Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SEMI - SOLVED]Qnapi, a menu kontekstowe
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zitan
n00b
n00b


Joined: 16 Jun 2007
Posts: 71
Location: Człuchów

PostPosted: Mon Sep 12, 2011 8:07 pm    Post subject: [SEMI - SOLVED]Qnapi, a menu kontekstowe Reply with quote

Jak skonfigurować Gnome?, tak aby w menu kontekstowym była możliwość pobierania napisów po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na filmie i wyborze z menu kontekstowego opcji "Pobierz napisy", tak jak ma to mniejsce w Windowsie. Zajrzałem do Google, np. w Debianie lub Ubuntu oprócz samego qnapi jest jeszcze qnapi-gnome. Sądziłem że ten pakiet zastępuje w ebulidzie Qnapi dla Gentoo flaga gnome, no chyba że coś robię nie tak jak powinienem.

Code:
[ebuild   R   ~] media-video/qnapi-0.1.6_rc2-r1  USE="gnome (-aqua) -kde (-kdeenablefinal)" 207 kB [1]

Total: 1 package (1 reinstall), Size of downloads: 207 kB
Portage tree and overlays:
 [0] /usr/portage
 [1] /var/lib/layman/roslin

_________________
Gentoo


Last edited by Zitan on Tue Sep 20, 2011 3:16 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Wed Sep 14, 2011 8:25 pm    Post subject: Reply with quote

A to ciekawe, bo w KDE trybi od razu. Nawet masowo mozna pobierac napisy, poprzez zaznaczenie paru i uruchomieniu przy pomocy qnapi. A probowales dodawac program, zeby uruchomil po prostu za pomoca qnapi (tak jak wybiera sie np zeby uruchamial za pomoc VLC, czy smplayer)? Pamietam ze mi to kiedys pomoglo... ale jak zrobic zeby byla belka pod tytulem "pobierz i dopasuj napisy" w menu podrecznym gnoma gdy sie kliknie na .avi itp to nie wiem (-: chyba ze da sie ustawic tytul po dodaniu programu, tak jak wyzej podalem.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Zitan
n00b
n00b


Joined: 16 Jun 2007
Posts: 71
Location: Człuchów

PostPosted: Tue Sep 20, 2011 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

soban_ wrote:
A probowales dodawac program, zeby uruchomil po prostu za pomoca qnapi (tak jak wybiera sie np zeby uruchamial za pomoc VLC, czy smplayer)? Pamietam ze mi to kiedys pomoglo...


Tak też zrobiłem, i jak najbardziej to działa tylko sądziłem że po prostu robię coś źle jeśli chodzi o konfigurację Qnapi, skoro coś może działać lepiej to czemu tego nie ustawić, ale najwyraźniej Qnapi w Gentoo jest tej możliwości pozbawione mam na myśli opcji w menu kontekstowym. Dodaję [SEMI - SOLVED].
_________________
Gentoo
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Tue Apr 24, 2012 4:00 am    Post subject: Reply with quote

Raczej nie jest pozbawione w Gentoo, bo w Debianie paczka Qnapi-Gnome też ma dosć ciekawą zawartość:
http://packages.debian.org/pl/sid/all/qnapi-gnome/filelist

Podejrzewam, że jest to spowodowane sporymi zmianami w GNome (mam na myśli różnice między Nautilusami 2 i 3) i związanym z nimi zamieszaniem.

W dodatku, jeśli Qnapi-Gnome ma takie zależności:
http://packages.debian.org/pl/sid/qnapi-gnome
to nie czaję, czego po nim więcej oczekujesz.

Z resztą zawsze możesz zapytać u źródła:
http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=91654#p91654

W dodatku paczka Qnapi-Gnome zawsze miała niezwykle ważną zawartość ;)

Ma tez niezły opis:
Quote:
Nautilus

Aby zintegrować QNapi z Nautilusem, potrzebny bedzie zainstalowany pakiet nautilus-actions oraz plik qnapi-download.schemas, który znajdziesz w katalogu /usr/share/doc/qnapi.

Należy skopiować plik do katalogu /usr/share/gconf/schemas/ i wykonać polecenie:

$ sudo gconf-schemas –register /usr/share/gconf/schemas/qnapi-download.schemas

Jeśli to by nie zadziałało, można spróbować zaimportować plik qnapi-download.schemas narzędziem nautilus-actions-config

Sznurek: http://krzemin.iglu.cz/software/qnapi

Do tego pewna straszna trudnosć:
Quote:
qlist qnapi | grep gconf
/etc/gconf/schemas/qnapi-download.schemas

Ten plik już nie siedzi w /usr/share/doc/qnapi.... tylko tam, gdzie powinien.

A odpalić
Code:
gconf-editor
i poszukać klucza zawierającego qnapi, to chyba wykonalne, prawda?


Pozdrawiam
8)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum