Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED]Sterowniki nvidii w Gentoo Hardened?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 10:49 pm    Post subject: [SOLVED]Sterowniki nvidii w Gentoo Hardened? Reply with quote

Witam

Na dwóch partycjach mam 2 instalacje Gentoo - na jednej zwykły na drugiej hardened.

Instalacja standardowego systemu - (ze stage 3) - mam z nią same kłopoty - ciągle jakieś błędy - których naprawa idzie dość powoli.
Natomiast wersja hardened - udało mi się na niej wszystko zainstalować - od gruba i module-init-tools do skype i pidgina włącznie - bez większych błędów (z wyjątkiem serwera mysql).
Skompilowałem też jajo z grsecurity - na którym system się uruchamia i chodzi szybko jak rakieta.
Jeszcze nie skonfigurowałem tam xserwera i gnome (gdm).

Stąd pytanie - czy sterowniki nvidia dziaają w profilu Hardened ? - bo co do sterów nv - to ich osiągnięcia w 3d są raczej wątłe.

Natomiast dokumentacja hardened nie zaleca sterów z nvidii, zaleca otwarte stery - ale nigdzie konkretnie kawy na ławę nie wykłada.

Pozdrawiam
:wink:


Last edited by Jacekalex on Thu Mar 24, 2011 4:10 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 2:31 am    Post subject: Reply with quote

Nie wiem dlaczego masz taki problem ze stage3, ja zawsze za pomoca niego stawiam system - i nigdy problemow nie mialem (poza jakimis bardziej zlozonymi np z ATI - tak jak temat zalozylem :P). Co do nvidii to zawsze daje wpis VIDEO_CARDS="nvidia" ( http://www.soban.pl/amd64/make.conf ) i ladnie mi trybi (nv - z reguly nie daje, bo tak jak slusznie wspomniales mozna pozegnac sie z dopalaniem 3d) - mimo ze sa to otwarte sterowniki. Oczywiscie wszystko wykonuje wg dokumentacji:
http://www.gentoo.org/doc/pl/nvidia-guide.xml - Instaluje sterowniki do 185 (nvidia-driver), bo na tych najnowszych X-y po prostu nie wstawaly.
nastepnie:
http://www.gentoo.org/doc/pl/xorg-config.xml - ewentualnie z paczki nvidia-settings jako user generuje xorga i tutaj wklejam (jako root) /etc/X11/xorg.conf dokladnie taki jaki potrzebuje, np z odpowiednia rozdzielczoscia, odswiezaniem, wydajnoscia w stosunku do jakosci itp. Potem modyfikuje go wlaczajac wszelakie opcje w sekcji drivers i sprawdzajac glxgears bo ponoc mozna uzyskac nawet o 30% wiecej klatek przy odpwiednim zestawieniu opcji (oczywiscie przy takiej operacji, radze skopiowac wczesniej gdzies xorg'a - bo czesto mozna nadmiarem opcji popsuc go).
I wszystko ladnie mi trybi. Mysle ze gdybys wykonal instalacje stage3 zgodnie z handbookiem, to nie byloby zadnym problemow. Tylko nie instaluj rzeczy sciagajac je recznie :P od tego jest emerge. Co do nvidii to stawialem przed wczoraj Gentoo na 3 roznych komputerach wg instrukcji ktora podalem wyzej. Na zadnym nie bylo najmniejszych problemow, przez co uwazam ze nvidia jest najlepsza jesli chodzi o Gentoo/Linux'a (tutaj pragne tylko podkreslic, ze jedyne problemy sa z najnowszymi kartami - przynajmniej takie sluchy mnie doszly), szkoda ze nie jest tak z ATI :(.
Pozdrawiam.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Thu Mar 24, 2011 4:09 am    Post subject: Reply with quote

Stery Nvidii działają bardzo dobrze w hardened, o ile nie przytnie się paxem miejsca w ramie na moduły kernela - jeśli ustawia się limit, to należy pamiętać, że moduł nvidia ma około ~10 MB, a domyślny limit PAX to 4 MB - trzeba to zmienić na np 16 i chodzi.
Ustawia się to w opcji:
Quote:
CONFIG_PAX_KERNEXEC=y
CONFIG_PAX_KERNEXEC_MODULE_TEXT=16


O ile ktoś tego używa.

Pozdrawiam
8)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum