Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Tłumaczenia w pakietach
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
klkkzm
n00b
n00b


Joined: 09 Aug 2012
Posts: 10

PostPosted: Thu Mar 14, 2013 7:44 am    Post subject: Tłumaczenia w pakietach Reply with quote

Witam,

jestem w trakcie robienia projektu na studia, który ma tłumaczyć zdania na podstawie tłumaczeń open-sourceowych programów. Wpadłem na taki pomysł, że mógłbym skorzystać z repozytorium gentoo, żeby takie tłumaczenia pościągać do dalszej pracy. Tu pojawia się pytanie. Jak to zrobić? Odwiedziłem mirror repo. [url]http://gentoo.mirror.pw.edu.pl/distfiles/ [/url]
Niestety w tych paczkach nie doszukałem się tego na czym mi zależy. Czy wiecie gdzie to znaleźć?

Nie bijcie, bo nawet nie wiedziałem gdzie zamieścić to pytanie =)
Pozdrawiam!
Back to top
View user's profile Send private message
MarPiRK
n00b
n00b


Joined: 16 Mar 2013
Posts: 3

PostPosted: Sat Mar 16, 2013 1:52 pm    Post subject: Reply with quote

Jeżeli chodzi o translatory na Linuxa (również OpenSource'owe) to lista najlepszych z opisem jest na stronie http://www.marcprior.de/linux/tm.html.
Myślę, że na uwagę najbardziej zasługuje pierwszy na liście OmegaT (niestety nie ma go w repo Gentoo, ale można pobrać z http://www.omegat.org/pl/downloads.html), jednak nie wiem jak chcesz używać tych programów, bo OmegiT nie da się za bardzo obsługiwać z konsoli - jest to typowo graficzne narzędzie.
Mam też pytanie czy to ma być zbiór tłumaczeń z różnych programów?

Quote:
żeby takie tłumaczenia pościągać do dalszej pracy
o co dokładnie ci tu chodziło?
Back to top
View user's profile Send private message
klkkzm
n00b
n00b


Joined: 09 Aug 2012
Posts: 10

PostPosted: Thu Mar 21, 2013 2:03 pm    Post subject: Reply with quote

Chodziło by o to, żeby przeglądać repozytoria linuxowe w poszukiwaniu plików odpowiedzialnych za język. Z tego co już się dowiedziałem chodzi o np pliki *.po
Dalej musiałbym w jakiś magiczny sposób pobrać te wszystkie pliki.

[edit]
Właśnie znalazłem co trzeba. W mirrorach /distfiles/(np wicd)/po/* Tam są pliki z tłumaczeń o które mi chodziło :)
Teraz tylko problemem będzie ściągać tylko te podfoldery a nie całość pakietu... Pomysły ??
Back to top
View user's profile Send private message
MarPiRK
n00b
n00b


Joined: 16 Mar 2013
Posts: 3

PostPosted: Thu Mar 21, 2013 2:16 pm    Post subject: Reply with quote

Hmmm... Dałoby się to zrobić ściągając znajdujące się w repozytoriach pakiety, tylko to by było bezsensowne ściąganie kilkumegowych plików dla kilkukilowych pliczków. Wątpię, żeby były repozytoria z już rozpakowanymi pakietami.

Edit:
Szukałem jakiś dekompresorów online i znalazłem coś takiego: http://www.wobzip.org/, jednak po pierwsze to nie ma API, a po drugie jak dałem plik .tar.xz (pewnie tak samo by było z .tar.gz czy .tar.bz2), to rozpakowało do .tar i nie dało się później tego linka dać do powtórnego przetworzenia, czyli pomysł odpada, chyba że byś zainwestował w jakiś swój serwer do tego celu, ale szczerze wątpię, żebyś miał na to ochotę ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Thu Mar 21, 2013 4:27 pm    Post subject: Reply with quote

Kolejna sprawa to to, że w tym momencie ściągasz tylko te tłumaczenia, które są robione za pomocą PoTranslatora. A niektóre pakiety korzystają z innych tłumaczeń, jak chociażby wbudowanego toolkita od Qt. Poza tym, nie masz pewności, że dany program/lib trzyma tłumaczenia w katalogu po, bo czasem to może byc i18n, l10n, src/po albo coś jeszcze innego, co sobie devowie wymyślili. A tłumaczenia do niektórych pakietów to w ogóle osobny pakiet (jak np. kde-i18n).
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum