Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] patenty
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 11:43 am    Post subject: Reply with quote

Czy topic umiera? Czy inicjatywa znikła tak szybko, jak się pojawiła? Piszemy list, czy dajemy sobie z tym spokój?
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
free-mind
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 139
Location: Rzeczpospolita Polska [Poland]

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 12:25 pm    Post subject: Reply with quote

C1REX wrote:
Na pewnej stronie sympatyków pewnej partii znalazłem ten oto news. Nazwy strony jednak nie będę podawał, by nie zostać posądzonym o propagandę polityczną. Chiałbym jednak zwrócić uwagę na treść tego newsa i dodane linki:

--------------
"List otwarty Jonasa Maebe (członka rady FFII - Fundacji Na Rzecz Wolnej Infrastruktury Informacyjnej) do "ustawodawców Unii Europejskiej i zwolenników konstytucji europejskiej", napisany po przyjęciu przez Radę UE 7 marca tekstu dyrektywy o patentach (dopuszczającej patentowanie oprogramowania). ...

Decyzja Rady została podjęta z pogwałceniem procedury, mimo iż cztery
państwa (w tym Polska) zażądały poddania tego punktu pod dyskusję,
przewodniczący samowolnie odmówił - podczas gdy do odrzucenia takiego żądania potrzebna jest decyzja całej Rady większością głosów. W ten sposób dyrektywa przeszła niejako przez aklamację.
Nie oznacza to wprawdzie jeszcze, że zacznie ona obowiązywać, bo
teoretycznie Parlament Europejski absolutną większością głosów może
wprowadzić jeszcze poprawki, i tak samo może zrobić Rada w tzw. drugim czytaniu.
Szkic tłumaczenia polskiego (początek) dostępny tutaj:
http://wiki.7thguard.net/Teksty/FfiiOpenLtr050307
Warto zwrócić uwagę na antyeurokonstytucyjne nastroje w komentarzach środowiska przeciwników patentów an oprogramowanie:

http://7thguard.net/comments.php?sect=show_hdr&news_id=4460
http://7thguard.net/comments.php?sect=show_hdr&news_id=4462

Info zredagował Jacek Sierpiński - dzieki."


I to wszystko dla "dobra" wspolnoty! :twisted: Tak poza tym, gdzies czytalem, ze patenty na oprogramowanie w USA istnieja juz od dawna (zapewne nie w takiej postaci, jak chce tego (jak zwykle dla "dobra" wspolnoty :twisted:) UE), wiec Gentoo nie powinien byc zagrozony. :)

Peace.
_________________
conflict -> contact -> combat
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 1:32 pm    Post subject: Reply with quote

Dziwnie małe zainteresowanie jest teraz tym tematem mimo, że jest wciąz aktualny.
Gdy wposmniałem o nim na forum sympatyków pewnej partii, to praktycznie nie było reakcji.

W sprawach gospodarczych i prawnych powinna być możliwie daleko idąca wolność (IMHO). Szkoda, że więcej ludzi nie ma takich poglądaów. Nadal jestem za tym, by został napisany list. Nawet jak nic z tego nie wyjdzie, to przynajmniej ktoś tam będzie wiedział, że ludzie zaczynają się buntować. Może następnym razem nie będa podejmować ważnych decyzji tak lekką ręką?
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

C1REX wrote:
Dziwnie małe zainteresowanie jest teraz tym tematem mimo, że jest wciąz aktualny.
Gdy wposmniałem o nim na forum sympatyków pewnej partii, to praktycznie nie było reakcji.

Zainteresowanie będzie, gdy TAMCI uznają, że będą mieli z tego jakieś korzyści. tak jest zawsze i nikt tego nie zmieni.

Trzeba głośno krzyczeć (Green Peace mi sie przypomniało...) i robić takie rzeczy, które by publika zobaczyła i które by ją zainteresowały.
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

zieloo wrote:
C1REX wrote:
Dziwnie małe zainteresowanie jest teraz tym tematem mimo, że jest wciąz aktualny.
Gdy wposmniałem o nim na forum sympatyków pewnej partii, to praktycznie nie było reakcji.

Zainteresowanie będzie, gdy TAMCI uznają, że będą mieli z tego jakieś korzyści. tak jest zawsze i nikt tego nie zmieni.

Trzeba głośno krzyczeć (Green Peace mi sie przypomniało...) i robić takie rzeczy, które by publika zobaczyła i które by ją zainteresowały.

Może pochody (na wzór I majowych)? Telewizja lubi pokazywać głodujące pielęgniarki, też możemy spróbować. Można też kogoś zabić i powiedzieć, że to przez patenty (jak dzieciaki zwalają na quake'a, to czemu nie na patenty). Pisanie po murach odpada, bo to wandalizm.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 8:57 pm    Post subject: Reply with quote

totencham wrote:

Może pochody (na wzór I majowych)? Telewizja lubi pokazywać głodujące pielęgniarki, też możemy spróbować. Można też kogoś zabić i powiedzieć, że to przez patenty (jak dzieciaki zwalają na quake'a, to czemu nie na patenty). Pisanie po murach odpada, bo to wandalizm.


Ja mogę sie poświęcić, a co!:)
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 9:11 pm    Post subject: Reply with quote

zieloo wrote:

Ja mogę sie poświęcić, a co!:)

Ale poświęcasz się jako ofiara mordu, czy jako morderca ofiarowujesz się pujściem za kratki?
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Tue Apr 19, 2005 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

C1REX wrote:
zieloo wrote:

Ja mogę sie poświęcić, a co!:)

Ale poświęcasz się jako ofiara mordu, czy jako morderca ofiarowujesz się pujściem za kratki?


[pÓjściem:twisted: ]
Najpierw moge zabic potem ktoś inny będzie miał ta przyjemnośc.

Ok - bo sie robi OT.
Jakies decyzje?
Back to top
View user's profile Send private message
Sandwind
n00b
n00b


Joined: 27 Jul 2003
Posts: 9

PostPosted: Tue May 03, 2005 9:41 am    Post subject: Reply with quote

Moim zdaniem powinna powstac grupa linuxowa ktřra zajmowala by sie tylko wymyslaniem patentow w linuxie i opatentownie ich. A nastepnie jezeli microsoft albo inna korporacja zacznie podskakiwac to wytoczenie im sprawy o naruszenie patentow i domaganie sie zaprzestania tego procederu co skutowalo by pewnie koncem windowsa bo pewnie da sie znalezc takie patenty zeby wypuszczenie kazdego systemu operacyjnego bardziej skomplikowanego od MS-DOS 3.3 bylo by nielegalne.
Back to top
View user's profile Send private message
OBenY
Guru
Guru


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 552
Location: Poland -> Wroclaw

PostPosted: Tue May 03, 2005 11:11 am    Post subject: Reply with quote

Wkurzylem sie, nie wytrzymalem tego. Trzeba teraz naszej i nie tylko woli oraz dzialan - tych przedewszystkim, by cos zmienic.

Ja zaczyna walke, zbieram grupe kilkueset osob ( uda mi sie :) - musi mi sie udac ) i robie maly pochod po miescie. Zaczne pisac list (cos na wzor tego Poe - mam nadzieje, ze moge czesc tresci podkrasc ?) chce zaczac, taki lopatologiczny, coby dotarl do najwiekszych idiotow. Przejde sie do redakcji (ew. napisze list na pismie, nie elektroniczny) Gazet - jakich tylko moge.

Co do dzialan, to proponuje, takze poruszac temat patentow z kazdym i wszedzie, niekoniecznie informatykiami, naswietlac sprawe. Pytac o zdanie, mowic jakie konsekwencje, do czego to prowadzi.

Ludzie, czemu pisac do linuxnews.pl, linux.pl ? Ci ludzie wiedza o co chodzi, My - Brac Linuksowa, wiadomo, ze wiemy jak powazna i jak tragiczna w skutkach moze byc dla nas, uzytkownikow systemu mniejszosci... Trzeba zainteresowac inne portale, czasopisma komputerowe, bo to bedzie dobra droga by dotrzec to tych co sa zwiazani z tematem, a moga miec mare wyobrazanie o skali problemu. Moze powiecie, ze mi odwalilo, ale wplynac na gazetke jakas osiedlowa nie jest trudno, dlatego tam tez mozna atakowac - moze grono odbiorcow nie ejst wielkie, ale zawsze, lepszy rydz niz nic - zawsze mozna pogadac z innymi ludzmi, mieszkancami tego samego miasta, by w swoich rejonach zakroili podobna akcje. Moze nawet warto by zaatakowac wszystkich z licounter.org - Polakow - wplynac na nich, napisac jakiegos maila (takiego naszego forumowego) i oswietlac tych ludzi. Apeluje tez o zaczynanie watkow na roznych forach, komputerowych, sportowych, poswieconych telefonom, samochodom, polityce, gospodarce, CZEMUKOLWIEK oraz utrzymywanie ich w miare aktualnymi by robic szum, by naglasmniac sprawe, by dawac do zrozumienia jak powazna jest sprawa.

Atakujmy sporadycznie wszsystkich naszych znajomych, lancuszkami, czy to przez gg, czy jabbera, czy ICQ, czy tez na IRCu zaczynajmy temat niejednokrotnie.

Wazne jest by tych co maja male pojecie o informatyce i tym czym sa patenty na oprogramowanie nieco wprowadzic i przedstawic jak moze sie to odbic na naszych kieszeniach, jak utrudni to dostep do multimediow, uczyni drogimi nowe technologie, skarze nas na laske, badz nielaske jednego producenta konkretnego typu sprzetu - przecietnemu Kowalskiemu.

Moze sie znow zasmiejecie, ale co mi tam, moze warto podrzucic jakies ulotki do zaznajomionych firemek komputerowych, czasem jak ludzie na cos czekaja, to czytaja ulotki, poznaja temat. A nie wszyscy wiedza o tym, co sie dzieje w swiecie, bo sprawa jest mimo wszystko zbyt cicha...

Moze gadam miejscami brednie, ale nie myli sie ten, ktory nic nie robi, wiec do DZIELA.

Moze czas stworzyc plan dzialan, podzielic sie kto co bierze, kto przeprowadzil jakas sukcesywna akcje - jaki byl odzew wynik... Kto jest sie w stanie poswiecic, moze wybulic cos z wlasnej kieszeni, maly wolontariat na cel lepszej przyszlosci naszego oprogramowania ?

Na razie tyle ...
_________________
Linux registered user: #205241
KDE registered user: #1919
http://obeny.obeny.net
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Tue May 03, 2005 1:58 pm    Post subject: Reply with quote

OMG 8O
wczesniej nie widzialem tego tematu ... a moze i widzialem ale za dlugi byl to nie chcialo mi sie czytac :P
ale ... o ja p.... fajnie, ze taka wazna sprawa dla rozwoju branzy, a uslyszec o tym w TV albo przeczytac w gazecie jest ciezko ... no ladnie, ale walne na wszystkich forach na jakich jestem tematy o tym, zawsze moze ktos sie tym zainteresuje i bedzie dalej rozpowszechnial info ...
Back to top
View user's profile Send private message
Budzix
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 86
Location: PL (Poznan)

PostPosted: Tue May 03, 2005 11:11 pm    Post subject: Reply with quote

na paru forach info dalem ... ale zadnej reakcji nie bylo :evil:
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Wed May 04, 2005 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

no u mnie specjalnie zbyt duzej reakcji tez nie ma ...
ale trzeba opracowac jakis plan dzialania, bo tylko informowanie ludzi o takim stanie rzeczy na wiele sie nie zda, a ludzi co najwyzej pisza : ojejku ...
Back to top
View user's profile Send private message
OBenY
Guru
Guru


Joined: 15 Feb 2004
Posts: 552
Location: Poland -> Wroclaw

PostPosted: Wed May 04, 2005 3:12 pm    Post subject: Reply with quote

Dlatego bierzmy miecze w lapy i na wojne idziemy, ktora trzeba madrze poprowadzic... Kto sie pisze na atakowanie gazet i ogolnie moediow ?
_________________
Linux registered user: #205241
KDE registered user: #1919
http://obeny.obeny.net
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Wed May 04, 2005 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

OBenY wrote:
Dlatego bierzmy miecze w lapy i na wojne idziemy, ktora trzeba madrze poprowadzic... Kto sie pisze na atakowanie gazet i ogolnie moediow ?

Ja idę! Arsen już poszedł :P Ja już zacząłem ludzi straszyć, że winampa stracą :P
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Tak sobie myślę, że na ludzi to chyba najlepiej działa przykład. Tak więc wymyśliłem, ażeby stworzyć coś podobnego do http://www.ffii.org.pl/webshop_pl.html , tylko że opartego na istniejących stronach (np. strony stacji radiowych, telewizyjnych, portali typu onet i wp itd.) i zaprezentować to "szefom" od "przerobionych" stron. Liczę na reakcję w stylu: "Ooo, a takie ładne logo mieliśmy na głównej, a teraz je szlak trafi przez cholerne jpeg".

Czy według Was warto się w to bawić, czy też pomysł jest do bani?
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Mon Jul 04, 2005 7:54 pm    Post subject: Reply with quote

totencham - wg mnie pomysl jest ok, ale trzeba tez wymyslic jakas strategie dzialania ... bo na razie na kilku forach dalem taki temat, kilka osob mnie poparlo, ale co z tym dalej robic ? :/
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 8:58 am    Post subject: Reply with quote

W sumie to już trochę za późno... :( http://www.linux.pl/?id=news&show=2426 . W jedną godzinę od teraz, to co najwyżej można się pochlastać.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 10:10 am    Post subject: Reply with quote

no coz, pozostaje sie modlic, ze ktos siegnie po rozum do glowy i ze $ nie sa najwazniejsze ....
Back to top
View user's profile Send private message
blazeu
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 159
Location: Cracow, Poland

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 10:38 am    Post subject: Reply with quote

No cóż... Patenty - sratenty. Jutro dowiemy się co i jak... Patenty przejdą == ktoś ostro posmarował. Aż się boję pomyśleć co będzie jak Wolne Oprogramowanie zniknie. Nie rozumiem tylko, jak niektórzy w pędzie do pieniędzy potrafią zepsuć innym życie. A jak się Bill pojawił na Live 8 to wkurzył mnie już totalnie. Oddal 0.001 % swojego majątku, nie stał sie przez to biedniejszy a pokazuje się go jak wielkiego filantropa. A i tak te 0.001% zdobył przez matactwa, kradzieże, straszenie i inne wspaniałości. Może na wzór Leppera i jego brygady urządzimy gdzieś blokadę delikatną? Skombinujemy klawiatury stare i obudowy i bedziemy mieć czym się bronić... I ja to całkiem serio mówie.
_________________
Przeczytanie manuala: 5-10minut
Zadanie kolejnego bzdurnego pytania na forum: 0.5 minuty
Status idioty wsrod forumowiczow: bezcenny
Tako rzecze ja: kapral rezerwy :)
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 10:46 am    Post subject: Reply with quote

heh, no tak, norbi sie przesiadl na linuxa - to linux przestanie byc legalny :lol:
jak to kumpel powiedzial :
Quote:

oj Ty normalnie jakichs chaos szatanski wprowadzasz:]


blazeu - hmm wh mnie blokady to ostatecznosc, mozemy jeszcze ew porwac jakas wazna szyche i powiedziec ze nie oddamy poki nie zdejma tego prawa ;)
a teraz - pozostaje czekac ...
Back to top
View user's profile Send private message
blazeu
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 159
Location: Cracow, Poland

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 11:15 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
heh, no tak, norbi sie przesiadl na linuxa - to linux przestanie byc legalny :lol:

Błagaaam cie norbi!! Przesiądź się na Windowsa :) Prooooosze!!!! Postawie ci piwo... Albo dwa nawet :)
_________________
Przeczytanie manuala: 5-10minut
Zadanie kolejnego bzdurnego pytania na forum: 0.5 minuty
Status idioty wsrod forumowiczow: bezcenny
Tako rzecze ja: kapral rezerwy :)
Back to top
View user's profile Send private message
n0rbi666
l33t
l33t


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 707
Location: \Poland\Krakow

PostPosted: Tue Jul 05, 2005 11:42 am    Post subject: Reply with quote

hmm na razie nie moge - bo kompiluje kde z innymi, mniej agresywnymi flagami ;) pozatym - caly czas mam 98 i 2000 na dysku - czasami niestety jeszcze musze ich uzyc .....
Back to top
View user's profile Send private message
martin.k
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2004
Posts: 493
Location: Wylatowo, Polska

PostPosted: Wed Jul 06, 2005 7:12 am    Post subject: Reply with quote

Napisałem do jednego z naszych w Parlamencie Unii Europejskiej. Nawet mi odpowiedzieli :)
Quote:
Szanowny Panie,

W imieniu Pana Premiera Jerzego Buzka serdecznie dziękuję za list, a przede wszystkim za przedstawienie Pana stanowiska w sprawie dyrektywy patentowej.
Mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby małe i średnie przedsiębiorstwa nie ucierpiały z powodu zmian legislacyjnych związanych z ochroną patentową. Uniemożliwienie patentowania rozwiązań programistycznych leży w jak najlepiej pojętym interesie Polski, dlatego też z uwagą i pełnym zaangażowniem Pan Premier nie tylko śledzi bieżący rozwój sytuacji, ale również podejmuje incjatywy wykorzystując wszelkie możliwości wynikające z pełnionego przez niego mandatu Posła do PE.
Miejmy nadzieję, że wynik głosowania w/w sprawie będzie korzystny dla polskiej gospodarki.

Z poważaniem,
Anna Paradowska
Assistant to Jerzy Buzek MEP
European Parliament
rue Wiertz
Brussels 1047

tel: +32 (0) 2 284 7631
fax: +32 (0) 2 284 9631

Dziś głosowanie...
Zobaczymy...
Może się uda :?:
_________________
linux-2.6.17 +ck +R4 +lockless +genetic-as +... więcej nie pamiętam :)
LRU #299256
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Wed Jul 06, 2005 8:46 am    Post subject: Reply with quote

eh, trzymam kciuki u wszystkich rąk...
w razie czego zrobimy rewolucje w kraju i na swiecie, przejmiemy władze, wykurzymy wszystkich z wysokich stołkow i zapanuje równosc i klasa robotniczo-chłopska! Towarzysze, pomożecie?
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum