Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Wieszajacy sie sagem
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Snickers
n00b
n00b


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 4

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 9:47 pm    Post subject: Wieszajacy sie sagem Reply with quote

Mam maly problem z modemem sagem fast 800 szukalem juz sporo na ten temat i jakos nie moge znalesc rozwiazania mojego problemu, mianowicie zdaza mu sie gubic polaczenie. W doasc wydaje mi sie ciekawy sposob. Normalnie gdy tylko sie rozlaczy z jakiego kolwiek powodu po chwili na nowo nawiazuje polaczenie i wszystko pieknie bangla. Ale czasami polaczenie niby jest, ifconfig wypluwa wszystkie interfejsy z przydielonymi adresami ale pingi nie plyna i tu zaczyna sie problem bo w tym momemncie nie wystracza zresetowanie polaczenia. Po recznym rozlaczeniu przez stopadsl i sprawdzeniu stanu modemu przez eagleststat caly czas mam ze modem is initializing(initializing). Czasami pomaga na to zwykly restart a czasami trzeba wylaczyc na dluzszy czas komputaer zeby na nowo udalo mu sie nawiazac polaczenie. Bylbym wdzieczny za wszelkie rady i sugestie na ten temat, bo jeszcze troche i sie chyba powiesze z tym modemem.
Back to top
View user's profile Send private message
Aktyn
l33t
l33t


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 619

PostPosted: Sun Feb 12, 2006 11:39 pm    Post subject: Re: Wieszajacy sie sagem Reply with quote

Snickers wrote:
Bylbym wdzieczny za wszelkie rady i sugestie na ten temat, bo jeszcze troche i sie chyba powiesze z tym modemem.

Nie no przez takie gówno :? w sumie mnie też takie rzeczy irytują

Pewnie cie nie pociesze może nawet cztałeś:
https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-427044.html
https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-428388.html

Ktoś tam pisal ze może to być przez wachania napięcia, nie miałem takich rzeczy w ręku, ale przyznam że wcale by mnie to nie zdziwiło. A ten co dostarcza internet i pewnie sprzet, nie ma ochoty go wymienić, i doprowadzieć łącze do stanu używalności?
_________________
Aktyn Pages
są ludzie inteligentni, są nad wyraz inteligentni i błyskotliwi, są jasnowidze, są wszechwiedzący bogowie, oraz ludzie piszący kompilatory
Back to top
View user's profile Send private message
Snickers
n00b
n00b


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 4

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:01 am    Post subject: Reply with quote

Dostarcza Tepsa wiec chyba to powinno odpowiedziec na wszystkie tego typu pytania ;). Nio tamte linki niezbyt pomocne. U mnie modem sie teoretycznie nie rozlancza intrfejs ppp0 jest podniesiony i ma ciagle przyznane ip mimo ze niemozna sie juz z niczym polaczyc. A po recznym zerwaniu polaczenia przez stopadsl modem pozniej tak jakby niemogl sie zsynchronizowac. Gdzies doszukalem sie ze moze to byc zwiazane z tym ze druga strona nadal trzyma polaczenie, wiec jak je teraz calkowicie zrestartowac??
Back to top
View user's profile Send private message
Aktyn
l33t
l33t


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 619

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:14 am    Post subject: Reply with quote

Snickers wrote:
Dostarcza Tepsa wiec chyba to powinno odpowiedziec na wszystkie tego typu pytania ;). Nio tamte linki niezbyt pomocne

One miały uświadomić, bo na brak profesionalizmu i ignoranctwo swiadczącego usługi poradzić sie nie da

No zawsze mozna własny modem sobie zrobić, dopisać stery...

A tepsa trzyma połączenie :wink: , bo takie ma zaszłości, że żeby ponabijać kase to trzymała ile może,
mam znajomego któremu liczyła za fakt że telefon był zajęty :evil:
_________________
Aktyn Pages
są ludzie inteligentni, są nad wyraz inteligentni i błyskotliwi, są jasnowidze, są wszechwiedzący bogowie, oraz ludzie piszący kompilatory
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Snickers wrote:
Dostarcza Tepsa wiec chyba to powinno odpowiedziec na wszystkie tego typu pytania ;). Nio tamte linki niezbyt pomocne. U mnie modem sie teoretycznie nie rozlancza intrfejs ppp0 jest podniesiony i ma ciagle przyznane ip mimo ze niemozna sie juz z niczym polaczyc. A po recznym zerwaniu polaczenia przez stopadsl modem pozniej tak jakby niemogl sie zsynchronizowac. Gdzies doszukalem sie ze moze to byc zwiazane z tym ze druga strona nadal trzyma polaczenie, wiec jak je teraz calkowicie zrestartowac??


1. Czy pod innymi systemami jest tak samo?
2. Jeśli tak, sprawdź wartość współczynnika tłumienia.
3. Mikrofiltry założone?
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
Snickers
n00b
n00b


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 4

PostPosted: Mon Feb 13, 2006 12:35 pm    Post subject: Reply with quote

Pod innymi systemami raczej ciezko mi sprawdzac.

Code:

eagle-usb status display
-------------------------------------------------------------
Driver version 2.3.2     Chipset: Eagle0
Vendor ID : 0x1110     Product ID : 0x9021   Rev: 0x500b
USB Bus : 001    USB Device : 002        Dbg mask: 0x0
Ethernet Interface : eth1
MAC: 00:60:4c:2b:6b:c1
Tx Rate         320  Rx Rate        1312
FEC              69  Margin           34  Atten            12 dB
VID-CPE           0  VID-CO           28  HEC               0
VPI               0  VCI              35  Delin          GOOD
Cells Tx     892049  Cells Rx    1904215
Pkts Tx      385989  Pkts Rx      261129
OAM               0  Bad VPI           0  Bad CRC           0
Oversiz.          0

Modem is operational

Przy zwieszeniu sie modemu nic sie nie zmienia pozatym ze zamiast operational jest initializing(initializing)
Filtry sa wszystkie pozakladane. Narazie zmniejszylem w /proc/sys/net/ipv4/ip_conntract_max ilsoc maxymalnych polaczen niewiem czy to cos da ale od wczoraj pracuje.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum