 Jan 2005
Posts: 46
Location: Poland/Opole

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 9:14 am    Post subject: Reply with quote

Ciekawy pomysł - ale mi osobiście wydaje się, że "zbyt ambitny"
gentoo instalowane na nowych komputerach??
Musisz mnieć sporo czasu - skoro chcesz instalować gentoo na nowe maszyny,
w końcu jeśli się nie myle chodzi tutaj o pieniądze
a jak wszystkim powszechnie wiadomo czas to pieniądz

P.S druga sprawa to taka, że tak naprawdę ten kto kupuje komputer i się na tym zna
instaluje sobie to co potrzebuje i prędzej czy później i tak formatuje dysk.
A ci co chcą kupić komputer i nie znają się na tym napenwo (uwierz na słowo wiem z doświadczenia)
nie będą mieli czasu ani chęci na poznawanie gentoo,
dla takich ludzi co najwyżej Mandrake, Aurox,

Pozdrwawiam, może inni użytkownicy myślą inaczej...
_________________
__________
k4sbasia
Linux Counter: 185243
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 9:34 am    Post subject: Reply with quote

Jedyne sensowne rozwiązanie, jakie widzę, to przygotowanie jednej konfiguracji sprzętowej kompa właśnie pod gentoo, i sprzedawanie tylko takich kompów z gentoo.
Można to rozwiązać tak: instalujesz u siebie na jednym z komputerów gentoo + X + jakiś desktop (polecam XFCE4), do tego firefox, thunderbird, openoffice, xmms, mplayer, acroreader, gimpshop, tleenx2, gnugadu i co ciekawsze narzędzia (ale nie za dużo), do tego skonfigurowane ładnie jądro. Używasz tego kompa jako wzór do sprzedawanych, po prostu kopiując cały system plików na nowy dysk. Komputer źródłowy możesz aktualizować np. raz na tydzień, aby sprzedawane kompy były w miarę aktualne. I nie używaj wzorca do czego innego (pracy).
Back to top
View user's profile Send private message
rurski
n00b
n00b


Joined: 06 Oct 2005
Posts: 12
Location: Szczecin Poland

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 10:04 am    Post subject: Reply with quote

Witam.
Skłaniam sie do zdania k4sbasia. IMHO bardziej sensownym rozwiazaniem bedzie preinstalowanie jakiejs innej dystrybucji, mandaryna, susel, fedora.
Ew. tak jak napisał przedmówca jedna konfiguracja kompa i czeste odswiezanie. Choc ze swojej strony na nowe kompy proponowalbym jednak gnome ;).
!Peace.
Back to top
View user's profile Send private message
MaRkOS
n00b
n00b


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 22

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 10:34 am    Post subject: Reply with quote

Witam,

sefur wrzuć na priva adres sklepu, wysypał mi się mój osobisty sprzedawca komputerowy (rozwinęli się chłopcy i detal ich nie interesuje :) ) a fajnie byłoby mieć zaprzyjaźniony sklep z kompami, gdzie znaja się na linuxie a jak już ktoś ma pojęcie o gentoo to miód.
_________________
Pozdrawiam,
Markos
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 10:48 am    Post subject: Reply with quote

Pomysł pierwsza klasa. :D Brawo! :D

Tylko zastanawiam się jak będzie z nastawieniem kupujących - jednak ludzie słysząc o linuksie przeważnie mówią: "Nie dziękuję - nie jestem informatykiem". :? A przecież dobrze skofigurowany linux jest o lata świetlne przyjemniejszy w obsłudze od Windowsa (np. zero powiadomień - chocby firewalla czy antywira - co jak ostatnio zauważyłem sprawia niesamowitą trudność ludziom, którzy kupili swój pierwszy komputer). :)

Co do środowiska graficznego - moim zdaniem najlepszym wyborem byłoby KDE - jest ładne (taaa... ludzie na to lecą :wink: ), popularne, ma wsio co potrzeba i jest bardzo łatwe w kofiguracji.

Co do legalności - moim zdaniem nie ma najmniejszych przeszkód - ale dla pewności poczytaj dokumentację na gentoo.org. :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

Najlepiej było by przygotować kilka wersji (wmiarę stabilnych) dla pentium4, athlonaXP i Athlona-64 + odpowiednie jąderka.

Kurt Steiner twierdzisz że ludzie raczej tego nie kupią, bo się nie znają. Ja powiem inaczej. Żeby człowiek kupił coś musi zostać tym oczarowany (przykłądem jest mój klega - na linuxe się wogóle nie zna, a gentoo bardzo mu do gustu przypadło). Wystarczy jakiś sloganik: U nas za windowsa nie musiz płacić (czy jakoś tak), wystrzałowy pulpit (http://img29.imageshack.us/img29/6316/200509091957211280x1024scrot9i.jpg), i jakieś porównanie systemów.

Zastanówmy się do czego przeważnie używany jest komputer:
- gra w pasjansa - w linuxie jest tego więcej
- edytowania tekstów - mamy OO :twisted: i inne wspaniałe
- przeglądanie stron internetowych - Opera, FF :twisted:
- słuchanie muzyki - amaroK :twisted: , xmms, bmp
- oglądanie filmów - Xine, mplayer
- nagrywanie płyt - k3b, cdrecord :twisted:
- gg - kadu, ekg :twisted:
- skype - skype
- podajcie jeszcze coś to znajdę odpowiednik
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
szolek
Guru
Guru


Joined: 30 Mar 2005
Posts: 570
Location: Brzóza Królewska

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 2:40 pm    Post subject: Reply with quote

Można poexperymentować np z IceWM:
http://icewm.golf-olszewka.pl/images/szoty/windowsxp.jpg
Tylko jak to sprzedawać czy jako niby windows, czy pokazująć że to samo można mieć na linuxie. Dla mnie było ogromne zaskoczenie jak to zobaczyłem.

Ale do tematu. Pomysł nie jest zły. Teraz jak już trochy złapałem o co chodzi w tej dystrybucji to nie wiem do końca czy bym chciał oddać instalację w cudze ręce. Ale to szczegół o to. Pomyśleć należy jak ktoś kto kupuje swój pierwszy komputer. Czy to dla niego bedzie napewno to. Reklama jak najbardziej nie była by niczym złym. Tak samo jak możliwość instalacji takiego linuxa. Jest to jak powiedział mi muchar bardzo klarowna dystrybucja. Natomiast nie jest wcale najłatwiejsza. Szczególnie dla początkujących, a takich można spotkać w tym zawodzie. Biorąc obronę linuxa można czesto zauważyć że jeśli coś nie chodzi na windowsie to telefony w sklepie się pewnie urywają. Inaczej jak to podlega pod cennik :). Dystrybucja ta coś jednak daje. Dużo a jeśli nie najwięcej można się przy niej nauczyć.
Więc czemu nie? Sam bym się lepiej czuł w sklepie w którym promują linuxa. Mam nadzieje że miałbym jakieś doradztwo w kupnie sprzętu. Np czy jest kompatybilny z moim systemem.

Pozdrawiam!
Back to top
View user's profile Send private message
compbatant
n00b
n00b


Joined: 03 Oct 2005
Posts: 21

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 3:43 pm    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:


Zastanówmy się do czego przeważnie używany jest komputer:
- gra w pasjansa - w linuxie jest tego więcej
- edytowania tekstów - mamy OO :twisted: i inne wspaniałe
- przeglądanie stron internetowych - Opera, FF :twisted:
- słuchanie muzyki - amaroK :twisted: , xmms, bmp
- oglądanie filmów - Xine, mplayer
- nagrywanie płyt - k3b, cdrecord :twisted:
- gg - kadu, ekg :twisted:
- skype - skype
- podajcie jeszcze coś to znajdę odpowiednik


gry
i tu niestety jest problem, bo poza enemy territory, doom3, unrealtournament
to za duzo nie ma powaznych produkcji,
bo supertux, tuxracer itd to nie ten poziom.
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 5:05 pm    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:
Kurt Steiner twierdzisz że ludzie raczej tego nie kupią, bo się nie znają. Ja powiem inaczej. Żeby człowiek kupił coś musi zostać tym oczarowany (przykłądem jest mój klega - na linuxe się wogóle nie zna, a gentoo bardzo mu do gustu przypadło). Wystarczy jakiś sloganik: U nas za windowsa nie musiz płacić (czy jakoś tak), wystrzałowy pulpit (http://img29.imageshack.us/img29/6316/200509091957211280x1024scrot9i.jpg), i jakieś porównanie systemów.

qermit mógłbyś mnie oświecić co takiego "wystrzałowego" jest w tym pulpicie? Bo chyba nie masz na myśli tych postrzępionych czcionek i rozmazanej, trudnej do odczytania karamby? :twisted:
(wybacz, nie chcę obrażać Twojego gustu, ale tak właśnie widzę ten pulpit ;) ).

Ja uważam, że Gentoo na komputerach sprzedawanych w normalnym, miejskim sklepie to pomysł chybiony.
Proponuję taki eksperyment: stu najbliższych klientów zapytać o to czy chcą mieć zainstalowanego linuksa czy windows (zwrócić szczególną uwagę na tych, którzy w ogóle będą wiedzieli co to linux :D), by stwierdzić jak to się rozkłada procentowo.
Większość ludzi lubi sobie poklikać, lubi mieć wszystko podane na tacy. Owszem, można tak skonfigurować system, że będzie klikany i że będzie działał cacy ale co się stanie przy najbliższym problemie, naprzykład z portage albo z xserverem? Osoba, która zna jedynie Windows (a to 90% tych co w ogóle znają obsługę komputera) rozłoży bezradnie ręce. Przeciętnego użytkownika komputera nie przestawisz na polecenia klepane w konsoli i edycję pliczków przy pomocy nano. Dla tych "przeciętniaków" znalezienie czegokolwiek w windowsowym Panelu Sterowania to już nie lada wyczyn.
Jeśli już linux to jakieś prostsze distro, coby był mniejszy "szok kulturowy" przy przesiadce z Windows (bo z tym każdy miał - niestety - w życiu styczność) można zaproponować coś a'la Mandriva/Aurox/Kubuntu/Slax. Nie czarujmy się, na dziś dzień linux nie jest dla wszystkich. Tym systemem trzeba się interesować i chcieć się go uczyć. Zwykły użytkownik komputera chce po prostu tego komputera używać (często nawet nie odróżnia systemu od komputera...).

Ale, qermit masz rację w jednym: klienta można do wielu rzeczy przekonać,bo większość klientów nie wie czego chce :]
Back to top
View user's profile Send private message
yoshi314
l33t
l33t


Joined: 30 Dec 2004
Posts: 850
Location: PL

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 5:20 pm    Post subject: Reply with quote

kurcze jakos nikt nie wspomnial ze oszczedza na tym i sklep i klient bo nie musza placic za licencje na windows. dla mnie to wielka zaleta. (no i kupiony komp ma legalny soft na dzien dobry)

co do gentoo - raczej nie, ten system jest czasochlonny w zarzadzaniu. predzej ubuntu.
_________________
~amd64
shrink your /usr/portage with squashfs+aufs
Back to top
View user's profile Send private message
endel
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 215
Location: Poland, Krakow

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

A czym wlasciwie rozni sie Gentoo zainstalowane, skonfigurowane z takim np KDE od innych dystrybucji? Bootsplash + automatyczne logowanie do systemu i potencjalnego uzytkownika nawet ta przerazajaca konsola nie wystraszy :) A KDE jest intucyjne i proste jak but. Na trudniejsze rzeczy przyjdzie czas pozniej...
Dawniej instalowano takiego Dosa + ewentualnie testowo windowsa 95 i kazdy musial sobie radzic - a konfiguracja takiej karty muz pod dosem to byl wysoki stopien zaawansowania :) Taka roznica, ze wtedy byla to zazwyczaj pierwsza stycznosc z komputerem/systemem a teraz zazwyczaj potencjalny klient mial stycznosc z windowsem - i w tym tkwi problem: przyzwyczajenia.
Jezeli pomysl nie wypali, mozna do kazdego zakupionego komputera dodawac plyte z jakas dystrybucja Livecd - a mozliwosc preinstalacji Linuxa pozostawic wedle zyczenia klienta.

A i dyski w sprzedawanych powinny byc pozbawione systemu plikow FAT - w koncu ma byc opatentowany... :)


Last edited by endel on Mon Oct 10, 2005 6:07 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 6:01 pm    Post subject: Reply with quote

yoshi314 wrote:
kurcze jakos nikt nie wspomnial ze oszczedza na tym i sklep i klient bo nie musza placic za licencje na windows. dla mnie to wielka zaleta. (no i kupiony komp ma legalny soft na dzien dobry)

Bo o tym każdy wie ;)
Zauważ też, że nikt nie odradzał linuksa jako takiego i nie doradzał windows.
Back to top
View user's profile Send private message
szolek
Guru
Guru


Joined: 30 Mar 2005
Posts: 570
Location: Brzóza Królewska

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

Może o to chodzi żeby zrobić tak jak gentoo.
Dać wybór!
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:
Kurt Steiner twierdzisz że ludzie raczej tego nie kupią, bo się nie znają. Ja powiem inaczej. Żeby człowiek kupił coś musi zostać tym oczarowany (przykłądem jest mój klega - na linuxe się wogóle nie zna, a gentoo bardzo mu do gustu przypadło). Wystarczy jakiś sloganik: U nas za windowsa nie musiz płacić (czy jakoś tak), wystrzałowy pulpit

Tak - nie znają sie, a co jest jeszcze większą przeszkodą - _boją się_!. Linux przez 95% ludzi, którzy w ogóle o nim słyszeli jest postrzegany jako system niewiarygodnie trudny. Jednak zgodzę się, że jeżeli udałoby się zaciekawić człowieka i udowodnić mu prostotę systemu to mogłoby się go przekonać.
Dlatego naprawde dobre skonfigurowanie ("na windowsowa" :P - wielu nie zauważy, że to nie winda :lol: ) systemu byłoby bardzo dobrym pomysłem.

Myślę, że niegłupim pomysłem byloby dołączenie jakiejś małej książeczki (choćby kserówek) napisanej językiem bardziej niż prostym i opisującej podstawowe komendy (emerge itp...).
Uważam rownież, że w świecie windowsa byloby miło przez jak najsilniej unikać zmuszania użytkownika do korzystania z konsoli - ona zajebiście szybko odstrasza - dlatego właśnie uważam, że proste jak drut i zajebiście funkcjonalne KDE byłoby świetnym rozwiązaniem.

Moim zdaniem jest tylko jedna "prawdziwa" niedogodność w linuksie... Otaczają nas Windowsy - co nie ulega wątpliwości - a OpenOffice, niestety, nie radzi sobie w pełni z plikami MS Office'a. A argument, że można w takim razie powiedzieć, żeby znajomy zamiast *.doc podesłał *.pdf nie zda egzaminu, bo znowu 90% "normalnych" użytkowników nie będzie tego pdfa potrafiła zrobić...

Ja osobiście pomysł popieram, bo tylko w taki sposób można linuksa upowszechnić! Życzę sukcesu! :D


Last edited by Kurt Steiner on Mon Oct 10, 2005 6:50 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

BeteNoire wrote:
qermit wrote:
Kurt Steiner twierdzisz że ludzie raczej tego nie kupią, bo się nie znają. Ja powiem inaczej. Żeby człowiek kupił coś musi zostać tym oczarowany (przykłądem jest mój klega - na linuxe się wogóle nie zna, a gentoo bardzo mu do gustu przypadło). Wystarczy jakiś sloganik: U nas za windowsa nie musiz płacić (czy jakoś tak), wystrzałowy pulpit (http://img29.imageshack.us/img29/6316/200509091957211280x1024scrot9i.jpg), i jakieś porównanie systemów.

qermit mógłbyś mnie oświecić co takiego "wystrzałowego" jest w tym pulpicie? Bo chyba nie masz na myśli tych postrzępionych czcionek i rozmazanej, trudnej do odczytania karamby? :twisted:
(wybacz, nie chcę obrażać Twojego gustu, ale tak właśnie widzę ten pulpit ;) ).
EEE. Na mojej 17-calówce przy rozdzielczości 1280x1024 nie widzę tego postrzępienia (może ślepy jestem). Wiem, że nie jestem artystycznym guru, ale ten motyw bardzo mi siępodoba (jest ładnieszy od winXP) i jest praktyczny, ale to chyba kwestja gustu.

endel wrote:
A i dyski w sprzedawanych powinny byc pozbawione systemu plikow FAT - w koncu ma byc opatentowany...
A przez jaką firmę, bo chyba nie prze M$


A co do czasochłonności gentoo, dla mnie to zaleta. Ale dla większości wada, dlatego polecam metodę instalacji cp -ar
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 6:58 pm    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:
EEE. Na mojej 17-calówce przy rozdzielczości 1280x1024 nie widzę tego postrzępienia (może ślepy jestem). Wiem, że nie jestem artystycznym guru, ale ten motyw bardzo mi siępodoba (jest ładnieszy od winXP) i jest praktyczny, ale to chyba kwestja gustu.

Też mam 17-stke (Samsung 765MB) i wyraźnie widzę, że nie masz antyaliasingu :) Ale masz rację, to kwestia gustu - jednemu to przeszkadza a inny nie zauważa ;)
Back to top
View user's profile Send private message
endel
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 215
Location: Poland, Krakow

PostPosted: Mon Oct 10, 2005 7:13 pm    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:
A przez jaką firmę, bo chyba nie prze M$

Microsoft mial juz patent na FAT, teraz chce go odzyskac link - nie dostanie go zapewne i dotyczy to USA oczywiscie :)
Back to top
View user's profile Send private message
yoshi314
l33t
l33t


Joined: 30 Dec 2004
Posts: 850
Location: PL

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 7:31 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
udowodnic mu prostote systemu
nie umiem sobie wyobrazic w jaki sposob mozna komus zielonemu w tematyce komputerowej (najwieksza grupa klientow) wyjasnic ze gentoo jest proste.

zreszta pomysl bylby dobry jakby byl skierowany do pewnej grupy klientow. np
dla firm- tutaj akurat rzadzi xandros. i windows.
dla uzytkownikow zaawansowanych - oni wola sobie sami zainstalowac co chca.
dla sredniozaawansowanych. zniecheca sie albo sie naucza.
dla poczatkujacych - kaza wywalic bo nie da sie grac.

sorry za pesymizm ale taka jest prawda. trzeba sie liczyc z tym ze typowy user jest zielony w komputerach. a gentoo mu z pewnoscia tego nie ulatwi.

Quote:
Dawniej instalowano takiego Dosa + ewentualnie testowo windowsa 95 i kazdy musial sobie radzic - a konfiguracja takiej karty muz pod dosem to byl wysoki stopien zaawansowania Taka roznica, ze wtedy byla to zazwyczaj pierwsza stycznosc z komputerem/systemem a teraz zazwyczaj potencjalny klient mial stycznosc z windowsem - i w tym tkwi problem: przyzwyczajenia.
Jezeli pomysl nie wypali, mozna do kazdego zakupionego komputera dodawac plyte z jakas dystrybucja Livecd - a mozliwosc preinstalacji Linuxa pozostawic wedle zyczenia klienta.
dokladnie. uzytkownicy dzis sa przyzwyczajeni do graficznego interfejsu. tylko ci ktorzy naprawde chca zabiora sie za gentoo, bo co jak co, ale jest ono glownie do pracy w konsoli.

a z dosem bylo tak ze po prostu nie bylo wyjscia. bo wtedy nie bylo nic lepszego. a dzisiaj juz tak nie jest. jak ktos zobaczy ze musi klepac w linii polecen to najczestsza reakcja bedzie ucieczka do windows.
----------------------
ja jednak stawialbym na taka usluge jako opcje i najlepiej z jakims bardziej przystepnym linuksem, fedora albo ubuntu. z osobistych doswiadczen wiem ze to sa dwa najlepsze linuksy dla poczatkujacych (i chetnych do sprobowania) - zainstalowalem im, w razie potrzeby dokonfigurowalem sprzet (drukarki, sterowniki 3d, itp) i daja sobie sami rade.
_________________
~amd64
shrink your /usr/portage with squashfs+aufs
Back to top
View user's profile Send private message
sebad
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 06 Oct 2005
Posts: 130
Location: Poland

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 11:35 am    Post subject: A ja mam pytanko Reply with quote

Na tym screenie po prawej to jest jakas nakladka na gkrellm czy moze jakis inny programik. Sorki ,ze troche poza tematem ,ale bardzo mi sie to podoba ,a nie wiem jak sie nazywa. Jak ktos wie prosze o info.
pozdro.
_________________
Serwis komputerowy - Warszawa
Back to top
View user's profile Send private message
yoshi314
l33t
l33t


Joined: 30 Dec 2004
Posts: 850
Location: PL

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

o czyj i ktory screen chodzi??
_________________
~amd64
shrink your /usr/portage with squashfs+aufs
Back to top
View user's profile Send private message
sebad
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 06 Oct 2005
Posts: 130
Location: Poland

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 12:26 pm    Post subject: Reply with quote

o ten http://img29.imageshack.us/img29/6316/200509091957211280x1024scrot9i.jpg
_________________
Serwis komputerowy - Warszawa
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 12:55 pm    Post subject: Reply with quote

chyba ci chodzi o moduł superkaramby?
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
kamillys
n00b
n00b


Joined: 17 Aug 2005
Posts: 63
Location: /home/kamillys

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 4:52 pm    Post subject: Reply with quote

compbatant wrote:


gry
i tu niestety jest problem, bo poza enemy territory, doom3, unrealtournament
to za duzo nie ma powaznych produkcji,
bo supertux, tuxracer itd to nie ten poziom.


No... jeszcze quake jest...
Back to top
View user's profile Send private message
endel
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Feb 2004
Posts: 215
Location: Poland, Krakow

PostPosted: Wed Oct 12, 2005 6:06 pm    Post subject: Reply with quote

kamillys wrote:
compbatant wrote:


gry
i tu niestety jest problem, bo poza enemy territory, doom3, unrealtournament
to za duzo nie ma powaznych produkcji,
bo supertux, tuxracer itd to nie ten poziom.


No... jeszcze quake jest...


No, az tak zle nie jest - z w miare dopracowanych i rozbudowanych gier jest jeszcze Wesnoth, Scorched3d, Foobillard, Cube, FreeCiv, Glest no i troche portow
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum