Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] Kezdõ kérdések
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ffpp
n00b
n00b


Joined: 20 Jun 2005
Posts: 61
Location: Tatabánya, Hungary

PostPosted: Tue Jun 21, 2005 10:03 pm    Post subject: [HU] Kezdõ kérdések Reply with quote

Hi Megint!

Miért van az, hogy Gnome alatt alapból minden hang muted (az összes csatorna némítva)? A vezérlõ elindítása engedélyezett, de hiába állítom be a hangerõket, a következõ indításkor visszaáll minden némára.

Van-e valami trükk a reiser file-rendszerre installnak, vagy csak nekem nem jött össze? Kicsit konkrétabban: Csak és kizárólag ext3 filerendszerrel tudtam eddig életet adni a gentoomnak.

Egyelõre ennyi, de majd még úgyis lesz.....

Elõre is thx!
_________________
jAzz
Back to top
View user's profile Send private message
SysOP XXL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 27 Jan 2004
Posts: 139
Location: Kecskemét, Hungary

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 7:51 am    Post subject: Re: [HU] Kezdõ kérdések Reply with quote

ffpp wrote:
Hi Megint!

Miért van az, hogy Gnome alatt alapból minden hang muted (az összes csatorna némítva)? A vezérlõ elindítása engedélyezett, de hiába állítom be a hangerõket, a következõ indításkor visszaáll minden némára.


Ezt megcsináltad?

Code:
# rc-update add alsasound default
 * alsasound added to runlevel default
 * rc-update complete.


Ez elméletileg minden indításkor visszaállítja a hangerőt. Nekem eddig mindig ment.

Quote:

Van-e valami trükk a reiser file-rendszerre installnak, vagy csak nekem nem jött össze? Kicsit konkrétabban: Csak és kizárólag ext3 filerendszerrel tudtam eddig életet adni a gentoomnak.


Volt valami konkrét hiba? Akkor talán tudunk segíteni.
Az ext3 amúgy is gyorsabb mint a Reiser, ha bekapcsolod a dir_index-et, valamelyik threadben említettem hogy kell.
Csak ügyelj, hogy NE a futó rendszerben add ki a parancsot, hanem liveCDről :)

Quote:
Egyelõre ennyi, de majd még úgyis lesz.....

Elõre is thx!


Kérdezz nyugodtan. Sok sikert!
_________________
Magyarok jelentkezzetek!
A /etc/portage és használata
Back to top
View user's profile Send private message
ffpp
n00b
n00b


Joined: 20 Jun 2005
Posts: 61
Location: Tatabánya, Hungary

PostPosted: Wed Jun 22, 2005 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

Kicsit még értetlenkedek.... Az rc-update-re közölte, hogy nincs az /etc/init.d-ben alsasound, és télleg! :? ...Akkor nekem hogy van hangom? 8O Plusz a probléma még mindig probléma. Próbáltam az
Code:
emerge -p alsa
-t, de gentoo-sources-t akart erre update-elni. Ezek szerint kernelben van nekem a hang, vagy teljesen rossz nyomon járok, és röhögve ütik a billentyűzetet azok, akik értenek gentoo-ul a sok sületlenség hallatán? :oops:

A dir_indexet már megcsináltam kb. két napja, mikor olvastam a postodat. Persze először mount-olt partíción próbáltam én is! :D Egyébként kellene észrevennem valamit, mert sok különbség egyelőre nincs (mármint sebességbeli)

Különben meg akkor miért érdemes Reisert használni ext3 helyett? érdemes egyáltalán?
_________________
jAzz
Back to top
View user's profile Send private message
ffpp
n00b
n00b


Joined: 20 Jun 2005
Posts: 61
Location: Tatabánya, Hungary

PostPosted: Thu Jun 23, 2005 2:15 pm    Post subject: StageX Reply with quote

Kicsit a telepítésről:

Gondolom egy kezdőnek semmi szüksége sincs stage1-es telepítésre, de természetesen én is azzal próbálkoztam legelső találkozásomkor a Gentooval. Csodák csodája, nem jött össze. Maradtam stage3-nál, és azt kb 10-szer telepítettem újra, vissza-visszatérve a gentoo-hoz 2004.0-től a mostani 2005.0-ig. Nagyjából működőképes jelen pillanatban a rendszerem, és ez általában maradni is szokott, míg el nem kezdek kísérletezni. :twisted:
:?:
A kérdésem az lenne, hogy van-e észrevehető különbség egy stage1, 2, vagy 3 telepítés között? Mik a tapasztalataitok?

Én utoljára stage3+GRP installt csináltam genkernel-lel, alaprendszer+X+gnome csomagból telepítése után meg állítgattam kicsit a USE flageket, majd:
Code:
emerge -uDN world


Most akkor ez van. Jó ez így, vagy lehet javítani rajta? (akár teljes reinstall, ha kell!)
Visszatérve a fő kérdésre: Kell nekem egy stage1-install a maga nemtom hány napjával a stage3+GRP villáminstall helyett?
_________________
jAzz
Back to top
View user's profile Send private message
ProTech
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 30 Dec 2003
Posts: 88
Location: Hungary

PostPosted: Fri Jun 24, 2005 8:00 am    Post subject: Reply with quote

Szerintem nem kell ujratelepiteni. Idovel ugyis ujraforditasz majd minden csomagot :) Akkor van ertelme ujraforgatni, ha a CFLAGS-en valtoztattal egy jo nagyot, vagy egy uj gcc-re allsz at (3.3 -> 3.4). De ekkor se muszaly. En evente egyszer ujra szoktam forditani mindent.

Egyebkent nem kell ujratelepiteni eleg egy emerge -e world, ha ujra akarod forgatni az egeszet.
Back to top
View user's profile Send private message
SysOP XXL
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 27 Jan 2004
Posts: 139
Location: Kecskemét, Hungary

PostPosted: Sat Jun 25, 2005 5:59 am    Post subject: Reply with quote

ffpp wrote:
Kicsit még értetlenkedek.... Az rc-update-re közölte, hogy nincs az /etc/init.d-ben alsasound, és télleg! :? ...Akkor nekem hogy van hangom? 8O Plusz a probléma még mindig probléma. Próbáltam az
Code:
emerge -p alsa
-t, de gentoo-sources-t akart erre update-elni. Ezek szerint kernelben van nekem a hang, vagy teljesen rossz nyomon járok, és röhögve ütik a billentyűzetet azok, akik értenek gentoo-ul a sok sületlenség hallatán? :oops:


Biztos nem értek gentoo-ul, de én nem röhögök, és nem is verem szét a billentyűzetet.
Ezt tényleg kihagytam, most néztem utána az ALSA telepítési útmutató-ban, hogy az initszkript az alsa-utils csomag része. Mergeld le, utána már mennie kell.

Quote:
A dir_indexet már megcsináltam kb. két napja, mikor olvastam a postodat. Persze először mount-olt partíción próbáltam én is! :D Egyébként kellene észrevennem valamit, mert sok különbség egyelőre nincs (mármint sebességbeli)

Különben meg akkor miért érdemes Reisert használni ext3 helyett? érdemes egyáltalán?


A dir_index jelenlegi (elég lyukacsos) ismereteim szerint nem azonnal, hanem hosszútávon előnyös. Gentoo-sources kernellel nem sokat lehet érezni az ext3 előnyeiből, a love-sources tartalmaz olyan patcheket, amik csökkentik az ext3 latency-jét (hogy is van ez magyarul? :) ), amitől aztán az egész rendszer válaszideje csökken.
_________________
Magyarok jelentkezzetek!
A /etc/portage és használata
Back to top
View user's profile Send private message
ffpp
n00b
n00b


Joined: 20 Jun 2005
Posts: 61
Location: Tatabánya, Hungary

PostPosted: Fri Jul 01, 2005 6:25 pm    Post subject: Fluxbox.... Reply with quote

Hi!

Fluxbox alatt hogy tudom elérni, hogy a menübe (default jobb klikk) belekerüljenek dolgok? (pl.: Terminals almenübe eterm, aterm, stb...)

Hogy tudom elérni, hogy legyenek ikonok?
_________________
jAzz
Back to top
View user's profile Send private message
krapansky
n00b
n00b


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 31
Location: Budapest, Hungary

PostPosted: Fri Jul 01, 2005 6:44 pm    Post subject: Re: Fluxbox.... Reply with quote

ffpp wrote:
Hi!

Fluxbox alatt hogy tudom elérni, hogy a menübe (default jobb klikk) belekerüljenek dolgok? (pl.: Terminals almenübe eterm, aterm, stb...)

Hogy tudom elérni, hogy legyenek ikonok?


nagyon egyszeruen:

~/.fluxbox/menu -> ezt a fajlt kell szerkesztened a kovetkezokeppen, ha almenut akarsz
(kodreszlet)
Code:

[submenu] (Terminals)
     [exec] (rxvt) {rxvt}
     [exec] (Eterm) {Eterm}
[end]


ha ikonokat akarsz az asztalra, azt kulon programmal lehet megcsinalni, aminek a neve: fbdesk
http://www.fluxbox.org/fbdesk/ -> itt talalsz bovebb infot rola
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum