Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
forums.gentoo.org vs gentoo.pl
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page 1, 2  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
misterLu
Guru
Guru


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 430
Location: Poland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 4:50 pm    Post subject: forums.gentoo.org vs gentoo.pl Reply with quote

Tylko czy nam to forum potrzebne????
Nie mowie, ze zle ze je dostalismy, ale mamy juz forum.
Pytania, na ktore nie uzyskuje odpowiedzi na gentoo.pl , zadaje tu, ale po angielsku.
Jak zadam je po polsku, to i tak moge liczyc na pomoc tylko tych, co na gentoo.pl
juz byli. A jak chce pytac obcokrajowcow, to na pewno nie na polskim dziale forums.gentoo.org! To sie kupy nie trzyma. 8O
Back to top
View user's profile Send private message
(l)user
Guru
Guru


Joined: 31 Jan 2004
Posts: 334
Location: Poland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 5:16 pm    Post subject: Reply with quote

Nikt ci nie kaze z niego korzystac.
_________________
Registered Linux user #302020
Gadu Gadu #490092
Back to top
View user's profile Send private message
^arsen^
n00b
n00b


Joined: 05 Sep 2003
Posts: 4
Location: Tychy PL

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 5:42 pm    Post subject: Reply with quote

osobicie lubie fora oparte na phpBB,
a te na gentoo.pl nie ma "klimatu".
Wiem ze nektorzy mnie zjedza ze jestem drobiazgowy lecz czesc ludzi mi przyzna racje, ze fora na phpBB sa przyjemniejsze.
Back to top
View user's profile Send private message
misterLu
Guru
Guru


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 430
Location: Poland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 6:29 pm    Post subject: Reply with quote

(l)user wrote:
Nikt ci nie kaze z niego korzystac.

No tak, widze ze na powazne rozwazenie za i przeciw nie ma liczyc :(
jupi ja jej- mamy nowe forum ! extra.

^arsen^ wrote:
osobicie lubie fora oparte na phpBB,
a te na gentoo.pl nie ma "klimatu".
Wiem ze nektorzy mnie zjedza ze jestem drobiazgowy lecz czesc ludzi mi przyzna racje, ze fora na phpBB sa przyjemniejsze.

Ja tez je lubie, ale teraz mi chodzi o uzytecznosc. Bo nie wiadomo gdzie mamy pisac.
Na gentoo.pl czy org ??
Back to top
View user's profile Send private message
(l)user
Guru
Guru


Joined: 31 Jan 2004
Posts: 334
Location: Poland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

No tak, widze ze na powazne rozwazenie za i przeciw nie ma liczyc
jupi ja jej- mamy nowe forum ! extra.


Temat jest glupi a na powazne rozwazanie za i przeciw byl czas wczesniej. Teraz juz forum powstalo i to tylko i wylacznie na zyczenie polskich uzytkownikow, a to ze masz teraz dylemat moralny i nie wiesz gdzie zadawac pytania to juz twoj problem.

pozdro
_________________
Registered Linux user #302020
Gadu Gadu #490092
Back to top
View user's profile Send private message
no4b
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 18 Jan 2004
Posts: 774
Location: Tarnów, Poland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

phpbb jest fajne, tamto forum jest mniej uzyteczne, mniej wygodne.
Back to top
View user's profile Send private message
velociraptor
n00b
n00b


Joined: 30 Jan 2004
Posts: 12
Location: Katowice Poland

PostPosted: Thu Feb 05, 2004 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

Osobiście nie korzystam, z forum na gentoo.pl.

Pozdro
Slawek
Back to top
View user's profile Send private message
cechor
n00b
n00b


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 39
Location: Poland - Gdansk

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 5:14 am    Post subject: Reply with quote

misterLu wrote:

Ja tez je lubie, ale teraz mi chodzi o uzytecznosc. Bo nie wiadomo gdzie mamy pisac.
Na gentoo.pl czy org ??

A moze by tak dac linka na to forum na gentoo.pl ?
I poprzednich moderatorow "usadzic" tutaj :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
Daemon42
n00b
n00b


Joined: 26 Jan 2004
Posts: 18
Location: Ciechanów, Poland

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 11:41 am    Post subject: Reply with quote

Ja wam pomoge rozwiazac ten dylemat:

Utworzenie polskiej sekcji Forum Gentoo jest proba scentralizowania wszelkiego supportu, jaki tylko mozecie uzyskac. Owszem, niby www.gentoo.pl jest adresem prostym do zapamietania, to przypominam, ze wiekszosc osob szuka informacji raczej na stronach oficjalnych.
Gentoo.pl jest strona oficjalna, ale nie znajdziemy bezposredniego linka przez strone glowna Gentoo. A jak doswiadczenie mnie samego nauczylo - nie kazdy potrafi z google korzystac, nawet na tyle, aby mu www.gentoo.pl wyrzucilo :evil:

Wiec podsumowujac jakie argumenty sa ZA:

- Scentralizowanie - po cholere 10 roznych www z 10 roznymi problemami na kazdym, skoro mozna wykorzystac jedna na ktorej jest 100 problemow...
- Oficjalizm - wchodzac na Gentoo Forums mamy link na Polish Forum - i to byc dobre

Argumenty PRZECIW:

- Poczatkowo wystepujacy chaos - uzytkownicy nie wiedza gdzie pisac, sporo problemow powinno zostac przepisanych z gentoo.pl na Gentoo Forums
- Badz co badz Polish Gentoo Forum jest delikatnie ukryte wzgledem www.gentoo.org

Moje propozycje:
- Na www.gentoo.pl zamknac forum (nie mozna wysylac postow, ale mozna bedzie je czytac, do chwili przeniesienia go tutaj) oraz podac informacje w tamtejszym forum, ze w tej chwili sa przenosiny na https://forums.gentoo.org
_________________
The Golden Rule of Arts and Sciences:
Whoever has the gold makes the rules.
Back to top
View user's profile Send private message
cechor
n00b
n00b


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 39
Location: Poland - Gdansk

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

Daemon42 wrote:

Moje propozycje:
- Na www.gentoo.pl zamknac forum (nie mozna wysylac postow, ale mozna bedzie je czytac, do chwili przeniesienia go tutaj) oraz podac informacje w tamtejszym forum, ze w tej chwili sa przenosiny na https://forums.gentoo.org

Wlasnie o cos takiego mi chodzilo, jestem calkowicie za :)
Back to top
View user's profile Send private message
Rayers
n00b
n00b


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 16
Location: TORUN

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 12:24 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

- Na www.gentoo.pl zamknac forum (nie mozna wysylac postow, ale mozna bedzie je czytac, do chwili przeniesienia go tutaj)
Wlasnie o cos takiego mi chodzilo, jestem calkowicie za :)


Również uważam że to właściwy pomysł.

Pozdrawiam,
Back to top
View user's profile Send private message
emdej
n00b
n00b


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 70
Location: Wrocław, PL

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 12:15 am    Post subject: Reply with quote

ja rowniez popieram :)
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 2:10 am    Post subject: Reply with quote

Można na stronie głównej gentoo.pl dać bezpośredni link do tego forum.
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 2:25 am    Post subject: Reply with quote

C1REX wrote:
Można na stronie głównej gentoo.pl dać bezpośredni link do tego forum.


Jestem za! (a nawet przeciw? ;-) )
A swoja droga tez zastanawiam sie nad jednym - czy ktos zamierza (a moze juz powoli trwaja proby...) przeniesc stare forum tutaj?
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
wwojtas
n00b
n00b


Joined: 17 Mar 2003
Posts: 2
Location: Poland

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 9:06 am    Post subject: gentoo.pl Reply with quote

Witam

Jako tworca strony gentoo.pl wypadalo by mi zajac stanowisko w tej dyskusji, wiec:

Bronilem sie do tej pory przed phpBB jak przed winda, uwazam osobiscie, ze jest to jeden wielki wodotrysk, ktory absolutnie nie pasowal by do surowego klimatu gentoo.pl. Podtrzymuje swoje zdanie na ten temat. Jednak serwis gentoo.pl jest nie tylko tworem stworzonym dla mnie lecz dla ogolnej spolecznosci Gentoo w Polsce, wiec jezeli faktycznie glosem wiekszosci uzytkownikow i co najwazniejsze osob wspoltworzacych tresc bedzie uruchomienie "tego czego" :) w domenie gentoo.pl, tak sie stanie.
Trzeba sie jednak zastanowic nad aspektem techniczno-politycznym :), czy: stawiamy wlasny engine na serwerze gentoo.pl , czy linkujemy sie do obecnego forum na gentoo.org (moje zdanie jest chyba oczywiste). Obecne tu forum, na ktorym mam zaszczyt udzielac swojego glosu ma kilka dosc istotnych niedociagniec:
1. Brak polskiego interfejsu
2. Brak mozliwosci bezposredniego dostepu do bazy danych, gdzie w przypadku checi przeniesienia postow z obecnego forum gentoo.pl jest to niemozliwe (chyba, ze chce sie komus klepac recznie )
3. Brak mozliwosci tworzenia odrebnych dzialow itp.
Plusy ?
Nie znalazlem zadnych (tu prosze o wasza opinie, jak na razie zauwazylem tylko jeden argument: phpBB).

Z uwaga bede sledzil ten watek i mam nadzieje, ze wspolnie wypracujemy sobie model najbardziej pasujacy do NASZYCH POLSKICH preferencji :)

#USE="pozdrawiam" emerge WWojtas
_________________
polska strona u¿ytkowników Gentoo
http://gentoo.pl
Back to top
View user's profile Send private message
cechor
n00b
n00b


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 39
Location: Poland - Gdansk

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 9:29 am    Post subject: Re: gentoo.pl Reply with quote

wwojtas wrote:

Trzeba sie jednak zastanowic nad aspektem techniczno-politycznym :), czy: stawiamy wlasny engine na serwerze gentoo.pl , czy linkujemy sie do obecnego forum na gentoo.org (moje zdanie jest chyba oczywiste). Obecne tu forum, na ktorym mam zaszczyt udzielac swojego glosu ma kilka dosc istotnych niedociagniec:
1. Brak polskiego interfejsu
2. Brak mozliwosci bezposredniego dostepu do bazy danych, gdzie w przypadku checi przeniesienia postow z obecnego forum gentoo.pl jest to niemozliwe (chyba, ze chce sie komus klepac recznie )
3. Brak mozliwosci tworzenia odrebnych dzialow itp.

Po pierwsze dziekujemy za zainteresowanie, wlasnie Ciebie tu brakowalo :)
Odpowiem na to co wiem. Interfejs to pewnie jest do dogadania (inne kraje maja juz swoj). Dostep do bazy czy okaze sie potrzebny tego niewiem ale moze byc problem z dostepem.
Propozycja utworzenia polskiego forum w phpBB z poddzialami itp jest kuszaca, wtedy najlepiej gdyby to gentoo.org zrobilo link do takiego forum :wink: (moze by sie zgodzili zablokowac forum i wstawic posta o zmianie adresu forum-pl) , jednak wydaje sie to malo prawdopodobne. Z drubiej strony niewygodne by bylo patrzac od strony uzytkownikow rozbijac sie na 2 fora i tu rozwiazaniem by bylo podlinkowanie tego forum do gentoo.pl . Trudno mi sie niestety jednoznacznie okreslic wiec mam nadzieje ze inni beda mieli jeszcze jakies za/przeciw.
PS. phpBB jest naprawde wygodniejsze :wink:
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
no4b
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 18 Jan 2004
Posts: 774
Location: Tarnów, Poland

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 9:53 am    Post subject: Reply with quote

Ale tu jest forum oficjalne, masz odrazu na jednym forum *ogromna* ilosc informacji (moze i po angilsku, ale jest narawde duuuuuzo) i nie trzeba skakac, sporo mozna znalesc bez zadawania pytania.

A gentoo.pl dalej pozostanie zrodlem informacji i artykulow o gentoo.
Back to top
View user's profile Send private message
Daemon42
n00b
n00b


Joined: 26 Jan 2004
Posts: 18
Location: Ciechanów, Poland

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

W czesci te niedociagniecia sa spowodowane brakiem moderatora. I to trzeba bedzie zalatwic w pierwszej kolejnosci. Bo to wlasnie moderator musi zalatwiac polski interfejs itp. itd.

Ja bym zaproponowal takie cos:
forum zostawic tutaj i w miare mozliwosci (wiem - latwo powiedziec, trudniej zrobic), troszeczke zmienic koncepcje strony gentoo.pl - po prostu zrobic dzial faq - ktory skupialby miedzy innymi wiekszosc problemow najczesciej pojawiajacych sie tutaj na forum (oczywiscie wraz z rozwiazaniami)
Dodatkowo zrobic tylko dzialy "O Gentoo", "Polska dokumentacja", "Download", "FAQ" i "Tips & Tricks" olalbym (aczkolwiek to moja opinia) "Publikacje" oraz "News" - powiedzmy sobie szczerze, tak nie za bardzo jest o czym pisac w newsach, zas Gentoo to nie piece-of-soft, ze mozna pisac o changelogach itp. itd. raz na tydzien...

Ja wiem, ze wszyscy oczekuja zmian z dnia na dzien, jednak to naprawde nie jest takie latwe. Kazdy by chcial wejsc sobie na www.gentoo.org a tam bach! - polski interfejs z polskim tlumaczeniem wszystkiego.
Oczywiscie mam nadzieje, ze cos takiego predzej czy pozniej nastapii, ale do tego jeszcze naprawde dluga droga. Zaistnienie na Forum to wlasciwie dopiero poczatek tej drogi. Potrzebne sa zespoly tlumaczy do Gentoo Newsletterow, pozniej prawdodpobobnie trzeba bedzie przetlumaczyc caly interface www. Nie mam pojecia jak idzie tlumaczenie dokumentow z gentoo.org.

I naprawde wydaje mi sie to dziwne, ze zamiast sie cieszyc z tego co sie stalo, to narzekacie...
_________________
The Golden Rule of Arts and Sciences:
Whoever has the gold makes the rules.
Back to top
View user's profile Send private message
zytek
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 233
Location: Poland, Ostrów Wlkp.

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 2:58 pm    Post subject: Reply with quote

Ja się cieszę... strasznie.. o ile dla mnie gentoo ma parę wad, kde mi się nie kompiluje, portage ma wieelee braków w stosunku do PLDowskiego rpm/poldek (proszę tylko nie offtopicować, ja tu nie chcę flame-warów ;>) to jednak własnie ta cała "gentoo comunity", to całe forum z mnóstwem ludzi i mnóstwem rozwiązanych problemów przekonuje mnie do zostania przy tej distro .. Byłbym za podlinkowaniem forum gentoo.pl tutaj.
Back to top
View user's profile Send private message
mmad
n00b
n00b


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 21
Location: Lodz, Poland

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Tez jestem za tym aby forums.gentoo.org bylo glownym polskim forum. Strona gentoo.pl powinna raczej skupiac sie na publikowaniu wlasnych artykulow oraz linkow do ciekawych watkow na tym forum. Gdy juz bedzie moderator bedzie mozna zalozyc pare watkow glownych( faq, instalacja itp.).

pozdr.
Back to top
View user's profile Send private message
btower
n00b
n00b


Joined: 31 Jul 2003
Posts: 70
Location: Poland

PostPosted: Sat Feb 07, 2004 3:11 pm    Post subject: Re: gentoo.pl Reply with quote

wwojtas wrote:
Witam

1. Brak polskiego interfejsu
2. Brak mozliwosci bezposredniego dostepu do bazy danych, gdzie w przypadku checi przeniesienia postow z obecnego forum gentoo.pl jest to niemozliwe (chyba, ze chce sie komus klepac recznie )
3. Brak mozliwosci tworzenia odrebnych dzialow itp.
Plusy ?
Nie znalazlem zadnych (tu prosze o wasza opinie, jak na razie zauwazylem tylko jeden argument: phpBB).



Ad 1. Nie sądziłem że to jest takie ważne dla niektórych ale skoro tak to chyba nie będzie problemem stworzenia polskiego interfejsu skoro inne działy je mają.

Ad. 2. Ha. Problemy postów i tak powtarzają się co jakiś czas, niewiele pomaga dział Publikacje.
Praktycznie wszystko "samo się przeniesie" w dwa miesiące. Pozatym można zostawić mozliwość przeglądania starego forum.

Ad. 3. No niby nie, ale to by się pewnie i nie sprawdziło. Za mało użytkowników, za niski byłby poziom polskiego forum ze względu na to ze praktycznie wszystko jest rozwijane w angielsko-języcznym forum.
Pozatym skąd wiadomo że nie moglibyśmy tworzyć własnych działów? Pozatym to chyba nie po to są tworzone te różnojęzyczne działy na oficjalnym forum gentoo aby tam rozwijać główne problemy, wewnątrz niewielkiej grupy (póki co niewielkiej) osób. Jest to celowe.

Swoją drogą wspominasz o tworzeniu działów na forum a na forum gentoo.pl nie ma póki co żadnego tematycznego działu!!
Back to top
View user's profile Send private message
badzio
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 16 May 2003
Posts: 144
Location: Lodz

PostPosted: Sat Feb 14, 2004 11:29 pm    Post subject: Reply with quote

a ktos mi powie czemu nie dziala strona www.gentoo.pl?? jesli jej tworca uznal ze jest zbedna, to mogl chociaz udostepnic gdzies archiwum forum. mi czasem zdarza sie uzyc opcji search - zwlaszcza jesli pameitam, ze podobny do mojego problem byl poruszany.
jest szansa by www.gentoo.pl znow wystartowalo albo by chociaz sie pojawilo archiwum postow z gentoo.pl :?:
_________________
gouranga;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Tommm
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 159
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Sat Feb 14, 2004 11:39 pm    Post subject: Reply with quote

jak to nie działa gentoo.pl? u mnie działa :D
Back to top
View user's profile Send private message
Dagger
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 11 Jun 2003
Posts: 765
Location: UK

PostPosted: Tue Feb 17, 2004 6:46 am    Post subject: Reply with quote

Na forum gentoo.pl nie znajdziesz wszystkiego czego szukasz. Szczerze mowiac jest tam bardzo malo informacji. Tutaj natomiast jest wszystko, a czy to jest po polsku czy angielsku nie ma to zadnego znaczenia.
Back to top
View user's profile Send private message
badzio
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 16 May 2003
Posts: 144
Location: Lodz

PostPosted: Tue Feb 17, 2004 7:03 am    Post subject: Reply with quote

mi tez juz dziala. ale przez kilka godzin bylo niedzialajace
Dagger wrote:
Na forum gentoo.pl nie znajdziesz wszystkiego czego szukasz. Szczerze mowiac jest tam bardzo malo informacji.

zgadzam sie, ze jesli chodzi o zawartosc merytoryczna to gentoo.pl ustepuje znaczaco gentoo.org. ale jednak jakis czas to forum funkcjonowalo (z tego co kojarze, to co najmniej rok) - ludzie zglaszali sie z problemami i uzyskiwali na nie odpowiedzi (dobrze wiem, bo bylem zarowno wsrod jednych jak i wsrod drugich 8) ). wiec w momencie jesli kojarze ze jakis temat byl juz poruszany na gentoo.pl, to szybciej tam sie wyszuka (mniej postow) niz tutaj
Dagger wrote:

Tutaj natomiast jest wszystko, a czy to jest po polsku czy angielsku nie ma to zadnego znaczenia.

dla Ciebie nie ma to znaczenia. dla mnie tez zazwyczaj nie. ale jest duzo uzytkownikow gentoo, ktorzy angielski znaja z filmow i piosenek i wychowani na wingrozie nie bardzo potrafia czytac angielskie porady odnosnie linuxa :lol:
_________________
gouranga;-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum