Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] GCC 4.0
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SuperPityu2002
n00b
n00b


Joined: 03 May 2005
Posts: 5
Location: Hungary

PostPosted: Tue May 03, 2005 9:36 pm    Post subject: [HU] GCC 4.0 Reply with quote

Sziasztok!
Próbálta már valaki?

Én emerge-eltem, és elkezdtem egy +emerge -u" -t, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni egy "emerge -e" -be.
Dell D800 notim van Pentium M (Dothan) procival (meg egy asztali masina Athon XP 2500+-szal, hogy egy gyors gép is legyen :) )

Várom a tapasztalatokat,
I.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Tue May 03, 2005 10:23 pm    Post subject: Re: [HU] GCC 4.0 Reply with quote

SuperPityu2002 wrote:
Sziasztok!
Próbálta már valaki?

Én emerge-eltem, és elkezdtem egy +emerge -u" -t, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni egy "emerge -e" -be.
Dell D800 notim van Pentium M (Dothan) procival (meg egy asztali masina Athon XP 2500+-szal, hogy egy gyors gép is legyen :) )

Várom a tapasztalatokat,
I.


Szioka Pityu.

En nem ajanlom. A napokban lett beadva egy revu a slashdotba.

Ertheto okokbol nem forditom le az egeszet--de ha van egy konkret resz amire kivancsi vagy akkor szolj es szivesen magyarazok.

A kovetkeztetes amire a srac jutott:

Quote:

Is GCC 4.0 better than its predecessors?

In terms of raw numbers, the answer is a definite "no". I've tried GCC 4.0 on other programs, with similar results to the tests above, and I won't be recompiling my Gentoo systems with GCC 4.0 in the near future. The GCC 3.4 series still has life in it, and the GCC folk have committed to maintaining it. A 3.4.4 update is pending as I write this.

That said, no one should expect a "point-oh-point-oh" release to deliver the full potential of a product, particularly when it comes to a software system with the complexity of GCC. Version 4.0.0 is laying a foundation for the future, and should be seen as a technological step forward with new internal architectures and the addition of Fortran 95. If you compile a great deal of C++, you'll want to investigate GCC 4.0.

Keep an eye on 4.0.


avagy:

"Jobb a GCC 4.0 az elodjeinel?

Nyersz szamokat nezve, a valasz ketsegtelenul "nem". Kiprobaltam a GCC 4.0-at mas programokon is, a fenti tesztekhez hasonlo eredmenyekkel, es en nem fogom ujraforditani az en Gentoo rendszeremet GCC 4.0-el a kozeljovoben. A GCC 3.4-es szeriajaban van meg elet, es a GCC csapat elkotelezte magat a fenntartasara. Egy 3.4.4-es frissites folyamatban van mig ezt irom.

Ezt fejben tartva viszont nem kene hogy teljes teljesitmenyt elvarjon az ember egy termektol ami " pont-nulla-pont-nullas" kiadasaban van, foleg amikor egy olyan osszetett szoftver rendszerrol van szo mint a GCC. A 4.0.0 verzio csupan egy alapzat a jovonek, es mint egy technologia elorelepest uj belso felepitessel kell felfogni mely a Fortran 95-ossel lett gazdagabba teve. Ha sokat forditasz C++-t, akkor erdemes megvizsgalnod a GCC 4.0 kozelebbrol.

Tartsatok figyelemmel a GCC 4.0-at."
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Tue May 03, 2005 10:25 pm    Post subject: Re: [HU] GCC 4.0 Reply with quote

SuperPityu2002 wrote:
elkezdtem egy +emerge -u" -t, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni egy "emerge -e"


"emerge -e"-t meg nem csinaltam... de en ugy tudom az emerge -u nem egeszseges.

En a helyedben megallitanam a folyamatot (elvegre nem vesztes semmit csak idot ha kesobb ujrakezded)... mindjart irok hogy mit is kene helyette a nagyokosok szerint.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Tue May 03, 2005 10:36 pm    Post subject: Re: [HU] GCC 4.0 Reply with quote

Danuvius wrote:
SuperPityu2002 wrote:
elkezdtem egy +emerge -u" -t, de nem tudom, hogy bele merjek-e vágni egy "emerge -e"


"emerge -e"-t meg nem csinaltam... de en ugy tudom az emerge -u nem egeszseges.

En a helyedben megallitanam a folyamatot (elvegre nem vesztes semmit csak idot ha kesobb ujrakezded)... mindjart irok hogy mit is kene helyette a nagyokosok szerint.


Na ja... ez kéne:

# emerge -uDN world

A "-u" (kisbetûs) az "update" avagy frissítés.
A "-D" (nagybetûs) az "deep" avagy mély. Ezzel nem csak az általad megadott csomagokat frissíti az emerge, hanem azoknak függõségeit. (Program X új verziója lehet hogy program Y-nak már egy újabb verzióját szükségeli mint neked van--de hacsak nem kerted közvetlen program Y emergeleset, akkor program Y nem jelenik meg a world-ben)
A "-N" (nagybetûs) az "new-use" avagy "új-use", avagy azokat a csomagokat is frissíti amikre úgyan nem létezik frissebb verzió de a jelenlegi USE kulcsszavak másik mint amivel fordítva lettek az emerge-elésnél

Remélem ez segít... és remélem nem túl késõ. Szerintem jól teszed ha nem indítod újra a géped amig az emerge -uDN world nem végez.
Back to top
View user's profile Send private message
Sipi
Guru
Guru


Joined: 03 Apr 2003
Posts: 406
Location: Hungary

PostPosted: Wed May 04, 2005 10:41 am    Post subject: Reply with quote

Tudtommal új slotba teszi a 4-est, úgyhogy semmi gond nincs, ha felteszed. Késõbb bármikor váltogathatsz a 3.4-es és a 4-es között.

Sipi
Back to top
View user's profile Send private message
SuperPityu2002
n00b
n00b


Joined: 03 May 2005
Posts: 5
Location: Hungary

PostPosted: Wed May 04, 2005 11:02 am    Post subject: Re: [HU] GCC 4.0 Reply with quote

Danuvius wrote:

Na ja... ez kéne:

# emerge -uDN world

A "-u" (kisbetûs) az "update" avagy frissítés.
A "-D" (nagybetûs) az "deep" avagy mély. Ezzel nem csak az általad megadott csomagokat frissíti az emerge, hanem azoknak függõségeit. (Program X új verziója lehet hogy program Y-nak már egy újabb verzióját szükségeli mint neked van--de hacsak nem kerted közvetlen program Y emergeleset, akkor program Y nem jelenik meg a world-ben)
A "-N" (nagybetûs) az "new-use" avagy "új-use", avagy azokat a csomagokat is frissíti amikre úgyan nem létezik frissebb verzió de a jelenlegi USE kulcsszavak másik mint amivel fordítva lettek az emerge-elésnél

Remélem ez segít... és remélem nem túl késõ. Szerintem jól teszed ha nem indítod újra a géped amig az emerge -uDN world nem végez.


Szia!

Köszönöm a tippeket. Semmi visszafordíthatatlant nem tettem eddig a géppel,úgyhogy semmi vész :D
Azt hiszem, nagyon korai még ez a 4.0, majd előbb-utóbb kiforrja magát.
Visszaállok 3.4.3-ra.

Üdv, I.
Back to top
View user's profile Send private message
SuperPityu2002
n00b
n00b


Joined: 03 May 2005
Posts: 5
Location: Hungary

PostPosted: Wed May 04, 2005 11:03 am    Post subject: Reply with quote

Sipi wrote:
Tudtommal új slotba teszi a 4-est, úgyhogy semmi gond nincs, ha felteszed. Késõbb bármikor váltogathatsz a 3.4-es és a 4-es között.

Sipi


Hi!

Ez így van, pl. a gcc-config segítségével bármikor lehet váltani.

Üdv, I.
Back to top
View user's profile Send private message
ProTech
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 30 Dec 2003
Posts: 88
Location: Hungary

PostPosted: Wed May 04, 2005 1:13 pm    Post subject: Re: [HU] GCC 4.0 Reply with quote

Danuvius wrote:
en ugy tudom az emerge -u nem egeszseges.


Szerintem semmi veszelyes nincs az emerge -u hasznalataban. Amit nem ajanlanak az az emerge -U.
Egyebkent en is emerge -uD word -ot szoktam hasznalni.
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Wed May 04, 2005 1:17 pm    Post subject: Re: [HU] GCC 4.0 Reply with quote

ProTech wrote:
Danuvius wrote:
en ugy tudom az emerge -u nem egeszseges.


Szerintem semmi veszelyes nincs az emerge -u hasznalataban. Amit nem ajanlanak az az emerge -U.
Egyebkent en is emerge -uD word -ot szoktam hasznalni.


Biztos vagy benne hogy nem veszélyesek az elavult függõségek? ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
maxbayne
n00b
n00b


Joined: 01 May 2005
Posts: 7
Location: HUNGARY

PostPosted: Wed May 04, 2005 4:37 pm    Post subject: Reply with quote

Hali !

Milyen időközönként kell vagy ajánlatos vagy ki mikor szokott # emerge -uDn world -öt csinálni ?
És milyen sokáig szokott tartani ?


Gépem:
Athlon xp 2200+@2500+ (egy kis tunung)
ASUS A7N8X deluxe ( csak az ASUS ,más alaplapra rá se néz , csak azt szereti )
2*256 Mb 333 Mhz ddr-ram
120 Gb vinyo
Sapphire Ati 9800 pro
Terratec tv 600
Jazz 9940 5.1 hangrendszer ( vadállat ) (szerinetm )


maxbayne
_________________
Open your mind ! ...use open source !
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Wed May 04, 2005 4:50 pm    Post subject: Reply with quote

maxbayne wrote:
Milyen időközönként kell vagy ajánlatos vagy ki mikor szokott # emerge -uDn world -öt csinálni ?
És milyen sokáig szokott tartani ?


A válasz lehet hogy sokként fog hatni: amikor kell.

És mikor kell?

Ha egy program újabb verzióját akarod használni mert...
- zavaró hibák vannak a jelenleg telepített verzióban
- új képességeket nyújt az új verzió
- biztonsági problémákat old meg az új verzió

Frissíteni minden programot hogy friss legyen nem ajánlott. Új Gentoo-s felhasználók eleinte állandóan frissíteni probálják az egész world-jüket. De tapasztaltabb felhasználók csak a felsõ okokból frissítenek.

---

És hogy válaszoljak hogy én mikor szoktam emerge -uDn world-öt csinálni: még egyszer se. Amikor még akartam, akkor nem tudtam a helyes paramétereket és azt hiszem kicsit elroncsoltom a rendszerem; s mióta tudom hogyan kéne, nem éreztem eziránt vágyat.

Viszont még mielött valaki azt hiszi hogy én "tapasztalt felhasználónak" próbálom tetetni magam... sajat rossz szokásom az újrainstalálás. A jelenlegi Gentoo rendszerembõl szokásom új Gentoo rendszert építeni stage1 vagy stage3-bõl. Persze a plusz az az hogy az instalálás egyre és egyre könyebben és ruganyosabban megy nekem. ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum