Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Toorox i instalacja Gentoo
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sebastian Piotrowski
n00b
n00b


Joined: 14 Sep 2012
Posts: 16
Location: Katowice

PostPosted: Sun May 26, 2013 2:38 pm    Post subject: Toorox i instalacja Gentoo Reply with quote

Czy ktoś z was wykorzystał dystrybucję Tooroxa do instalacji Gentoo? Ostatnio próbowałem postawić gentoo na moim (już nie tak nowym - rok) laptopie i niespecjalnie mi to wyszło bo był problem ze "zbyt nowym sprzętem". Dlatego też mam kilka pytań:
1. czy system autodetekcji sprzętu z Knopixa (nie używałem, nie znam), który tam przeniesiono tylko wykrywa sprzęt czy też modyfikuje ustawienia kernela i flag use?
2. czy da się po instalacji bardziej dopasować ustawienia i rekompilować system?
Back to top
View user's profile Send private message
gryf
n00b
n00b


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 50

PostPosted: Mon Jun 24, 2013 5:28 pm    Post subject: Re: Toorox i instalacja Gentoo Reply with quote

Sebastian Piotrowski wrote:
Czy ktoś z was wykorzystał dystrybucję Tooroxa do instalacji Gentoo?

Nie.
Sebastian Piotrowski wrote:
1. czy system autodetekcji sprzętu z Knopixa (nie używałem, nie znam), który tam przeniesiono tylko wykrywa sprzęt czy też modyfikuje ustawienia kernela i flag use?

Tylko wykrywa sprzęt. Flagi use modyfikujesz sam podaczas instalacji bądź po instalacji.
Sebastian Piotrowski wrote:
2. czy da się po instalacji bardziej dopasować ustawienia i rekompilować system?

Tak.
Back to top
View user's profile Send private message
wertjacek
n00b
n00b


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 33

PostPosted: Sun Aug 11, 2013 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

ja wykorzystalem torrox i po zmianie make.conf jest to najnormalniejsze gentoo (zreszta od poczatku to typowe gentoo :) )
Wszystkie pliki konfiguracyjne sa tam gdzie w gentoo,wogole nie zauważylem jakichkolwiek zmian oprocz kosmetycznych,tapetka,motywy etc.
Instaluje sie szybko,jedynie środowiska są cale ze wszystkimi zależnościami.ale mozna wywalić kilka pakietów i sobie dopasować wedlug potrzeb.jedna uwaga,Toroox jest z gałęzi niestabilnej i jesli chcesz wrocic na stabilna czeka cie przeemergowanie calości co i tak cie w koncu czeka.
Ja mam jakąś wersje torooxa starą,na dzień dzisiejszy pakiety tej plytki są niższe od aktualnych więc emerge -uDN world i leci.

Ta akurat modyfikacja genciaka jest jak najbardziej "gentowa" w odroznieniu np, do Sabayona gdzie troche jest tych zmian wiecej (sabayon zostawia pelno plików konfiguracyjnych i juz od startu jest tam smietnik) i bez obaw mozna to instalować.ja osobiscie polecam to do pierwszej instalacji bo skraca czas i jest poprostu wygodniej.

Ps

jajko kompilowc trza i basta :P
Back to top
View user's profile Send private message
Oniryczny
Guru
Guru


Joined: 01 Dec 2011
Posts: 419
Location: Poland

PostPosted: Thu Aug 15, 2013 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

ogólnie Toorox chodzi na unstable
zmienisz make'a i tyle ;)
_________________
cogito ergo sum
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum