Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
systemd czy należy migrować?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
charonh
n00b
n00b


Joined: 25 Feb 2008
Posts: 10

PostPosted: Wed Sep 10, 2014 9:59 pm    Post subject: systemd czy należy migrować? Reply with quote

Witam

Tak się złożyło, że muszę postawić kilka nowych konfiguracji a do tej pory omijałem temat...
Najważniejsze serwery www... czy sytemd to już trzeba, należy czy nadal można omijać?
Chodzi tylko i wyłącznie o politykę bo się staje lub stał już standardem? Z tego co widzę to już raczej nie ma brnąć pod prąd bo systemd jest większości...
Pzdr.
Wojtek
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Thu Sep 11, 2014 5:27 pm    Post subject: Re: systemd czy należy migrować? Reply with quote

charonh wrote:
Witam

Tak się złożyło, że muszę postawić kilka nowych konfiguracji a do tej pory omijałem temat...
Najważniejsze serwery www... czy sytemd to już trzeba, należy czy nadal można omijać?
Chodzi tylko i wyłącznie o politykę bo się staje lub stał już standardem? Z tego co widzę to już raczej nie ma brnąć pod prąd bo systemd jest większości...
Pzdr.
Wojtek

Nie trzeba, na razie nie ma takiej potrzeby, a nawet nie radzę, SystemD ma kilka istotnych wad, np zapisywanie logów w postaci binarnej, ciężko pogodzić to z czymś, co parsuje logi, jak np Failban.

Pozdro
8)


Last edited by Jacekalex on Sun Sep 14, 2014 8:44 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Sat Sep 13, 2014 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam Gentoo z sysmted i polecam. Bajecznie łatwa obsługa i konfiguracja, wszystkie logi w jednym miejscu... Systemd a OpenRC to jak niebo a ziemia.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Sat Sep 13, 2014 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

Hurr, durr... za to debugowanie tego crapu to jest wyzwanie - https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-999902-start-0-postdays-0-postorder-asc-highlight-.html

systemd to wielki monolit ktory jest nadmiernie skomplikowany i co nie pozwala na szybkie debugowanie. Juz widzialem jak przy shutdown potrafil rzucac, ze usluga swap mu ztimeoutowala (srsly?), albo przy starcie, jak lvm service timeoutowal, cokolwiek to by mialo znaczyc.

Ja radze trzymac sie od tego wspanialego narzedzia z dala.
Back to top
View user's profile Send private message
mir3x
Guru
Guru


Joined: 02 Jun 2012
Posts: 455

PostPosted: Mon Sep 15, 2014 10:05 pm    Post subject: Reply with quote

Jak lubisz wyzwania to migruj :D
Spójrz ile topicow jest z systemd, po kazdej aktualizacji systemd bedziesz myslal - czy tym razem cos sie spaprało znowu ?

W porównaniu do openrc to sie szybciej nie ładuje, ale robi szybkie restarty.

Ja sobie zainstalowałem, ale netu nie było, to sobie zainstalowałem jakis menadzer usług, a tam patrze - powyzej 100 usług ...
Z pomocą przyszedł jakiś pakiet który wciągnał eudev z powrotem i wywalil systemd.

Mozliwe ze za kilka lat bedzie to totalny standard, ale ja mysle że raczej pojawią sie jakies robaki i systemd rozpadnie sie na drobne

A największą jego wadą, ze ma dostęp do wszystkiego, widzi wszystko jak oko Saurona we władcy pierścieni, a w dodatku sam jest też tym jedynym pierścieniem :D
_________________
Sent from Windows
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum