Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
karta sieciowa radiowka jaka ?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
davidoff
n00b
n00b


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 48
Location: Gorzyce

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 6:20 pm    Post subject: karta sieciowa radiowka jaka ? Reply with quote

posiadam karte d-linka dwl-520+ ktora udalo mi sie uruchomic tylko na mandraku, zainstalowalem gentoo i nie stety nie dziala w koncu zdecydowalem ze kupie nowa taka z ktora nie bedzie problemu i zostanie bezblednie zainstalowana a ja tylka skonfiguruje. Moje pytanie brzmi czy ktos moze polecic taka karte i jest w 10000000% pewny ze bedzie dzialac chciaalbym aby chodzila pod gentoo i jadrem 2.6.9
Back to top
View user's profile Send private message
Dawid159
Guru
Guru


Joined: 28 Jun 2004
Posts: 414
Location: /dev/Kłodzko

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 6:24 pm    Post subject: Reply with quote

Też mam karte dwl-520+ dlinka :wink: i jako, że pisze tego posta właśnie z gentoo, czyli karta działa :wink: Próbowałeś korzystać z ndiswrappera :twisted:
Back to top
View user's profile Send private message
milu
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 May 2004
Posts: 1122
Location: Poland, Konstancin-Jeziorna

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 7:04 pm    Post subject: Reply with quote

Dawid159 wrote:
Też mam karte dwl-520+ dlinka :wink: i jako, że pisze tego posta właśnie z gentoo, czyli karta działa :wink: Próbowałeś korzystać z ndiswrappera :twisted:

heh - ndiswrapper
z tego co mi wiadomo sterowniki acx100 oferują troszkę lepszą funkcjonalność i swego czasu mi działały - póki miałem taką kartę :P - nawet są w portage.
_________________
Pozdrawiam,
Milu
------------------------------------
Registered Linux User: #246079

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to dokładnie!!
Back to top
View user's profile Send private message
Dawid159
Guru
Guru


Joined: 28 Jun 2004
Posts: 414
Location: /dev/Kłodzko

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

Tez swojego czasu korzystałem z acx100, ale gdy admini postanowili ukryć essid to acx100 miał problem z łączeniem się :( Nawet dzisiaj próbowałem się tym bawić ale bez skutku :twisted:
Back to top
View user's profile Send private message
skazi
Apprentice
Apprentice


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 219
Location: Cieszyn/Poland

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 7:28 pm    Post subject: Reply with quote

ja również miałem tę kartę, i działała ze sterami acx100 bez problemu. Miałem ją na Fedorze core 2 oraz na gentoo. Więc Dwl-520+ na 1000000% działa na gentoo. :)
Back to top
View user's profile Send private message
rampage7
Guru
Guru


Joined: 21 Mar 2004
Posts: 308
Location: Poland / Jastrzebie Zdroj

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

jakbyś gdzieś tanio dostał acces pointa to jest to dużo lepsze rozwiązanie, bo nie wymaga sterowników i działa gdy tylko system wykryje twoja kartę sieciową do której jest podłączony ap :)
_________________
To nie moje s± s³owa, to legenda ludowa.....
Back to top
View user's profile Send private message
davidoff
n00b
n00b


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 48
Location: Gorzyce

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 8:18 pm    Post subject: Reply with quote

Dawid159 wrote:
Też mam karte dwl-520+ dlinka :wink: i jako, że pisze tego posta właśnie z gentoo, czyli karta działa :wink: Próbowałeś korzystać z ndiswrappera :twisted:


probowalem laduje sterownik jest ok daje modprobe ndiswrapper nie dziala i koniec a z acx100 tez sie bawilem ale jak laduje modul to jest blad i tez nic nie umie zdzialac


Quote:
jakbyś gdzieś tanio dostał acces pointa to jest to dużo lepsze rozwiązanie, bo nie wymaga sterowników i działa gdy tylko system wykryje twoja kartę sieciową do której jest podłączony ap


juz o tym myslalem bo cos o tym slyszalem ale tak do konca to nie wiem co to acces point, mozesz wyjasnic jak by to mialo dzialac nie wymaga sterownikow? czemu?
Back to top
View user's profile Send private message
milu
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 May 2004
Posts: 1122
Location: Poland, Konstancin-Jeziorna

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

davidoff wrote:
Dawid159 wrote:
Też mam karte dwl-520+ dlinka :wink: i jako, że pisze tego posta właśnie z gentoo, czyli karta działa :wink: Próbowałeś korzystać z ndiswrappera :twisted:

probowalem laduje sterownik jest ok daje modprobe ndiswrapper nie dziala i koniec a z acx100 tez sie bawilem ale jak laduje modul to jest blad i tez nic nie umie zdzialac

A wkompilowane masz w jądro to co w sekcji networking tyczy się wireless??
poza tym zwróć uwagę na to, czy jądra nie kompilujesz innym gcc niż modułu. Oprócz tego potrzebujesz jeszcze wireless-utils ale to w dalszym etapie - jak załadujesz moduł i wykryje kartę.
Na pewno łatwiej będzie odpalić kartę jak podzielisz się tymi komunikatami o błędach.


davidoff wrote:

Quote:
jakbyś gdzieś tanio dostał acces pointa to jest to dużo lepsze rozwiązanie, bo nie wymaga sterowników i działa gdy tylko system wykryje twoja kartę sieciową do której jest podłączony ap


juz o tym myslalem bo cos o tym slyszalem ale tak do konca to nie wiem co to acces point, mozesz wyjasnic jak by to mialo dzialac nie wymaga sterownikow? czemu?

Accesspoint robi wtedy np. za most albo za klienta sieci bezprzewodowej. Dzięki temu do komputera podłączasz go po zwykłym kablu ethernetowym.

A co do kart bezproblemowo działających pod linuksem ogólnie: wszystko co jest oparte na Prismie(wyjątek-karty podłączane do portu USB - nie wszystkie działają)
Ale mówiąc o kartach PCI/PCMCIA: sam używam opartej na chipsecie Atheros - u mnie śmiga pięknie na sterowniku madwifi, do korzystania z tych opartych o chipset Broadcom trzeba uzywać ndiswrappera, nie wiem jak jest z tymi opartymi na Realteku.
_________________
Pozdrawiam,
Milu
------------------------------------
Registered Linux User: #246079

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to dokładnie!!
Back to top
View user's profile Send private message
skazi
Apprentice
Apprentice


Joined: 01 Oct 2004
Posts: 219
Location: Cieszyn/Poland

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

Tu masz opis jak ja instalowałem tę kartę, może ci się przyda, jak coś nie wiesz to pisz:

Code:
http://www.fedora.pl/site/forum/index.php?showtopic=1389&hl=
Back to top
View user's profile Send private message
davidoff
n00b
n00b


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 48
Location: Gorzyce

PostPosted: Fri Feb 18, 2005 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

Znalazłem na allegro tańszego acess point i chciałbym wiedzieć czy to napewno bedzie dzialac pod gentoo, czy wystarczą zwykłe sterowniki do mojej karty sieciowej. Poco ta płyta ze sterownikami skoro to jest samodzielne urządzenie? Czy ta cena to opłacalny zakup acess pointa czy też należy kupić coś droszego?




http://allegro.pl/show_item.php?item=42048741
Back to top
View user's profile Send private message
galimedes
Guru
Guru


Joined: 26 Jun 2004
Posts: 316
Location: Poland->Home

PostPosted: Sat Feb 19, 2005 4:43 am    Post subject: Reply with quote

davidoff wrote:
Znalazłem na allegro tańszego acess point i chciałbym wiedzieć czy to napewno bedzie dzialac pod gentoo, czy wystarczą zwykłe sterowniki do mojej karty sieciowej. Poco ta płyta ze sterownikami skoro to jest samodzielne urządzenie? Czy ta cena to opłacalny zakup acess pointa czy też należy kupić coś droszego?




http://allegro.pl/show_item.php?item=42048741

Najpierw zanim kupisz ap porozmawiaj z ISP ponieważ urządzenia mogą ze sobą nie działać po za tym ruter nie jest dobrym rozwiązaniem jeśli masz zamiar używać jednego kompa. Jeśli masz więcej kasy kup jakiś lepszy później jest mniej stresów z nimi osobiście mam Planet 1963 nie mogę narzekać przy normalnej pracy jednak jak go porządnie obciążę to po restarcie nie może dostać adresu z dhcp. Co do sterowników nie ma ich na płycie masz manuala do ap, na twoim miejscu zabrał bym się za konfiguracje karty (chyba że masz kabla od anteny więcej jak 10 m). Co do sterowników acx100 działają lepiej jak na windzie firmówki :)
Pozdro
_________________
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności"

-- Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum