Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Mam problem z X'ami
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
yonami
Apprentice
Apprentice


Joined: 25 Aug 2005
Posts: 194

PostPosted: Fri Sep 02, 2005 12:10 pm    Post subject: Mam problem z X'ami Reply with quote

Zainstalowałęm sobie nowe Gnome, potem nowe X'y i nagle Gnome zaczęło się rypać dostrzętnie. Wyglšda to jakby sie ekran nie odœwieżał, czyli powstajš mazy na ekranie.

Wróciłem do starych X'ów bo nvidia nie działała mi z nowymi. Teraz to jak odpalam cokolwiek (okno gnome/gtk, menu itd) to ich wogóle nie widać. Dopiero po najechaniu myszš nad checkbox to sie pokazuje. Tak samo buttony, pozycje w menu. Lista przewijania sie przewija ale nie widać na niej zmian. Okna zwykle sie nie wyœwietlajš.

Co kurde trzeba przeinstalować?

Po zalogowaniu do BlackBox, GDM nie znika, menu otwarte BlackBoxa nie znika. W blackbox np. konsola xterm jest tylko belkš tytułowš. Nie mam pola konsoli, ani nie widać że sie pisze (a sie pisze).

Przekompilowałem już libgnome, libgnomeui, atk, gtk+, pango, cairo, libgnomecanvas, libgnomecanvasui, gnome-desktop, gnome-session, gnome-panel, gnome-applets - jeszcze pare których nie pamiętam...

Co proponujecie przeinstalować?
Back to top
View user's profile Send private message
damjanek
Apprentice
Apprentice


Joined: 21 Jun 2004
Posts: 259
Location: Poland, Poznań

PostPosted: Fri Sep 02, 2005 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

ja proponuje zaczac od zmiany kodowania...na prawde ciezko to sie czyta...myslales o downgrade sterownikow od nvidii ? ja np musze dzialac na 6629
_________________
$ uname -rms
Darwin 10.0.0 i386
Welcome to Darwin!
#gentoo-pl@freenode and #gentoo.pl@ircnet team
Back to top
View user's profile Send private message
yonami
Apprentice
Apprentice


Joined: 25 Aug 2005
Posts: 194

PostPosted: Fri Sep 02, 2005 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

Wybaczcie, ale piszE od brata z Windowsa :P stONd to kodowanie :-)

ja tez pracuje na tej samej nvidii.

Zaraz mnie szlak trafi bo do cholery wszystko mi sie zaczelo pierdzielic z tym wygladem. teraz robie downgrade x'ów z cos.8.2-r2 do cos.82.r1 - baaa, co dziwne, okazuje sie ze mam tego zrodla, czyli moze pod tymi xami ie bedzie sie rypac.

tutaj dałem screenshoty z mojego desktopy. http://vlos.org/forum/index.php?showtopic=114. Tyle, że to było na najnowszych Xach. Teraz te stare to nawet potrafiš wywalić same widgety bez okna :D

Help me - bede plakaC :(
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum