Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] dostepnosc nowych wersji GNOME w portage
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tomek_22
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 10 Dec 2004
Posts: 93
Location: Poland ---> Lubaczów

PostPosted: Sun Feb 27, 2005 6:10 pm    Post subject: [OT] dostepnosc nowych wersji GNOME w portage Reply with quote

tak sie zastanawiam - z jakim opoznieniem trafi do portage nowa wersja GNOME czyli 2.10, ktorej wydanie nastapi jak wiemy 9 marca? smieszy mnie troche, ze tak powiem "opieszalosc" osob z gentoowego GNOME team, pamietam ze pierwsza wersja jaka zainstalowalem na gentoo byla 2.6.2 - wszystkie pakiety z ta sama numeracja (nie mowie o specyficznych numeracjach niektorych pakietow jak np. gdm) - racja mialem wtedy w make.conf "x86" a od kiedy mam "~x86" to sprawa wyglada smiesznie: niektore sa w wersji 2.8.0, inne w 2.8.1 lub 2.8.2 a mamy juz 2.8.3 (no dobra to niedawno wyszlo :P) - ciekawe jak bedzie sie miala sprawa z 2.10? nic nie zarzucam oczywiscie osobom, ktore sie zajmuja ebuildami gnomika, zreszta mam "~x86" wiec nikt nie gwarantuje mi, ze beda u mnie te programy chodzic nawet :wink:
moze ktos wie cos o tym, czyta ich liste dyskusyjna (jesli maja)/ma z nimi kontakt

dzieki za info&uwage 8)
_________________
flying with 2.6.11-love2
Back to top
View user's profile Send private message
vArDo
Apprentice
Apprentice


Joined: 14 Jul 2004
Posts: 218
Location: Bielsko-Biala / Cracow (Poland)

PostPosted: Mon Feb 28, 2005 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

Moim strzalem jest: 2 tygodnie. Jak bedzie mniej to bedzie dobrze. Z doswiadczenia wiem, ze odmaskowywanie nowych stabilnych wersji czasami sie uda bez problemow, a czasami cos sie rypie, wiec wole poczekac (tiaa, i tak pewnie odmaskuje, jak tylko bedzie :P).

Na marginesie nowy GNOME zapowiada sie smakowicie :)

Pozdrawiam

vArDo
Back to top
View user's profile Send private message
martin.k
Guru
Guru


Joined: 28 Nov 2004
Posts: 493
Location: Wylatowo, Polska

PostPosted: Mon Feb 28, 2005 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

A ja bym nie był takim optymistą z porotwaniem GNOME do gentoo. Kto samodzielnie (np. ja) choć raz (czytaj x razy) próbował ze źródełek kompilować gnome wie, że w najmniej odpowiedniej chwili coś się wyp*** (niespełnione zależności - bo to akurat ktoś zapomniał dopisać w release notes, że potrzeba jakiegoś pakietu). GNOME to juz niezła krowa i trzeba się narobić po łokcie, by postawić ją na nogi, a w dodatku dokumentacja jest cieniutka - z tego powodu GNOME ma mieć wylot z przyszłych wydań SLACKA.
Więc 2 tygodnie, to może być mało. Szczególnie, że na http://www.breakmygentoo.net coś ostatnio cicho.
Nie chcę się licytować o terminy, bo to trzeba chylić czoła przed ludźmi skubiącymi GNOME dla GENTOO :)
_________________
linux-2.6.17 +ck +R4 +lockless +genetic-as +... więcej nie pamiętam :)
LRU #299256
Back to top
View user's profile Send private message
mdk
Apprentice
Apprentice


Joined: 30 Sep 2004
Posts: 243
Location: Warsaw / Poland

PostPosted: Tue Mar 01, 2005 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

GNOME to juz niezła krowa i trzeba się narobić po łokcie, by postawić ją na nogi, a w dodatku dokumentacja jest cieniutka - z tego powodu GNOME ma mieć wylot z przyszłych wydań SLACKA.


Hmm... to nie do końca tak. Po prostu powstał zaawansowany projekt pt. Dropline Gnome, który się zajmuje dostarczaniem najnowszego GNOME'a dla Slacka, i nie ma sensu tego dalej utrzymywać w głównej dystrybucji (która ma przecież bardzo ograniczone zasoby developersko-ludzkie)

Inna sprawa, że GNOME 2.8 trafił "oficialnie" do Portage w rekordowo-opóźnionym tempie.
_________________
Michael Dominic K.
www.mdk.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum