Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED]Program do sieci IRC(zamiast XChat)
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Thu Feb 09, 2012 8:01 pm    Post subject: [SOLVED]Program do sieci IRC(zamiast XChat) Reply with quote

Jaki program do sieci IRC możecie polecić?

Do tej pory używałem XChat ale jest martwy od jakiegoś czasu, są plany jego wskrzeszenia ale nie mam pojęcia kiedy i czy w ogóle to nastąpi, więc pomyślałem o zmianie.

Program ma być aktywnie rozwijany, żebym znowu nie musiał się zastanawiać nad przesiadką w niedalekim czasie

Standardowe wsparcie dla takich rzeczy jak DCC rozumiem za normę, tak samo jak i dla wszystkich innym znanych i mniej znanych ficzersów sieci IRC. Bo w poszukiwaniach zdążyłem się już przyzwyczaić do jednej aplikacji gdy nagle okazało się, że coś co zaczęło mi być potrzebne nie istnieje O_o, a mianowicie pobierania adresu IP z serwera czatu i kilku innych pierdół, w drugim dla odmiany nie istniało DCC i CTCP

Także reasumując, interesuje mnie w pełni sprawny klient IRC pokroju mIRC z Windowsa.

PS. Fajnie by było, gdyby był graficzny, ale przeżyję i konsolę.


Last edited by Pryka on Sun Feb 19, 2012 12:19 pm; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Thu Feb 09, 2012 9:28 pm    Post subject: Reply with quote

Pod QT polecam KVirc. Nie wiem, czy ma wszystko, czego oczekujesz, ale na pewno ma dość spore możliwości no i obsługę skryptów. I nie przeraź się interfejsem rodem z KDE3 ;)
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Thu Feb 09, 2012 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

irssi z adv_windowlist wymiata. Irssi uzywam od jakis 8 lat.
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Fri Feb 10, 2012 8:34 am    Post subject: Reply with quote

Garrappachc wrote:
Pod QT polecam KVirc. Nie wiem, czy ma wszystko, czego oczekujesz, ale na pewno ma dość spore możliwości no i obsługę skryptów. I nie przeraź się interfejsem rodem z KDE3 ;)

Nie omieszkam sprawdzić, najpierw jednak poczekam na więcej propozycji :P



SlashBeast wrote:
irssi z adv_windowlist wymiata. Irssi uzywam od jakis 8 lat.

Słyszałem wiele dobrego o tym kliencie. A tak z ciekawości on się rozwija jeszcze w ogóle? Ostatnia stabilna wersja jest z 2010 roku.
No chyba, że on się tak powoli rozwija w takim razie nie mam zastrzeżeń i również sprawdzę gdy będzie więcej propozycji
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Fri Feb 10, 2012 10:10 am    Post subject: Reply with quote

Ten klient ma wiele lat i pewnie dziesiatki tysiecy userow, ja osobiscie nie widze gdzie mozna by cos poprawic lub zmienic. Rock solid.
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Fri Feb 10, 2012 11:15 am    Post subject: Reply with quote

SlashBeast wrote:
Ten klient ma wiele lat i pewnie dziesiatki tysiecy userow, ja osobiscie nie widze gdzie mozna by cos poprawic lub zmienic. Rock solid.



W takim razie już się nie czepiam ^^

W wolnej chwili sprawdzę dwie sugerowane aplikacje :)
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Sat Feb 18, 2012 4:41 pm    Post subject: Reply with quote

Na irssi fajnie tez boty sie stawia, chociaz juz te czasy minely - zwlaszcza ze sa takie zabawki jak bot Q. No chyba ze sie chce bardziej zawansowana konfiguracje kanalu stworzyc (np kickanie osob ktore przeklinaja itp). EKG2 posiada tez irca w sobie, szczerze to masa jest komunikatorow - ktore posiadaja. Jednak najbardziej zawansowany i ktorym bym polecil to tak samo jak Slash irssi, chociaz osobiscie powoli przesiadam sie na TeamSpeak-3 z IRCa, posiada klienta pod linuxa, windowsa, mac itp pozwala na prowadzenie rozmow glosowych, wymiane plikow (zostawianie ich na kanalach) i ma duzo wiecej opcji. To takie troche OT, ale moim zdaniem fajnie jest jednoczesnie pisac jak i mowic. Oczywiscie mozna do tego uzyc skypa, ale stworzenie duzej konferencji np z 60 osobami to moze byc klopotliwe : P tyle ze nie mozna stosowac go do komercji (bez licencji) pomijajac 32 sloty, gdzie mozna rozbudowac to do 512 - bardzo wygodnie tez stawia sie serwer do niego na Linuksie. Alternatywa jest calkowicie darmowy mumble. Mi sie wydaje ze era IRCa powoli zaczyna wygasac, pomijajac starych wyjadaczy ktorzy chca miec swiety spokoj... : )
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Sun Feb 19, 2012 7:40 am    Post subject: Reply with quote

Dzięki za wypowiedź :)

Wiesz co era IRC przemija od kiedy pojawiły się inne komunikatory i sposoby komunikacji i jakoś przeminąć nie może, tak samo jest z wszędobylskim gadaniem, że PC umiera od kiedy są konsole... Problem w tym, że obie te ponoć konają od dekad, ale jakoś nie mogą dokończyć żywota xD


Ja tam lubię starego dobrego IRC'a nie zastąpi mi go TS czy Skype.
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Sun Feb 19, 2012 10:50 am    Post subject: Reply with quote

Nie no jasne, ze masz racje to byla taka moja tylko dygresja na ten temat. Mnie najbardziej dobija w wszelkiego rodzaju standardowych klientach gadu e-mordki, zwlaszcza przy wklejaniu kodu zrodlowego. Tak jak wspomnialem, jak ktos chce miec swiety spokoj pojdzie w strone IRCa tam jest jakis poziom - no moze sa wyjatki : P gdy uzywa sie tego jako czat do stron internetowych... a tak sie zapytam z ciekawosci, na co padl Twoj wybor?
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Sun Feb 19, 2012 12:19 pm    Post subject: Reply with quote

Irssi :) jest przegenialny, że też wcześniej z niego nie korzystałem...

BTW. To odróżnia IRC, że nie wlezie na niego każdy idiota, bo po prostu nie wie jak jak już to podkreśliłeś :) Poza tym tam istnieje taki specyficzny klimat wręcz subkultura ircowania... nie da się opisać, wiesz zresztą o co chodzi.
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Sun Feb 19, 2012 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

To juz zalezy od sieci, wiele ma webui do ircowania gdzie podajesz tylko login i kanal.

Ja sobie w calym irc freenode cenie to, ze sa kanaly tematyczne. Jakies bardzo konkretne pytanie odnosnie gita? Wchodze na #git, od awk? #awk wita, to samo z #sed, #bash i tak dalej.
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Sun Feb 19, 2012 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

SlashBeast wrote:
To juz zalezy od sieci, wiele ma webui do ircowania gdzie podajesz tylko login i kanal.

Ja sobie w calym irc freenode cenie to, ze sa kanaly tematyczne. Jakies bardzo konkretne pytanie odnosnie gita? Wchodze na #git, od awk? #awk wita, to samo z #sed, #bash i tak dalej.


No tak webui kiepści dla mnie trochę sprawę. Ale nie spotykam tego często. A nawet gdyby, to zawsze czuwa jakiś op i jak ktoś zbytnio się wychyla to szybko wypada.
Back to top
View user's profile Send private message
one_and_only
Apprentice
Apprentice


Joined: 13 May 2007
Posts: 250
Location: PL/Krakow

PostPosted: Mon Feb 20, 2012 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

Z graficznych mogę polecić http://quassel-irc.org/ - architektura klient/serwer, dość aktywnie rozwijany
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Mon Feb 20, 2012 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

one_and_only wrote:
Z graficznych mogę polecić http://quassel-irc.org/ - architektura klient/serwer, dość aktywnie rozwijany


Zakochałem się już w IRSSI :)


Co do Twojej propozycji to odpada w przedbiegach, sam program wygląda bardzo fajnie, ale po krótkiej lekturze wiki sporo mu brakuje rzeczy, które są mi potrzebne.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum