Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
komu nowe ebuildy dla windowmakera?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 8:38 pm    Post subject: komu nowe ebuildy dla windowmakera? Reply with quote

Witam!

Nie wiem czy sa jeszcze entuzjasci windowmaker'a, ale jesli takowi sie znajda to ode mnie male-co-nieco:
1) http://trollmoors.dyndns.org/windowmaker.tar.bz2
przygotowana przeze mnie wersja 0.80.2-r4, zawiera patche:
- na focus'a aplikacji gtk2 (ten blad mnie wnerwial) - patch z listy OpenBSD
- roznosci z LFS
- roznosci z PLD (w tym poprawione tlumaczenie)
dodalem takze plik desktop.

2) http://trollmoors.dyndns.org/windowmaker-cvs.tar.bz2
przygotowana przeze mnie (a jak ;-) ) wersja CVS'owa 20040425, zawiera mnostwo patchy z PLD i kilka innych - glownie tych z powyzszej wersji (mam jeszcze trzy do przerobienia, ale nie bede mial teraz kiedy).

Oba ebuild'y sa przrobkami ze starego windowmaker'owego ebuild'a. (nie przywlaszczam sobie calej roboty)

Przetestowalem u siebie obie wersje. Aktualnie jade na cvs'owej. Obie u mnie dzialaja. Aktualnie caly czas jade na X'sach 'oryginalnych'. Jesli ktos ma xorg'a czy cos innego (dzialajacego) i moglby przetestowac bede wdzieczny. Takze jesli jest ktos kto ma inna arch niz x86 i moglby przetestowac chetnie sie dowiem czy dzialaja.

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

ja korzystam takze z wmakera , z ebuidla gentoowskiego , jutro sobie z checia przetestuje twoja wersja , mam xorga wlasnie :)

dobry windowmaker nie jest zly :)

pozdro :)
_________________
"Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived" J-L. Picard ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Nunatak
n00b
n00b


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 65
Location: DarkZone

PostPosted: Thu Apr 29, 2004 11:35 pm    Post subject: Re: komu nowe ebuildy dla windowmakera? Reply with quote

_troll_ wrote:

Nie wiem czy sa jeszcze entuzjasci windowmaker'a,

Od razu entuzjaści, ale musi być jakiś numer 2. ;)
Quote:

2) http://trollmoors.dyndns.org/windowmaker-cvs.tar.bz2
przygotowana przeze mnie (a jak ;-) ) wersja CVS'owa 20040425, zawiera mnostwo patchy z PLD i kilka innych - glownie tych z powyzszej wersji (mam jeszcze trzy do przerobienia, ale nie bede mial teraz kiedy).

Testuje sobie tego CVS (dodałbym do ebuilda changelog - zawsze to warto wiedzieć w co się człowiek pcha i czy warto).
Kompilacja poszła dopiero na okrojonych flagach
Code:

CFLAGS="-march=athlon-xp -Os"
CXXFLAGS="${CFLAGS}"

Bo na mojej codziennej mieszance kompilacja, że tak to ujmę niefortunnie, staje. Sam menadżer chodzi ładnie (jako menadżera plików polecam x11-misc/xfe).
Mam małe problem z konfiguracją. W Window Maker Preferences Utility obok niektórych checkbox'ów text się niemieści :( i niewidzę całych opisów.
Czyżby kłopty z czcionką u mnie?
A dla tych co chcą zobaczyć co windowmaker potrafi nie zamykając dotychczasowej X sesji, porada z cyklu "tricks&tips o znikomym pożytku":
1. Najlepiej odpalić jakiś wolny terminal np.: <ALT>+<CTRL>+F4
2. Zalogować się jako użytkownik, najlepiej inny niż ten korzystający już z X (tak na wszelki wypadek)
3. dajemy winowmaker jako lokalny, aktualnego użytkownika, windows menadżer
Code:
echo "wmaker" > .xinitrc

4. I odpalamy
Code:

startx -- :1

i mam równolegle odpalone dwie sesje X

    <ALT>+<CTRL>+F8 drugie wywołanie X
    <ALT>+<CTRL>+F7 wracamy do pierwszych

O czywiście jak niczego nie pokręciłem :twisted:
Quote:

Aktualnie caly czas jade na X'sach 'oryginalnych'. Jesli ktos ma xorg'a czy cos innego (dzialajacego) i moglby przetestowac bede wdzieczny.

A co Cię jeszcze trzyma przy XFree. U mnie po krawawych przejściach (dwie nieudane przesiadki - drobne kłopty z fontami, z polskimi czcionkami pod Gnome i zawirowaniami w portage) udało się wreszcie okiełznać to cudo. Żadnych kłopotów podczas eksploatacji. (Przecież xorg-x11 to właściwie to samo co xfree tylko, że ma jedną nóżkę bardziej - czy jakoś tak). Polecam przesiadkę.
_________________
<peace>
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Fri Apr 30, 2004 12:22 am    Post subject: Re: komu nowe ebuildy dla windowmakera? Reply with quote

Nunatak wrote:
Testuje sobie tego CVS (dodałbym do ebuilda changelog - zawsze to warto wiedzieć w co się człowiek pcha i czy warto).

Changelog _bedzie_ bardzo krotki (nie mialem czasu usiasc i napisac ;-) ). Jest to 'nowa' wersja - nic z poprzednich nie przeszlo. Najwazniejsza chyba bedzie lista patch'y...
Nunatak wrote:
Kompilacja poszła dopiero na okrojonych flagach
Code:
CFLAGS="-march=athlon-xp -Os"
CXXFLAGS="${CFLAGS}"

Mozesz rzucic jakie flagi miales wczesniej? U mnie poszlo na raczej 'rozbuchanych' bez zajakniecia.
Nunatak wrote:
Mam małe problem z konfiguracją. W Window Maker Preferences Utility obok niektórych checkbox'ów text się niemieści :( i niewidzę całych opisów.
Czyżby kłopty z czcionką u mnie?

Nie. Chlopaki przechodza na czcionki xft, niestety bardzo powoli. Wlasnie nad tym siedze. Jesli znajdziesz wczesniej jakies 'optymalne' ustawienia, przy ktorych czcionka jest ladna to podeslij - zrobie z tego jakiegos nastepnego patch'a, bo aktualnie to ciezko idzie....

BTW. Zauwazyliscie, ze podobnie jest/bylo z xcdroast? Po ich przejsciu na gtk2, czcionki zaczely mi sie rozjezdzac, tekst jakos dziwnie wygladal... Tak czy owak - odkad pojawilo sie k3b nie korzystam juz z roast'a ;-)

Nunatak wrote:
Quote:
Aktualnie caly czas jade na X'sach 'oryginalnych'. Jesli ktos ma xorg'a czy cos innego (dzialajacego) i moglby przetestowac bede wdzieczny.

A co Cię jeszcze trzyma przy XFree. U mnie po krawawych przejściach (dwie nieudane przesiadki - drobne kłopty z fontami, z polskimi czcionkami pod Gnome i zawirowaniami w portage) udało się wreszcie okiełznać to cudo. Żadnych kłopotów podczas eksploatacji. (Przecież xorg-x11 to właściwie to samo co xfree tylko, że ma jedną nóżkę bardziej - czy jakoś tak). Polecam przesiadkę.


Aktualnie dosc mocno ekploatuje swoj system. Chetnie bawie sie w nowe rzeczy, ale boje sie na razie dotykac czegos co moze mi rozp****yc system na kilka dni, albo utrudnic prace (nawet na kilka godzin).

Ciesze sie slyszac, ze dziala na xorg'u :)

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
fallow
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 08 Jan 2004
Posts: 2208
Location: Poland

PostPosted: Sat May 01, 2004 11:35 am    Post subject: Reply with quote

oki , emergowalem sobie ebuild do wersjiu cvs , poszlo za pierwszym razem :)
fajnie - patchow sporo...

pozdro :)
_________________
"Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived" J-L. Picard ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Nunatak
n00b
n00b


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 65
Location: DarkZone

PostPosted: Mon May 03, 2004 12:06 pm    Post subject: Re: komu nowe ebuildy dla windowmakera? Reply with quote

_troll_ wrote:

Changelog _bedzie_ bardzo krotki (nie mialem czasu usiasc i napisac ;-) ). Jest to 'nowa' wersja - nic z poprzednich nie przeszlo. Najwazniejsza chyba bedzie lista patch'y...

Nie no, pisania drugiej epopei narodowej to ja od Ciebie nie wmagam :)
W zupełnosci wystarczy Changlog z cvs plus lista patchy
Quote:

Mozesz rzucic jakie flagi miales wczesniej? U mnie poszlo na raczej 'rozbuchanych' bez zajakniecia.

sprawdziłem jeszcze raz, co by zamieszania nie robić, powtórzona kompilacja na
Code:

CFLAGS="-Os -march=athlon-xp -pipe -fomit-frame-pointer -fforce-addr -mmmx -m3dnow -s -ffast-math"
CXXFLAGS="-Os -march=athlon-xp -pipe -mmmx -m3dnow -s -ffast-math"

poszła gładko :x
Quote:

Nie. Chlopaki przechodza na czcionki xft, niestety bardzo powoli. Wlasnie nad tym siedze. Jesli znajdziesz wczesniej jakies 'optymalne' ustawienia, przy ktorych czcionka jest ladna to podeslij - zrobie z tego jakiegos nastepnego patch'a, bo aktualnie to ciezko idzie....

'optymalne' ustawienia to na razie czcionka systemowa 10, i zmiana domyślnego edytora z vi na nano :D

Pozdrawiam
_________________
<peace>
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Tue May 04, 2004 12:20 pm    Post subject: Re: komu nowe ebuildy dla windowmakera? Reply with quote

Nunatak wrote:
Nie no, pisania drugiej epopei narodowej to ja od Ciebie nie wmagam :)
W zupełnosci wystarczy Changlog z cvs plus lista patchy
[ciach]
'optymalne' ustawienia to na razie czcionka systemowa 10, i zmiana domyślnego edytora z vi na nano :D

Changelog'i update'owane.
Dodalem filtracje co bardziej szkodliwych flag - DNDEBUG (napewno szkodzi), DG_DISABLE_ASSERT (nie wiem czy napewno, ale tak mi sie wydaje), s (czy ktos wie czy to przeszkadza? dodalem na wszelki wypadek...).
Nowy plik desktop (to byla autozamiana z pliku GNOME, wiec w niektorych jezykach to mogly wyjsc krzaki w stylu 'kali w polska').
Dodalem patch'a na ustawienia czcionek - teraz 10 jest domyslna i wmaker.inst utowrzy plik z takimi preferencjami.
Do wersji stabe dodalem patch'a z https://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=49804 (patch ten w zmienionej formie jest juz w wersji CVS).
CVS zaliczyl version bump do wersji z 2ego maja.

Chyba wszystko.... Sciagnac mozna jak poprzednio http://trollmoors.dyndns.org

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
misterLu
Guru
Guru


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 430
Location: Poland

PostPosted: Thu May 06, 2004 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

I ja instalnąłem tego ebuilda windowmaker.tar.bz2. Ale coś chyba nie tak poszło, bo musiałem go rozpakować, przekopiować do usr/portage/x11-wm/windowmaker i dopiero 'emerge' go zobaczył i skompilował. A normalnie , to jak sie powinno to było odbyć ??
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Fri May 07, 2004 2:52 pm    Post subject: Reply with quote

misterLu wrote:
I ja instaln±³em tego ebuilda windowmaker.tar.bz2. Ale co¶ chyba nie tak posz³o, bo musia³em go rozpakowaæ, przekopiowaæ do usr/portage/x11-wm/windowmaker i dopiero 'emerge' go zobaczy³ i skompilowa³.

Zly pomysl. Podczas najblizszego sync'a emerge usunie wszystkie ebuildy, ktore nie sa w oryginalnym drzewku.

misterLu wrote:
A normalnie , to jak sie powinno to by³o odbyæ ??

W /etc/make.conf jest zmienna PORTDIR_OVERLAY najczesciej ustawiona na /usr/local/portage . Zmienna okresla katalog, ktory 'nakrywa' oryginalny portage. Ebuildy, ktore sie tutaj znajda nie sa nadpisywane podczas [r]sync'a.

Wazne jest takze, ze w PORTDIR_OVERLAY ma sie znajdowac struktura blizniacza do oryginalnego drzewka. Dla tego mojego ebuilda oznacza to, ze musisz (powinienes) umiescic je w katalogu
Code:
/usr/local/portage/x11-wm/windowmaker

(z ew. uwzglednienem innej sciezki z powyzszej zmiennej)

BTW. Dokumentacja do PORTAGE prawde Ci powie ;-)

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum