Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Git ludzie
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Thu Feb 28, 2013 9:33 am    Post subject: Git ludzie Reply with quote

Witam,

Chciałbym zapytać ludzi, co uzywają gita, żeby na chłopski rozum wytłumaczyli mi o co chodzi z tym gitem. Ostatnio np. proponowano mi mplayer z vaapi z gita (jako że nie ma go w portage). Czym się różni software z gita vs portage? Czy jest to bezpieczne źródło?

Dostałem info że np. kdenlive oprócz stałych wydań ma też swojego gita:
http://quickgit.kde.org/?p=kdenlive.git
Czy z takiego gita skorzystam spod Gentoo?
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Thu Feb 28, 2013 9:44 am    Post subject: Reply with quote

Wiele ebuild -9999 uzywa gita. A git to po prostu VCS, jak cvs czy svn ale zdecentralizowany i w przeciwienstwie do mercuriala (hg) da sie w nim pracowac z branchami. Jak chcesz sam ebuilda zrobic to popatrz na te z 9999.
Back to top
View user's profile Send private message
gryf
n00b
n00b


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 50

PostPosted: Sat Mar 02, 2013 7:47 am    Post subject: Reply with quote

SlashBeast wrote:
w przeciwienstwie do mercuriala (hg) da sie w nim pracowac z branchami.


Care to elaborate?
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Sat Mar 02, 2013 10:43 am    Post subject: Reply with quote

Prosty flow, robie branch, robie zmiany, merguje branch, w hg musze ten merge zrobic jako commit, w git po prostu merguje i jak da sie i leci fastforward to nawet commit zadnego dodatkowego nie ma. Branche z punktu widzenia gita dzialaja inaczej niz te w hg. By design branche w hg sa stale i nie mozna ich wyrzucac, jezeli wrzucisz je np. w zdalne repo, bo lokalnie to mozna i sobie zmieniac to. Git jest elatyczny, hg ma elastycznosc svna, takie moje zdanie. By zachowac swoj flow musial bym w hg uzywac bookmarks, ktore pozwolily by mi podobnie pracowac, do branchy w gitcie.
Back to top
View user's profile Send private message
gryf
n00b
n00b


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 50

PostPosted: Sat Mar 02, 2013 12:40 pm    Post subject: Reply with quote

SlashBeast wrote:
Prosty flow, robie branch, robie zmiany, merguje branch, w hg musze ten merge zrobic jako commit, w git po prostu merguje i jak da sie i leci fastforward to nawet commit zadnego dodatkowego nie ma. Branche z punktu widzenia gita dzialaja inaczej niz te w hg. By design branche w hg sa stale i nie mozna ich wyrzucac, jezeli wrzucisz je np. w zdalne repo, bo lokalnie to mozna i sobie zmieniac to. Git jest elatyczny, hg ma elastycznosc svna, takie moje zdanie. By zachowac swoj flow musial bym w hg uzywac bookmarks, ktore pozwolily by mi podobnie pracowac, do branchy w gitcie.


Rzeczywiście, hg nie jest tak elastyczny jak git, ale sprowadzanie hd do svn uważam za grubą przesadę. Branche i merge (nawet pomimo tego, że konieczny jest osobny na to commit) w mercurialu są cholernie proste i efektywne w stosunku do tego co daje svn, i do większości przypadków użycia spokojnie to wystarcza.
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Sun Mar 03, 2013 4:32 am    Post subject: Reply with quote

A co by szkodziło użyć unnamed branchy w hg? Można to zrobić na co najmniej dwa sposoby... (nie licząc bookmarków).

IMHO większość narzekań użytkowników git'a sprowadza się do tego, że w hg robi się coś inaczej. To mniej więcej tak jakby narzekać, że w vim'ie edytuje się tekst inaczej niż w emacsie.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum