Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
SATA/ATA 2.5/3.5 - obudowa USB
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Tue Jan 01, 2013 12:52 pm    Post subject: SATA/ATA 2.5/3.5 - obudowa USB Reply with quote

Tak jak w temacie, potrzebuje uniwersalnego podpiecia pod USB - moze rowniez czytac karty typu SSD. Czy mozecie cos polecic i czy macie doswiadczenia z takim sprzetem podpietym pod rozne urzadzenia typu TV i inne systemy operacyjne. Zalezy mi na tym, aby to bylo wygodne, uniwersalne no i dalo sie wszedzie bez problemow podpiac. Na allegro udalo mi sie pare znalezc, jednak nie wiem - czy np po podlaczeniu pod TV nie bedzie jakiegos bubla, dodac moge ze telewizor bez problemu obsluguje dyski SATA 2.5 z obudowa na USB.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Thu Jan 03, 2013 9:36 pm    Post subject: Reply with quote

Jeśli producent mówi, że urządzenie będzie widoczne jako Mass Storage, to nie powinno być żadnego problemu. Na pewno powinien się znaleźć jakiś, który pochwali się kompatybilnością z Linuksem.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
gexcite
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 24 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: Sat Jan 05, 2013 11:15 am    Post subject: Reply with quote

W ciągu 5 lat, nie spotkałem taniej, badziewnej obudowy na jakikolwiek dysk, która by nie pracowała z Linuksem. No chyba że była uszkodzona. O markowych to nic nie powiem, bo takich to nikt nie chciał kupować. Jedynie co, to faktycznie różnie zdarzało się im przedstawiać, ale to już zależało od bridge, który był w obudowie zamontowany, ale działały wszystkie media-techy i inne cuda.
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Mon Jan 07, 2013 9:13 pm    Post subject: Re: SATA/ATA 2.5/3.5 - obudowa USB Reply with quote

soban_ wrote:
(…) czy np po podlaczeniu pod TV nie bedzie jakiegos bubla, dodac moge ze telewizor bez problemu obsluguje dyski SATA 2.5 z obudowa na USB.

Wszystkie „tanie, badziewne obudowy” (jakie widziałem) działają. Z drugiej strony _wszystkie_ telewizory, które spotkałem łykają tylko FAT32…
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Mon Jan 07, 2013 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

No wlasnie sprawdzalem ostatnio LG z mozliwoscia 3d i ku mojemu zdziwieniu kazdy ntfs jest czytany i to samo mowili sprzedawcy (jest to prawda bo sprawdzalem) - jednak chce miec pewnosc co do dzialania z innymi obudowami do dyskow... wszystkie pendraki moje i dyski sata 2.5' smigaly. Nie wiem tylko jak wykorzystam stary ATA do podpiecia + prad czy to zatrybi mi. Jak cos kupie to dam znac czy chodzi. Z reszta co do fat32 musieli w koncu to zmienic, bo jesli rmvb jest czytane i chce film obejrzec w dobrej jakosci to przeciez okolo 3.5 GB w jednym pliku to troche malo.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum