Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] Kde, Gnome, vagy mi?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  

Hát akkor itt van: Melyiket használod a legszivesebben?
Gnome
30%
 30%  [ 6 ]
Kde
40%
 40%  [ 8 ]
Enlightenment
0%
 0%  [ 0 ]
Fluxbox
25%
 25%  [ 5 ]
Minden egyéb (vagy még részletezzem?)
5%
 5%  [ 1 ]
Total Votes : 20

Author Message
ffpp
n00b
n00b


Joined: 20 Jun 2005
Posts: 61
Location: Tatabánya, Hungary

PostPosted: Mon Jun 20, 2005 10:01 pm    Post subject: [HU] Kde, Gnome, vagy mi? Reply with quote

Hi Mindenki!

A HAJRÁ MAGYAROKban már jeleztem, hogy itt vagyok (+1 szavazat), ez a topic meg csak azért, hogy legyen eggyel több. Egyébként kívácsi is vagyok, hogy KDE vagy Gnome többség van-e. Személy szerint Gnome-párti vagyok, de ez puszta szimpátia alapon, nyomós indokkal nem tudom alátámasztani.
Erõsen kezdõ gentoo-s (linuxos is!) vagyok, úgyhogy nekem minden új.

Nem rossz itt lenni :lol:
_________________
jAzz


Last edited by ffpp on Tue Jun 21, 2005 9:31 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
SysOP XXL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 27 Jan 2004
Posts: 139
Location: Kecskemét, Hungary

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 6:10 am    Post subject: Re: [HU] Kde, Gnome, vagy mi? Reply with quote

ffpp wrote:
Hi Mindenki!

A HAJRÁ MAGYAROKban már jeleztem, hogy itt vagyok (+1 szavazat), ez a topic meg csak azért, hogy legyen eggyel több. Egyébként kívácsi is vagyok, hogy KDE vagy Gnome többség van-e. Személy szerint Gnome-párti vagyok, de ez puszta szimpátia alapon, nyomós indokkal nem tudom alátámasztani.
Erõsen kezdõ gentoo-s (linuxos is!) vagyok, úgyhogy nekem minden új.

Nem rossz itt lenni :lol:


Üdv a fórumon! :D

Miért nem csinálsz a kérdésről egy szavazást? :wink:

Én részemről GNOME2.10-et használok (bár sajnos nem Gentoo alatt, mindkét gépemen Arch fut most). A KDE3.4.1 is elég jó, csak lassabb, ha nem komponensenként rakod össze (ami nem nehéz, és ajánlott is, ld. a Telepítési tippek és trükkök thread vagy wikibejegyzés). Szóval a minimalizált KDE és a GNOME közül általában csak a hangulatomtól függ, melyiket választom :)

Megj: ha szavazást csinálsz, akkor vegyél fel a listába több WM-et is. Fogadni mernék, hogy az emberek több mint fele használ Fluxbox-ot, WindowMaker-t, Openbox-ot, Ratpoison-t (ezt én is használok), WMII-t satöbbi.
_________________
Magyarok jelentkezzetek!
A /etc/portage és használata
Back to top
View user's profile Send private message
ffpp
n00b
n00b


Joined: 20 Jun 2005
Posts: 61
Location: Tatabánya, Hungary

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 10:40 am    Post subject: Reply with quote

Szóljatok, hogy pl az XFCE-t kifelejtettem. Meg ha van még népszerû, lényeges ablakkezelõ, akkor légyszi egészítsétek ki egy kezdõ tudásszomját! :roll:
_________________
jAzz
Back to top
View user's profile Send private message
krapansky
n00b
n00b


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 31
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 3:01 pm    Post subject: Reply with quote

Eleg sok mindent kiprobaltam, mire ratalaltam a fluxboxra. Egybol beleszerettem, mert nemcsak hihetetlenul gyors, mint a tobbi *box, hanem nagyon egyszeruen, szepen konfiguralhato es baromira jol tud kinezni.
Az elejen furcsa lehet, hogy (alapbol) nincsenek ikonok, de hamar megszokja az ember. Torsmo es erss kombinaciojat hasznalom, ami nagyon praktikus es szep. Roviden, ha egy gyors, szep WM-et akarsz akkor valaszd a fluxboxot.

Halkan megjegyzem nagyon varom az e17 egy kiforrottabb verziojat, mert az eddigiekkel meggyult a bajom. Bar az is lehet, hogy csak nekem nem mukodott rendesen a systray es az engage meg folyton behalt.
Back to top
View user's profile Send private message
ProTech
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 30 Dec 2003
Posts: 88
Location: Hungary

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

En Gnome-ot hasznalok az esetek 90%-aban. A KDE nem tetszik. (Valahogy nem jovunk ki egymassal :) Kulonben is utalom a K betut).

Egyebkent az tetszik a Gnome-ban, hogy mindenre van egy alapertelmezett lejatszoja. Tehat egy enter azt inditja a hozza tartozo progit. Termeszetesen, megvaltoztathatom a defaultokat... Es ezutan az oszes progi e szerint dolgozik. Csak egy rendes GTK-s ket paneles file manager kellene, es minden jo lenne. (jo a KDE is tudja, de az nem tetszik)

Mellesleg kivancsi vagyok az E17-re is. Illetve szoktam meg XFCE-t hasznalni, amig fordul a Gnome :)
Back to top
View user's profile Send private message
SysOP XXL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 27 Jan 2004
Posts: 139
Location: Kecskemét, Hungary

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 7:44 am    Post subject: Reply with quote

ProTech wrote:
Csak egy rendes GTK-s ket paneles file manager kellene, es minden jo lenne. (jo a KDE is tudja, de az nem tetszik)


A Tux Commandert ismered? Gentoo alatt bonyolult lehet lefordítani, mert Kylixben (linuxos delphiben) írták... Arch alatt találkoztam vele, ahol volt hozzá bináris csomag a rendszerben - de ahogy most néztem, a weboldalon is vannak binárisok.
_________________
Magyarok jelentkezzetek!
A /etc/portage és használata
Back to top
View user's profile Send private message
ProTech
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 30 Dec 2003
Posts: 88
Location: Hungary

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 9:17 am    Post subject: Reply with quote

SysOP XXL wrote:
A Tux Commandert ismered? Gentoo alatt bonyolult lehet lefordítani, mert Kylixben (linuxos delphiben) írták... Arch alatt találkoztam vele, ahol volt hozzá bináris csomag a rendszerben - de ahogy most néztem, a weboldalon is vannak binárisok.

Igen ismerem, jelenleg azt hasznalom. Volt hozza ebuild valahol (bugzilla/forum). De neked kell egyesevel beallitanod minden hozzarendelest (milyen allomanyt mivel futtasson). Nem hasznalja a Gnome-os defaultokat. Plusz nem lep be a tomoritett allomanyokba se...
Back to top
View user's profile Send private message
bszente
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Feb 2005
Posts: 123
Location: Tirgu Mures, Romania

PostPosted: Fri Jun 24, 2005 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

Fluxbox-ot hasznalom. Az elejen en is kiprobaltam a Gnome-ot es a KDE-t is. A KDE jobban tetszett, de vegul is rajottem, hogy igazabol semmi ertelme ezeket hasznalni, mikor a Fluxboxal is ugyanugy hasznalhato, csak gyorsabb s kevesebb memoriat igenyel, s nem all az ember utjaban.
Raalltam a Fluxboxra es a GTK alapu programok kombinaciojara. A USE flag-ekhez be is tettem a -gnome -kde -qt kapcsolokat.

Elegge hasznalhatonak bizonyul a Gentoo File Manager is (es van ebuild is). Minden testre szabhato, minden beallithato, rendkivul gyors, es egy megfelelo GTK1 temaval meg szep is lehet.
Back to top
View user's profile Send private message
dr_strange
Guru
Guru


Joined: 16 Apr 2002
Posts: 480
Location: Cambridge, UK

PostPosted: Mon Jun 27, 2005 8:58 am    Post subject: Reply with quote

Az esetek 99%ban GNOME-ot vagy fvwm-et indítok, valahogy barátságosabb számomra a gnome felülete, mint a KDE-é, bár annak is megvannak az erősségei, és a család többi tagja azt használja.

GTK2-es file-managernek szerintem nagyon jó az emelfm2.
_________________
shine on,

dr_strange

Set the Controls for the Heart of Gentoo
http://magenta.linuxforum.hu
Back to top
View user's profile Send private message
krapansky
n00b
n00b


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 31
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 11:59 am    Post subject: Reply with quote

Kinek milyen tapasztalata van az e17-tel kapcsolatban? Amenyiszer probalkoztam a cvs buildel mindig forditasi gondok voltak, egyszer ugy februarban sikerult, de akkor elegge kiforratlannak talaltam. Erdemes vele meg probalkozni? :roll:
Back to top
View user's profile Send private message
zaqrack
n00b
n00b


Joined: 19 Oct 2004
Posts: 10
Location: Hungary

PostPosted: Wed Jul 06, 2005 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

részemről XFCE 4.2

hónapokig használtam gnome-ot, fluxboxot is, belekóstoltam az FVVM-be, és ez volt számomra az arany középút.
nem zabálja le a procimat, de nem is olyan "fapad" mint a flux, ha ideül a barátnőm ő is tudja használni.
GTK-s progik mennek mellé, egy kivétellel, az amaroK, aminél nem tudok jobbat égen-földön.
filemanager meg a jó öreg mc :)

ja és még jól is néz ki szerintem: :wink:

http://stunts.mine.nu/misc/scrshot.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
ffpp
n00b
n00b


Joined: 20 Jun 2005
Posts: 61
Location: Tatabánya, Hungary

PostPosted: Thu Jul 07, 2005 6:55 pm    Post subject: Reply with quote

krapansky wrote:
Kinek milyen tapasztalata van az e17-tel kapcsolatban? [...] Erdemes vele meg probalkozni? :roll:

Tényleg enlightenment-et senki nem használ?
_________________
jAzz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum