Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] Hotplug és/vagy Coldplug
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maxbayne
n00b
n00b


Joined: 01 May 2005
Posts: 7
Location: HUNGARY

PostPosted: Wed May 04, 2005 2:35 pm    Post subject: [HU] Hotplug és/vagy Coldplug Reply with quote

Üdvözletem a magyar Gentoo -soknak !

Én még csak két hete Gentoo -zom (linux is csak 2 hónapja ) és kezdő vagyok Fórum -ban is .
Ez az első forum ahová regisztráltam magam !

Tehát téma : hotplug és/vagy coldplug ?
Kell-e közülük választani vagy mindkettő kell ?
Valahol azt olvastam ,hogy hotplug csak genkernelnél kell .
Mi a szerepük a rendszerben ? Azt tudom ,hogy bootkor futnak .Remélem jól tudom .

előre is köszi mindenkinek

maxbayne
_________________
Open your mind ! ...use open source !
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Wed May 04, 2005 3:48 pm    Post subject: Re: [HU] Hotplug és/vagy Coldplug Reply with quote

maxbayne wrote:
Üdvözletem a magyar Gentoo -soknak !

Én még csak két hete Gentoo -zom (linux is csak 2 hónapja ) és kezdő vagyok Fórum -ban is .
Ez az első forum ahová regisztráltam magam !


Pompás! Isten hozott!

maxbayne wrote:
Tehát téma : hotplug és/vagy coldplug ?
Kell-e közülük választani vagy mindkettő kell ?
Mi a szerepük a rendszerben ? Azt tudom ,hogy bootkor futnak .Remélem jól tudom .


A coldplug konfigurálja az állandós hardvereidet: hálózati (ethernet) kártya, tv kártya, PCI kártyák, stb.

A hotplug a kivehetõ hardvereidet konfigurálja és teszi elérhetõvé amikor kell. Avagy ha bedugsz egy USB mütyürt amihez megvannak a szükséges driver-jaid, akkor a hotplug elérhetõve/használhatóvá teszi azt.

Avagy a coldplug olyan mint az fstab automountolása (a gép indításakor történik), a hotplug pedig olyan mint a submount mely CD-ket és DVD-ket automountol betételükkor és lemountol kivételükkor (akkor történik amikor külsõleges ok van rá).

Melyik kell? Hát elvileg nem árt mindkettõ:

root-ként
Code:
# emerge coldplug hotplug
# rc-update add coldplug boot
# rc-update add hotplug default


És, mint látod a kódból; a coldplug a boot-ba kell, de a hotplug a default-ba.

maxbayne wrote:
Valahol azt olvastam ,hogy hotplug csak genkernelnél kell .


A hotplug régebben más szerepet töltött be--régebben én is láttam ilyet. A legújabb Gentoo Installációs kézikönyv nem mondja ezt. De tény hogy mind a coldplug, mind a hotplug nem-kötelezõ.

Ha tudod konfigurálni a rendszert teljesen kézileg, akkor a coldplug szükségtelen. Ami pedig USB-szerû, most itt van most nincs itt, hardvert illet; gondolom úgyszintén van kézi módszer az "élesítésükre" ami hotplug-ot nem szükségel.

De, szerény véleményem szerint, könnyebb az élet e két csomaggal.
Back to top
View user's profile Send private message
maxbayne
n00b
n00b


Joined: 01 May 2005
Posts: 7
Location: HUNGARY

PostPosted: Wed May 04, 2005 4:22 pm    Post subject: Reply with quote

Ez megnyugtató ,mert mikor a kihagyhato hotplugról olvastam én ki is vettem ,azóta pedig nem is indítottam el a linuxot .
De akkor nem lesz semmi gond .
Install közben felraktam mindkettőt (a kézikönyv alapján csináltam ) .


Nekem még a rendszer-vinyón win-xp van ,a Gentoo pedig rack-ról fut de nem soká vinyó csere lesz és aztán Gentoo lesz a nagybetűs OS.
Az xp pedig a kispadra kerül "cserejátékos"-ként . Év végére szeretnék csak linuxot használni .



max...
_________________
Open your mind ! ...use open source !
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Wed May 04, 2005 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

maxbayne wrote:
Ez megnyugtató ,mert mikor a kihagyhato hotplugról olvastam én ki is vettem ,azóta pedig nem is indítottam el a linuxot .
De akkor nem lesz semmi gond .
Install közben felraktam mindkettőt (a kézikönyv alapján csináltam ) .

Nekem még a rendszer-vinyón win-xp van ,a Gentoo pedig rack-ról fut de nem soká vinyó csere lesz és aztán Gentoo lesz a nagybetűs OS.
Az xp pedig a kispadra kerül "cserejátékos"-ként . Év végére szeretnék csak linuxot használni .

max...


Halvány lila gõzöm sincsen hogy mi az a "vinyó". :D

Nekem pár hónapba telt amíg elég bátor lettem hogy teljesen linuxra váltsak. Ajánlom ne siesd el a dolgot... ha váltasz mielött "kész vagy" a dologra, fenn áll a veszély hogy elrontott a linuxos élményed és azon fanatikus Windows-imádók egyikévé vállsz akik minden linux fejleményre be kell írják, "De a Windows legalább gond nélkül mûködik!!"

Sok szerencsét.
Back to top
View user's profile Send private message
maxbayne
n00b
n00b


Joined: 01 May 2005
Posts: 7
Location: HUNGARY

PostPosted: Wed May 04, 2005 4:44 pm    Post subject: Reply with quote

Ez a gond nem áll fenn, nem hiszem ,hogy lenne valami ami elriasztana ( szerintem ) és egyébként is évvégén szeretnék
váltani ,de ha hamarabb sikerül az se baj ,de a windows -rol váltani akarok mindenképp .
Lehet ,hogy valamelyik BSD -t is kipróbálom .


Vinyó = winchester , HDD .


maxbayne
_________________
Open your mind ! ...use open source !
Back to top
View user's profile Send private message
mindegy
n00b
n00b


Joined: 05 May 2005
Posts: 25
Location: Hungary

PostPosted: Sun May 08, 2005 11:37 am    Post subject: Reply with quote

Régebben a hotplug csinálta mind a kettõt: indításkor és mûködés közbeni eszköz illesztést. Pár hónapja választották ketté: a coldplug lett a felelõs bootoláskor és a hotplug pedig már a felállás után. Ez így jobb is szeritnem. Én kivettem a coldplug-ot a runlevelekbõl, nem kell és gyorsabb is a boot.
A fontosabb, mindig használt hardverek vezérlõit belefordítottam a kernelbe, a wlan kártyát meg betölti a hotplug, ha beteszem a lyukba, vagy elindítja a wlan initszkript vagy az ndiswrapper, mikor hogy.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum