Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Dźwięk działa, ale dostęp ma tylko jeden program.
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pamil
n00b
n00b


Joined: 16 Oct 2012
Posts: 1

PostPosted: Tue Oct 16, 2012 7:58 pm    Post subject: Dźwięk działa, ale dostęp ma tylko jeden program. Reply with quote

Witam,
od jakiegoś czasu używam Gentoo i nadal spotykam się z następującym problemem: gdy słucham muzyki (Banshee, jeśli to ma znaczenie) a ktoś mi wyśle wiadomość na Skype, muzyka się przerywa, następuje dźwięk wiadomości, muzyka gra dalej. Jeszcze jeden przykład: gdy słuchając muzyki chcę odpalić filmik na youtube, nie uzyskuję żadnego dźwięku, chociaż gdy przystopuję muzykę i włączę jeszcze raz filmik, dźwięk działa (i vice versa). Ma ktoś pomysł, jak rozwiązać ten problem? Jest to bardzo denerwujące zachowanie.
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Tue Oct 16, 2012 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

Łap sznurki - zwłaszcza ostatni:
http://www.gentoo.org/doc/pl/alsa-guide.xml
http://alsa.opensrc.org/Dmix
Dość podstawowy konfig (globalnie - /etc/asound.conf)
http://jacekalex.sh.dug.net.pl/asound-dmix.conf

Pozdrawiam
8)
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Wed Oct 17, 2012 6:54 pm    Post subject: Re: Dźwięk działa, ale dostęp ma tylko jeden program. Reply with quote

pamil wrote:
Witam,
od jakiegoś czasu używam Gentoo i nadal spotykam się z następującym problemem: gdy słucham muzyki (Banshee, jeśli to ma znaczenie) a ktoś mi wyśle wiadomość na Skype, muzyka się przerywa, następuje dźwięk wiadomości, muzyka gra dalej. Jeszcze jeden przykład: gdy słuchając muzyki chcę odpalić filmik na youtube, nie uzyskuję żadnego dźwięku, chociaż gdy przystopuję muzykę i włączę jeszcze raz filmik, dźwięk działa (i vice versa). Ma ktoś pomysł, jak rozwiązać ten problem? Jest to bardzo denerwujące zachowanie.


Zainstaluj media-plugins/alsa-plugins z flagą pulseaudio
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Fri Oct 19, 2012 8:53 am    Post subject: Re: Dźwięk działa, ale dostęp ma tylko jeden program. Reply with quote

Pryka wrote:
......

Zainstaluj media-plugins/alsa-plugins z flagą pulseaudio


A czy przypadkiem flaga pulseaudio nie ciągnie serwera Pulseaudio?
Bo Pulseaudio nie zawsze i nie u wszystkich działa jednakowo, jest też jednym z najbardziej spieprzonych programów, jakie widziałem.

Na miksowanie dźwięku dmix wystarczy w zupełności, i jest najbardziej niezawodny, co też ma swoje znaczenie.
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Fri Oct 19, 2012 12:45 pm    Post subject: Re: Dźwięk działa, ale dostęp ma tylko jeden program. Reply with quote

Jacekalex wrote:
Pryka wrote:
......

Zainstaluj media-plugins/alsa-plugins z flagą pulseaudio


A czy przypadkiem flaga pulseaudio nie ciągnie serwera Pulseaudio?
Bo Pulseaudio nie zawsze i nie u wszystkich działa jednakowo, jest też jednym z najbardziej spieprzonych programów, jakie widziałem.

Na miksowanie dźwięku dmix wystarczy w zupełności, i jest najbardziej niezawodny, co też ma swoje znaczenie.


Połowa programów sama z siebie ciągnie pulseaudio i na 80% kolega pewnie i tak już ma zainstalowane, ja osobiście złego słowa nie mogę na niego powiedzieć, u mnie i nie tylko działa wyśmienicie.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum